Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 25 - 26 - 27

Alamar PW
22 marca 2017, 22:39
Niech zgadnę, to?



A może to?

Darth Ponda PW
24 marca 2017, 20:44
Raczej to.

Zachari PW
24 marca 2017, 20:53
Buty mnie rozwaliły, rękawiczki z taką nazwą może by miały jakiś sens, ale buty...

Alamar PW
27 marca 2017, 12:31
Kilka wieści komiksowych zza oceanu:

- Marvel zamierza naśladować DC Rebirth i skończyć z głupotami, które dostawaliśmy od kilku lat.

- RessurXion - czyli powrót starych X-men (których wybito, by wypromować Inhumans z serialu S.H.I.E.L.D. :P).

Wygląda na to, że może w końcu w Marvelu wszystko wróci na normalniejszą drogę (jak w DC po Rebirthu), ale za wcześnie jeszcze na jakiekolwiek wnioski.

Matheo PW
27 marca 2017, 15:35
Właśnie miałem pisać o Serialu Iron Fist oglądałem już 5 odcinków i jestem pozytywnie nastawiony do tej produkcji. To chyba najlepszy serial Marvela główny bohater ma ciekawy życiorys. Z tego co się orientuję właśnie w tym serialu ma dojść do zawiązania koalicji Defenders.

avatar PW
27 marca 2017, 15:43
Spoiler: Zawiązanie Defenders nastąpi w pierwszym odcinku Defenders.

Matheo PW
27 marca 2017, 16:47
No nie koniecznie. Pierwsze cegiełki pod Avengers kładziono przed emisją Avengers. W ostatnim odcinku Iron Fista jaki oglądałem wymieniono zarówno Jessice Jones jaki i DareDevila.

Alamar PW
27 marca 2017, 16:57
Daredevila jak już (daredevil = śmiałek).

Netflix zamówił hurtem Iron Fista, Luke'a Cage i Defenders, więc te trzy seriale tworzono od razu z myślą o wspólnej fabule. Przypadek Avengers jest trochę inny, bo wprawdzie w Iron Manie mamy Tarczę, ale Marvel jeszcze nie był pewien, czy cały projekt wypali. W tym przypadku wiadomo, że Obrońcy dojdą do skutku.

Alamar PW
28 marca 2017, 19:09
Uwaga: spoilery!



OK, ten zwiastun wygląda dla mnie obiecująco. Może dlatego, że nie ma patosu jak w poprzednim, a może dlatego, że pokazuje bardziej "ludzkie" oblicza Pająka jak i Sępa?

Alistair PW
28 marca 2017, 19:40
A dla mnie nie jest obiecujący. Wręcz przeciwnie. To będzie shit. Który i tak obejrzę, ale na razie jestem przeciw temu filmowi. Sęp to jakaś kpina. I choć zgadzam się, że Sęp w piżamie jest nieatrakcyjny, to jakiś chrzaniony wielki robot na modłę Transformersów będących wielkimi bestiami z ery Dinozaurów kompletnie mi się nie podoba.

I to jest dopiero patos. Spider-Man w dobie komiksów z sępem nie miał nie wiadomo ilu gadżetów, miał właściwie tylko jeden - sieciosploty. To, że w późniejszych komiksach miał ich więcej, czy że Sęp wyglądał jak wielki robot, nie jest żadną rekomendacją. Nadchodzący film to kolejne, naszpikowane efektami specjalnymi, pseudo-dzieło pokazujące, że świat schodzi na psy.

Kiedy ja czytałem komiksy o Spider-Manie, a było to w latach 90. (oczywiście polskie komiksy były później niż oryginalne amerykańskie) to wtedy właśnie był najbardziej ludzki, przez co był dla mnie najbardziej ulubionym superbohaterem. Nosił zwykły strój uszyty przez siebie, sieciosploty sam skonstruował, z każdej walki wychodził pobity i połamany. Dopiero później dostał naszpikowany techniką strój od Tony'ego Starka. Kiedy twórcy historii o Pająku zaczęli wprowadzać bogów, to przestałem to czytać. A może po prostu się starzałem.

Alamar PW
28 marca 2017, 20:52
Cytat:
Spider-Man w dobie komiksów z sępem nie miał nie wiadomo ilu gadżetów, miał właściwie tylko jeden - sieciosploty.
Nieprawda. Już podczas pierwszego pojedynku Pajęczaka z Sępęm, Peter oprócz sieci skonstruował specjalne urządzenie do zakłócenia pola magnetycznego skrzydeł Sępa, dzięki czemu go pokonał. A było to w numerze 2 oryginalnego wydawnictwa w latach 60., wydanego też w Polsce w pierwszym tomie "cegły" Essential Spider-Man.

Oprócz sieciosplotów Pajęczak też często posługiwał się wieloma innymi własnymi wynalazkami, choćby pluskwami w kształcie pająków, które pozwalały mu śledzić wrogów. Także zanim Stark wymyślił mu nowe zabawki, Spider-Man przez lata sam tworzył własne.

Warmonger PW
28 marca 2017, 21:14
Jak dla mnie patosu jest sporo, z pewnością trailer jest bardzo dramatyczny. Za dużo w nim Starka, ale jest to, co najważniejsze - akcja }:]

I nie, nie interesuje mnie, czym Spider-Man zajmował się w latach 60.

Eternal PW
30 marca 2017, 20:26
Brawo Marvel, właśnie zacząłem się martwić.
- pneumatyczny kostium? Przegięliście. Jasne, XXI wiek, technologia Starka i te sprawy, ale... pneumatyczny?
- za dużo Milesa w tym Peterze. Ponadto dowcip o pająkach jest po prostu słaby.
- po co unowocześniać pajęcze pluskwy?
- stanowcze NIE dla holograficznej mapy w nadgarstku.
- Peter zachowuje się zbyt bucowato. Pomysł z Iron Manem jako mentorem był poroniony.
- więcej odpowiedzialności! Dajcie mu posmakować tych kul!
- to jest zbyt duże. Co tu robi scena ze Spider Mana 2? Transatlantyk? Samolot? To ma być skromny film. Chcecie zrobić coś dużego, to dodajcie Morluna.
@Alamar A jakie to głupoty dostawaliśmy od Marvela od kilku lat? Ms. Marvel? Female Thor? Silver Surfera Who? All-New Wolverine? Visiona? Sagę Hickmana może?

Alamar PW
30 marca 2017, 20:32
Secret Wars 2, Civil War 2, Death of X(-Men), Ghost Ridera na siłę robionego na podstawie tego z serialu TV (komiks skasowano po kilku numerach), Uncanny Avengers, Thunderbolts, itd., itp.

PS
Sony, nie Marvel. ;)
I jak na tę wytwórnię, to film może wyjść nawet dobry (ale Suicide Squad też miał dobry zwiastun, a co wyszło, wszyscy wiemy :P).

Cytat:
- więcej odpowiedzialności! Dajcie mu posmakować tych kul!
Jakbyś nie zauważył, to Spider skopał sprawę z promem i bez pomocy Iron-Mana i jego zabawek, nic by sam nie zrobił. Za co dostał zresztą ochrzan. Odpowiedzialności to chyba będzie musiał się przez cały ten film właśnie nauczyć. :P

Alistair PW
30 marca 2017, 21:05
A może po prostu Spidey był za słaby, żeby sam utrzymać prom w całości? Zawsze miałem wrażenie, że Spider-Man był ukazywany jako postać dokonująca heroicznych czynów, a jednak nie będąca wszechmocna. Przynajmniej na początku jego historii. Sam pamiętam historię jak został pokonany przez Punishera, ciągle mam ten komiks.

Alamar PW
30 marca 2017, 21:16


Alistair PW
30 marca 2017, 22:07
Taa, mój błąd. Albo i nie. Zależy kto i jak go przedstawiał. Z jednej strony pstryknięciem odrzucał wagony, podnosił wielotonowe czołgi, a z drugiej najczęściej dostawał łomot.

Nicolai PW
30 marca 2017, 22:10
Łomot to chyba tylko we filmach dostawał, bo komiksy od początku uwzględniały to, że miał supersiłę :P

Alamar PW
30 marca 2017, 22:11
Cóż... komiksy. :P

Jednak chodziło mi o to, że Pajęczak sam porwał się na tych rabusiów na promie i nie przewidział, do czego Sęp jest zdolny.

@Nicolai
Jaaasne :P

Choć w tym przypadku Spidera zgubiła zarozumiałość.

Warmonger PW
31 marca 2017, 07:51
Jednak wygląda na to, że Marvel zbalansował odpowiednio Spider-Mana i określił dokładnie, co on może, a czego nie może zrobić. Mam nadzieję, że Spider-Man nie zacznie nagle pod koniec filmu rzucać czołgami - to zawsze świadczy o słabości scenariusza :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel