Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 21 - 22 - 23

Rabican PW
10 maja 2016, 23:30
Cytat:
Heteromantę? O_o
Naprawdę wolałbyś scatomantę?

Andruids PW
10 maja 2016, 23:33
Different strokes for different folks...

Kurek PW
15 maja 2016, 17:21
Nazwa Elementalisty Ciemności- Nyktomanta
Nazwa Elementalisty Światła- Heliomanta



Wygląd Elementalistów i Elementalistek (14 modeli) gotowy. Czarne kółeczko, widoczne u kobiet na zdjęciu, zostanie usunięte. Brak Protomantki (Brissy) na zdjęciu spowodowany jest tym, że zapomniałem jej tam postawić ;P

Wygląd jednostek (poza Feniksami) zrobiony. Teraz tylko ustawić staty i skille dla tych, którym jeszcze tego nie zrobiłem (WŻŚwiatła, WŻCiemności, WŻWody, WŻOgnia). Skille wzorowane głównie na HVI. Różnice w statystykach procentowo takie same jak w HIII.

Katapultą jest Niestabilny Dżin. Strzela on pociskami magii pierwotnej w mury. Fabularnie są to nieudane, inne od wszystkich dżiny, które wyzwoliły się, chciały pracować dla magów za pieniądze, a jak ci odmówili, wyruszyły z Aenainem do Wrót Żywiołów. Pasuje, bo wystarczy poczytać biografię Aenaina, by się przekonać, że on także mógłby być niestabilnym Dżinem. Dać mu specjalizację powiązaną ze sztuką wojenną?

Elementaliści zrobieni w 85%, brakuje mi tylko 1 Heliomanty i 1 Nyktomantki. Dorobić jeszcze trzeba im specjalizacje i ułożyć skillwheel. Każdy ma prawie taki sam. Piromanta ma magię ognia na arcymistrzowskim, nie zna magii wody, pozostałe magie może tylko trochę rozwinąć. Do tego zdolności typowe dla magicznych bohaterów, tego niestety jeszcze nie poprawiłem. Potrzeba jeszcze zrobić zdolność frakcyjną, czyli łańcuchy żywiołów, nawiązując do HV.

Wierzchowce zrobieni w 90%, bo trzy koniki nie mają jeszcze efektów dorobionych do animacji. Wyglądają ŚWIETNIE! Jest to 7 różnych żywiołaków konikowych, ognisty płonie, powietrzny kurzy i błyska, wodny chlapie. Każda odmiana Elementalisty ma innego konika. Jest to nawiązanie do wierzchowca Wędrowca z HIII. Koniki nie mają siodła itp., jeżdżą na nich "na oklep". Bohater kampanii będzie Protomantą, który był na początku Czarodziejem z domu Anima. Z tego powodu na początku będzie jeździł na zwykłym koniu Akademii. Nie wiem jeszcze jak z Brissą, Aenainem, Adirą i oboma Hydromantami. Wyglądają oni na razie domyślnie, a gdybym dał im specjalny wygląd, zwykłe modele niekórych Elementalistów byłyby nieużywane, potrzeba by wymyśleć więcej bohaterów. Może tak zrobię, może nie.

Wędrowcy najpewniej będą wyglądali jak wypasione żywiołaki. Gralkor wyglądałby tak jak w MMX, potrzebowałbym więc jego tekstur. Do tego pojawia się także problem nazw animacji, bo jednostki nie mają na przykład animacji "command".

Nowy ekran miasta będę robił na koniec, bo jest to bardzo trudne i czasochłonne.

NA CZERWONO ZAZNACZYŁEM SPRAWY, NA KTÓRE PROSZĘ O WYRAŻENIE ZDANIA

Biografie itp. robię po angielsku, czyli tak jak gram, bo nie mogłem znieść polskiego dubbingu. W przyszłości zrobię spolszczenie wszystkiego, ale dopiero, jak zrobię całość.

Drwal PW
15 maja 2016, 18:06
W Heroes VII za dużo nie pograłem, ale muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Poprawcie mnie jeśli mylę, ale w jakiejś innej części poza trójką udało się dodać jakieś nowe miasto przez fanów? Tu od premiery nie minęło naprawdę dużo czasu, od w miarę grywalnej części jeszcze mniej, a powstaje tak zaawansowana modyfikacja.
Oczywiście złożyło się pewnie na to sporo czynników: możliwość przeniesienia grafik z HVI, ogromne narzędzia do modowania w jakie jest wyposażone HVII itd. Nie umniejszałbym jednak Twojej roli Kurek, same grafiki wydają się też wyglądać dość dobrze.

Co do rzeczy o które pytasz, to nie będę się jeszcze wypowiadać. Za mało pograłem w siódemkę i moje rady mogłyby więcej namieszać, niż w jakiś sposób Ci pomóc.

flapdzak PW
15 maja 2016, 18:08
Bohaterowie - No tak jakoś niezbyt. Nawet nie mam pojęcia jak to ocenić :(. Źle nie jest, ale świetnie też nie :P.
Żywiołaki powietrza super. (Tylko mam nadzieję, że ten dymek w nieulepszonym, będzie wyglądał tak jak w h6, a nie w h7(gdzie wiatr leci do nieba :P), a w ulepszonym będą błyskawice ;))
Żywiołak ziemi - no fajny. To jest tekstura katapulty z sylvanu? Jak tak to super.
Żywiołak ognia - taki średniawy. Za jasny.
Żywiołak wody - Nie jestem pewien, ale chyba nawet lepszy niż ten od Ubisoftu.
Żywiołak światła - Niestety nie. Daj tekstury z h6. Tam były świetne, a tu są trochę takie "sztuczne(?)".
Żywiołak ciemności - Na pewno ciekawy :P. Musiałbym przyjrzeć się mu z bliska.
Żywiołak magii i umysłu - Nieulepszony jest dobry, a nad ulepszonym może trzeba jeszcze trochę popracować :P
A możesz zmienić animacje (czy co to jest) z CHYBA dżina? Dać jakąś inną? Na przykład Dvoytek dał animację druida (http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2967).

dvoytek PW
15 maja 2016, 20:01
@KUREK
Jestem pod wrażeniem, sprawnie Ci idą te prace. Podoba mi się pomysł z Niestabilnym Dżinnem jako "katapultą".
Jeśli chodzi o brakujące animacje, to raczej nie problem. Wybierz, które z istniejących animacji jednostki by Ci pasowały i zrób ich kopie z nową nazwą. Gdyby się crashował przy tym edytor, to jest sposób na ominięcie crasha.
Wyeksportować każdą z animacji danej jednostki, zrobić nowy Animset, zaimportować każdą z tych animacji, odznaczyć opcję "rotation only". W nowym animsecie nie ma crashy przy kopiowaniu. Na koniec wystarczy skopiować z oryginalnego animsetu do nowego, wszystkie dane dotyczące pojawiania się efektów graficznych i dźwięków przy animacjach.
Jakby coś, to mogę pomóc.

Drwal:
Poprawcie mnie jeśli mylę, ale w jakiejś innej części poza trójką udało się dodać jakieś nowe miasto przez fanów?
Do piątki powstało dużo miast. Między innymi Conflux, Sanktuarium i Cytadela. Jest jeszcze kilka miast, w które grałem, ale część była niedorobiona, a część lekko odtwórcza. Np. alternatywne wojska ludzi (miasto chyba się nazywało "Church").
Z tego co pamiętam, to kilka miast powstaje jeszcze na tawerna.biz, a także do moda/dodatku Chaos Theory, który podmieni większość miast, jeśli nie wszystkie. Na razie jeszcze nie ukazała się żadna grywalna wersja tego dodatku, ale było już kilka trailerów z nowymi frakcjami.
Niestety nowe miasta trzeba wstawiać w miejsca istniejących. Dodawać miasta nie ruszając starych, można tylko w ramach danej mapy, a nie globalnie.

Alamar PW
18 maja 2016, 16:23
KUREK:
Elementaliści zrobieni w 85%, brakuje mi tylko 1 Heliomanty i 1 Nyktomantki.

Jeśli chodzi o elemetalistów ciemności to proponowałbym następujących kandydatów:
1. Flashbane - wampirzy lord, którego transformacja po wypiciu jadu Namtaru nie przebiegła jak trzeba. Być może szuka we Wrotach Żywiołów sposobu na odwrócenie tego procesu?

2. Nergal - truciciel. Być może szuka sposobów, by jego trucizny działały nie tylko na żywe istoty?

3. Sybil z MMX - wprawdzie Paladyn w MMX uwolnił nawiedzone ruiny koło Zamku Portmeyon z klątwy, ale być może duch Sybil nie odszedł? Może dlatego, że ta nieżyjąca dziewczynka była medium, jej duch związał się z duchem shantarijskiej kobiety zamieszkującej tamtejsze ruiny i wciąż muszą wypełnić kilka zadań?


Z elementalistami światłości mam większy problem, bo poza żywiołakiem światła/Chwałami i aniołami za bardzo nie mam kogo wybrać... oprócz standardowych ludzkich kapłanów i inkwizytorów, a o to chyba nie chodzi.

W każdym razie mogę zaproponować Kierana - Rycerza Negacji i byłego kapitana Kompanii Wichrowych Ostrzy (Windswords). Być może wcale nie zginął i po Zapomnianych Wojnach oraz przygodzie z Pustką nie mógł spojrzeć swoim przyjaciołom w oczy? Tułał się po świecie szukając sposobu na zadośćuczynienie za swoją zdradę.

EDIT:
Mogę zaproponować jeszcze Jezziel, ale o niej praktycznie nic nie wiadomo... co w sumie może wyjść na dobre.


Myślę, że można się ewentualnie pokusić o stworzenie własnych brakujących bohaterów. Przy czym w takim wypadku można by wykorzystać portrety bohaterów niezależnych z MM6-8, a jest wtedy w czym wybierać.

kochan PW
18 maja 2016, 17:02
Alamar idąc Twoim tokiem myślenia dobrymi kandydatami na jasną stronę mocy byliby :
- Noboru - zaklinacz zmierzchu
- Gazal - Pani sekretów
oraz
- Anael Wybranka światła

Kurek PW
18 maja 2016, 17:03
Fleshbane - Trochę niezbyt. Mi on wygląda na ewidentnego przedstawiciela rasy Namtaru, tyle że w wersji męskiej.

Nergal - to jest facet, a ja potrzebuję kobiety

Sybil z MMX - nie pasuje

Kieran - jakoś nie bardzo pasuje

Alamar:
Myślę, że można się ewentualnie pokusić o stworzenie własnych brakujących bohaterów. Przy czym w takim wypadku można by wykorzystać portrety bohaterów niezależnych z MM6-8, a jest wtedy w czym wybierać.

Ok, to jest najlepsza opcja.

Mroczna elfka na Nyktomantkę. Wiedźma, która zdradziła jakiegoś podziemnego władcę i poprosiła o AZYL we wrotach żywiołów. Słowo Azyl pasuje tu bardzo :P
Na imię będzie miała... Falagara! Ciekawe nawiązanie.

Heliomantą może być jakiś człowiek, albo anioł, który jest schizmatykiem, nie uznaje kościoła Elratha, obraził się na przełożonych i postanowił praktykować magię światła tam, gdzie przywoływanie żywiołaków światła dla zabawy nie jest karane chłostą. Może to być anioł lub człek. Na imię mu... Haniel! A jak człowiek to Dmitri.

Może być?

Jeżeli chodzi o propozycje Kochana to nie chciałbym używać wybrańców z DoC. Nie wiadomo, o co z nimi fabularnie chodzi i nie chciałbym w to ingerować. Gazal i Naboru zwyczajnie nie pasują.

Alamar PW
18 maja 2016, 17:10
Cytat:
- Gazal - Pani sekretów
Główny przeciwnik podczas Zapomnianych Wojen, a do tego podopieczna Sandra. Pokonana i zapewne wymazana przez Pustkę.

@KUREK
Popracuj nad imionami, bo wręcz odpychają.

EDIT:
Krótki wyciąg z imion elfów w Ashanie:
Mal: ciemność
Shad: noc
Al(a): wieczny, nieskończony

Czyli jakbyś chciał nazwać taką elfkę Wieczna Ciemność to dałbyś jej na imię Alamal. XD

Kurek PW
18 maja 2016, 18:07
@Alamar

Alamal niech więc będzie! Pasuje.

A Heliomanta? Człowiek czy anioł lepiej? Może "Daniel"? Nie było takiego imienia jeszcze w Might and Magic.

Alamar PW
18 maja 2016, 19:11
Z tą Alamalą to żart pokazujący, jak można z tej ubisoftowskiej grafomanii stworzyć znane imiona.

Ale po namyślę stwierdzam, że dodanie kolejnego mrocznego elfa do kolejnego miasta jest... przesadą. Za dużo jest ich w Lochu, by jeszcze emigrowali gdzie indziej.
Bezimienny bardziej by tu pasował, bo chyba w H7 ich nie ma wśród bohaterów Lochu.

Co do imion aniołów, to radziłbym poszukać, co dane imię oznacza i potem wybrać najbardziej pasujące do światła (Lucyfer? :P).

Kurek PW
18 maja 2016, 19:51
No właśnie nie dam Lucyfer... Z wiadomych powodów... Nazwałem go po prostu "Daniel". Alamal pozostaje na razie elfką. Jak chcesz, możesz pozmieniać biografię tak, aby stałą się Bezimienną.

"Alamal has always been a powerful warlock, because of the fact, that both her parents were dark magic teachers. Her father was also an influencial governor of a big city in Ygg-Chall, which made Alamal his successor. However, she never wanted to rule a city, but rather to become an independent grandmaster of dark magic. When she wanted to know more than her parents wanted to teach her about magic, she started using her dark powers to steal books and artifacts from them and other warlocks. When her cruel father discovered her bad doings, he went furious and swore to put his own daughter to the deepest filled with hydras. Alamal managed to escape from Ygg-chall and received asylum in Elemental Conflux, which was the best place, where she could develop her magic skills. There was just one condition stated by Elemental Lords - no more stealing."


"Daniel was an angel living in the capital city of the Holy Empire. He was known of his controversial theological statements and weird magic practices. He often acted disobedient towards the hierarchs of the Holy Church of Elrath and was using light magic to summon light elementals just for his own entertainment. The Bishops called Daniel a traitor, and his doings were stated heretical and schismatic. When Daniel was banished from the territory of the empire, some Elemental Lord invited him to the Elemental Conflux, where he became a Heliomancer."


Może być ;)?

flapdzak PW
22 maja 2016, 10:12
A może zamiast ULEPSZAĆ jednostki, osłabisz je. Niech jednostki od Ubisoftu będą ulepszeniami.
JEST TO ROBIONE NA SZYBKO, BEZ DOKŁADNOŚCI I TYLKO BY ZOBRAZOWAĆ O CO MI CHODZI. :P


Bo żywiołaki od Ubi wyglądają na silne i zależy mi, by mieć je w armii takie jakie zrobili. ;)

Kurek PW
22 maja 2016, 14:37
Nie. To już było dawno postanowione. Możliwe, że kiedyś "osłabię" wygląd pomniejszych, ale wątpię w sens tego.

Borzena PW
22 maja 2016, 16:27
Miałam nic nie mówić, ale...
Twoje jednostki są brzydkie. Po co sobie komplikujesz życie. Nie rób ulepszonych wersji, tylko podstawowe. Żywiołaki z oryginalnej wersji są dużo lepsze. Wyglądają jak ulepszone.
Żywiołaki światła są gotowe z h6. I tyle.
Jak to tak będzie wyglądać, to nie ściągnę Twojego moda, bo będzie po prostu słaby.
Pomysł z ekranem miasta w 3D też jest bez sensu.

AmiDaDeer PW
22 maja 2016, 19:22
Utwór muzyczny do miasta w wersji wstępnej:



Mile widziane uwagi.

Kurek PW
22 maja 2016, 23:47
@Hobbit wybitny kompozytor

Poza dziwnymi dźwiękami trzeszczącymi na początku i niepasującym wokalem utwór jest na baaardzo wysokim poziomie i należy ci się SZACUNEK! Szczerze przyznam, że na youtube dźwięk jest o wiele lepszy niż jak mi wysłałeś i te szumy zamieniły się w bardziej sensowne dźwięki. Aż się chce wyruszyć do ruin Shantiri, aby odbudować Wrota Żywiołów i wykorzystać ich moc!

A tutaj obrazki do heropedii, które oryginalnie są 2 razy większe:


















Pointer PW
23 maja 2016, 11:13
@KUREK

Arty do heropedii są świetne. Najmniej podoba mi się ulepszony żywiołak ziemi, jakiś taki, hmm... mniej skalisty, miększy od podstawy... Nie wiem, trudne do określenia, ale podstawka wygląda na większego twardziela. O, wiem... Ulepszony zrobił masę, ale o rzeźbie trochę zapomniał... :P Reszta jest fajna, ulepszony powietrzak i ulepszony ogniak wręcz genialne.

@Hobbit

Muzyka spoko, choć te trzaski na początku są trochę irytujące... Tak od 14. sekundy jest ok. Jednak słuchając po raz pierwszy odniosłem wrażenie, że stylem trochę bardziej pasuje mi do starszych części heroesów, głównie H2-3. H4 to zupełnie inny klimat muzyczne, więc pomijam, ale od H5 do H7 ta muzyka jest, jakby to rzec, mocniejsza. Jak słucham utworów z H5-7 to czuję w nich potęgę, są bardziej bojowe. W H3 muzyka trzymała klimat, ale była delikatniejsza, takie typowe tło. Twój utwór jest dla mnie właśnie w takim stylu, klimatyczny, jak najbardziej, ale trochę za delikatny do tej części "hirołsów".

AmiDaDeer PW
23 maja 2016, 14:24
Pointer:
Muzyka spoko, choć te trzaski na początku są trochę irytujące...
To nie są trzaski. To jest brzmienie typowe dla didgeridoo. Ale może faktycznie wejście jest nieco zbyt mocne.

Pointer:
od H5 do H7 ta muzyka jest, jakby to rzec, mocniejsza.
Doprawdy?
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel