Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 20:22
Magiczny żywiołak ma 440 punktów życia a psychiki 380 punktów.
Nie wiem,może magiczny to ulepszenie czy jak?

dvoytek PW
24 kwietnia 2016, 20:25
@Godzilla
Magiczny to ulepszenie. Dlaczego sądziłeś, że nie?

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 20:27
Aha,okej.

@dvoytek co z tymi animacjami z H6?

dvoytek PW
24 kwietnia 2016, 20:28
A co ma być?

Kurek PW
24 kwietnia 2016, 20:29
Animacje z H6 później.
Na razie mam jeszcze to ;)


Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 20:31
Piękne,po prostu piękne!

A bohaterem będzie kabir na lamie?

dvoytek PW
24 kwietnia 2016, 20:32
Super :D

Ten czarodziej z kosturem to jednostka specjalna- przywoływacz?

Kurek PW
24 kwietnia 2016, 21:02
@UP to jest przywoływacz

Kurek PW
24 kwietnia 2016, 22:16
Nie zmieniałem nic w podstawach. Jedyny taki wyjątek będzie z Żywiołakiem Światła

ShEv441 PW
24 kwietnia 2016, 22:27
Wypowiadam się pierwszy raz w tym temacie, mimo iż śledzę go już od paru dni. Jestem bardzo zadowolony z efektów twojej pracy. Fajnie, że modding w Heores VII zaczyna ruszać. Mam jednak kilka uwag od siebie. Żywiołaki nazywają się dziwnie. Po co to Lesser przed nazwą? Nie lepiej po prostu np Air Elemental i Greater Air Elemental / Storm Elemental? Co do line-up średnio podoba mi się pomysł z żywiołakami światłą i cienia. Wolałbym aby był bardziej podobny do tego z Heroes III - nie wiem może dodać do Sylwanu białego tygrysa a rusałkę dać do Wrót Żywiołów?
Może trochę się czepiam, bo nie jestem do tych nowych żywiołaków przywiązany. Trochę martwię się również o balans, ale pewnie da się to wyważyć ewentualnie w przyszłych patchach.

I teraz pytania:
- Czy można w Heroes VII dodawać jednostki / miasta bez podmieniania starych?
- Czy zacząłeś już pracować nad ekranem miasta ?
- Kiedy możemy spodziewać się premiery tego moda ( jakiś wstępny termin)

Kurek PW
24 kwietnia 2016, 22:47
Flapdzak:
Tylko obrazek w prawym górnym rogu: "UPGRADE" i "AIR ELEMENTAL" to co to? Ulepszony i pomniejszy?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Są 3 różne żywiołaki powietrza:

- pomniejszy, czyli słabiutki, mały, przywoływany przez Przywoływacza, nie kupimy go w mieście

- żywiołak powietrza, taki jak z UBI, tyle, że w statystykach ma napisane, że jest z Wrót Żywiołów, a nie neutralny, nic innego nie zmieniłem

- większy żywiołak powietrza, elektryczny, świecący, niebieskawy, gniewny, ulepszenie poprzedniego, strzela, ma lepsze staty

I tak samo jest z 5 innymi żywiołami!

ShEv441:
Co do line-up średnio podoba mi się pomysł z żywiołakami światłą i cienia. Wolałbym aby był bardziej podobny do tego z Heroes III - nie wiem może dodać do Sylwanu białego tygrysa a rusałkę dać do Wrót Żywiołów?

Nie, nie nie nie! Rusałka jest z Sylvanu. To Ashan jest! Mamy 6 żywiołów, plus magia pierwotna.

Cytat:
- Czy można w Heroes VII dodawać jednostki / miasta bez podmieniania starych?
TAK, stare ciężko podmienić, nawet tego bym nie chciał.
Cytat:
- Czy zacząłeś już pracować nad ekranem miasta ?
TAK, ale to jest dużo roboty, a edytor się zacina
Cytat:
- Kiedy możemy spodziewać się premiery tego moda ( jakiś wstępny termin)
Maj. Piszę pracę na studiach, ale powinienem się wyrobić ;P

dvoytek PW
25 kwietnia 2016, 11:22
Cytat:
To Ashan jest! Mamy 6 żywiołów, plus magia pierwotna.

Nie jestem raczej za zmienianiem składu armii, bo pewne nawiązanie do trójki jest ok, ale do Ashanu to on w sumie nie pasuje.
Tzn. nie ma w Ashanie czegoś takiego jak żywiołak magii. Tym bardziej magii pierwotnej, bo magia pierwotna to nie żywioł, magia pierwotna to magia pierwotna. :P
Asha jako smok pierwotny stworzyła 6 smoków żywiołów, ale sama nim nie jest.
Co do żywiołu umysłu, to też w Ashanie czegoś takiego nie ma. Tzn. coś, co by można opisać jako żywioł umysłu, zawiera się w żywiole ciemności. Bezimienni jako dzieci ciemności komunikują się telepatycznie, potrafią wchodzić we wspomnienia czy leczyć obłąkanych.
Myślę, że żywiołak umysłu mógłby być po prostu określeniem na jakiś inny rodzaj żywiołaków ciemności i powinien mieć źródło ataku w magii ciemności, a nie pierwotnej.
Jeśli chodzi o żywiołaka magii, to sam nie wiem. Może zespolone wszystkie żywiołaki, które w połączeniu tworzą na nowo magię pierwotną? (Kapitana Planetę)

kochan PW
25 kwietnia 2016, 11:55
Jeśli żywiołak magii pierwotnej nie pasuje, a umysłu to oklepany temat, to może po prostu "byt pustki", takie w stylu ashanowskiego uniwersum. Pustka robi dużą robotę, więc oddajmy jej coś;]

Alamar PW
25 kwietnia 2016, 12:01
Cytat:
Tzn. nie ma w Ashanie czegoś takiego jak żywiołak magii. Tym bardziej magii pierwotnej, bo magia pierwotna to nie żywioł, magia pierwotna to magia pierwotna :P
W Ashanie istnieje Wymiar Magii - powstał, gdy Sar-Elam stał się Siódmym Smokiem. Z tego wymiaru pochodzą m.in. dżinny czy Simurghi.
Dlatego dżinn byłby idealnym bohaterem dla rozważanej frakcji, a osobiście proponowałbym dżinnkę Nur.
Z kolei wśród na przedstawiciela maga światła pasowałby Smoczy Rycerz Elratha Sar Khayn, który może przybierać postać Złotego Smoka.
Aha, Lama z Kabirem obowiązkowo musi zostać bohaterem. :P

dvoytek PW
25 kwietnia 2016, 12:12
@Alamar
Dżinny i inne stworzenia z wymiaru magii nigdy nie były określane mianem żywiołaków. Są duchami magii pierwotnej, a magia pierwotna to w Ashanie nie jest żywioł.

Sar-Elam też nigdy nie był nazywany chyba smokiem żywiołów.

Edit: Nur jest już bohaterką w Akademii.

Alamar PW
25 kwietnia 2016, 12:14
Został nazwany Siódmym Smokiem, a miałeś 6 Smoków Żywiołów i 2 Pierwotne. Jaki z tego wniosek się nasuwa? :P
Wymiar Magii w Ashanie istnieje, więc i istnienie Żywiołaków Myśli i Magii jest jak najbardziej prawdopodobne... i ma swoje uzasadnienie fabularne, więc mogą one pojawić się w Confluksie. Nic nie stoi temu na przeszkodzie, a chyba o to Tobie chodziło?

Cytat:
Nur jest już bohaterką w Akademii.
Ale czy występuje w Heroes 7?
W H5 i owszem, ale to jest 400 lat po jej uwolnieniu w scenariuszu H7 przez Solmyra.
W każdym razie to tylko przykład, dowolny inny dżinn może zostać bohaterem żywiołu magii.

dvoytek PW
25 kwietnia 2016, 12:17
@Alamar
W sumie przyznaję Ci rację co do żywiołaka magii, ale w dalszym ciągu umysł pozostaje domeną ciemności.
Choć z drugiej strony szał też jest czarem umysłu, a jest w magii ognia :P

Alamar PW
25 kwietnia 2016, 12:27
Zaś w uniwersum NWC Umysł był częścią Jaźni (Ciało, Umysł, Dusza), czyli magii czerpanej z "jestestwa" maga (zazwyczaj kapłana), a nie z zewnątrz, z wymiarów żywiołów.
A jednak w Heroesach dostaliśmy żywiołaka umysłu, który na dodatek był powiązany z Wymiarem Magii. Na dodatek mieliśmy też Wymiar Chaosu, który zamieszkiwały urzeczywistnione koszmary senne (czyli powiazane w pewien sposób z umysłem).
I czy ktoś (wybitnie) narzekał? Chyba nie. Proponuję więc nie szukać wyjaśnień tam, gdzie nie są potrzebne. Skoro jest Wymiar Magii w Ashanie, to powinno wystarczyć.

Fandor PW
25 kwietnia 2016, 12:29
Teoretycznie, ten Conflux i tak odbiega od oryginału, bo jest dostosowywany do standardów Ashanu. Żywiołaki umysłu/magii jak dla mnie można wywalić, nie są wcale konieczne, ale jeżeli autorowi, zależy aby się pojawiły, to można je jakoś powiązać z Sar-Elemem, ale mnie osobiście jakoś to nie przekonuje. Proponowałbym aby Czempioni Confluksu byli powiązani z Ładem i Chaosem lub z Magią Pierwotną oraz Pustką. W 2 rozwiązaniu Feniks i Żywiołak Umysłu mogą niezmiennie pozostać, w pierwszym tylko Feniks.

Alamar PW
25 kwietnia 2016, 12:31
Ład (Asha), Chaos (Urgash) oraz Pustka to właśnie Magia Pierwotna.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel