Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13

MinosKing PW
29 marca, 19:04
Screen dodany, zaś z ciebie Drwalu czasem straszny uparciuch wiesz? :P

Drwal PW
29 marca, 21:18
No bo to jak sprzedawanie czegokolwiek na allegro bez pokazania zdjęcia. Nie bądź drugim majaczkiem. :P

Hobbit PW
1 kwietnia, 14:38
Portret jest znaleziskiem Hobbita i podobno jest odrzuconym z finalnej produkcji portretem jednego z herosów Bastionu.
Nie. Portret jest zrobiony na podstawie menu wyboru scenariusza w HotA 1.0, który to został oparty o szkic centaura. Trochę go jednak poprawiłem, by bardziej pasował do stylistyki portretów Rampartu.

15 kwietnia, 19:22
Postanowiłem dziś trochę poeksperymentować i za pomocą programu FenixFire wyciągnąłem z wersji HD od Ubisoftu grafiki portretów, a następnie znów zmniejszyłem je do standardowej rozdzielczości H3. Pytanie do Was - czy mimo tych przekształceń widać jakąś różnicę w 'wyraźności' portretów? Proszę o wrażenia z gry, niekoniecznie z przeglądarki plików graficznych. A te portrety są tu.

Szaman PW
15 kwietnia, 23:50
A można poprosić byście dali jakąż normalną stronę hostingową gdzie można pobrać moda?:P Bez malware/spamu i temu podobne?:)

Andruids PW
16 kwietnia, 00:02
@Szaman Nie ściągaj nic, co nie nazywa się "HDEportraits_v1.0.zip", a nie wprowadzisz do komputera żadnych śmieci.

@avatar Niemniej, uwaga Szamana jest słuszna. Np. taki Mediafire nie otwiera przy kliknięciu niechcianych okien i nie naraża na ściągnięcie groźnych dla komputera plików. Można?

Hayven PW
16 kwietnia, 00:03
Ponadto, screeny...

16 kwietnia, 10:50
Przepraszam chłopaki, ale u mnie na firefoxie z wtyczką Ghostery zippyshare śmiga ładnie i bez śmieci. A upload plików i zarządzanie nim jest o wiele "gładsze" niż na mediafire. A mediafire lubię, gdyż trzyma pliki bardzo długo, aczkolwiek mój wysłużony lapek bardzo nie lubi mediafire'owego interfejsu :)

Wrzucam więc pliki jeszcze raz.
Tu są grafiki portretów i ekranu oblężenia wyciągnięte z HDE i downresizowane do rozdzielczości HD ale w formacie png.
Natomiast tu są oryginalne portrety sprzed downgrade'u: mam nadzieję, że val-gaav się ucieszy.
Co do screenów, proszę bardzo choć na moje oko nie ma różnic :(

Portret po operacjach na grafikach HDE

I ten sam portret ze starej wysłużonej H3 Complete.

Szaman PW
16 kwietnia, 14:38
Ze swej strony mogę powiedzieć, że małe portrety na ERA2 nie mają i nie będą zbytnio się różniły z powodu ograniczonych kolorów (256 kolorów).

Natomiast pole bitwy, tła miast czy portrety jednostek to będzie widać różnice...

EDIT:
Niestety na z jakichś powodów, duże portrety (np:tło miast), ERA wyrzuca masę errorów. Nawet jak zostały zmienione na kolory indeksowane z 256 paletą zapisane w formacie BMP:(

A miało być tak piękne... no cóż, defy te VCMI only wtedy:)

23 kwietnia, 21:53
Neutralni Bohaterowie.

Nie wkurzało Was czasami, że w H3 nie ma bohaterów, którzy mogliby się specjalizować w Niziołkach? Albo w Diamentowych Golemach? Nie mówiąc o szeregu neutralnych stworów, które doszły w WoGu i HotA? Stąd narodził się pomysł na stworzenie w VCMI klasy 'neutralnych' bohaterów, którzy dodawaliby premie odpowiednim neutralom. Klasa nazywa się Drifters (Włóczędzy), jest dość 'przypakowana' w porównaniu do znanych hirosowych klas, ale z drugiej strony - nie można zacząć gry takim bohaterem, pojawia się jedynie losowo do najęcia w tawernach (miejskich i na mapie przygody) oraz można ich czasami uwolnić z Więzień. Owszem, na mapach losowych ten mod to jedynie ciekawostka-pierdółka, ale jak będzie kiedyś edytor map to może jakiś mapmaker znajdzie dla Drifterów bardziej potrzebne zastosowanie.

Wszystkie nowości są opisane tu: (po angielsku).

Aha, mod ma wielu współautorów, ale nigdy nie ujrzałby światła dziennego gdyby nie pomoc Nephretesa, który w wolnej chwili specjalnie stworzył sprite'y owych bohaterów! Ale podziękowania lecą do wszystkich!

MinosKing PW
23 kwietnia, 22:12
Miałem przyjemność się już z nim zapoznać i powiem szczerze że mod bardzo mi się podoba.;]
Zaś model nowego bohatera na mapce przygód i w trakcie walki również bardzo mi się podoba, dodam też że przypomina mi trochę tą postać z filmu Ghost rider, która była tam jako grabarz!

Warmonger PW
24 kwietnia, 06:50
Super! Avatar na prezydenta :)

Z drugiej strony sugerowałbym, aby niektórzy bohaterowie mogli ulepszać do neutrali odpowiednie stwory z podstawowej gry - wówczas byłoby co z nimi robić na mapach losowych.

24 kwietnia, 18:23
Pomysł warty rozważenia, aczkolwiek widzę w przyszłości potencjalne problemy z kompatybilnością z innymi modami, np. nowymi ulepszeniami Kuririna.

Kammer PW
24 kwietnia, 18:39
Fantastycznie brzmi, jestem pod wrażeniem.

dvoytek PW
24 kwietnia, 19:15
Świetny pomysł. Przyczepiłbym się tylko do specjalizacji w chłopach. Bohater na 20 poziomie dodawałby im 40 szybkości i obrażeń? Co to za sposób przeszkolenia żołnierzy, że biegają kilkanaście razy szybciej, a ich siła rośnie 40-krotnie? :D

zmudziak22 PW
24 kwietnia, 19:45
Ja bym dał chłopa jako podstawową jednostkę zamku, po ulepszeniu jest pikinierem, a po drugim ulepszeniu jest halabardzistą.

24 kwietnia, 21:26
dvoytek: masz całkowitą rację. Ale wynikło to z dwóch powodów.
Po pierwsze brak edytora map, a nie chciało mi się ślęczeć godzinami tworząc zwykłą mapę i robiąc dziwne triki, by znaleźć rozsądną wartość balansu (dotyczy to też innych bohaterów, gdzie właściwości zostały ustalone wyłącznie na papierze :(
Po drugie: chciałem w końcu przerwać złą passę Chłopów, gdzie są w wielu częściach najsłabszą jednostką! Zmienić statystyki globalnie to zbyt prostolinijny pomysł, dlatego pojawił się Ernest, żeby był wytrych by przemycić napakowanych Chłopów do gry :) Ba, gdybym znalazł defa chłopa z animacją strzału, to od razu mianowałbym do na Dowódcę (zamiast niziołka) dla użytkowników woga ;) tak więc z lepszym balansem pewnie poczekam na edytor map.

zmudziak22; twój pomysł jest chyba zbieżny z pomysłem Kuririna i Nowymi Ulepszeniami!

MinosKing PW
30 kwietnia, 14:36
Niedawno zrobiłem nowego moda który nosi nazwę New Old Commanders. Jest to wersja testowa bazująca na dowódcach z WoG, lecz z drobnym wyjątkiem zrobiłem go pod VCMI bez konieczności włączania woga czy dowódców w configu defaultMods.json. Wystarczy go wypakować w folderze mods i zaznaczyć w VCMI_launcher na enable, bez potrzeby wpisywania "true" czy "false" w defultMods by działał.

Screen z okienkiem dowódcy:

Screen dowódcy w trakcie walki:

Krótki Opis: Dowódcy w tym modzie różnią się nie tylko samym wyglądem postaci ale i umiejętnościami specjalnymi, każdy z nich ma inną dopasowaną do niego umiejętność specjalną. Wprowadzone zostały również pewne zmiany przy rozwoju dowódców, teraz gdy awansują dostają większe premie do Zdrowia czy obrażeń niż to było możliwe w grze bez włączonego moda.

I tak jak to było w WoG jest ich dziewięciu, po jednym na każde miasto. Każdy z nich ma inną dopasowaną do danego miasta nazwę:

Miasta: / Dowódcy:
Zamek - Paladin / Paladyn, <jego nazwa jest bez zmian od czasów Woga>
Bastion - Elder Druid / W polskiej wersji moda zwie się Arcy Druidem,
Forteca - White Witch [Ze względu na brak polskich znaków w wersji pl zwie się Spowiedniczką],
Nekropolia - Dark Warrior / Wojowniczka Mroku <jakkolwiek by to nie brzmiało>, ;)
Inferno - Succub / Sukkub, <w sumie jej również> :P
Loch - Sorcerer / Czarownik,
Twierdza - War Mage / Mag Wojny,
Cytadela - Lizard Shaman / W polskiej wersji zwie się Reptilion Szaman,
Wrota Żywiołów - Astral Spirit / Duch Astralny. <jego nazwa również jest bez zmian od czasów Woga>

Link do moda w wersji ENG: https://www.easypaste.org/file/xOCmtdBa/New.Old.Commanders.rar?lang=pl

Link do moda w wersji PL: https://www.easypaste.org/file/zbyG5XqQ/New.Old.Commanders.PL.rar?lang=pl

Chciałbym też gorąco podziękować za pomoc Avatarowi za zrobienie brakujących grafik oraz wsparcie.

Edit: Mod nie działa z włączonym Wogiem i jest przeznaczony do gry bez niego.

30 kwietnia, 20:50
Fakt, do tej pory Dowódcy w wersji pod VCMI byli dość mało przydatnym dodatkiem. Jeśli tu zostali tak zmodyfikowani, że od pewnego poziomu staną się realnym zagrożeniem dla armii wroga - jestem zdecydowanie na tak1

Warmonger PW
30 kwietnia, 21:51
Mod bardzo fajny, sprawdziłem ;). A dlaczego jest niekompatybilny z wogiem? Gdyby jeszcze był niekompatybilny z samymi dowódcami z woga, to bym zrozumiał...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje