Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Star Wars - Gwiezdne wojny
komnata: Podziemna Tawerna
Jak oceniasz zwiastun Mandolariana?
Zapowiada się ciekawie (9)
 
 45%
Nie porywa, ale obejrzę (2)
 
 10%
Nudy (1)
 
 5%
Okropny (0)
 
 0%
Wolałbym coś o Jedi/Sithach (0)
 
 0%
Ciekawsze niż sequele (1)
 
 5%
Mam to gdzieś - Star Wars jest matwe (7)
 
 35%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 24 - 25 - 26

Alamar PW
16 lipca 2016, 20:42
Zapowiedź nowego sezonu Rebeliantów. Nawet jeśli kogoś to nie interesuje, warto go obejrzeć ze względu na to, w jaki sposób chcą poprawić sobie oglądalność pewną znaną postać.



Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać. Cieszyć się, że jednak będzie (no niby Rebelianci są liczeni do oficjalnego kanonu), czy płakać, że ta postać będzie mogła sobie wpisać do CV:

- Zaplanowanie perfekcyjnego planu bitwy myśliwców TIE przeciwko myśliwcom Rebelii bez praktycznie strat po własnej stronie.
- Przeżycie w półświatku (gdzie długość życia imperialnego oficera wynosi ~1 s.) kilku dni bez szwanku dla zdrowia i pozbycie się znaczącego i współpracującego z władzami lokalnymi ramienia Czarnego Słońca.
- Rzucenie Nowej Republiki na kolana 5 Gwiezdnymi Niszczycielami.
(...)
- Dostanie łomotu od nastolatka i ślepca.


Przy okazji, czy w 1:29 to nie prototypy Dark Trooperów?

Nicolai PW
16 lipca 2016, 20:56
Kanan jako Rahm Kota, Ezra papugujący Anakina z Zemsty Sithów, Wedge Antilles, szturmowcodroidy z TFU i ten głupi pirat z TCW, który nikogo nie obchodzi... Filoni z Abramsem robią sobie zawody w tym kto będzie mniej oryginalny? Zabawne... pamiętacie jak Kapelusznik rozpowiadał, że on to nie chce sięgać po klasyczne postacie, by nie wyglądało, że galaktyka to tuzin ludków na krzyż?



Zaraz... Thrawn? Na Boga, oni chcą popsuć Thrawna! Nie ma żadnych świętości. Kiedy resetowali kanon, to na przekór wszystkim się cieszyłem, bo bądźmy szczerzy... najlepsze pozycje EU były co najwyżej przeciętne, ale damn... nie spodziewałem się, że to czym to zastąpią będzie gorsze... dużo gorsze.



Teraz Bendu nie jest przedwiecznym zakonem i protoplastą Jedi i Sithów, a jakimś biesem zbiegłym z uniwersum Wieśka i zgrywającym kolejny Byt Mocy? To już robi się nudne... Tartakowski do mistycyzmu w SW podchodził w sposób symboliczny i nie odzierał go z tej otoczki tajemniczości, a co robi Dave? Nieustannie kopiuje scenę u Architekta z Matriksa... Hej, jestem nadbytem, proszę o pytania. No ludzie.

Alamar PW
16 lipca 2016, 21:09

Nie za wcześnie, by nosił już insygnia Wielkiego Admirała? :P

Co do Bendu, to chyba nigdy oficjalnie nie wspomniano, co ta nazwa ze wczesnych scenariuszy Lucasa miała znaczyć. To, że ktoś dorabiał potem sobie teorie w grach/książkach/komiksach, to jedno (i powiedzmy sobie szczerze, to byli Jedi, tylko że pod inną nazwą - co było w samym sobie głupotą), ale powoływanie się na to, to co innego.
I na pewno z Wieśka? Nie jest to Tauren w Warcrafta? :P
EDIT: A nie, jednak to Doktor. :P

Nicolai:
Kiedy resetowali Kanon to na przekór wszystkim się cieszyłem, bo bądźmy szczerzy... najlepsze pozycje EU były co najwyżej przeciętne, ale damn... nie spodziewałem się, że to czym to zastąpią będzie gorsze... dużo gorsze.
Reset miał być, by dać nowym autorom wolną rękę... choć co niektórzy twierdzili, że po to, by sprzedać drugi raz to samo wybierać do woli ze poprzednich pomysłów. Widać, która wersja się sprawdza. :P


EDIT:
Niejaki Timothy Z. ma napisać tę książkę:

Znowu :P
Podziękuję, mam wciąż swoją trylogię.

Dark Dragon PW
16 lipca 2016, 22:48

Teoretycznie już ją napisał :P. Ja się cieszę, oczywiście nabędę i przeczytam :).

Alamar PW
16 lipca 2016, 22:54
No jasne, że już ją napisał:


Dark Dragon PW
16 lipca 2016, 22:57
Mam nieodparte wrażenie, że to będzie zupełnie inna historia ;).

Alamar PW
16 lipca 2016, 23:00
Ta?

Dark Dragon PW
17 lipca 2016, 10:41
Ta

Alamar PW
17 lipca 2016, 11:32
A jak sądzisz, ile w tej "nowej" powieści będzie powtórzeń z poprzednich książek Zahna, zwłaszcza fragmentów dotyczących przeszłości Thrawna, które miałeś właśnie opisane w "Poza galaktyce" czy w dylogii Ręka Thrawna (o krótkich opowiadaniach nie wspominając)?

Nicolai PW
17 lipca 2016, 15:38
Al:
A jak sądzisz, ile w tej "nowej" powieści będzie powtórzeń z poprzednich książek Zahna, zwłaszcza fragmentów dotyczących przeszłości Thrawna, które miałeś właśnie opisane w "Poza galaktyce" czy w dylogii Ręka Thrawna (...)
Przecież to jest Zahn... wielki fan kiszenia się w sosie własnym. Jak nic będzie nawiązywać do własnych dzieł na potęgę :P Swoją drogą tak Luceno przemycał do kanonu elementu Plagueisa w Tarkinie :P





PS. Dylogia, nie duologia :P

AlamarAlamarFixed

Dark Dragon PW
17 lipca 2016, 20:21
Myślę, że będą nawiązania, ale książka obroni się też sama.

Nicolai PW
18 lipca 2016, 20:26
Spin-off o Vaderze :P

Dark Dragon PW
18 lipca 2016, 21:02
Mówili o tym VR experience na Celebrations.

Dziś swą premierę na Steamie miało Trials on Tatooine ;).

Nicolai PW
31 lipca 2016, 15:33
Wymyślanie "fanowskich" teorii powinno zostać zakazane. Teraz zakręcili kołem teorii i wyszło im, że Rey to wnuczka Palpa. Aż boję się pytać co będzie dalej :P

Alamar PW
12 sierpnia 2016, 14:08
No i mamy trailer Łajzy Jednej :P



Bohaterowie zapowiadają się... jako tako. Główna dwójka chyba ujdzie, ale z postaciami drugoplanowymi to już gorzej (ślepy samuraj), choć i tu są wyjatki (droid).
Fajnie w końcu zobaczyć Despayre cokolwiek będzie teraz robić za miejsce budowy Gwiazdki, no i mamy powrót ISD na duży ekran.
Tylko dlaczego mam wrażenie, że znów banda Ewoków rebeliantów pokona kamieniami bazooką technologicznie bardziej zaawansowane Imperium?
Same walki zapowiadają się ciekawie, ale mam obawy, czy jednak nie dostaniemy powtórki z Rebeliantów, gdzie dobrzy zawsze wygrywają, bez względu na jakąkolwiek logikę.

Nicolai PW
16 sierpnia 2016, 21:57
Teorie SW są bezbłędne... "Uważam, że Rey to reinkarnacja Vadera, bo tak mi się wydaje i fajnie, by było..."

Alamar PW
16 sierpnia 2016, 22:14
Vadera? A nie Palpiego? :P

Nicolai PW
16 sierpnia 2016, 22:35
Nie, Palpiego to jest wnuczką, a Snoke to Kylo z przyszłości ;)

Alamar PW
5 października 2016, 22:59
Kilka wyciętych ciekawostek z Powrotu Jedi (które są jednak obecne w nowelizacji):

Co ciekawe, podczas wybuchu GŚII widać, że wpierw eksploduje talerz superlasera.


I kilka scen zza kulis

Alamar PW
10 października 2016, 17:59
Kupiłem dzisiaj najnowszy komiks z historyjką "Vader Down". Tytuł idealnie pasuje do fabuły. :P
Na razie przejrzałem pobieżnie, ale gdyby nie to, że jest to kontynuacja wątków Vadera z jego komiksów, nawet bym nie zastanawiał się nad tym zakupem. Fabuła nędzna, Vader pomylił świat Gwiezdnych wojen z światami superbohaterów, rebelianci nie wiedzą, co to jest partyzantka i oszczędność ludzi i sprzętu, a ogólnych głupot scenariuszowych jest więcej, niż to pasuje do Space Opery jaką jest marka SW.
Może to tylko moje wrażenie, ale komiksy Dark Horse'a (komiksy serii Republic czy Rebellion) miały jakąś swoją otoczkę gwiezdnowojenną, a nie starały się kopiować najgorsze rozwiązania z uniwersum Marvela (i DC) i wszędzie wciskać głównych bohaterów filmów, jakby Rebelia/Imperium nie miała nikogo innego pod ręką, zaś oni wszyscy korzystali z tej samej aplikacji Google Galactic Maps. :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 24 - 25 - 26
temat: Star Wars - Gwiezdne wojny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel