Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Grotowy dział Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Nicolai PW
10 października 2015, 13:39
Dark Dragon:
Może po prostu podsumujmy to mówiąc, że w H5 Ashan był w powijakach i został "poprawiony".
Nie nazwałbym poprawianiem zmienianie backstory Driady z "leśny duszek" na "ducha elfa, którego zwłoki pogrzebano w pniu Drzewca". To raczej przejaw braku zdecydowania niż rozwoju uniwersum. Spójrzmy na takiego Feniksa, trzy gry, trzy różne opisy fabularne. Po co?

Alamar PW
10 października 2015, 14:23
Tallos:
Proszę Państwa. To są orki:
To są orkowie:

I kolejna osoba, która nie wie, co pisze: ork

Tallos:
I tutaj widać niekonsekwencję autorów w dziedzinie Rakszas. W H5 w ich opisie możemy przeczytać, że są to duchy zemsty, po wielu próbach spętane przez czarodziei. Natomiast w H7 są to już zwierzoludzie.
W H7 rakszase to zwierzoludzie, ale radże są związane z duchami powietrza, jak to przedstawiono w H5:
Cytat:
a najpotężniejsi zostali nasyceni esencją pradawnych duchów Powietrza, co uczyniło ich jeszcze zwinniejszymi.

Acid Dragon PW
10 października 2015, 14:30
Mimo, że wg mojej wiedzy obie formy są poprawne (Orki i Orkowie), to sam preferuję tę drugą i nie wiem dlaczego pisałem "orki". Dzięki za zwrócenie uwagi.

Tallos PW
10 października 2015, 14:42
@Alamar
Akurat Twój link nie rozwiewa wątpliwości :) Odpowiadający raczej nie formuje w nim ostatecznych wniosków.

Używanie w odniesienia do orków "orkowie" jest o tyle fajne, że od razu wiadomo, o co chodzi. Gdyby np. do kogoś w centrum miasta podkradała się banda orków, a Ty byś krzyknął "uwaga, orki!", mógłby się jeno puknąć w głowę, że co gadasz, jakie orki, skoro jest na lądzie. A jakbyś krzyknął "uwaga, orkowie!", od razu by wiedział, że trza spierdzielać ;)

:
W H7 rakszase to zwierzoludzie, ale radże są związane z duchami powietrza, jak to przedstawiono w H5:
W H5 rakszase nie miały z powietrzem nic wspólnego - określa się je jako "duchy zemsty" czy wręcz "duchy śmierci". Za to miały "głowę w kształcie lwa"!

KammerKammerJa bym tam krzyczał: czystokrwiste yuan-ti za tobą! i obserwował bieg do lokalnego czarodzieja po informacje, czym to yuan-ti są. :P

Acid Dragon PW
10 października 2015, 15:38
W przypadku Rakszas sprawa jest prosta - opisy w H5 i opisy z H7 są ze sobą sprzeczne. Jednakże wg mnie należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy:

1. Przy tworzeniu H5 do gry dostały się opisy i grafiki sprzeczne z już wtedy ustalonymi elementami Ashanu. Przykładem mogą być chociażby trzy księżyce na ekranie Nekropolii. Być może winna jest komunikacja, być może winna jest "radosna twórczość" pracowników Nivalu.
Podczas tworzenia H5 wiadomo już było, że istnieją Zwierzoludzie i istnieją Orkowie.

2. Rakszasa to ewidentnie pół-człowiek, pół-lew (i pół-naga :P). Wygląda jak zwierzoludź, zachowuje się jak zwierzoludź, nigdy nie jest widziany jak się pojawia / jest przywoływany z innego wymiaru, czy znika.

Dlatego sądzę, że to raczej w H5 popełniono błąd i teraz go naprawiono. Jest to więc nie tyle niekonsekwencja, co poprawa błędu.

Alamar PW
10 października 2015, 16:40
Tallos:
Akurat Twój link nie rozwiewa wątpliwości :)
Akurat w tym przypadku nie masz dwóch rodzajów odmian danego słów, jak to jest np. w przypadku czarodzieja.
Także "orki" są jak najbardziej poprawną liczbą mnogą słowa "ork", podczas gdy "orkowie" w słowniku PWN nie występują. Jeśli już coś, to właśnie ta druga forma jest wątpliwa. :P

Nikt Ci nie broni jej używania, tylko miej na uwadze, że to "orki" są poprawne, podobnie jak elfy czy krasnoludy (czy smoki, gobliny, trolle, a nie wszelkiego rodzaju smok/goblin/itp. -owie).

Acid:
1. Przy tworzeniu H5 do gry dostały się opisy i grafiki sprzeczne z już wtedy ustalonymi elementami Ashanu. Przykładem mogą być chociażby trzy księżyce na ekranie Nekropolii. Być może winna jest komunikacja, być może winna jest "radosna twórczość" pracowników Nivalu.
Chyba jednak nie:
Cytat:
Why does Ashan have three moons and what is their story?

[RD]One contains the slumbering Asha, who is recuperating from her battle with Urgash. At some point, she will awaken, which is going to make things very interesting. The other two? That would be telling, but I can say that the rumor that both of them are filled with dark chocolate and creamy caramel is probably not on the right track.
Pierwotnie Ashan miał trzy księżyce, ale najwidoczniej ktoś uznał, że jeden wystarczy. A szkoda.

Acid:
2. Rakszasa to ewidentnie pół-człowiek, pół-lew (i pół-naga :P). Wygląda jak zwierzoludź, zachowuje się jak zwierzoludź, nigdy nie jest widziany jak się pojawia / jest przywoływany z innego wymiaru, czy znika.
Stwory i bohaterowie w Heroes 5 w ogóle mają dość "ciekawe" biografie, jeśli spojrzymy na Ashan z następnych gier. Nie tylko trzy księżyce, ale wspomniano też o innych światach i o historii świata, która ma co najmniej wiele tysiącleci.

Kalohn PW
10 października 2015, 21:55
Moim zdaniem, wszystko rozbija się o kontekst, dlatego nie bacząc na brak konsekwencji używałbym obydwu form wymiennie. ;)
Wyobraźmy sobie nobliwego zbrojnego, na którego drodze staje obskurna zgraja omawianych. Zawołanie "Precz mi z drogi, plugawi orkowie, bo czerep się posypie!" brzmi nieco kuriozalnie, imo. Z kolei w przykładowej frazie "orki odrzuciły propozycję zawarcia sojuszu" zdecydowanie preferowałbym formę "orkowie". Kwestia postrzegania ich jako li tylko przedstawicieli fauny bądź "rozumnej" rasy/społeczeństwa. A może to tylko ja. ;)

Pisząc zaś krótko i na temat - bardzo mi się dział podoba. :)
Taki drobiazg, na który trafiłem porównując statsy podstaw i ulepszeń: Landsknecht i Mistrz Miecza mają tę samą ilość pkt obrony.

Tallos PW
11 października 2015, 03:25
Zauważyłem, że na stronie w klasach bohaterów są użyte drzewka ze strony Ubi. Ale grałem dzisiaj Leśnym (jaka debilna nazwa) i nie ma on arcymistrzowskiego przeznaczenia, tylko mistrzowskie, a Lasir nie jest leśnym, tylko gwiezdnym śpiewakiem. Pytanie brzmi: wtf? Powrócono nikomu nie mówiąc do poprzednich pizz, czy ja mam dziwny błąd?

Acid Dragon PW
11 października 2015, 04:23
@Tallos - sprawdzę przy okazji uaktualniania umiejętności

@Kalohn - dzięki, naniosłem poprawkę - Mistrzowie Miecza mają 26 Obrony.

Matikun PW
12 października 2015, 19:44
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby dodanie przyrostu do statystyk jednostek :).

Acid Dragon PW
12 października 2015, 19:46
Nie ma go z prozaicznego powodu - nie zmieścił się :P.

flapdzak PW
12 października 2015, 20:05
Jak wy chcecie uzupełnić animacje jednostek neutralnych?

Acid Dragon PW
12 października 2015, 20:47
Prawdę mówiąc zwlekam z tym, bo mam nadzieję, że pojawią się jednak na oficjalnej stronie, ale jeśli nie, to sami spróbujemy coś nagrać, podobnie jak w dziale Heroes V.

flapdzak PW
12 października 2015, 21:07
Też tak myślałem, że nagracie. :D A na stronie raczej się nie pojawią. Tak mi się wydaje.
I na kiedy można przewidywać poradnik modowania. Nie chodzi tu przez edytor (który niestety u mnie nie działa), ale stałą podmianę np. tekstur.
To są te pliki "UPK"?

+ Czy wiesz, że... z języka elfiego pochodzą El, Syl, itp... Wy to wymyśliliście, przypuszczacie, czy to prawda? :P

Acid Dragon PW
12 października 2015, 22:54
Poradnik dot. modowania o jakim myślisz pojawi się nieprędko. Ubisoft oficjalnie takiego modowania nie wspiera, więc to od graczy zależy teraz opracowanie metod na takie modowanie i ich opisanie. Z tego co widziałem nie ma na ten temat jeszcze żadnej bazy wiedzy.

Wszystkie ciekawostki przedstawione w dziale frakcji mają swoje źródła. Ta o języku elfim i imionach smoczych bogów pochodzi z Kompendium Ashanu.

Alamar PW
13 października 2015, 14:38
Nieprawda - pochodzi ona z MMX. ;P
Inne ciekawostki również pochodzą głównie z gier.

EDIT:

Tallos:
Zauważyłem, że na stronie w klasach bohaterów są użyte drzewka ze strony Ubi. Ale grałem dzisiaj Leśnym (jaka debilna nazwa) i nie ma on arcymistrzowskiego przeznaczenia, tylko mistrzowskie, a Lasir nie jest leśnym, tylko gwiezdnym śpiewakiem. Pytanie brzmi: wtf? Powrócono nikomu nie mówiąc do poprzednich pizz, czy ja mam dziwny błąd?


Limbic:
I have a look at the last thing, the ranger class should indeed have Grandmaster destiny,I am currently working on it, should be fixed soon.

flapdzak PW
13 października 2015, 15:17
Dzięki za odpowiedź.
To czekam na poradnik... :)

Sobieski PW
13 października 2015, 16:42
Acid Dragon:
Prawdę mówiąc zwlekam z tym, bo mam nadzieję, że pojawią się jednak na oficjalnej stronie

Obawiam się, że blog H7 podzielił z dniem premiery H7 los bloga H6.

Do dziś nie ma tam Lochu i neutrali, a boss jest tylko jeden.

flapdzak PW
13 października 2015, 17:08
Tego nie ma już od dawna. :)

Acid Dragon PW
13 października 2015, 17:42
Niezupełnie. Po premierze H6 było znacznie gorzej - na stronie były tylko jednostki z bodajże dwóch frakcji i w dodatku nie wszystkie. Strona była jednak zaktualizowana.

W tej chwili też liczę na to, że jednak informacje zostaną uzupełnione.

Aczkolwiek nie łudzę się, że strona będzie też później uzupełniania o zawartości z ewentualnych dodatków.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Grotowy dział Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel