Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7] Bugi i problemy techniczne
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

morthi PW
1 października 2015, 21:02
A ja mam 14 map.


Alistair PW
1 października 2015, 22:31
Ech, gdzie te czasy, gdy tych map było więcej? Z ciekawości sprawdziłem jak to wyglądało w jedynce i czwórce - kolejno 34 i 32 mapy (bez dodatków w czwórce, reszty części nie mam zainstalowanych). Zmniejszenie ilości mapek było jedną z przyczyn, które sprawiły, że nie chciało mi się grać w piątkę. Miałem tę grę tuż po premierze i było chyba z siedem mapek, z czego część na czas, czyli np. ze zdobyciem Łzy Ashy czy określonego zamku, których to map nie znoszę.

Danielon PW
2 października 2015, 11:50
Hej.
Kupiłem "siódemkę" ze strony e-key.eu i normalnie pobrałem i zainstalowałem przez Uplay. Niestety nie mam dostępu do polskiej wersji językowej. W ustawieniach gry Uplay mam do wyboru kilka opcji, ale brakuje języka polskiego. W grze natomiast dostępną mam tylko angielską wersję. Kopiowałem też jakieś spolszczenie z internetu, ale nie pomogło ono w niczym. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Dark Dragon PW
2 października 2015, 13:15
Przy instalacji powinna być dostępna lista dodatkowych języków (w tym opcja doinstalowania dodatkowych języków). Spróbuj zainstalować ponownie. Jeśli nie pomoże, to zgłoś się do supportu.

PS. Trochę Ci zazdroszczę, że nie musisz się użerać z językiem polskawym i tragicznym dubbingiem.

Danielon PW
2 października 2015, 14:03
Dark Dragon --> Domyślam się, że chodzi o ten i ten moment wyboru języka?

Therionee --> właśnie w tym miejscu też brakuje mi naszego tłumaczenia(załącznik)

Możliwe jest, że kupiłem wersję bez polskiego tłumaczenia? Na stronie e-keye.ue nie było napisane nic o wersjach językowych, ale przekonany byłem, że Uplay działa pod tym względem podobnie do Steama i pozwala dołączyć dowolną, dostępną wersję tłumaczenia gry.

Therionee PW
2 października 2015, 14:28
A próbowałeś przewinąć tę listę w dół scrollem? (Wiem, głupie pytanie). Czy to wszystkie opcje, jakie masz? Powinno być tego znacznie więcej.

Danielon PW
2 października 2015, 14:33
Taa nie ma nic więcej. Widzę, że na forum Ubisoftu, wiele osób poruszyło ten problem. Niemcy dostali wersje z węgierskim i polskim, a ja dostałem z niemieckim i angielskim ;d
Napisałem do sprzedawcy gry i do supportu, ale nie wiem jak rozwiąże się ta sytuacja.

Therionee PW
2 października 2015, 14:42
No to widzę, że niezłe jaja :) Oby support coś zaradził. Ale jak napisał Dark Dragon, nie ma co się męczyć z wersją polską, z którą udało mi się wytrzymać jedną mapę kampanii.

Andruids PW
2 października 2015, 15:31
Dark Dragon:
PS. Trochę Ci zazdroszczę, że nie musisz się użerać z językiem polskawym i tragicznym dubbingiem.

It should be a feature : p

A propos pytania, jeśli ściągnąłeś spolszczenie i umieściłeś w Engine>Localization oraz MMH7GAME>Localization (przez co powinieneś w poszczególnych folderach Content, General i Maps mieć foldery "POL"), to powinieneś mieć opcję ustawienia tego języka w opcjach gry (Options zaraz w głównym menu). Trzeba wybrać opcję i dla tekstów w grze i dla audio, więc zwróć na to uwagę.

Danielon PW
2 października 2015, 15:39
Andruids ---> niestety w samej grze też brakuje naszego języka.
Pewnie mógłbym pokombinować i zmienić nazwy plików z ENG na POL, albo zastosować podobne sztuczki, ale wstrzymam się przez jakiś czas. W końcu zapłaciłem za tą grę, nie po to, żeby teraz wrzucać cracka i instalować spolszczenie z chomika ;d

Avek93 PW
2 października 2015, 17:27
Czy ma ktoś problem taki: w drugiej misji w kampanii Przystani, pierwsze nie mogę przejść przez "mur". Zapis i relog gry - działa, uf, idę dalej.
Dochodzę do tego żywiołaka... i na filmiku przed nim stoi oddział, ja go nie mam, po prostu nie ma... 2x kampanię od zera jechałem, relog z zapisem, naprawa plików i nic nie mogę go uwolnić, co za tym idzie przegrywam misje.

Dark Dragon PW
2 października 2015, 19:04
Czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania? Jeśli nie, to twórcy informują, że część interakcji na mapach może się zwyczajne nie włączyć.

Avek93 PW
3 października 2015, 00:19
Z całą pewnością spełnia, mam MSI GP2 Leopoard Pro z GeForce 850M, a jesli zmniejsze grafike to jest opcja ze to sie pojawi?

lord szszszsz PW
3 października 2015, 09:20
Proszę o pomoc. Kupiłem grę w wersji cyfrowej, dostałem klucz do gry i co mam zrobić dalej? Nigdy nie kupowałem takiej wersji, gdzie mam wejść i wpisać ten kod? I co dalej? :(

kuba13131315 PW
3 października 2015, 09:28
Musisz wejść na konto Uplay, jeśli go nie masz, to musisz jakoś pobrać i zrobić sobie na nim konto (nie wiem, gdzie można go pobrać), następnie dajesz aktywuj produkt i wpisujesz podany kod.

lord szszszsz PW
3 października 2015, 09:45
Mam konto na Uplay, wchodzę na ich stronę i właśnie tu jest ból, bo nie wiem, gdzie ten kod wpisać... :(

magius123123 PW
3 października 2015, 10:20
Po prostu wchodzisz w opcje konta i ''aktywuj klucz produktu'' czy jakoś tak. NastEMpnie (sorry, nie moglem się powstrzymać) go wpisujesz i masz grę. Ściągasz, dajesz play i... grasz. W ogóle Uplay wydaje mi się totalnym g*wnem, strasznie to utrudnia życie, a opcje, które powinni rzucać na twarz przy odpaleniu, są gdzie pochowane w ustawieniach itd. Jest to po prostu niepraktyczne, pomijając nawet problemy z pobieraniem, połaczeniem itp.

lord szszszsz PW
3 października 2015, 10:48
Dzięki, kumam. Teraz tylko czekać, aż Uplay się uruchomi, od rana mam problem z połączeniem, cały czas jest status "rozpoczynanie".

Thranduil PW
3 października 2015, 11:45
Witam!

Czy wie ktoś, jak rozwiązać problem z misją 2. kampanii nekro albo czy Ubisoft wie w ogóle o problemie i robi jakiegoś fiksa?!

Danielon PW
3 października 2015, 21:23
Dla ciekawych:
Dalej nie mogę grać w języku polskim. Support Ubisoftu milczy. Na forum coraz bardziej napięta atmosfera. Kierownictwo strony e-keye.eu zbywa mnie do supportu Ubi.
Na forum można jednak wyczytać, że mieszkańcy co bardziej cywilizowanych państw, jak Anglia czy Niemcy, doczekali się już od swoich dystrybutorów, nowych kluczy z działającymi tłumaczenia. U nas w Polszy, panuje jednak cebulactwo i konsumenta ma się głęboko. Moim zdaniem jednak, towar jest niezgodny z opisem i mam prawo w tym momencie do zwrotu pieniędzy. Co o tym myślicie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: [H7] Bugi i problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel