Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7] Bugi i problemy techniczne
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13

kowal3232 PW
15 sierpnia 2016, 13:55
Dziękuje wszystkim,ale problem rozwiązał się,gdy przeinstalowałem winde i teraz gram kampanie fortecy aż huczy!! :D

Dru PW
19 sierpnia 2016, 21:46
Grając ostatnio więcej w Heroes VII dostrzegam coraz więcej błędów sztucznej inteligencji komputera.

Mówiłem już o stadach bohaterów, których produkuje komputer i wysyła ich grupowo w to samo miejsce. Nie dość, że jest to irytujące to stwarza niepotrzebne zamieszanie na mapie.

Dzisiaj natomiast zauważyłem, że komputer zbiera surowce, ale artefakty zostawia na mapie przygody. Tym sposobem zebrałem kilkanaście artefaktów bez żadnej walki bo armie neutralne pokonał już wrogi bohater.

Jako, że support Ubisoftu będzie jeszcze działał przez rok to proponuje wysłać im jakąś petycje w sprawie naprawienia i usprawnienia AI komputera.

Nie wiem czy forum dla VIPów jeszcze istnieje i czy Acid ma jeszcze jakieś prawo głosu w tamtejszej społeczności, ale widząc co wyprawia komputer to odechciewa się po prostu grać, mimo ze sam koncept gry mi się podoba.


Pointer PW
28 sierpnia 2016, 15:24
Czy ktoś z Was napotkał problemy z Ognistym Smokiem, a konkretnie z jego poruszaniem w bitwie? U siebie zauważyłem taką sytuację, że Smok przy aktywnej zdolności podpalania śladu za sobą miał teoretycznie nieco większy ruch niż przy nieaktywnej, ale w praktyce w ogóle nie chciał się przemieścić. W jednym przypadku nawet scrashował mi grę. Przy nieaktywnej zdolności ruszył się normalnie, ale ruch był krótszy o 2 pola. Dodam, że była to druga tura bitwy, w pierwszej turze smok poruszył się bez problemu z użyciem ognistego śladu. Co więcej, jak na razie zdarzyło mi się to tylko w jednej bitwie, walczyłem wtedy z bankiem stworzeń Nekropolii.

Pointer PW
9 września 2016, 11:50
Sorry, że dwa posty pod rząd, ale odstęp czasowy dość spory, a i problem zupełnie inny, a chciałbym, żeby ktoś to zauważył.

Grałem wczoraj z kumplem na HotSeat na wygenerowanej mapie. Wszystko działało poprawnie. W pewnym momencie postanowiliśmy przerwać rozgrywkę i zagrać wcześniejszą, zapisaną grę. Niby wszystko ok, ale po wczytaniu okazało się, że większość artefaktów nie działa (częściowo lub całkowicie). Działały jedynie premie do podstawowych atrybutów bohatera typu moc, obrona, magia i duch. Natomiast:
1) Skrzynia dająca 1000 złota nie dawała kasy;
2) Artefakty zwiększające obrażenia zadawane przez bohatera nie zwiększały ich;
3) Jednorazowe czary np. Implozja z artefaktów nie pojawiały się w księdze.

Podejrzewam, że dotyczyło to większej liczby artefaktów, ale ze względu na absurd tej sytuacji nie kontynuowaliśmy rozgrywki. Czy ktoś może napotkał podobny problem? Czy można to jakoś zgłosić, żeby twórcy zwrócili na to uwagę w kolejnym debugującym patchu?

Alamar PW
9 września 2016, 12:20
Cytat:
Czy ktoś może napotkał podobny problem?
Tak, w H6. :P
Tam także po załadowaniu gry artefakty nie dawały swoich premii. Rozwiązanie było dość proste - zdjąć i ponownie założyć artefakty.
Nie wiem czemu (ale podejrzewam :P), lecz w H7 pojawia się mnóstwo błędów, które były w H6 i tamtejsze rozwiązania mogą pomóc.

dvoytek PW
9 września 2016, 12:27
Alamar:
Nie wiem czemu (ale podejrzewam :P), lecz w H7 pojawia się mnóstwo błędów, które były w H6 i tamtejsze rozwiązania mogą pomóc.
Oby nie. Tam przy pomocy broni rodowych + zapisu i odczytu można na stałe obniżać statystyki bohatera po każdym cyklu zapisz/wczytaj :P
Nie chciałbym tego w siódemce.

Alamar PW
9 września 2016, 12:54
Broni rodowych w siódemce nie ma.

Kurek PW
9 września 2016, 13:39
Podaję treść zgłoszenia błędów i crashów, które wysłałem do Ubi:

Podczas używania Edytora do gry M&M Heroes VII w trybie unreal editor cały program zawiesza się i wyłącza.
Następuje to gdy:


- Odpalam do podglądu w unreal editor dowolny efekt wizualny ParticleSystem, wcześniej program nigdy nie robił crasha, dopiero od kilku tygodni się o dzieje

- Gdy nadpisuję mapę edytor bardzo często się zawiesza, praktycznie w 80% przypadków, a gdy zapisuję do nowego pliku dzieje się to rzadziej, ale jednak następuje crash, czasami nawet uszkadzając plik ".umap"

- Crash mapy i całego edytora podczas zapisu dzieje się najczęściej, gdy wprowadzę w mojej mapie dużo zmian bez zapisywania

- Gdy odpalam moją mapę z poziomu Edytora "test map", można w nią normalnie grać, ale gdy odpalam moją własną mapę z poziomu odpalonej gry, gra zawiesza się.


Dodatkowo, jednostka w grze o nazwie "Ognisty Ptak" ang. "Fire Bird", posiada zdolność "odrodzenie", w jęz. ang. "Rebirth". Gdy dochodzi do użycia przez wspomnianą jednostkę tej zdolności bojowej, Ptak nie używa animacji "ability", zdolność następuje bez żadnego efektu dźwiękowego lub animacji.
Dodatkowo, jednostka w grze o nazwie "Walkiria" ang. "Valkyrie", posiada zdolność "ognista tarcza", w jęz. ang. "Fire Shield". Zdolność ta nie działa w grze, nie zadaje obrażeń wrogom, nie ma ognistego efektu wizualnego.

AlamarAlamarSpacje po myślniku.

Caine PW
11 września 2016, 19:33
Witam!
Mam pewien problem z HoMM 7. Długo czekałem na tę grę i w końcu kupiłem sobie laptopa, na którym powinno pójść.
Niestety, po wejściu do gry napotkałem straszne zawieszanie, bugi i w ogóle.
Już w samym menu muszę czekać z myszką nad wybrana zakładką aż się podświetli i będę mógl kliknąć. Nie wspomnę o tym, że podczas już samej gry bohater potrzebuje z 30s na wykonanie jednego kroku (cały ruch trwa z 10 minut).
Mam procesor i5 z taktowaniem 2500 z turbo do 3200. Mam dwie karty graficzne. Jakaś Intel HD coś oraz GeForce GT750. No i 8 GB RAM-u.
Sam podejrzewam, że to wina tego, że karta graficzna mi się nie przełącza na Nvidia, tylko zostaje Intel. I w samych ustawieniach gry mam zablokowany wybór karty i domyślnie jest Intel HD.
Nie wiem, co mam robić już. Ma ktoś jakieś pomysły?

Jeśli trzeba, to dodam screeny parametrów kompa.

KammerKammerStosuj polskie znaki diakrytyczne.

Alistair PW
11 września 2016, 19:46
Próbowałeś wyłączyć kartę Intela w Menedżerze Urządzeń?

Rabican PW
12 września 2016, 00:35
Mam teoretycznie ten sam problem. Teoretycznie, bo mimo że gra pokazuje tylko kartę Intel HD, to działa bez zarzutu – przynajmniej od czasu, gdy w ustawieniach karty wybrałem, by odpalać H7 na karcie dedykowanej. W przypadku kart Nvidii wygląda to tak: prawy przycisk na pulpicie -> panel sterowania Nvidii -> wybrać program do dostosowania -> zaznaczyć, żeby był uruchamiany z kartą GeForce.

Caine PW
12 września 2016, 10:12
Postanowiłem zrobić reinstalacje i bardziej przyjrzeć się szczegółom.
Podczaa instalacji polazuje mi się coś takiego. "Block game executable in your firewall or... lag in main menu" coś takiego.
Czy to znaczy że mam zablokować dostęp do neta tej wskazanej apce? (była wskazana w nawiasie)

marchewsz PW
12 września 2016, 11:05
Twój problem na 99% leży w karcie graficznej, że odpala grę z kartą intela zamiast nvidii. Jeżeli nie pomaga zmiana preferowanej karty danej aplikacji w menu nvidii, polecam ustawić na próbę jako domyślną kartę do wszystkiego właśnie GeForce. Jeżeli to nie pomoże, dopiero bawić się w jakieś wyjątki w firewallu.

Caine PW
12 września 2016, 11:29
Jak ustawić nvidie jako karte główną żeby zamienić z Intelem miejscami?
bo w ustawiniach nvidia ustawiłem jako globalną i nic.

Matikun PW
16 września 2016, 23:44
Mam problem z ustawieniem preferowanej karty graficznej. W ustawieniach karty włączyłem Heroes VII, jako grę z preferowaną tą własnie kartą, zamiast tego, H7 czyta tylko integrę, bez możliwości zmiany. Jakieś pomysły? Jestem słaby w te klocki :P.

EDIT: problem rozwiązany, ustawiłem najwyższą wydajność w ustawieniach karty, po czym sama domyślnie się wybrała w grze.

Caine PW
17 września 2016, 11:00
cześć. okazuje się że mój problem wcale nie leżał po stronie karty graficznej. Przypadkiem odkryłem że gdy mam podłączony zasilacz do lapka to H7 chodzi plynnie. Wie ktoś dlaczego na samej baterii nie?

Dark Dragon PW
17 września 2016, 11:06
Laptop wtedy przechodzi na tryb oszczędzania energii, więc korzysta zapewne z karty zintegrowanej.

Pointer PW
17 września 2016, 22:56
@Caine
Mam dokladnie ta sama sytuacje. Gralem kiedys z kumplem w h7 i mi sie scinal. Nagle wyskoczyl mi komunikat, zebym podlaczyl kompa, bo bateria slaba. Na to kumpel (informatyk): "a, to juz wiem czemu mulil. Jak kompa nie miales podlaczonego to sie nie dziw, bo wtedy komp sie na inne ustawienia przelacza..."

iron PW
30 września 2016, 15:40
Witam. Po aktualizacji do patcha 2.2 Heroes VII stała się w ogóle niegrywalna. A mianowicie, po wybudowaniu siedliska, na ekranie rekrutacji nie pojawiają się żadne istoty.Mało tego, w kolejnej turze, po wybudowaniu następnego siedliska gra przestaje działać.
Weryfikowałem pliki, robiłem ponowną instalację, do karty graficznej (AMD) wgrałem najnowsze sterowniki i bez efektu.
Może ktoś miał podobny problem?
Proszę o pomoc. Do wsparcia Ubi napisałem, ale od trzech dni, ani be, ani me, ani kukuryku, zero odzewu.

Alamar PW
30 września 2016, 16:09
Cytat:
Weryfikowałem pliki, robiłem ponowną instalację, do karty graficznej (AMD) wgrałem najnowsze sterowniki i bez efektu.
Na GeForcie wszystko działa poprawnie, więc podejrzewam, iż albo masz problem z kartą graficzną, albo sama gra ma problemy z AMD.
Sprawdzałeś rozwiązania z ostatnich postów w tym temacie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: [H7] Bugi i problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel