Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Geografia Antagarichu
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
28 września 2015, 13:30
Rabican:
To Ty przywołałeś tamte tematy, nie ja.
Nie zwalnia CIę to z szukania na własną rękę, a nie zasłaniania się "nie chce misię". :P

Rabican:
To, co masz w plikach jest często wersją roboczą tego, co ma znaleźć się w grze. Często nikomu nie chce się zmieniać tekstów nieprzeznaczonych dla oczu graczy.
Zgadza się i najprawdopodobniej są to właśnie tego rodzaju teksty. Zauważ jednak, że ogólny wydźwięk z tych plików w grze jest zachowany. Nawet Gavin Magus nie jest królem Bracady a jedynie Wielkim Wezyrem, a Labirynt w Nighonie rzeczywiście służy za legowisko minotaurów.

Rabican:
To chłopi byli przywiązani do ziemi, nie szlachta. Markham mógł posiadać miasto Harmondale podlegające Erathii oraz dworek na terytorium państwa Tatalii. Po pozbyciu się tego pierwszego nic nie wskazuje na jego dalsze związki z koroną Erathii.
Chłopi nie byli przywiązani do ziemi w Średniowieczu, a przynajmniej nie tak, jak współcześnie się uważa.
Markham walczył po stronie Kaśki i dostał w nagrodę wazon, a podejrzewam też, że i cały swój majątek na terytoriach Tatalii. Co do związków - posiada on w swoich zbiorach pióro, którym podpisano pokój po Wojnach Drzewnych miedzy Erathią a AvLee. Jest to kolejna wskazówka, że jednak jest szlachcicem z Erathii.


Jednakże już znalazłem, gdzie wyczytałem o "ludziej" Tatalii w MM7:
Cytat:
Tatalia is a frontier region of the human kingdom and is governed by your early benefactor, Lord Markham.
Cytat pochodzi z "Prima's Official Strategy Guide" dla MM7.

Irhak:
Uhm... masz może ten tekst w oryginale? Ten, kiedy się ugryzł w język? Jestem ciekaw czy tłumaczenie nie zrobili bubla jak z House of Memoria - Dom Pamięci z MM8.
Nie wiem, czy ugryzł się w język pisząc ów zwój. :P
Cytat:
"
…finally managed to rid myself of that cursed land. I have enough problems-- I certainly don't need them compounded by a centuries old Elf/Human conflict. Fortunately, my scheme worked perfectly; that little group accepted a territory I couldn't pay to have someone take. Now all that's left is to secure my position in Kar..."
Może chodziło mu o Karthal? XD

zmudziak22 PW
28 września 2015, 18:39
Mapa Antagarichu z H3

Jak widać, Antagarich z H3 i MM7 bardzo się różni. W H3 Brakada jest pokryta śniegiem, gdzie w MM7 jest pustynią, Tatalia ma dostep do morza, Adrienne w swojej kampanii wyraźnie mówi, że jej wojska poruszają się ze wschodu na zachód(do zachodniego wybrzeża Tatalii). Krewlod od początku był pustynią żwirową.

W HC: Wojownicy Pustkowi tereny zielone były na terenie Erathii z H3, Steelhorn był stolicą Bracaduun, ale to nie był zamek typu Wieża/Forteca lecz Zamek/Castle. Z ostatniej mapy wyruszamy z południa Krewlod, poruszając się na Wschód i Południowy-Wschód, czyli w okolice Rionpoint'u.

avatar PW
2 grudnia 2018, 18:46
Przepraszam za odkopanie starego wątku, ale nie znalazłem dobrego miejsca po podzielenie się tą informacją.
Wczoraj na rosyjskich stronach pojawił się post zbierający wszystkie dostępne wzmianki o Vori. Pozwolę sobie wkleić tekst przetłuamczony google translatorem. Oryginalny tekst jest pod tym linkiem.

Kiedy zebraliśmy całą wiedzę o Vori zgromadzoną przez naszych i zagranicznych graczy, okazało się, że jest to dość duża kolekcja opowiadań i informacji o drogach do tego mistycznego kraju. Czy byłeś kiedyś w Vori? Jest 6 sposobów na ciekawskich bohaterów ...

1 sposób: statek. Statkiem pirackim w Tatalii, utkniętym w Tidal Caves, jest właściwie Mitetiro. Kiedy odstępcze elfy wylądowały na Antagarich, statek już ich nie potrzebował, a oni po prostu go opuścili. Wkrótce pojawił się pirat, który wziął statek do rozboju. Prawdopodobnie Mitytiyiro długo przechodził z rąk do rąk jakichkolwiek złodziei, zanim Lord Markham zakończył pirackie najazdy. Ale ostatni pirat. który był właścicielem statku, otrzymał pełne ułaskawienie. Aby skorzystać z Mitetiiro, musisz: a) znaleźć pirata, będzie on w stanie naprawić kadłub, b) usunąć statek z banku. Jest to możliwe tylko w czasie przypływu o 6:00 (rano lub wieczorem), ale wciąż to nie wystarczy. Statek zostanie usunięty dopiero w lecie, jeżeli wystarczająca ilość lodu się rozpuści, co podniesie poziom wody. Uwaga w upalne lato mokradła w Tatalii zostaną zalane, więc możesz łatwo określić, czy teraz jest czas. Dla twojej informacji, kiedy przybędziesz do Voorite, strzeż się gremlinów. Chociaż nie wyglądają strasznie, ale jeśli są blisko, z pewnością ukradną twoje rzeczy!

2 way: Tunnel. W jaskini Romtraków znajduje się tunel prowadzący do Vori. Tunel zaczyna się w stawie jaskiń, ale kombinezony tutaj nie pomogą - w jeziorze jest lód, a nie woda. Dlatego będziesz potrzebował zębów Szklanego Smoka, aby przebić się przez lód i wejść do tunelu. Zęby można znaleźć w tajnym laboratorium wewnątrz jednego z wulkanów Nigonsky.

3 sposób: Cokół. Jeśli przyjrzysz się bliżej mapie, zauważysz, że południowo-zachodni narożnik Shallows graniczy z Vori, a dokładniej, graniczy z magicznym lasem w północno-wschodniej części Vori. Teraz płycizna pokryta jest lodem, ale na południowym zachodzie znajduje się cokół z płonącym płomieniem. Byłoby miło, gdybyś mógł go podnieść i przełamać lody! Cóż, możesz to zrobić - prawda, potrzebujesz do tego dużej mocy. Około 1000. Oprócz umiejętności arcymistrza percepcji, aby zrozumieć, że konieczne jest, aby obrócić postument o 90 stopni. Umiejętności te pomogą ci dużo w następnym etapie podróży, kiedy weźmiesz skuter śnieżny z Lincoln (Vorokhods, że tak powiem).

4 sposób: jajko. „I czysto przypadkowo znaleźli sposób, by dostać się na wyspę. Gdy wyszedłem z jaskini z smoczych jaj (znaleziono trzy, ale wystarczy jeden) i postanowił odciążyć bohaterów, zrzucając dwa jajka w dół góry. To było zabawne, aby je obejrzeć. Poniżej, w pobliżu wody, znalazłem dwa połamane jajka, obok był zwój, a klucz sylfów leżał obok drugiego. Wyspy, pod nią był dziurka od klucza (tylko magia spróbuj percepcji, a nawet wtedy nie wszystkie, tylko umiejętności nie mniej niż 60). Włożyłem kluczyk i znalazł się w tunelu. Z bitwy I utorowała drogę do przodu (bardzo użyteczne zaklęcia oświetlenie w tunelu było bardzo ciemno). Pod koniec świeciły złoty portal, otworzył się, gdy podszedłem bliżej.
Będziesz więc potrzebował: 1) piłki o pojemności 87 poziomów, z którą będziesz łamał te jaja, 2) ochrony przed zerwaniem, ponieważ sukces nie jest gwarantowany, "jeden gracz napisał jakoś ...

5 sposób: mod Maestro. Przejście tego modu nie pojawiło się i dlatego jest w nim jeszcze wiele tajemnic: jednym z nich jest zwój Voriego i kraj o tej samej nazwie, do którego można dotrzeć z Zaszyfrowanej Fortecy. Nie było jednak oficjalnego potwierdzenia tego, nie powiedzieć ...

6 sposób :. Twilight zamek nie tak dawno temu opublikowaliśmy kraje Pierwszy archiwum, w którym podobno naprawdę dodaje się do tego miejsca, ponieważ nie wszystkie pliki w games.lod ( https://vk.com/mightmagic?w=wall-55894595_29690/all). Teleportacja do regionu miała pochodzić z Zamku Twilight. Ale nawet tutaj nie było dowodów.



Alamar PW
2 grudnia 2018, 19:07
Od wielu, wielu, naprawdę wielu lat można o tym przeczytać na Castle Gobs.
Wszelkie sposoby są niestety zmyślone - wg Jennifer Bullard wyspa Vori nie była gotowa, gdy wyszło Might and Magic VII:

Jennifer Bullard:
Q: Vori - the land of the Snow Elves. How far was the design of this land developed? From "The Sword of Frost" chapter we know that this Sword kept this land in a frosty climate. Was it the original concept of Vori?

A: That was the original concept of Vori, and I don't think we had designed the land very much. It was planned for future products, but never done.

Szaman PW
2 grudnia 2018, 20:44
Tak ostatnio pracuje nad lore MM i zauważyłem ciekawą rzecz, mało istotną, lecz ciekawą. "Fabularnie" jest mało królestw w Antygarichu tak naprawdę.

Tylko 3 (chyba 4) państwa są królestwami.

Erathia, Avlee, Tatalia i Krewload (choć tutaj mam, pewne wątpliwości).

Bracada tworzy raczej coś na wzór państw-miast. Z czego Celesta jest tym najokazalszym i największym "polis".

Deyja to nawet nie państwo! Tylko zbiór gild nekromanckich. Które konkurują u siebie o wpływy, władza "królewska" tam jest marionetkowa.

Eofol tak samo, są to tylko zbiór tzw. kolonii, że własnymi prawami i wpływami. Najsilniejsza kolonia prowadzi prym w innych koloniach.

Nighon, klany czarnoksiężników, dbający tylko o swój skrawek "tunelów", ewentualnie podbite od innych czarnoksiężników:P

Conflux, to tylko zlepki żywiołów, które na czas Armageddonu się zjednoczyły, bo powstrzymać Eofol, brak jakikolwiek wzmianek o organizacji, jaki panuje w "miastach" conflux.

Regna, to też nie państwo! Tylko "teren" zajęty przez piratów i każda załoga tworzy swoje "państwo". Co prawda jest tam zbiór praw, ale one raczej służą za wytycznych jak postępować niż faktyczny kodeks prawny.

Xfing PW
4 lutego 2019, 22:42
Nighon to wyspa z wulkanem, nie "tunele". Tunele to tylko właśnie tunele pod wyspą i wulkanem, oraz wykopane przez czarnoksiężników tunele na mainland, mające im umożliwić inwazję. W zarówno MM7 jak i HC wspomniano, że posiada on króla. Lore z MM8 sugeruje, że kiedyś posiadał nawet cesarza, jednak to trwało bardzo krótko.

Deyja ma najwyższego władcę, dosłownie określanego mianem króla. Wiemy, że rolę te pełnili np. Finneas Vilmar, Nicholas Gryphonheart, Archibald Ironfist i Kastore.

Regną rządziła dynastia władców, a oni sami mianowali swój kraj określeniem "imperium" - cesarzem Regny był np Hareck I, oraz jego potomek Hareck IX (jeśli dobrze pamiętam) :P

Jeśli chodzi o Tatalię to owszem, w MM7 odwiedzamy fragment tej krainy stanowiący część państwa Erathia - dowodzi tego chociażby identyczna jak w Steadwick architektura, jak również wiele innych rzeczy. Homm3 również potwierdza, że część Tatalii znajduje się pod władaniem Erathii.

Gobliny mieszkają w Deyji, bo czemu nie? Mówienie, że nie mogą to przedkładanie Homm3 nad MM, a to ta druga gra przedstawia raczej świat w wersji bliższej realizmowi. W Heroesach podział na frakcje motywowany był łatwością rozgrywki i uproszczeniem kategoryzacji miast. Ekstrapolowanie uproszczonego i uszeregowanego świata dyktowanego rozgrywką na rzeczywiste pojęcie o kształcie kontynentów, państw i ich mieszkańców nie jest najlepszym pomysłem.

Yaaqob PW
9 marca 2021, 11:56
W HOTA dostępny jest, znany z, ,Heroes II" wampir Ranloo. W jego biografii można przeczytać:
Ranloo's bio:
Following a childhood dream, Ranloo became an aide at Mestley's armory. Ancient master's gift was no lore, rather a bite to the neck and a pit in the Talon woods. Undeath wasn't fun, but Ranloo's hands got as crafty as ever. Soon he was wearing Mestley's Master Blacksmith diadem after running him through with a missile from a self-designed ballista.

Mam pytanie o te, ,Talon woods." Gdzie one się znajdują? Nie dostrzegam ich nigdzie na mapie Enrothu ani Antagarichu... Ranloo to bohater z, ,Heroes 2", więc do Deyji pewnie przybył z Enroth... Hmm...

Acid Dragon PW
9 marca 2021, 14:28
Kompletnie nie kojarzę takiej nazwy. A Google jedyne sensowne wyniki podaje z dokładnie tej biografii. Według mnie to coś wymyślonego przez autorów HotA.

VIP PW
11 marca 2021, 11:38
W sumie nie wiem czy tutaj, to jest odpowiedni temat, ale mam pytanie. Czy wiecie może o istnieniu (lub ktoś zrobił) mapki dla np. każdej z kronik? Jak to nazwać taka mapka całego kontynentu "podgląd" walk itp. zgodne z fabułą.

Baronus PW
11 marca 2021, 15:25
W ogóle mapy pogladowe byly do kolejnych MMagicow! Do Herosow jedyne mapy to te growe :0)) Dopiero w Heroes III masz precyzyjne mapy menu kampanii. Co pokazuje ze byla ogolna mapa. Ta z MMVII juz mocno pozmieniala wszystko! Harmondale jest mniej wiecej tam gdzie mniej wiecej bylo w OE Steadwick. A samo Steadwick jest gdzie indziej w grze gdzie indziej na mapie. Dlatego nie ma sensu szukac precyzjnie sensu geograficznego w MM bo nigdy nie bylo to uzgodnione. Robili jak im przypasowalo. Uznal bym nadrzednosc gry skonczonej nad niedokonczona. Czyli jednak Erathia z Heroes III jest ta wlasciwa i tu nalezy uznac za postawe gdy cos jest sprzeczne. Natomiast MMVII zupelnie jest do niczego. Tam, aniolow' nie ma w Erathii tylko sa w sluzbie magow czyli Bracada czyli w Herosach to jest niby forteca. Deja to sa gobliny niby i harpie?! Krewlood i Tatalii w ogole nie ma jako takich. Jest totalny balagan. Po prostu jak pasowalo tak rozstawili to co zdazyli zrobic. Szkoda ze nie zrobili kopiuj wklej z Herosow! Jednostki i grafike mieli gotowa! Gracze byliby zachwyceni majac Erathie w 3d. A tak jest cos dziwnego.

Yaaqob PW
11 marca 2021, 15:34
No, a potem, z pozostałego z, ,Might and Magic VII" materiału, ,sklejono" Jadame do, ,Might and Magic VIII." ;-) Na Jadame mamy jednostki (a często i krajobrazy!) z Tatalii, Krewlod czy Nighonu... ;-)

AmiDaDeer PW
11 marca 2021, 16:09
Yaaqob:
Mam pytanie o te,, Talon woods." Gdzie one się znajdują? Nie dostrzegam ich nigdzie na mapie Enrothu ani Antagarichu... Ranloo to bohater z,, Heroes 2", więc do Deyji pewnie przybył z Enroth... Hmm...

Acid Dragon:
Kompletnie nie kojarzę takiej nazwy. A Google jedyne sensowne wyniki podaje z dokładnie tej biografii. Według mnie to coś wymyślonego przez autorów HotA.

Tbh to nie potrafię zweryfikować, czy jest to oficjalna informacja od NWC, czy może jakiś fanowski wymysł, ale wygląda na to, że nazwa "Talon [tu wstaw rzeczownik]" nie jest wymysłem HotA Crew i odnosi się do jakiejś krainy na Antagarichu.

Maps4Heroes.com:
[...] History reports he was a baby found by Morgan Kendal during his military service as a lieutenant under the command of Captain Catherine Gryphonheart during her original tour of duty with the Talon brigade.

Essentially born into the Erathian military, the Talon brigade raised Gelu as their own. [...]

Oznaczałoby to, notabene, że Ranloo z Hoty nie jest tym samym Ranloo, co ten z H2, tylko - w ramach tradycji starego Might and Magic - współdzieli z nim imię i wygląd. :P

EDIT: Ten sam tekst pojawia się w poście Alamara sprzed 5 lat, więc o ile nie zaszła jakaś pomyłka, to wychodzi na to, że jest to coś (pół)oficjalnego.

Baronus PW
11 marca 2021, 18:48
Alez ta Talon Brigade to jest oficjalna i nawet w mmpedii:
https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Talon_Brigade
To jest najwazniejszy oddzial w Erathii!!! Gwardia.
HotA zatem zaliczyla wpadke bo uznali ze skoro Gelu mial z nia cos wspolnego to sa elfy a elfy to las i zrobili las.
Tymczasem Erathia nic wspolnego z lasami i elfami nie ma. Znalezli Gelu i wychowali. Byl tzw., dzieckiem pułku' po polsku.
Talon Brigade to byli pewnie miecznicy bo Katarzyna ma taka specjalizacje.
Tymczasem jest to Brygada SZPON! Czyli to co maja zwierzeta do ataku! To nie jest nazwa geograficzna tylko bojowa!

https://mightandmagic.fandom.com/pl/wiki/Morgan_Kendal
https://mightandmagic.fandom.com/pl/wiki/Brygada_Szpon

:0))) Na pewno nie zaden las!

Żródło: Informacja z Miecza Mrozu. Czyli dosc pozno wymyslili. Dopiero z okazji Tarnuma.

No i prosze dowiadujemy sie nowych waznych rzeczy! Po tylu latach! Ponad 20! Pierwsze slysze ze mieli gwardie o nazwie Szpon!
Prosi sie o jakis scenariusz na podstawie tej tematyki.

AmiDaDeer PW
11 marca 2021, 19:51
Baronus:
HotA zatem zaliczyla wpadke bo uznali ze skoro Gelu mial z nia cos wspolnego to sa elfy a elfy to las i zrobili las.
Tymczasem Erathia nic wspolnego z lasami i elfami nie ma.

???

Od kiedy w Erathii nie ma ani nie może być żadnych lasów?

A co do wskazanych przez Ciebie źródeł, to nie tak całkiem dawno temu wspominano tutaj, że Might and Magic Wiki zawiera w sobie sporo nadinterpretacji i nie jest zbyt wiarygodnym źródłem - a tym bardziej, niestety, w polskiej wersji językowej. Już sam brak bibliografii we wszystkich wskazanych przez Ciebie linkach (poza tym, który pojawił się już w moim poście) sprawia, że trzeba do zawartych tam informacji podejść przynajmniej z dużą ostrożnością.

Interpretacja, że "Talon" to w tym wypadku możliwa nazwa jakiegoś miejsca geograficznego, ma o tyle sens, że w cytowanym tekście określenie "the Talon brigade" nie jest zapisane w taki sposób, jakby to miała być nazwa własna danej brygady (gdyby tak było, "brigade" byłoby zapisane również wielką literą). Nie wygląda to też na literówkę, bo taka pisownia pojawia się dwa razy.

Baronus PW
11 marca 2021, 20:58
To jest z Miecza Mrozu! Podalem ZRODLO!!! A jednostka Gwardii nazywajaca sie Szpon na pewno nie mieszka w lesie o nazwie Szpon :0))) Tylko to jest jej nazwa wlasna. Podkreslajaca jej drapieznosc.

AmiDaDeer PW
11 marca 2021, 22:05
Baronus:
To jest z Miecza Mrozu! Podalem ZRODLO!!!
Podałeś przede wszystkim linki do źródła, które jest wątpliwe jakościowo - ale już żadnego cytatu z Miecza Mrozu, do którego można byłoby się odnieść.

Baronus:
A jednostka Gwardii nazywajaca sie Szpon na pewno nie mieszka w lesie o nazwie Szpon :0)))
Ale polskie tłumaczenie nie jest tutaj rozstrzygające. Najlepiej się w tym wypadku odnosić do angielskiego oryginału. :P

Jeżeli mówimy o tekście, o którym była mowa wyżej, to tam pada określenie "the Talon brigade". Jeszcze raz: z językowego punktu widzenia dosłowne tłumaczenie powinno brzmieć "brygada Talonu" czy "brygada Szponu" (EDIT: choć właściwie "Talon" nie musi być w tym wypadku nawet rzeczownikiem tak naprawdę), a to ze względu na to, że "brigade" jest pisane z małej litery (i nie jest to literówka). Z tego powodu uznanie "Talon" (czy, tłumacząc dosłownie, "Szpon") za nazwę geograficzną jest jak najbardziej sensowne. Gdyby to miała być "Brygada Szpon", to powinna być ona zapisana jako "Talon Brigade" (obydwa człony pisane wielką literą).

Przy czym zaznaczę: nie mówię że taka interpretacja jest jedyną właściwą, bo możliwe że cytowany przeze mnie tekst był po prostu napisany w niedbały sposób i faktycznie chodziło o "Brygadę Szpon", niemniej jednak biorąc pod uwagę jedynie treść tego zapisu, a nie jego podtekst (czyli to, co nie jest zawarte w samej treści) to, co zrobiło HotA Crew z tą nazwą, nie jest w żaden sposób niewłaściwie czy nieuzasadnione, a już na pewno nie jest to "wpadka", jak napisałeś.

Yaaqob PW
12 marca 2021, 09:29
...A ja byłem przekonany, że Talon brigade to... inna nazwa Forest Guard. ^^' Musiałem nie dość dokładnie wczytać się w te teksty... ^^'

Baronus PW
12 marca 2021, 09:59
Absolutnie nie ma cienia geografii.

A Wolf brigade to byla by brygada Wilka?! Nie. Brygada Wilk. Talonian brigade oznaczalo by odpowiedz na pytanie jaka. Typu wielkopolska mazowiecka. Angielski jest nieprecyzyjny bezokolicznikowy oparty na zwyczaju (np. pytanie czesto jest zadawane intonacją głosu tylko! W pismie nie slychac.) i trudno budowac teorie tylko na dwoch bezokolicznikach.

Jednostki elitarne nosza takie nazwy. Piorun Blyskawica Grom Szpon Ryś Żbik Tygrys Pazur. To jest typowe militarne myslenie takze w USA. I tu jest bez cienia watpliwosci jasno podane ze to elita. Królowa nimi dowodzi! Zadna geografia! Po prostu drapiezna nazwa jednostki. Naprawde co jak co. Ale tu jasno widac intencje tworcow.

Ale oczywiscie mozesz miec swoje spojrzenie.

Straz Lesna to szkolil Gelu! A wtedy byl dzieciakiem! Poza tym Krolowa nie paleta sie po lasach na granicy kraju :0))) Takie jednostki to w stolicy stacjonuja.

Co do Jadame ewidentnie modele z Erathii i to te najbardziej wystrzalowe. Drakolicz zapowiadany do MM7 a nie dodany. Gorgony! Roki! Ogry. Centaury! Jednorozce! Feniks niestety nie wykorzystany. Wilki szkoda ze nie jezdzcy. I wreszcie Tatalia z jaszczurami jak trzeba! Oraz porzadna Deya. I krajobrazy barbarzynskie jak wawoz Garoty. Tego brakuje w MM7 bardzo. Ale swietnie wyszlo Jadame! Ze 20 frakcji/spolecznosci! A Enroth tylko ludzie! W Erathii ludzie elfy krasnoludy golemy od biedy nekromanci niestety poprzetykani goblinami. I koniec. Stad Jadame pokazuje jak powinno to wygladac. Szkoda ze tak niski poziom grywalnosci. Turystyka wrecz.

AmiDaDeer PW
12 marca 2021, 11:12
Baronus:
A Wolf brigade to byla by brygada Wilka?! Nie. Brygada Wilk.
Oczywiście że byłaby to brygada Wilka. Nazwy własne w języku angielskim zawsze są pisane wielką literą. Taką nazwą własną byłoby "Wolf Brigade" - co możesz sprawdzić dzięki temu, że prawdziwa "Talon Brigade" istnieje naprawdę i jest zapisana właśnie wielkimi literami.

Baronus:
Talonian brigade oznaczalo by odpowiedz na pytanie jaka. Typu wielkopolska mazowiecka.
Skąd założenie, że "Talon" pełni w tym wypadku funkcję rzeczownika, skoro mówimy o dwóch tekstach, w których to słowo było używane jako przymiotnik? :P

Baronus:
Angielski jest nieprecyzyjny bezokolicznikowy oparty na zwyczaju (np. pytanie czesto jest zadawane intonacją głosu tylko! W pismie nie slychac.) i trudno budowac teorie tylko na dwoch bezokolicznikach.
Coś kompletnie pomieszałeś. Nie mówimy tu o bezokolicznikach, a angielski ma bardzo precyzyjną strukturę formułowania pytań - głównie poprzez kolejność słów w zdaniu.

Baronus:
Naprawde co jak co. Ale tu jasno widac intencje tworcow.

Ale oczywiscie mozesz miec swoje spojrzenie.
Ojej, jakiś łaskawy, to urocze. ;P

Przez cały czas próbuję wytłumaczyć, że za określeniem "the Talon woods" stoi jakaś logika. Nie twierdzę, że jest to dokładnie ta logika, która przyświecała również twórcom. Dla mnie ten spór ma dwa rozwiązania:

1. Tak jak piszę i tak jak twórcy Hoty to zinterpretowali, "Talon" pełni funkcję przymiotnika związanego z jakąś krainą geograficzną - tj. cytowany wcześniej tekst należy rozumieć dosłownie, łącznie z ortografią;

2. Tak jak Ty uważasz i tak jak redaktorzy MM Wiki to zinterpretowali, "Talon" jest w tym wypadku tylko nazwą jednej brygady - co oznacza, że cytowany wcześniej tekst został bardzo niedbale napisany.

Dla mnie nie ma tu definitywnego rozwiązania sporu, o ile nie wypowie się w tym temacie sam(a) autor(ka) biografii Gelu. Co natomiast jest w tym wypadku najbardziej sensowne to zwykłe pogodzenie się z tym, że teksty fabularne o świecie MM są często na tyle nieprecyzyjne (a czasem nawet wewnętrznie sprzeczne), że fanowskie scenariusze muszą opierać się o takie czy inne ich interpretacje, bardzo często będące jednocześnie w stanie "prawdy" i "fałszu" - i z tym mamy do czynienia również w tym przypadku.

Utopiec22 PW
12 marca 2021, 12:30
Może tak roztrzygniecie to w pojedynek na śmierć i życie?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Geografia Antagarichu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel