Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Geografia Antagarichu
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Baronus PW
26 września 2015, 16:34
Brakuje Krewlodu (są mieszkańcy, nie ma krainy), Tatalii, Eeofolu (są tylko mapy). Brakuje ludności dla nekromantów. Brakuje mapy dla fortecy. A w tabelach jest wolne miejsce na nie. Pierwotnie miało być tyle frakcji co w Herosach, czyli 8, bo żywioły nie mają krainy, czyli zgodnie z mapą. Owszem z braku czasu. Na moje oko brak 30-40% gry. To już jest niedokończenie. Tu oczywiście to są słowa. Komuś może wystarczyć 51%...
Mapa, którą podałeś nie pochodzi z gry tylko od fanów.
Tu jest oryginalna:
http://images.wikia.com/mightandmagic/en/images/0/01/Antagarich_big.jpg
Bracada to śnieg tak jak w Herosach III. Spyre jest równie dobrze na śniegu. Robienie tam pustyni, to naciąganie, bo stoi tam zamek i nie widać dobrze. Równie dobrze część Erathii, to może bagna. Erathia na bagnach jednak to nonsens, jak Bracada bez śniegu.
Pokazałeś mi zamek na śnieżnej skale jako dowód, że to zamek w chmurach. Wybacz.
Tatalia kończy się morzem. Opowieści, że jest dalszy ciąg Tatalii, to już nawet nie zgadzają się z mapą i grą na raz. Każdy widzi, co chce okazuje się.
Oczywiście w tej sytuacji nie widzę sensu ciągnąć. Nie tylko przeszedłem grę ale i obejrzałem gruntownie pliki. Kiedyś, gdy będę miał ochotę, napiszę o tym, bo jest tego mnóstwo, co się nie zgadza.

NicolaiNicolaiWydzielono z Kreegan

Alamar PW
26 września 2015, 17:40
Cytat:
Brakuje Krewlodu (są mieszkańcy, nie ma krainy), Tatalii, Eeofolu (są tylko mapy). Brakuje ludności dla nekromantów. Brakuje mapy dla fortecy.
Krewlodu nie ma, zgadza się. Ale gdzie masz pokazane, że w ogóle miał być?
Tatalię masz - a dokładniej jej część należącą do Erathii.
Z Eeofolu masz Krainę Olbrzymów z Kolonią Zod Kreegan. A może Tunele do Eeofolu nazwano sobie od tak?
Bracadę też masz - jako pustynię, ale też odwiedzasz jej stolicę - Celeste.
W Deyji mieszkają nie tylko nieumarli (których masz w Czeluści), ale też gobliny (co masz wyjaśnione w instrukcji).

Cytat:
A w tabelach jest wolne miejsce na nie.
A skąd wiesz, na co jest przeznaczone to niby "wolne" miejsce?


Cytat:
Pierwotnie miało być tyle frakcji co w Herosach, czyli 8, bo żywioły nie mają krainy, czyli zgodnie z mapą.
Masz jakieś dowody na poparcie swych tez? I gwoli ścisłości, w MM7 były plany odwiedzenia czterech wymiarów żywiołów, ale z nich zrezygnowano i dopiero przy MM8 dodano.

Cytat:
Na moje oko brak 30-40% gry.
Na oko to chłopa w szpitalu leczyli - dowody, dowody, a nie rzucanie słów na wiatr.

Cytat:
Mapa, którą podałeś nie pochodzi z gry tylko od fanów.
Tu jest oryginalna:
http://images.wikia.com/mightandmagic/en/images/0/01/Antagarich_big.jpg
To nie jest mapa oryginalna. :P
Wiem, bo posiadam pierwotną wersję pudełkową i tamtejsza mapa jest trochę inna niż to, co można znaleźć na wikipediach.


Cytat:
Bracada to śnieg tak jak w Herosach III.
A także pustynia jak w MM7 czy zielone tereny jak w Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi.

Cytat:
Spyre jest równie dobrze na śniegu. Robienie tam pustyni, to naciąganie, bo stoi tam zamek i nie widać dobrze.
To skąd wiesz, że jest na śniegu, skoro "nie widać dobrze"? :P

Cytat:
Równie dobrze część Erathii, to może bagna. Erathia na bagnach jednak to nonsens, jak Bracada bez śniegu.
Ten "nonsens" masz udowodniony w kampaniach neutralnych i Katarzyny Ironfist w H3:RoE.


Cytat:
Pokazałeś mi zamek na śnieżnej skale jako dowód, że to zamek w chmurach. Wybacz.
A podobno "nie widać dobrze" i podobno "przeszedłeś grę". :P
Ale skoro tak ładnie "prosisz"... :P


Cytat:
Tatalia kończy się morzem. Opowieści, że jest dalszy ciąg Tatalii to już nawet nie zgadzają się z mapą i grą na raz.
Jeszcze raz, zagraj w Heroes 3 i MM7.

Cytat:
Oczywiście w tej sytuacji nie widzę sensu ciągnąć. Nie tylko przeszedłem grę ale i obejrzałem gruntownie pliki. Kiedyś gdy będę miał ochotę napiszę o tym, bo jest tego mnóstwo co się nie zgadza.
Skoro przeszedłeś grę i widziałeś pliki, to gdzie masz dowody na poparcie swoich słów? Screenshoty, teksty NPC-ów, teksty z plików gry? Nic?

Irhak:
Dobra. Mimo wszystko nadal nie zostało wskazane, który poziom to kreeganie czystej krwi
Cóż, może owe mysterious Devils? :P

Baronus PW
26 września 2015, 17:50
Aha! BRAKUJE VORI! Ale bym zapomniał. Ta wyspa też nie jest ozdobnikiem. Też tam coś miało być. Północna część Tatalii w grze to śnieg a na mapie bagna. Albo to brakująca Bracada albo Vori. Raczej Vori.
Wybacz ale jakby do ciebie nie docierało co mówię. To nie o to chodzi, żeby było na moje. Takie podejście jest dziecinne. Teksty nie mogą być na nic dowodem w kwestii dokończenia gry, bo je po prostu dostosowali do tego co wydali. Trudno, żeby było inaczej.
To jest kwestia gustu. Bracada bez śniegu jest dla ciebie w porządku. Nie zastanawia cię dlaczego w Herosach jest biała. Tatalia zamieszkana przez ludzi też ci pasuje i nie widzisz sprzeczności z Herosami. Deja zamieszkana przez orków! też cię nie frapuje. Orkowie w Czeluści, w klimatach inferno też są na miejscu. To oczywiście gratuluję. Masz prawo. Moim skromnym zdaniem udajesz już w tej chwili, bo wszyscy dokładnie wiedzą o czym mówię. Musieli by nie grać w Heroes III.
Natomiast mnie kompletna niezgodność z Herosami intryguje. I zastanawiam się dlaczego jest taki chaos, i odpowiedź mam tylko jedną. Znaczne przyśpieszenie wydania gry. Takie samo pomieszanie jest w Herosach IV. Z tego samego powodu.

Alamar PW
26 września 2015, 17:53
Tak, brakuje Vori... której to krainy nigdy nie miało być w MM7.

W MM7 w Tatalii odwiedzasz nie tylko Tidewater ale i łańcuch górski, więc to logiczne, że jest i tam śnieg.

Cytat:
To jest kwestia gustu. Bracada bez śniegu jest dla ciebie w porządku. Nie zastanawia cię dlaczego w Herosach jest biała. Tatalia zamieszkana przez ludzi też ci pasuje i nie widzisz sprzeczności z Herosami. Deja zamieszkana przez orków! też cię nie frapuje. Orkowie w Czeluści, w klimatach inferno też są na miejscu. To oczywiście gratuluję. Masz prawo. Moim skromnym zdaniem udajesz już w tej chwili, bo wszyscy dokładnie wiedzą o czym mówię. Musieli by nie grać w Heroes III.
Nie tylko ja, ale i inni mieszkańcy podali Ci przykłady z Heroesów, które przeczą Twym słowom. Ba, dostałeś nawet screenshot pokazujący, że w Tatalii mieszkają normalni ludzie. Wspomniano też niejednokrotnie już, że w Bracadzie istnieją inne tereny poza śniegiem.
Na pewno grałeś w Heroes 3?

Cytat:
Natomiast mnie kompletna niezgodność z Herosami intryguje. I zastanawiam się dlaczego jest taki chaos, i odpowiedź mam tylko jedną. Znaczne przyśpieszenie wydania gry.
Odpowiedź jest znacznie inna.
I jak dotąd ani jednego dowodu nie pokazałeś na obronę swych słów.

Irhak PW
26 września 2015, 18:38
Cytat:
A także pustynia jak w MM7 czy zielone tereny jak w Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi.
Akurat Wojowników Pustkowi w to nie mieszaj. Tam masz Cesarstwo Bracaduun, które obejmowało co najmniej późniejszą Bracadę i Erathię, więc tam akurat trawa jest na miejscu i nie ma nic wspólnego z tym jak daleko sięga Bracada :P

Cytat:
Bracada bez śniegu jest dla ciebie w porządku. Nie zastanawia cię dlaczego w Herosach jest biała.
Nie znam dokładnego rozmieszczenia kontynentów. Nie widziałem żadnej oficjalnej mapy wyjaśniającej to (chyba nawet takiej nie było). Jednak żeby Bracada była cała pokryta śniegiem przez cały rok musiałaby być w okolicach koła podbiegunowego. Zgodnie z oficjalna mapą :P wyspa Evenmorn znajduje się na wysokości Bracady, ale jest to wyspa zielona. Co za tym idzie nie może być w rejonie koła podbiegunowego. Idąc dalej tym tropem - Bracada nie może być pokryta śniegiem cały rok. Ponadto zauważ, że w H3 Tower jest wśród gór, podobnie jak to wyobrażenie Celeste, które podał Alamar. Nawet mapa pokazuje ukształtowanie górzyste w większości, ale mimo wszystko jedynie szczyty mogą być ośnieżone. Bez większego gmatwania - Bracada jest w klimacie co najmniej umiarkowanym, więc śnieg jest tylko na wierzchołkach gór całoroczny. Ty próbujesz jednak przekonać nas, że jest inaczej.

Cytat:
Tatalia zamieszkana przez ludzi też ci pasuje i nie widzisz sprzeczności z Herosami.
Obejrzyj jeszcze raz filmiki z kampanii Adrianne z AB ("Igrając z ogniem"). Poza tym jak się tak upierasz to policz sobie ile bohaterów Tatalii (Cytadela/Fortress) to ludzie. 6 z 16, czyli ponad 33%! Naprawdę myślisz, że gnole, jaszczuroludzie i inne stwory tatalijskie pozwoliłyby ludziom sobą rządzić jeśliby nie znali ich jako tubylców?

Cytat:
Deja zamieszkana przez orków! też cię nie frapuje.
A niech se zamieszkują Deję. O ile taka kraina istnieje :P Z tego co pamiętam to gdzieś było wspominane, że w Deyji jest jedno plemię GOBLINÓW luźno spowinowacone z goblinami i orcami z Krewlodu. Większe od ich krewlodzkich odpowiedników.

Cytat:
Orkowie w Czeluści, w klimatach inferno też są na miejscu.
Pokaż mi gdzie tam są :P Nikt o tym nie mówi. Nawet nie jestem pewien czy w Czeluści byłyb jakiś ork/goblin w którejś z chat.

Cytat:
I zastanawiam się dlaczego jest taki chaos, i odpowiedź mam tylko jedną. Znaczne przyśpieszenie wydania gry. Takie samo pomieszanie jest w Herosach IV. Z tego samego powodu.
O ile możesz argumentować takimi stwierdzeniami zmiany w MM7, o tyle co do H4 to trafiłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Gdyby tam rzeczywiście się aż tak spieszyli to by wzięli zamki z H3 i nie zmieniali. W H4 masz nowy świat pełen nowych możliwości, a wskutek Rozliczenia część istot przemyślała swoje koneksje. Elfy i krasnoludy na przykład nie lubiły się z tego co pamiętam, ale w H3 zamieszkiwały te same tereny. W H4 już się rozeszły, bo bliżej krasnoludom było do ludzi i magów (magitechnologia) niż do elfów (jedzenie korzonków i partyzantka :P).

Alamar PW
26 września 2015, 18:42
Cytat:
Akurat Wojowników Pustkowi w to nie mieszaj. Tam masz Cesarstwo Bracaduun, które obejmowało co najmniej późniejszą Bracadę i Erathię, więc tam akurat trawa jest na miejscu i nie ma nic wspólnego z tym jak daleko sięga Bracada :P
A Steelhorn na zielonej trawce przypadkiem nie było w sercu Bracaduun (czyli na terenach późniejszej Bracady)?

Cytat:
Nie znam dokładnego rozmieszczenia kontynentów.
Antagarich (a na pewno Erathia) położone są na południowej półkuli.

Irhak PW
26 września 2015, 18:51
Cytat:
A Steelhorn na zielonej trawce przypadkiem nie było w sercu Bracaduun (czyli na terenach późniejszej Bracady)?
A jak duże było Bracaduun? :P Mogło obejmować co najmniej pół kontynentu, a wtedy serce imperium mogłoby być praktycznie wszędzie :P

Cytat:
Antagarich (a na pewno Erathia) położone są na południowej półkuli.
A teraz pokaż mi mapę, na której jest ona usytuowana względem bieguna południowego :P

Alamar PW
26 września 2015, 18:52
1. Nie było przypadkiem tekstu, który mówił o tym, iż na ruinach Bracaduum powstała Bracada?

2. Mapki nie ma, jest jedynie owa wzmianka w tekstach.

Hayven PW
26 września 2015, 18:54
Baronusie, czy ktoś powiedział, że każdy kraj ma jeden teren i basta? Przecież choćby w Polsce masz trawiaste niziny, wyżyny krasowe, brzeg morski, (mikro)pustynie i góry, przy czym te pierwsze dominują. A gra może być rozbudowana i dobrze obmyślana, dzięki czemu również i tam krainy są różnorodne.

Cytat:
Tatalia zamieszkana przez ludzi też ci pasuje i nie widzisz sprzeczności z Herosami.

Ekhm, ile razy było już pisane, że to erathiańska część Tatalii? W prawdziwym świecie na pograniczach też mieszkają przedstawiciele różnych narodów.

Cytat:
Deja zamieszkana przez orków! też cię nie frapuje. Orkowie w Czeluści, w klimatach inferno też są na miejscu

Serio? Gobliny to gobliny, orki to orki. Gobliny z MM7 to widocznie inna rasa goblinów, niż ta z Krewlod. Tutaj analogia choćby do naszych wilków i (wybitych) wilków workowatych z Australii, które choć były podobne do siebie, to miały zupełnie różne pochodzenie i siedliska.

No i te gobliny zamieszkują całą Deyję, można z nimi nawet porozmawiać czy też zwerbować jako pomocników, ale skoro Czeluść to część Deyi, to czemu nie?

Cytat:
Natomiast mnie kompletna niezgodność z Herosami intryguje. I zastanawiam się dlaczego jest taki chaos, i odpowiedź mam tylko jedną. Znaczne przyśpieszenie wydania gry. Takie samo pomieszanie jest w Herosach IV. Z tego samego powodu.

Jw, zresztą Heroesami bym się mniej sugerował, gdyż rzadko kiedy mapy z gry odpowiadają tym z ekranu kampanii (z tego, co kojarzę, to do tych drugich zaliczały się m.in. kampanie Ostrze Armagedonu i ta z Christianem).

Podsumowując, nic nie jest czarne ani białe i tym lepiej dla HoMM i MM, że się tej zasady ich twórcy trzymali. To, że w jakimś kraju jest śnieg, nie wyklucza, że znajdować się mogą tam i pustynie.

Nicolai PW
26 września 2015, 18:56
Alamar:
Nie było przypadkiem tekstu, który mówił o tym, iż na ruinach Bracaduum powstała Bracada?
Bodaj Bracada i Erathia, nie powinno to czasem być gdzieś w HC wspomniane?

Irhak PW
26 września 2015, 20:34
Alamar:
Nie było przypadkiem tekstu, który mówił o tym, iż na ruinach Bracaduum powstała Bracada?
Nicolai:
Bodaj Bracada i Erathia, nie powinno to czasem być gdzieś w HC wspomniane?

W minutę znalazłem tekst o Erathii. Wystarczyło zajrzeć do naszego działu HC :P

Outro Wojowników Pustkowi:
Zdobywszy warownię Steelhorn, Tarnum wstrząsnął potęgą królów-magów, lecz jego tyrańskie rządy trwały krótko. Z ruin Cesarstwa Bracaduun wyrosło społeczeństwo Erathii i pewnego dnia ich król pokonał Tarnuma, wysyłając go pod osąd Przodków. Ale to już zupełnie inna historia.

Jeżeli chodzi o Bracadę to musi być ten tekst gdzieś w środku kampanii, a nie w opisach. Ale tak jak napisałem. Z Bracaduun wyrosła zarówno Bracada jak i Erathia.

Alamar PW
26 września 2015, 20:40
Chodziło mi o samą Bracadę i gdzie względem swojego poprzednika się znajdowała, nie zaś o to, że na ruinach Bracaduun zbudowano Erathię i Bracadę.

Rabican PW
26 września 2015, 21:09
Primo, za tezą, iż lokacje w MM7 reprezentują tylko fragmenty obszarów geograficznych przemawia fakt, iż mapy w tej grze nie łączą się tak elegancko jak w MM6. Można sobie dopowiedzieć, że między nimi znajduje się coś jeszcze.

Przypisanie każdemu miastu w HoMM3 terenu natywnego jest związane z mechaniką gry. Bracadzie dostał się śnieg, Tatalii - bagna, ale nie oznacza to, że tak wyglądają całe ich terytoria.


Secundo, trudno powoływać się na składy wojsk w HoMM3 w dyskusji na temat ras zamieszkujących państwa na Antagarichu; podział na miasta z siedmioma poziomami jednostek wymusza pewne uproszczenia. Vide krasnale, które ani w MM7, ani w MM6 nie żyły razem z elfami - oraz ludzie, których obecność w Tatalii potwierdzają niezależnie MM7, AB i HC.

Nie wiedziałem natomiast, iż Tatalia w MM7 należy do Erathii. Jakiś cytat na potwierdzenie tych słów?


PS. Ale piękny offtop :P

NicolaiNicolaiFixed ;)

Garett PW
26 września 2015, 21:34
@Rabican Cytatu ci nie podam, ale za tym, że Tidewater należy do Erathii przemawia kilka spraw. Między innymi to, że Lord Markham który włada tymi konkretnymi ziemiami był właścicielem Harmondale, a w dzienniku możemy przeczytać, że kiedy nasza drużyna otrzymała tytuły lordowskie, to zamek i wioska znajdowały się pod panowaniem Erathii. Jaka Kaśka jest, wszyscy wiemy, więc wątpię, by pozwoliła tatalijskiemu szlachcicowi na posiadanie zamku, o które Erathia i Avlee biją się od setek lat. Bardziej prawdopodobne, iż Lord Markham jest erathiańskim szlachcicem, który włada odbitym Tidewater. Prócz tego, jeśli dobrze pamiętam, Crag Hack (ten z drużyny Ressurecty) każe nam sprawdzić piwniczkę z winami w Tidewater, ponieważ Celeste musi się wywiązać z umów z Katarzyną. Kaśki raczej nie obchodziłoby, że jakiś wampir zabija ludzi w Tidewater, jeśli ta konkretna część Tatalii nie byłaby pod władaniem Erathii.

Alamar PW
27 września 2015, 16:17
Rabican:
Nie wiedziałem natomiast, iż Tatalia w MM7 należy do Erathii. Jakiś cytat na potwierdzenie tych słów?
Dziwi mnie, ze to właśnie Ty zadajesz owo pytanie, skoro byłeś w Grocie, gdy podobne tematy były omawiane w "Pytaniach bez odpowiedzi" czy w "Błędach w sadze" kilka lat temu.
No dobra - 10 lat temu - więc raczej mało kto pamięta tamtejsze dyskusje, w tym i słowa Acida na temat Bracady w H3 - w filmikach widzimy choćby kamieniołomy golemów nie wśród śniegów, ale wśród ciepłych klimatów


Jeśli zaś chodzi o twoje pytanie... to nie ma jednoznacznego tekstu dlatego, że w H3:RoE jak i w MM6-7 Erathia była używana jako nazwa państwa jak i nazwa całego kontynentu (dopiero Armaggedon's Blade wprowadził nazwę Antagarich do obiegu). Stąd też wszelkie teksty o Erathii w MM7 mogą wskazywać albo na królestwo, albo na kontynent.

Jednakże:
1. Z H3 wiemy, że Tatalię od Krewlodu oddzielały ziemie Erathii.
2. W plikach MM7 Tatalia jest opisana jako "human territory" i rzeczywiście można tam spotkać jedynie ludzi (i trolle).
3. Zadanie od Craga Hacka dotyczące wytropienia i zabicia wampirów wspomina o Erathii, nie o Tatalii (ale patrz wyżej).

4. Po sprzymierzeniu się z Deyją, straże w Tatalii automatycznie atakują drużynę. Teoretycznie Tatalia powinna być neutralna, ale jednak NPC-e zachowują się tak samo, jak w Bracadzie.

Biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, a także samo położenie Tidewater jak i to, że mieszka tam lord Markham (odznaczony przez Katarzynę za zasługi podczas wojny), można z dużą pewnością stwierdzić, iż nie jest to teren należący do króla Tralosska.

Rabican PW
27 września 2015, 21:42
Alamar:
Dziwi mnie, ze to właśnie Ty zadajesz owo pytanie, skoro byłeś w Grocie, gdy podobne tematy były omawiane w "Pytaniach bez odpowiedzi" czy w "Błędach w sadze" kilka lat temu.
Podobne tematy, ale nie ten konkretny. Chyba - nie chce mi się sprawdzać :P


1. To o niczym nie świadczy. Vide mój poprzedni post: trudno jest określić dokładne położenie danego obszaru z gry na mapie kontynentu.

2. To o niczym nie świadczy. Kiedyś pewien arkusz kalkulacyjny nazwałem "anal fisting.ods" i tak zatytułowany wysłałem koleżance z grupy. Zawartość nie mała jednak nic wspólnego z nazwą pliku: ot, wyniki badania próbki moczu na chromatografie.

3. To jedyny argument, z którym byłbym w stanie się zgodzić, ale sam go podważyłeś :P

4. Właśnie: jak w Bracadzie. Straże w Steadwick pozostają przyjaźnie nastawione do gracza niezależnie od tego, kogo wybierze na arbitra. Może Tatalia jest w stanie wojny z Deyją?

5. To o niczym nie świadczy. Andrzej Kurbski dostał od Zygmunta II Augusta Kowel, miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, mimo że wcześniej tenże Kurbski był jednym z najbliższych współpracowników Iwana IV Groźnego, cara Wszechrusi.

Alamar PW
27 września 2015, 22:41
Cytat:
Chyba - nie chce mi się sprawdzać :P
No tak, Tobie się nie chce, ale ja mam to robić? :P

Cytat:
1. To o niczym nie świadczy. Vide mój poprzedni post: trudno jest określić dokładne położenie danego obszaru z gry na mapie kontynentu.

Czy naprawdę tak trudno? Niektórym się udało:


Cytat:
2. To o niczym nie świadczy. Kiedyś pewien arkusz kalkulacyjny nazwałem "anal fisting.ods" i tak zatytułowany wysłałem koleżance z grupy. Zawartość nie mała jednak nic wspólnego z nazwą pliku: ot, wyniki badania próbki moczu na chromatografie.
Skoro w tym pliku masz pokrótce opisane wszystkie krainy i generalnie się zgadzają z tym, co otrzymaliśmy w samej grze, to chyba nie są to rozważania "o dupie Maryny" jak w Twoim przypadku, nieprawdaż?

Cytat:
4. Właśnie: jak w Bracadzie. Straże w Steadwick pozostają przyjaźnie nastawione do gracza niezależnie od tego, kogo wybierze na arbitra. Może Tatalia jest w stanie wojny z Deyją?
Z tego co pamiętam, to Tatalia była w stanie wojny z Krewlodem i Erathią, a po MM7 napadł na nią pewien nieumarły rycerz, lecz wojska Tatalii nic z tym nie zrobiły. Jedynie pewna wiedźma ognia zajęła się tą sprawą.
Ergo: wojska Tatalii z Deyją nie walczyły, nawet po w czasie inwazji wskrzeszonego trupa.

Co do straży Steadwicku, to naprawdę nie pamiętam tym bardziej, że zadanie z gryfami trochę komplikuje tutaj mi sprawę (w skrócie: nie pamiętam czy straże są wrogie ot tak sobie, czy w odwecie za atak na gryfy).

Cytat:
5. To o niczym nie świadczy. Andrzej Kurbski dostał od Zygmunta II Augusta Kowel, miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, mimo że wcześniej tenże Kurbski był jednym z najbliższych współpracowników Iwana IV Groźnego, cara Wszechrusi.
A co to ma wspólnego z MM?
Lord Markhal walczył dla Kaśki i dostał za zasługi wazon. :P
Był też władcą Zamku Harmondy jak i posiada dworek na terenach delty Tatalii. Raczej wątpliwym jest, by był szlachcicem z Tatalii, jeśli władał Harmondale niemal na drugim końcu kontynentu. Tym bardziej, że jest znany w stolicy Erathii - Steadwicku - jak ma też jakieś niedokończone sprawy w Kar... (Karidorze?)

Rabican PW
27 września 2015, 23:20
Cytat:
No tak, Tobie się nie chce, ale ja mam to robić? :P
To Ty przywołałeś tamte tematy, nie ja.

Cytat:
Skoro w tym pliku masz pokrótce opisane wszystkie krainy i generalnie się zgadzają z tym, co otrzymaliśmy w samej grze, to chyba nie są to rozważania "o dupie Maryny" jak w Twoim przypadku, nieprawdaż?
Słowo-klucz: generalnie. To, co masz w plikach jest często wersją roboczą tego, co ma znaleźć się w grze. Często nikomu nie chce się zmieniać tekstów nieprzeznaczonych dla oczu graczy.

Cytat:
Co do straży Steadwicku, to naprawdę nie pamiętam tym bardziej, że zadanie z gryfami trochę komplikuje tutaj mi sprawę (w skrócie: nie pamiętam czy straże są wrogie ot tak sobie, czy w odwecie za atak na gryfy).
Sprawdziłem przed napisaniem poprzedniego postu, straże stają się wrogie dopiero wówczas, gdy kogoś zaatakujesz (np. gryfy).

Cytat:
Raczej wątpliwym jest, by był szlachcicem z Tatalii, jeśli władał Harmondale niemal na drugim końcu kontynentu.
To chłopi byli przywiązani do ziemi, nie szlachta. Markham mógł posiadać miasto Harmondale podlegające Erathii oraz dworek na terytorium państwa Tatalii. Po pozbyciu się tego pierwszego nic nie wskazuje na jego dalsze związki z koroną Erathii.

Nicolai PW
28 września 2015, 00:12
Alamar:
No tak, Tobie się nie chce, ale ja mam to robić? :P
Rabican:
To Ty przywołałeś tamte tematy, nie ja.
Taka drobna uwaga, można dyskutować bez przerzucania się odpowiedzialnością za zadanie pytania ;)

Irhak PW
28 września 2015, 00:46
Cytat:
Kiedyś pewien arkusz kalkulacyjny nazwałem(...)
Tooo much data! :P

Cytat:
Czy naprawdę tak trudno? Niektórym się udało:
W końcu się pojawiły mapy, które można z czystym sumieniem wykorzystywać bezlitośnie :P

Cytat:
Po sprzymierzeniu się z Deyją, straże w Tatalii automatycznie atakują drużynę. Teoretycznie Tatalia powinna być neutralna, ale jednak NPC-e zachowują się tak samo, jak w Bracadzie.
Dziwne. Nie pamiętam tego.

Cytat:
Andrzej Kurbski dostał od Zygmunta II Augusta Kowel,
Historia a propos tego nowego filmu historycznego o porwaniu obrazu? :P

Cytat:
Lord Markhal walczył dla Kaśki i dostał za zasługi wazon. :P
Był też władcą Zamku Harmondy jak i posiada dworek na terenach delty Tatalii. Raczej wątpliwym jest, by był szlachcicem z Tatalii, jeśli władał Harmondale niemal na drugim końcu kontynentu. Tym bardziej, że jest znany w stolicy Erathii - Steadwicku - jak ma też jakieś niedokończone sprawy w Kar... (Karidorze?)
Uhm... masz może ten tekst w oryginale? Ten, kiedy się ugryzł w język? Jestem ciekaw czy tłumaczenie nie zrobili bubla jak z House of Memoria - Dom Pamięci z MM8.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Geografia Antagarichu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel