Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Skład map
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
4 czerwca 2009, 20:18
@DD
Widziałeś w ogóle ile tekstu ta mapka zawiera? Szczególnie w zdarzeniach losowych?
Nie wspominając o tym, że trzeba znać trochę mitologię grecką, by przetłumaczyć "na nasze" nazwy angielskich bogów, stworzeń czy świąt.

Jak znajdę czas, to może się tą mapką zajmę.

Dark Dragon PW
5 czerwca 2009, 13:14
Owszem Alamarze widziałem... a na mitach znam się IMHO dość dobrze.
Nie mam edytora RoE [z tej wersji chyba], więc lepiej upnij ten edytor, żeby wszystko się zgadzało ;)

Alamar PW
5 czerwca 2009, 13:49
Cześć już jest przetłumaczona (do końca linii fabularnej dla Posejdona). Chyba już wiem, co było powodem wycofania tej mapki - political correctness (bogowie greccy mieli to gdzieś ;P).

@DD
Spróbuj przetłumaczyć ten urywek i zobaczymy, co potrafisz:

Cytat:
Nazwa:
Bacchanalia
Wiadomość:
This is the celebration of Wine and Song, Bacchanalia in honor of Bacchus who brings such wonderful things. Singing contests, ballads, poetry, and plenty of drink go around today. Many people spend the day eating and enjoying wine-tasting contests.

Aha - WoG eksportuje teksty z tych map całkiem sprawnie. A wkleić je z powrotem w odpowiednie miejsce, to już drobnostka (ale czasochłonna).

Dark Dragon PW
5 czerwca 2009, 22:14
Bachanalia

Jest to uroczystość Wina i Pieśni, ku uczczeniu Bachusa, który przecież sprowadził na świat tak wiele cudownych rzeczy. Dziś wszystko kręci się wokół współzawodnictwa w pieśniach, balladach, poezji i oczywiście piciu wina. Wielu ludzi spędza cały ten dzień wyłącznie na jedzeniu i degustacji wina.

Alamar PW
5 czerwca 2009, 22:23
Fail

To tyle, jeśli chodzi o znajomość mitologii i wiedzę niezbędną do tłumaczenia mapki.


Bachus to bóg rzymski, a w Grecji czczono Dionizosa i urządzano Dionizje.

Field PW
6 czerwca 2009, 13:48
Pozwolę się sobie wypowiedzieć jako filolog klasyczny :P

Obaj macie rację, tzn. tłumaczenie Darka jest dobre, choć dosłowne i przez to pada, bo nie uwzględnia realiów mapy.
Proponuję pamiętać, że Anglicy ujednolicili nazwy wzorując się na łacińskich. Stąd Odyseusz nie jest Odysseus (choć pojawia się takie sformułowanie czasem) tylko Ulysses, dalej np. Dzeus jest Jove/Juppiter, Hera to Minerva/Minerve etc.

Punkty dla Alamara.

(A przy okazji, jak już chcesz być dokładny, to nie po prostu "Dionizje", tylko "Wielkie Dionizje" :P)

Alamar PW
6 czerwca 2009, 14:11
Akurat tu była wioska, więc Małe Dionizje... :P
...ale postanowiłem zostawić po prostu Dionizje.

Dark Dragon PW
6 czerwca 2009, 19:40
Pozwolę sobie dodać, iż nie zagłębiałem się tak dokładnie w mapę [czyt. jeszcze nie przeglądałem tekstów], więc me tłumaczenie zapewne znacznie/nieznacznie by się różniło ;)

Bychu PW
3 lutego 2012, 20:54
Witam nie wiem czy jest tu taki temat ale ten temat jest poświęcony linkom do map
nie tylko pojedynczych ale i paczek

Ja pobieram z chomikuj.pl tu jest kilka tysięcy map na długie miesiące gry :)

LINK

IrhakIrhakPrzeniesione, a temat staje się oficjalnie od wszystkich map do H1-4. Niekoniecznie własnych ;) (nie będziemy przecież powielać tematów)

Ullialnor PW
22 grudnia 2013, 09:28
Od jakiegoś czasu w wolnych chwilach popełniam mapę do SoD. Mam mało czasu, więc biorę się do niej dorywczo, a w przyszłości może urozmaicę ja o elementy z HotA. Jestem jednak ciekawa oceny wizualnej niektórych krain, które tworzę i ewentualne sugestie co poprawić. Zamieszczę kilka zdjęć. Zaznaczam, że wybrałąm zupełnie losowe miejsca do screenowania. Z założenia mapa ma być fabularna, a w przyszłości jeśli będzie taka możliwość, będzie mogła przyjąć więcej niż 8 graczy.














Suweren15 PW
22 grudnia 2013, 12:26
Nie znam się na tworzeniu map co znaczy skrót "zas" ???

Morglin PW
22 grudnia 2013, 12:31
W miejscu "zas" pojawi się losowy zasób.

Umieściłeś śnieżny zamek w scenerii leśno-zimowej pod ziemią? Trochę to dziwne by drzewa rosły bez dostępu do słońca. Chyba, że ma to jakiś związek z planowaną fabułą.

Ullialnor PW
22 grudnia 2013, 12:39
Właściwie to gdyby było miejsce ten zamek ztartowy dla niebieskiego byłby na powierzchni. Zależało mi jednak na izloacji tego fragmentu przestrzeni, więc wrzuciłam go do podziemii. Prawdopodobnie w centrum podziemii zrobię jeszcze jeden teren, ale zostaie już utrzymany w scenerii pasującej do tego terenu.

jarojj10 PW
19 stycznia 2014, 00:25
Mapka wygląda całkiem dobrze. Moim zdaniem umieszczenie roślinności i Tower pod ziemią nie jest niczym złym i jest dobrym sposobem właśnie na oddzielenie tego obszaru.
Ogólnie patrząc na zarys terenu na minimapce stwierdzam że całość wygląda dość sensownie. Trzeba jedynie zadbać by na mapie było parę ciekawych miejsc do których dojście nie jest konieczne ale może ułatwić i uprzyjemnić rozgrywkę- może jakaś Smocza Utopia, ciekawy artefakt, siedlisko jakiś stworzeń neutralnych (byle nie chłopów) czy więzienie z silnym bohaterem- wszystko zależy od twojego pomysłu. W podziemiach jest dużo miejsca więc masz jeszcze sporo możliwości. Świetnym pomysłem również byłoby dodanie paru obiektów HotY (bo na wplecenie całej frakcji chyba nie znajdzie się miejsce) :P

Kastore PW
19 stycznia 2014, 13:30
Kiedyś na pewnym temacie zamieściłem pewną mapkę. Ale jako, że nie spotkała się z wielkim zainteresowaniem, a link wygasł już wieki temu postanowiłem wrzucić ją jeszcze raz :P. Jest to mapa do WoGa nastawiona na skrajne RPG, w która to opowiada o próbie ucieczki Archibalda z wyspy Clankera. Kilka screenów:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=dyvott&s=5#.UtvFIrSta72
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2po1q3a&s=5#.UtvEjbSta70
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2wcnwqa&s=5#.UtvEj7Sta70
Oraz oczywiście link:
Ucieczka

Testowałem ją już, więc nie powinno być wielu błędów. :P

Garett PW
19 stycznia 2014, 14:16
Kastore czy to nie jest przypadkiem pierwsza misja kampanii Archibalda którą robiłeś do Forge?

Kastore PW
19 stycznia 2014, 14:28
Być może. ;P

Hayven PW
28 stycznia 2014, 13:47
Kastore, mam problem z Twoją mapką - pokonałem wszystkich do pokonania w pierwszym i drugim sektorze (do kłody na bagnie), ale za Chiny nie mogę ruszyć dalej - na kłodę nie mam artefaktu, do proroka z zadaniem zabicia Behemotów nie mogę dojść, ogółem już nic nie mogę zrobić (w bagiennej świątyni znalazłem tylko dwa klejnoty - błąd, czy celowe działanie?).

Kastore PW
28 stycznia 2014, 17:02
Spoiler Alert! :P
Przy studni magii, w miejscu, gdzie dostałeś się na wyspę powinno się znajdować sekretne przejście.

mariez PW
28 grudnia 2016, 01:36
Dark Dragon, mapa Myth and Legend została przetłumaczona na polski i dodana do Heroes III HDE jako "Mit i legenda". To chyba po czterech brakujących Kronikach, już wszystkie elementy oryginalnej gry.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Skład map

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel