Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 162 - 163 - 164

Ginden PW
14 stycznia 2010, 18:36
Cytat:
w trybie MP.
Obie strony powinny mieć zmienione pliki, gdyż jeśli mieć ich nie będą, to przy starciu graczy gra popełni samobójstwo. :P

technodyd PW
15 stycznia 2010, 12:04
Dzieki serdeczne, akurat weekend idzie to bedzie troche czasu zeby sie w tym ogarnac...

pozdrawiam

edit:

1. czy te pliki sie czyms roznia? wszystkie 3 wygladaja tak samo...musze zedytowac wszystkie 3 naraz?

2. wiem jak edytowac pliki, to prosta sprawa... ale jak sprawic zeby heroes widzial te zmiany>? mam je w jakis sposob wsadzic z powrotem w plik lod czy co....??

edit 2: OK, rozumiem ze do tego sluzy program SIMPLELOD. Jak na razie chyba wszystk ogra.

Dragonar PW
19 stycznia 2010, 15:46
Cytat:
1. czy te pliki sie czyms roznia? wszystkie 3 wygladaja tak samo...musze zedytowac wszystkie 3 naraz?
Wszystkie są dokładnie takie same.

Cytat:
2. wiem jak edytowac pliki, to prosta sprawa... ale jak sprawic zeby heroes widzial te zmiany>? mam je w jakis sposob wsadzic z powrotem w plik lod czy co....??
Umieścić pliki *.txt w Data, albo podmienić łatką *.wog.

Dragonar PW
20 stycznia 2010, 19:32
Konwersja z MM8, tym razem nową metodą, dzięki czemu jednostki z MM wyglądają znacznie lepiej.
Oto nieumarły łucznik:

ZOBACZ

Plik *.def można pobrać TUTAJ.

Jeżeli chcemy uniknąć crashu podczas strzelania jednostki, podmiana za wulkanicznego lub arktycznego strzelca.

Drwal PW
20 stycznia 2010, 21:10
Rzeczywiście ładnie wygląda ten łucznik, możesz powiedzieć Dragonarze, co to za nowa metoda?

Dragonar PW
20 stycznia 2010, 21:28
Wybranie pewnej opcji w IrfanViewie, a potem nużące zmienianie tła czarnego na cyanowe w każdej klatce. Strasznie długo trwa, ale tutaj widać różnicę. :)

Haregar PW
20 stycznia 2010, 21:33
Piękny łucznik, gratuluję! A pomyśleć, że kilka lat temu mało kto się brał za robienie jednostek z pełną animacją, a jak już to albo liczył na troszkę szczęścia albo miał zapewnione, że jego kreatura będzie zaakceptowana. :)
Słyszałem o IrfanView, rzeczywiście widać różnicę.

Jeszcze coś, czy wszystkie klatki animacji wziąłeś od MM8? Dalej mimo że długo siedzę w temacie HoMM3 coś mi nie gra - przecież nie może być w might and magic dokładnie tyle animacji co w HoMM3! No, jeśli się mylę to dobrze, ale oświeci mnie ktoś?

Dragonar PW
20 stycznia 2010, 21:37
Tak, wszystkie klatki są z MM8. W MM są wszystkie animacje jednostki, prócz obrony. W to miejsce wstawiam animację najechania myszką albo kawałek animacji ataku, jeżeli takowy pasuje, np. przy krasnoludzie podnoszenia topora jak najbardziej.

Haregar PW
20 stycznia 2010, 21:39
A nie możesz jakoś fajnie ustawić czy poddać obróbce dajmy na to tego krasnala tak, aby z postawy neutralnej mógł przybrać jakąś obronną? Albo wymieszać go z inną jednostką, tj. podstawić szkielet innej jednostki i grafikę swojej?

Dragonar PW
20 stycznia 2010, 21:45
Musiałbym całkowicie zmienić jednostkę, żeby inaczej układała ręce i broń, a to już dla mnie za trudne. Mówiłem już, że nie mam talentu do grafiki? :P

Dragonar PW
24 stycznia 2010, 23:55


Tym razem zrobiłem konwersję człowieka z miotaczem z MM7. Nie wykorzystałem nowej metody konwersji, ale chyba nie jest źle. Jednostka nadawałaby się na dowódcę Niebiańskiej Kuźni...

Plik *.def do pobrania TUTAJ.

Drwal PW
25 stycznia 2010, 16:32
Dragonarze, pytanie chyba do Ciebie, bo wiem że to kiedyś robiłeś:D. Otóż tak jak Ty odwróciłem kolory jednej jednostce(pamiętasz jeszcze swojego kwasowego feniksa?). Niestety oprócz samej jednostki, kolor zmieniło same tło. Masz na to jakiś sposób? Czy zmieniasz tło każdej klatki po kolei? Oczywiście pomoc innych mieszkańców Groty także mile widziana.:)

Mitabrin PW
25 stycznia 2010, 16:35
Ale przecież w H3deftool można zrobić tak, by tłem był inny kolor niż cyan...

Haregar PW
25 stycznia 2010, 18:06
Dragonar, nieźle. :)
Co prawda zacząłem robić jego animację, ale widać żeś mnie ubiegł, heh. Też myślałem o nim jako na dowódcę Forge. Jak go nazwiesz? Może "Założyciel" ?

Drwal PW
25 stycznia 2010, 18:41
W końcu skończyłem moją pierwszą jednostkę. Nie jest jakaś piękna, zwykła przekolorowanka:


Plik *.def można ściągnąć
tutaj (RS)
i
tutaj (upik)


Mitabrin PW
25 stycznia 2010, 19:02
Nawet ładna, tylko czemu musiałeś wrzucić ją na Rapida? Nie lepiej używać jakiegoś szybszego serwisu jak np. Upik?

Drwal PW
25 stycznia 2010, 19:12
Jasne że zdecydowanie lepiej Mitabrinie, już wrzuciłem na inny serwer.:)

Ginden PW
25 stycznia 2010, 19:14
A gif? *tak, męczy o gifa, bo nie chce ściągać x jednostki w ciemno*
Trang OulTrang OulA np. DefViewa to się nie ma?

Drwal PW
25 stycznia 2010, 19:33
http://i46.tinypic.com/2hd35zs.gif

Wedle życzenia Ginden. Pokazałem tylko animacje ataku, mam nadzieje że wystarczy.

Trith PW
25 stycznia 2010, 19:44
Ten feniks kicha! Ptasia grypa!... A tak na poważnie: Czy to konwersja do formatu *.gif zepsuła jakość?
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel