Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 162 - 163 - 164

AmiDaDeer PW
11 stycznia 2008, 19:20
Nie_mam_nicka:
Hobbit, wielkie dzięki! Ktoś wreszcie się za to zabrał. Wszystkie jednostki z WoGa (poza Feniksem, Świętym Feniksem i Duchem) mają cienie, a ten biedny Feniks nie (co wyglądało nienaturalnie w porównaniu do innych jednostek, z czym się zgadzam z Hobbitem). Rzuca się to najbardziej w oczy, ponieważ jest on ulepszony. Niektóre jednostki jedynie nie rzucają cienia na pojedyńcze płomienie, czy małą ilość ognia (Gogowi/Magogowi widać ogień przy trzymaniu, przy rzucaniu nie, Ognisty Ptak jest z ognia, ale jego zionięcia nie widać).
Przynajmniej jeden ze mną się zgodził. :P

Nie_mam_nicka (again):
Niestety nie ma, począwszy od RoE. Ale jako że w RoE jest on neutralny, a w AB/SoD/WoG nieulepszonym, to też prawie nikt tego nie zauważył (nawet ja, musiałem niedawno sprawdzić).
Hmm... To trzeba będzie to naprawić (jak i feniksa).

Nie_mam_nicka (again again):
Jaki znów Żywiołak Światła (pewnie coś Ci się pomyliło z MM7)? Chyba że jak myślę chodziło Ci o Żywiołaka Energii. Tak, on rzuca cień, lecz nie przy teleporcie i bodajże "prądy" krążące wokół niego też go nie rzucają.
Tak, chodziło mi o Żywiołaka Energii (ale ja głupi jestem :P). Czyli że nie trzeba go "naprawiać".

Nie_mam_nicka (again, but last):
Hobbit, jak będziesz miał czas to czy mógłbyś zrobić dorobić jeszcze cienie dla Żywiołaka Ognia, Świętego Feniksa i Ducha?
Jasne, zrobię. :P

Altair PW
12 stycznia 2008, 01:12
Naprawdę nie macie co robić tylko dopatrywać się cieni tam gdzie ich nie ma i nie powinno być. Ognisty ptak nie przepuszcza światła i dlatego rzuca cień. W wypadku Feniksa i żywiołaka ognia sprawa ma się inaczej. Oba stworzenia składają się z płomieni dlatego mogą jedynie załamywać powietrze pod wpływem temperatury jaką wytwarzają.

Tarnoob PW
15 stycznia 2008, 21:48
Że tak to ujmę, obszerność i dezorganizacja tego wątku mnie przeraża – nawet nie przeczytałem go w choćby znaczącej części. Być może kiedyś nadrobię zaległości, ale proszę, aby strażnicy i/lub starożytni z tym coś zrobili – może by tak komnata „nasza twórczość”, gdzie całość możnaby jakoś rozbić?

W każdym bądź razie mniej więcej kilka dni temu zacząłem bawić się paintnetem (czy to się jakoś odmienia al­bo spolszcza?). Kompletnie nie znam się na grafice, przenigdy niczego nie wyprodukowałem (no, może za wy­jąt­kiem tego), ale chciałem się czymś z Wami podzielić, rozluźnić sytuację i odwrócić Waszą uwagę od cieni. :-P

Wykombinowałem takie cuś i mam nadzieję, że od początku mej pseudoprzygody z pseudografiką będą mi to­wa­rzy­szyć uwagi i porady profesjonalistów (czyt. pospolite okazy irytacji i niezadowolenia :-P).

I jeszcze raz proszę o podjęcie jakichś działań(albo przynajmniej decyzji) w związku z ponadwymiarową ob­szer­noś­cią tego tematu. Ponad 1200 postów na liczniku potrafi odstraszyć niejednego.

Komentarz do poniższego komentarza:
Myślę jednak, że mimo wszystko warto założyć komnatę „Laboratorium nieudaczników”, gdzie prowadzonoby dyskusje nie tylko o jednostkach, ale również modach, mapach, kampaniach, patchach, puzzlach, skinach i naj­prze­róż­niej­szych różnych różnościach. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka razem z WoGiem to jak da mnie kiepskie rozwiązanie – i WoGa profanuje, i zamęt wprowadza. Rozprawienie się z tym konkretnym te­ma­tem możemy zostawić na później, że tak to powiem, na deser.
Acid DragonAcid DragonJa też nie przeczytałem tego tematu w całości ;) Mimo tego zakładam, że jednak jedyne, co by można zrobić, to wywalić posty z mało wnoszącymi komentarzami. Wokół jednostek najwyraźniej lubi się bardzo rozrastać proces radosnej twórczości, który do niczego nie prowadzi, czego dowodem jest jeszcze bardziej rozwinięty temat o jednostkach na Heroes Community. Ostatecznie można zamknąć ten temat, ale na ograniczenie go raczej nie widzę zbyt wielkiej możliwości, poza wprowadzeniem dodatkowych zasad.

Martin14m PW
3 lutego 2008, 09:10
No, trochę mnie tu nie było. Ale nauczyłem się wyciągać .def-y - Wielkie dzięki Nie_Mam_Nicka - i namodziłem takie 2 jednostki: http://www.speedyshare.com/292855415.html. Oceniajcie. Wiem że ta 1 za wysoka, ale Lewiatan z Two Islands teś jest zadługi jak na 2 pola :].

vinius PW
3 lutego 2008, 12:33
Fakt, jedynka nawet nie wyszła źle! Sam widzisz, że wyciąganie def- ów się opłaca. Zalecam zapisywanie w formacie .png (nie traci się jakości) i wrzucanie prac na serwis imageshack.us - będzie łatwiej i szybciej oglądać. Powodzenia w dalszych pracach!

EDIT:
co do zmiany koloru jednostek - poszukaj sobie w tym skromnym (taaa... :)) temacie. W skrócie jednak:
- dla tych, co mają środki - PhotoShop.
- dla drobniejszych przekolorowań, operacji graficznych, obracania jednostek etc - polecam program 2Pic, sam z nim zaczynałem i nie zawiodłem się :)

Miło, że Trang zauważył :) to dzięki skryptowi Wielkiej Łasicy - podaję więc adres, który powinieneś skopiować do przeglądarki, ale usunąć z niego spację po przecinku za wyrazem "program":
http://www.programs.pl/program, 548.html
Trang OulTrang OulDoskonały przykład, jak automatyczne wstawianie spacji po przecinku psuje linki.

QuiQuiUtop się, Trang.

Quba Drake PW
4 lutego 2008, 21:33
Dawno w tym temacie nie pisałem, głównie z tego powodu, że nie miałem czasu na robienie nowych projektów. Zebrałem to co miałem(te projekty chyba już pokazywałem na forum, jeśli nie na tym to na innym;] )

http://img261.imageshack.us/img261/5816/inkubpa8.png

http://img520.imageshack.us/img520/8083/minomagemu9.png

Ps. Jeśli projekty pokazywałem już na forum to proszę o skasowanie posta.

PPs. Wiem że nie na temat, ale nie wiem w którym temacie mam to napisać;]. Tak więc ostatnio trochę czytam( głownie książki Tolkiena) no i to co było w bibliotece to przeczytałem. Teraz mam problem bo nie znam żadnej dobrej książki(gatunek literackioczywiście fantasy). Czy któryś z grotowiczów może mi polecić jakąś(żeby nie było głupich komentarzy, to nie ma być słwonik ortograficzny itp.)?

AltairAltairA ja bym prosił abyście wreszcie zaczęli używać tagów ja należy. BTW: Widzę, że w tym temacie naprawdę muszę posprzątać.

Ginden PW
11 lutego 2008, 16:44
Jest pełny koncept Megaifryta - czwartego/trzeciego ulepszenie ifryta (stan zależny od posiadania NU).
Będzie on oparty na ifrycie z NU (jeśli Acid się zgodzi) lub na ifrycie z MM8.
Podstawową różnicą będzie zionięcie przy ataku i hełm. Czekam na propozycje dalszych zmian.

Field PW
11 lutego 2008, 21:50
1. Nazwa badziewna. To nie Transformers ani Power Rangers.
2. Projekt (wygląd) - dokładnie, nihil novi.
3. Świetnie. Czyli "megaifryt" zieje ogniem jak smok?

Ogólnie - 1/10.

Martin14m PW
1 marca 2008, 14:38
Oj, jak mnie tu dawno nie było! Nie miałem czasu na kompa siąść nawet. Ale wymodziłem coś takiego. Jeden z moich pierwszych projektów (jak nie wyciągałem def-ów) to pegaz śmierci. I go wam zaprezentuje. Pierwszy jest wg. mnie najlepszy, ale nie zaanimuje go. 2/3 to byłbym w stanie ale zanim bym to zrobił to ho, ho! A pierwsza moja jednostka z defów była za wysoka to ją zmniejszyłem itp. Jeszcze jedna, taka jajcowata jednostka bo trochę bezsensowna. Oto one: http://img209.imageshack.us/img209/4931/nowyobrazmapabitowail0.png
Słucham krytyki ;).

vinius PW
1 marca 2008, 16:10
To po polsku:
Po pierwsze robię test. Jeżeli słowo "test" zostało pogrubione, to znaczy, że taki działają. Zapewne Twój obraz jest za duży lub problem jest podobny, do już poruszonego w "przeklętej machinie" (dotychczas niewyjaśnionego).
Po drugie: tu nie mam co odpowiadać.
Po trzecie: porównaj swojego pegaza śmierci do na przykład czarownicy w WoGu. Jednostki trzeba wycinać umiejętnie, przekolororywać, a do tego korzystać można i spoza grafik Heroesowych. Nie każdy od razu robi rzeczy świetne, ale warto się starać, by grafiki raziły oczy np. niedokładnym wycięciem.
Po czwarte: różnych rzeczy w życiu sie uczyć trzeba :P

EDIT:
Skandal! Caleb, odwal się od jeży, miłych i pożytecznych zwierzą!

MCaleb PW
1 marca 2008, 18:34
D**a jeża, a nie obraz. Linkujesz do strony! Niech Wielka Dwugłowa Łasica pożre Twą duszę i wypluje flaki, w formie gęstej kanonady na szlaku kajakowym w trampkach!

Strona:
http://img209.imageshack.us/my.php?image=nowyobrazmapabitowail0.png

Obraz:
http://img209.imageshack.us/img209/4931/nowyobrazmapabitowail0.png

Widać różnicę?

Przy okazji - nie waż się wstawiać tu tego obrazka w formie {img}, bo będzie źle. Jest za szeroki i rozwali układ strony. Wstaw go jako link.

Martin14m PW
3 marca 2008, 14:37
@MCaleb:
Dziękuje, postaram się aby twoje życzenie się spełniło.
@Vinius:
Jeśli chodzi Ci o leb 1-go pegaza tonie uważasz, że w grze (oczywiście takiej możliwości nie ma) nie patrzy się na jednostkę z 8-krotnym zoomem?

vinius PW
3 marca 2008, 14:53
Ja patrzyłem z zerowym zoomem. (tzn =1). Tu chodzi o przyzwoitość. Czy sądzisz, że jak dodasz skrzydła i głowę do istniejącej już jednostki to powstaje nowa?

Assassin PW
3 marca 2008, 15:20
Oto moje skromne dzieło, to jest magmowy smok :P: http://img402.imageshack.us/img402/7104/nowywindowsandos2bitmapba9.png
Podejrzewam, że niektórym ręce się nie spodobają.

AmiDaDeer PW
3 marca 2008, 19:07
1.Za mocno pachnie HV.
2.Ręce rzeczywiście się nie podobają.
3.Oprócz tego całkiem niezły.
Dziękuję.

Trang Oul PW
3 marca 2008, 19:20
MCaleb napisał, jak należy podawać linki. Czy mam to wytłumaczyć ręcznie?

Micki PW
3 marca 2008, 19:47
Pomijając link, jednostka byłaby ładna, gdyby została zanimowana (od dawna to mówię). Nazwa może być, lecz ten smok jest bardziej lawowy, niż magmowy (albo lawowo - magmowy). Ręce nie byłyby złe, gdyby nie wyglądały na powykręcane.

vinius PW
3 marca 2008, 20:55
Przykro mi, ale widać, że głowa doklejona. Takie rzeczy trzeba przyczepiać powodując coś w stylu rozmazania, ew. stempla (sugerowany Photoshop), inaczej nic nie wyjdzie. Rąk (a właściwie łap) się nie czepiam, bo nie wiem, jak wyglądałyby na animacji. Tyle.

Martin14m PW
3 marca 2008, 22:06
Vinius, może Ty, jesteś tak idealna, że sama sobie rysujesz jednostki i powstają nowe. Może powinni Cie mianowac orderem "najlepszy twórca jednostek do HoMM III". Jednak inni nie są tacy super i muszą korzystac z gotowych już części.

czarnyczarodziej PW
3 marca 2008, 23:51
Nie wiem czego się spodziewałeś - zrobiłeś kiepską jednostkę, którą poza tym ciężko byłoby zanimować - więc chyba nie oczekiwałeś samych pochwał, a na słowa krytyki reagujesz jak obrażona panienka. Najlepiej wyciągnij wnioski i następnym razem postaraj się zrobić coś lepszego, zamiast marnować czas na żalenie się, że nie jesteś taki super.
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel