Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 162 - 163 - 164

Trang Oul PW
25 marca 2007, 22:43
Dżinny (i wszystkie Geniusze) są rodzajem żywiołaków.

Acid Dragon PW
25 marca 2007, 22:59
Nie w świecie MM.

Owszem, przebywają w wymiarze powietrza (jeśli chodzi o dżinów), ale nie są żywiołakami.

czarnyczarodziej PW
26 marca 2007, 12:56
Dzisiaj udało mi się znaleźć trochę czasu i dorobić brakujące klatki do animacji ataku kosiarza (na razie tylko w przód):

http://img340.imageshack.us/img340/1193/reaper4hv8.gif

Napiszcie czy się podoba :)

Eteryczny Smok PW
26 marca 2007, 13:17
Może i czepiam się szczegółów, ale czemu cień jest tylko pod kosiarzem, a pok kosą już nie, ale jednostka naprawde ładnie wygląda. No i w końcu ktoś od dłuższego czasu zrobił animację.

vinius PW
26 marca 2007, 13:21
nono, bardzo ładne - gratuluję!
oby było więcej takich projektów - animacja i porządne zmiksowanie, nie same przekolorowania i wyklejanki bez pokrycia.

MCaleb PW
26 marca 2007, 13:24
Bardzo dobra animacja (można było podarować sobie cień i zrobić go dopiero na końcu).

Jedyny zgrzyt, to to, że przy powrocie na jednej klatce za ramieniem jest niewycięte 'coś'.

czarnyczarodziej PW
26 marca 2007, 13:49
Cienia się nie czepiajcie, bo w ogóle się do niego nie przykładałem, po prostu łatwiej było wyciąć ciało upiora razem z cieniem :) W finalnej wersji go dopracuję albo usunę zupełnie ;)

Rzeczywiście, zostało coś za ramieniem, a jak się dobrze przyjrzysz to cień też jest "dziurawy" na tej klatce ;) To pozostałości po obrocie ciała upiora ;) Na klatce już to poprawiłem, jak skończę całość to tego nie będzie. Dzięki za tą uwagę :)

Cichy PW
26 marca 2007, 14:04
Poczekaj na mnie!
Jednostka super 9/10, nie podoba mi się tylko to, że kosa podczas ataku "płonie" na różowo. Cienia może wcale nie być - oryginalność możesz "zachować", dawając cień tylko... kosie. I jeszcze raz oklaski.

PS: Ale śmierć była najlepsza }:->
Jeszcze jedno: jaką wersję Gimpa masz? Zaczyna mnie interesować ten program, wszystkie animacje tak fajnie wychodzą...

czarnyczarodziej PW
26 marca 2007, 14:19
Z tym cieniem tylko dla kosy to niezły pomysł, zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale to zostawiam na koniec :) Kolor "płomienia" na kosie może się jeszcze zmienić, jak więcej osób będzie uważało, że powinien być inny albo jak przyjdzie mi do głowy lepszy pomysł to go zmienię :)

Ja mam GIMPa 2.2.9, ale to nie jest najnowsza wersja. Ma jednak wszystko co potrzebne, jeszcze raz polecam :)

Ginden PW
26 marca 2007, 17:04
Nie różowy! Wygląda całkiem fajnie, tylko przydałby się inny kolor kosy (czerwony? trupio zielony?)

Cichy PW
26 marca 2007, 17:09
Pytałem już o to Czarnegoczarodzieja, ale skoro mam poparcie...
Trupio-zielony może być jaknajbardziej, ale wtedy chyba cała "poświata" wewnątrz szat kosiarza musiałaby taka być.

Nemomon PW
26 marca 2007, 17:09
Ja też się podpisuję pod tym projektem. Bardzo ładna jednostka, możliwe że Acidowi udałoby się znaleźć na nią miejsce w (hipotetycznym) 3.59.

Acid Dragon PW
26 marca 2007, 17:21
Teoretycznie.

W praktyce trudno będzie przekonać do kolejnej jednostki, której podstawą są zjawy/upiory. W WoGu są już duchy.

Ginden PW
26 marca 2007, 18:06
Niby racja, ale taką jednostkę można podmienić za upiora. Mamy 60 miejsc na jednostki (20 odliczjąc "powstające" projekty.). Czemu do 2010 (nawet) ma powstać 40 jednostek? :P

Acid Dragon PW
26 marca 2007, 19:14
Podmieniać zawsze można. Nieoficjalnie.

Kwestia odniesiona do mnie tyczyła się oficjalnego projektu WoGa.

A miejsc na jednostki nie mamy już praktycznie wcale .

256 miejsc - 197 wykorzystanych (jak ktoś mnie będzie chciał poprawiać na 196 to niech się najpierw zastanowi) = 59.

zarezerwowanie jednostek dla 2 miast (egipt + do oskryptowania) = 14*2 + 1*2 (8 poziom) + 2*2 (dowódcy - każdy musi mieć dwa sloty) = 34

59 - 34 = 25

dalej dla każdego miasta WoG Team ma w planach wprowadzić drugiego dowódcę (jeden mocy, drugi magii) to daje 9 * 2 (istniejace miasta, każdy dowódca dwa sloty) + 2 * 2 (po dodatkowym dowódcy do nowych miast) = 22

25 - 22 = 3

a oświadczam, że w pierwotnych planach było skonwertowanie jakichś 10 jednostek z MM i w tej sytuacji tych 3 ostatnich slotów na pewno nie oddam na jakiekolwiek przekolorowane/przerobione/oparte na jakiejkolwiek istniejącej animacji H3 jednostki, ale postaram się wybrać najlepsze jednostki z MM.

Aczkolwiek informuję również, że nikt nie będzie nikogo zmuszał do oskryptowania 11 miasta. W praktyce więc prawdopodobnie 14+1+4= 19 slotów na jednostki zostanie oddanych do dyspozycji fanów i będzie sobie można z nimi robić co się chce ;).

Jeszcze inna sprawa, że pamiętajcie, że wszystko co powyżej jest jak na razie CZYSTĄ TEORIĄ. Póki nie wróci Slava nie mamy ani jednego nowego miasta, ani jednego nowego dowódcy i ani ćwiartki nowej jednostki.

vinius PW
26 marca 2007, 20:06
"najlepsze jednostki z MM" - jednak gdyby ktoś zrobił hiper-ekstra wypaśną to co?
i pytanko: czy zamierzacie wykopać starych przekolorowańców typu arktyczni strzelcy, czy nie zamierzacie burzyć kompatybilności z m.in. starymi mapami do WoGa?

Dark Dragon PW
26 marca 2007, 20:11
1. Czy można by "uoficjalnić" jednostki z NU?
2. Dlaczego dowódcy i jednostki 8 poziomu muszą mieć 2 sloty?

Trang Oul PW
26 marca 2007, 20:24
1. "Uoficjalnić" - dodać do 3.59? Na pewno nie kolorowanki, ale może stwory z MM.
2. Dowódcy potrzebują 2 sloty, dla atakującego i obrońcy. Jednostki 8. poziomu potrzebują tylko 1 slot. Smokowi chodziło o to, że będą w sumie 2 jednostki z 2 miast.

Ginden PW
26 marca 2007, 20:27
czemu nie dodać jednostek z nowych ulepszeń? A WoGóle: czy bastion jest skończony? czy Grove jest skończone? I jeszcze: czym mają się różnić dowódcy magii i miecza?

Dark Dragon PW
26 marca 2007, 20:27
1. Starożytny Bazyliszek chyba nie jest kolorowanką.
2. Ale Acid napisał "1*2 (8 poziom)"

EDIT:
Hobbicie czy zrobiłbyś także avatarki jednostek 8 poziomu z NU?
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel