Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: [H2, H3] Antagarich, Enroth to jedno czy dwa?
komnata: Biblioteka Legend

Jeddite2015 PW
16 marca 2015, 20:35
Zawsze myślałem, że Enroth to jedno z państw na Antagarichu. Dopiero kiedy przeczytałem Wielki Leksykon Smoków dowiedziałem się, że Enroth to H2, a Antagarich to H3. Zakładam ten temat dlatego, że nie wiem czy to świat i państwo czy świat i świat. Biorę też pod uwagę pierwszą kampanię H3 SoD.

Alamar PW
16 marca 2015, 20:39
Enroth - nazwa planety, jej największego kontynentu z Heroes 1-2 i MM6 oraz królestwa Ironfistów

Antagarich - nazwa drugiego co do wielkości kontynentu z Heroes 3 i MM7.

Erathia - królestwo Gryphonheartów na Antagarichu

Jadame - nazwa trzeciego kontynentu z MM8

Axeoth - nazwa planety z Heroes 4


Ashan - nazwa planety z gier Ubisoftu

Thallan - nazwa kontynentu z tych gier.

Acid Dragon PW
16 marca 2015, 22:00
To, co napisał Alamar może być trochę niejasne. Generalnie w H2 akcja ma miejsce na kontynencie Enroth, a w H3 na kontynencie Antagarich.

Oba kontynenty leżą na jednym świecie. Wbrew temu, co powiedział Alamar, a zgodnie z tym, co uważali twórcy, świat ten nie miał nigdy nazwy. Aczkolwiek w MM8 - specjalnie lub przez pomyłkę - nazwą "Enroth" określono całą planetę, choć nie wprost. Czyli dostaliśmy kontynent o nazwie Enroth na świecie o nazwie Enroth.

Jednakże Enroth w żadnym nazewnictwie nigdy nie był państwem na Antagarichu. Co najwyżej - w ekstremalnej interpretacji - królestwo Enroth leży na kontynencie Enroth, który leży na świecie Enroth :P.

Więcej problemów z nazwami kontynentów znajdziesz w RAQ tutaj(1) i tutaj(2).

Jeddite2015 PW
17 marca 2015, 17:25
O nie! To miało być w sali bohaterów, da się to jakoś przenieść? Ale w pierwszej kampanii SoD jesteśmy Gem w Enroth, a królowa Katarzyna chce wrócić do Enroth.

Acid Dragon PW
17 marca 2015, 22:12
Odnośnie tematu - można, ale jest teraz w dobrym miejscu, jak mi się wydaje. Pytanie dotyczące kontynentów jest fabularne wszak.

Co do kampanii - niezupełnie. Gem już przypłynęła z Enroth. To znaczy - pierwsza mapa kampanii ma już miejsce na Antagarichu.

Królowa Katarzyna zaś jest żoną Rolanda z Enroth i tam też ma panować. To znaczy:
1) urodziła się w Erathii;
2) popłynęła do Enroth zostać królową;
3) po śmierci jej ojca wróciła do Erathii (MM6, intro RoE);
4) ostatecznie po wszystkim (RoE, AB, MM7, MM8) powróciła z Rolandem na Enroth (zatrzymując się po drodze na Jadame - trzecim kontynencie po Enroth i Antagarichu).

Nicolai PW
17 marca 2015, 22:58
Pozwoliłem sobie poprawić posty Jeddite2015. Wypowiedzi na forum to nie wiersz biały, jakiś norm gramatycznych powinny się trzymać.
temat: [H2, H3] Antagarich, Enroth to jedno czy dwa?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel