Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan po wydarzeniach z H5 i DM
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Wolfheart PW
15 lutego 2015, 19:25
Mam pytanie co do fabuły. Czy według was dokończą historie H5 i DM?

NicolaiNicolaiHeroes Kingdoms


To akurat wiem. Ale zastanawia mnie co się stało potem kiedy Sareth wybrał dobro zamiast zła.

NicolaiNicolaiPosprzątałem temat. Te dwa posty scaliłem, dwa inne zostały usunięte, by było mnie jednozdaniowych wypowiedzi w tym stoliku.

Kammer PW
15 lutego 2015, 19:34
Niekanoniczne. Więcej powiedzieć nie mogę, bo nie wiem.

Dark Dragon PW
15 lutego 2015, 19:49
Historia H5 oraz DM-a jest skończona (cała planowana zawartość fabularna jest w grze).
Jeśli chodzi o dalszą część fabularną uniwersum, to być może wybierzemy się tam po H7 (H8?).

Garett PW
15 lutego 2015, 20:29
@Dark Dragon Ewentualnie Ubi po raz kolejny postanowi odwlec nieuniknione i zaserwować nam wydarzenia sprzed H5. :P

Nicolai PW
15 lutego 2015, 22:23
Z H5, DM i HK jest taki problem, że ich fabuła została przygotowana kiedy zamysł Ashanu jeszcze nie został wyklarowany i teraz te trzy pozycje są takim trochę zgrzytem w ogólnej koncepcji. Dlatego też na chwilę obecną omijają wydarzenia z tych części szerokim łukiem. W sumie nic dziwnego, bo fabuła tych gier mówi ni mniej, ni więcej niż "cały zamysł Ashanu jaki stworzyliśmy właśnie poszedł się...". Jednak jakby nie patrzeć to Soft Ubi (bez dwukropka :D) ma czaszkogłową maszynkę do retconów, więc może spróbują coś z tym wykombinować?

zmudziak22 PW
16 lutego 2015, 17:42
Raczej wątpię, że pominą wydarzenia z 5 części i dodatków.

Alchemik PW
18 września 2015, 21:11
Dzisiaj naszła mnie taka myśl. Czy według Was Sandro lub jakieś inne siły Pustki, mogą rywalizować z uwolnionymi przez Saretha demonami?

Alamar PW
19 września 2015, 09:42
Z tego co pamiętam, pierwotnie Sandro miał dogadać się z Kha-Belethem w sprawie tego, że nikt nie pamięta Raelaga po jego zamianie w Agraela... ale ten pomysł zarzucono. Jednak wynika z niego, że siły Chaosu i Pustki mogą być co najmniej równe .

Z drugiej strony mamy DoC-a i Heroes Online, gdzie nawet część demonów (Phrias, Daeva) zostali przeciągnięci na stronę Pustki, a wierne Urgashowi demony sprzymierzyły się z Ostrzami Wichrów czy ze Smoczymi Rycerzami, by pokonać Zakon Pustki.

Odpowiadając na Twe pytanie - jesteś pewien, że to Zakon Pustki powinien obawiać się demonów Kha-Beletha, a nie na odwrót?

Fandor PW
19 września 2015, 12:34
Założę się, że prędzej po Heroes 7 dostaniemy powrót do jeszcze dalszej przeszłości, ostatecznie jeszcze jedną część łączącą wydarzenia z H7 i H5, niż kontynuację H5.
Co do Chaos vs Pustka, to chyba jednak jest odkąd powstał cykl pustki powiedziane: Pustka>Ład=Chaos>Żywioły.

Andriej PW
26 września 2015, 11:45
Po wydarzeniach z Heroes 5 i Dark Messiah ma miejsce fabuła modu Uzurpator.
tutaj jest artykuł o tym w Tawernie
Nigdzie jednak nie znalazłem DZIAŁAJĄCEGO linku do pobrania (bo niedziałających jest sporo).

NicolaiNicolaiTutaj mówimy o oficjalnej fabule, a nie fanowskich modach. Więc pisanie o fanfikcjach to zwyczajnie offtop.

Ursus PW
26 września 2015, 12:50
@Wilczy Jeżdziec Jeśli chcesz to możesz ściągnąć moda z mojego chomika http://chomikuj.pl/Ursus89/HoMM+3+i+5-+modyfikacje+wszelakie
Można wstawiać takie linki?

flapdzak PW
26 września 2015, 16:39
Nie bardzo orientuję się w grach DM, Heroes of kingdoms, Clash of Heroes itd;
Mam pytania odnośnie bohaterów z H5:
1. Jak Raelag został Agraelem?
2. Co się działo po HoM&M 5 z Izabelą?
3. Kim jest Freyda? (nie zrozumiałem kiedyś - córką Izabeli i Godryka? :P)
4. Nie pamiętam - Nikolai-wampir umarł?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Ciekawią mnie te rzeczy. :D

kuba13131315 PW
26 września 2015, 16:57
Nie wiem dużo ale częściowo mogę odpowiedzieć.
2. Jeśli chodzi o o HOMM5 bez dodatków to (spoiler!!!) Wyniesiono z Sheogh nie wiem jak się to pisze :) Biarę Sukkubusa, który przeprowadzi reformy w imperium, zabije Godryka przyzwie demony i prawdziwa Izabela ją zbije.
3. Jest córka Godryka, ale nie Izabeli, to akurat może się mylić bo są podobne ale gdyby Izabela była jej matką to urodziła by ją bardzo młodo a wtedy Nikolaj by się z nią nie ożenił.
4.Nikolaj ni żyje zabił go Agrael a później (wampira) Findan.

Nicolai PW
26 września 2015, 17:24
Ten stolik służy pisaniu o oficjalnej fabule, więc roztrząsanie jakichkolwiek fanfikcji to spam, który zostanie usunięty z miejsca. Z tego tytułu skasowałem kilka postów offtopu o Uzurpatorze.
Scaliłem topic o Bohaterach z H5 i DM z tym, bo nie sa sensu, by dyskutować o praktycznie tym samym w dwóch różnych tematach.

Alamar PW
26 września 2015, 17:59
Cytat:
1. Jak Raelag został Agraelem?
Szczegółów nikt na razie nie zna, ale ogólnie jego klan Blizny Duszy od niemal początku był związany z demonami i w którymś momencie także Raelag wpadł w szpony Kha-Beletha, przybierając nowy alias i nowe wdzianko.

Cytat:
2. Co się działo po HoM&M 5 z Izabelą?
Jak rozumiem, chodzi Ci o okres po Dzikich Hordach? Nikt tego (na razie) nie wie poza tym, że abdykowała i przekazała władzę...

Cytat:
3. Kim jest Freyda? (nie zrozumiałem kiedyś - córką Izabeli i Godryka? :P)
Córką Godryka Jednorożca i nową władczynią (Świętego) Imperium Jednorożca wraz z Duncanem Jeleniem. ;)

Cytat:
4. Nie pamiętam - Nikolai-wampir umarł?
Tak, Findan go pokonał i zakończył jego niedolę.

flapdzak PW
26 września 2015, 19:40
Dziękuję za odpowiedź. :D

A w ogóle jak zakończyła się historia ("którą znamy") Ashanu?

Alamar PW
26 września 2015, 19:47
Na tę chwilę historia Ashanu kończy się na Dark Messiashu w chwili, gdy trzymając w ręku Czerep Cieni Sareth miał zadecydować o losie świata (zapieczętować demony w Sheoghu czy je uwolnić?).

flapdzak PW
26 września 2015, 19:50
A Heroes of Kingdoms nie było ostatnie?

Nicolai PW
26 września 2015, 20:05
Teoretycznie tak, ale HK nie jest uwzględnione w oficjalnej chronologii Ashanu.

Alamar PW
26 września 2015, 20:38
Heroes Kingdoms nie jest kanoniczne.
strona: 1 - 2
temat: Ashan po wydarzeniach z H5 i DM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel