Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Gra przez Gamerangera
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

caldrin PW
21 stycznia 2015, 00:19
Cześć,
próbowałem się z połączyć z kumplem w Heroes 3 Hota przez Gamerangera.
Obaj zainstalowaliśmy HD3_Launcher.exe i utworzyliśmy z pliku h3hota.exe plik heroes3.exe.

Gdy utworzyłem serwer na Gameranger, udało mi się wejść do gry, koledze natomiast wyskoczył poniższy błąd:
http://zapodaj.net/a5e3a7262614b.jpg.html


Ktoś wie, o co może chodzić ?

Serd PW
21 stycznia 2015, 01:28
To nie jest błąd. To jest komunikat o tym że twój kumpel musi wybrać czy chce grać w Hotę bez muzyki i dźwięków czy bez intra, czy też bez tego i tego.

Na górze komunikatu, powyżej słowa "Example" masz dwa specjalne parametry które użyte osobno pozwolą kumplowi uruchomić grę albo bez intra albo bez dźwięku i muzyki, a użyte razem - bez tego i tego równocześnie. Natomiast poniżej słowa "Example" masz przykładowo pokazane polecenie jak użyć obu tych parametrów razem. A żeby uruchomić Hotę u siebie twój znajomy musi zrobic co następuje:

1) Najechać myszką na "Hota.exe" czy jak to się tam u Niego teraz nazywa,
2) Kliknąć PRAWYM przyciskiem myszy, i wybrać opcję właściwości.
3) Do nazwy pliku .exe znajdującej się na górze okienka dopisać wybrany parametr i kliknąć "Zastosuj" i "OK" na dole okienka.
4). Spróbować odpalić grę.

Powinno pomóc. Pozdrowionka :)

Oczywiście, punkty 1-3 wykonujemy tylko za pierwszym razem. Później już nie trzeba będzie :)

Akkarin PW
21 stycznia 2015, 15:14
Albo odpal z kolegą Hotę przez HD moda. Sam nie jestem jego miłośnikiem, ale jak mi i mojemu znajomemu nie chciało odpalić przez podmianę plików na GameRangerze, to wypróbowaliśmy właśnie ten sposób.

Jak będziecie może chcieli zagrać np. w cztery osoby, to daj cynka na priv. :>

Shin0bi PW
21 stycznia 2015, 16:25
Bez HD-moda multiplayer nie ma sensu.

caldrin PW
22 stycznia 2015, 01:36
Akkarin - HD3_Launcher.exe, za pomocą którego utworzyliśmy z pliku h3hota.exe plik heroes3.exe, to właśnie jest HD Mod. Więc tutaj chyba dobrze postąpiliśmy:)

Serd - dzięki za wytłumaczenie, spróbujemy tak zrobić. Dam znać, jaki efekt:)

WalkerNSP PW
22 stycznia 2015, 12:58
Shin0bi dlaczego bez HD moda gra nie ma sensu ? Takze planuje pograć z qmplem.

Akkarin PW
22 stycznia 2015, 15:25
Caldrin - fakt, nie doczytałem. Po prostu założyłem, że skoro coś podmieniacie na GR, to nie macie HD moda... :P
Bo w takim przypadku odpalacie HD moda, hamachi i w grze normalnie jeden z Was zakłada pokój, a drugi wpisuje adres IP z hamachi. Proste.

@edit. kyrie, czym się tu cytuje wypowiedź jak nie tagiem [quote]?

Kammer PW
22 stycznia 2015, 15:31
Tagi.

caldrin PW
22 stycznia 2015, 22:30
Serd - próbowaliśmy zrobić tak, jak pisałeś (tzn. dodać do nazwy pliku np. wyrażenie "/I0"), ale nie przyjmuje znaków takich, jak "\" albo "/" :(

Zrzut poniżej:
http://zapodaj.net/df5bf400c0965.jpg.html

Pomożecie ?

Serd PW
23 stycznia 2015, 08:19
A spróbuj w takim razie użyć tych parametrów uruchamiając grę przez gamerangera.

voncur PW
23 stycznia 2015, 09:38
Nie wiem co ćpiecie, ale u mnie bez problema.
W sumie fajnie, nie musze przeklikiwać intra :p


Edit:
caldrin, przepraszam, faktycznie ćpiesz i to dość ostro.
Miałeś dodać to do linijki w skrócie którą tworzy hd mod...
Tymczasem, nie dość że próbujesz modyfikować oryginalny plik, to potem pewnie jeszcze będziesz z niego próbował grać, nie?
I potem będziesz się dziwił że Ci HD nie działa, albo rozłącza, tak?

Po pierwsze, to radzę kupić h3.
Po drugie zainstalować wszystkie 3 dodatki
Po trzecie zainstalować poprawnie HD moda

Serd
W ogóle się dziwie że wiecie do czego służy komputer.
Jak dajesz rady, to dawaj poprawne, albo wcale.

Ps. Za klątwy są jakieś nagrody? Bo widziałem że tu jakieś achievementy na forum są.

AmiDaDeer PW
23 stycznia 2015, 09:51
voncur, z szacunkiem proszę. Nawet jeśli inni użytkownicy popełniają błędy, to nie jest powód, by ich wyśmiewać.

voncur PW
23 stycznia 2015, 09:54
Ja nie wyśmiewam, tylko krytykuje i ironizuje.
Czy widziałeś gdzie jakieś miejsce na "hahaha"?
Bo ja własnie zrobiłem facepalma przez twarzy, aż na ścianę.

AmiDaDeer PW
23 stycznia 2015, 10:31
Nie mam ochoty z Tobą na ten temat dyskutować. Już dostałeś dwie klątwy za skrajny brak szacunku wobec rozmówcy. Albo wyciągasz z tego konsekwencje, albo żegnasz się z forum.

caldrin PW
29 stycznia 2015, 22:49
Voncur,
Twój sposób nie działa.
Kiedy zrobiłem taki skrót, jaki pokazałeś, to Gameranger go nie wykrywa - zrzut poniżej:
http://zapodaj.net/e4acff47d67a6.jpg.html

Stworzyłem więc skrót do pliku Heroes3.exe (stworzony za pomocą HD_Launchera) - zrzut poniżej:
http://zapodaj.net/e42f57a9d0266.jpg.html

Gdy jednak ten skrót podłączam pod Gamerangera, to Gameranger łączy się bezpośrednio pod plik w folderze z grą (a więc bez wydłużenia "/I0") - zrzut poniżej:
http://zapodaj.net/ab6afc3298e0a.jpg.html

Heroes 3 u kumpla (bo to u niego występuje ten problem) jest oryginalny z oboma dodatkami.

Więc może jeszcze coś Wam przychodzi do głowy, co można z tym zrobić ?:)

Night-Shadow PW
2 stycznia 2016, 22:56
Witam to mój pierwszy post :D Zarejestrowałem się głównie dla tego postu, aby inni nie mieli problemu z szukaniem :D
Odświeżyłem sobie herosów z bratem i miałem ten sam problem na gameranger co opisujecie tutaj. Naszukałem się sporo i też nie znalazłem na internecie odpowiedzi, zrobiłem to co tutaj opisane i w dalszym ciągu problem (a raczej niedopatrzenie i zmyłka caldrina). Caldrin źle robisz tworząc nowe skróty z launchera, odpowiedź na twoje pytanie jest prosta: zamieniasz nazwę launchera na heroes3.exe wskazujesz go w gameranger i o dziwo działa, bez tworzenia dodatkowych plików i skrótów bez dawania /I0 itp.
Rok minął od twojego posta, ale mam nadzieję że to rozwiązanie jeszcze komuś się przyda :D
temat: [HotA] Gra przez Gamerangera

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel