Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 20 - 21 - 22

CRW PW
10 grudnia 2014, 11:27
Z udostępnienia kodu źródłowego nie ma żadnej kasy, jest tylko zysk wizerunkowy. Poza tym z tego co piszą kod mają tylko do RoE, co pewnie nikogo by nie uszczęśliwiło.

Co zaś do sensowności samego remake'u i pytania, czy ludzie będą grali... Przykłady choćby AeEII HD, czy przez wielu mocno krytykowanego Baldur's Gate EE (i następujących po nim BG2EE i IWD EE) świadczą, że chętni do kupowania są i jednak się opłaca.

W końcu trzeba też przyznać, że Ubisoft zabrał się z dobrej strony. Odświeżenie sprite'ów to tytaniczna praca. Ja zaś jaram się jak kościól w Norwegii.


CRW PW
10 grudnia 2014, 11:31
Już pisałem o tym w innym wątku: sukces innych odświeżeń wręcz gwarantuje sukces tego projektu.

UBI to nie jest fundacja charytatywna i zakładam, że sobie to wszystko przekalkulowli. Jakby się nie opłacało, nie inwestowaliby w odświeżanie sprite'ów, tylko walnęli własnego launchera, dodali rozdziałki a la HD mod i puścili na Steam.

Dla samego multi i obsługi tabletów ludzie będą to kupować. Wersja PC jest trochę przy okazji.

Drwal PW
10 grudnia 2014, 11:31
Co ty w ogóle opowiadasz. Sądząc po screanach czy filmikach wykonali tytaniczną pracę, której żaden fan moder by nie wykonał. I nie jest to ciekawostka na pogranie raz czy dwa, jak mówisz, ale coś w co będziemy grali cały czas. Pewnie część wróci do starych wersji, ale spodziewam się że większość będzie grało w HD. Poza tym oddanie kodu źródłowego jest równoznaczne ze zrezygnowaniem z wszelkich zysków z h3. Nie wiem czy nadal są one spore, czy też marginalne, ale jakieś są. A Heroes 3 HD Remake może też swoje zarobić.

Mówiąc szczerze, zawsze dziwiłem się że Ubisoft nie wykorzystuje potencjału trójki. Myślę,że nie musieli oni robić aż tak dużej rzeczy, by fani byli tym zainteresowani. Jakieś nowe mapy plus 5 nowych jednostek w grze i każdy by odliczał dni i godziny do premiery. Cieszy jednak że nie poszli oni na łatwiznę. :)

Laxx PW
10 grudnia 2014, 11:33
Również wierzę, że losy AB i SoD nie są przesądzone. Kto wie, co nas czeka w przyszłości? :>

Drwal PW
10 grudnia 2014, 11:38
Za dużo gra traci bez dodatków, by z nich tak łatwo zrezygnować, nawet kosztem remake HD. Też liczę, że sprzedaż będzie w porządku i zdecydują się także na dodatki, a może na coś jeszcze nowego (trochę się zamarzyłem). :D

Nerevar PW
10 grudnia 2014, 12:25
Cytat:
Masz 100 zł kieszonkowego co kupisz :P?
W myśl tej logiki używany trabant to konkurencja dla nowego ferrari ;P

Cytat:
Obawiam się, że Ubisoft zdaje sobie sprawę z tego, co zrobią fani z tymi wszystkimi modelami 3D... Wtedy praktycznie stracili by szanse na zarobek na tej części serii.
A jaki ma to związek z wersją pudełkową?

Cytat:
Nie będzie. Bez wersji pudełkowej nie zarobią aż tyle aby uznać to za sukces.
Może w naszym zaścianku - na Zachodzie większość preferuje wersje cyfrowe, niekiedy woląc dopłacić, byleby nie bawić się z płytkami.

Baloq PW
10 grudnia 2014, 13:59
Primo: H3 HD Remake zyska sporą popularność, biorąc pod uwagę grywalne lobby internetowe do gier multiplayer, jakie daje Steam. Gadałem już na ten temat z kumplami, którzy narzekają na mankamenty związane z Hamachi czy GameRangerem, lubią wywalać, a to wersje gry inne itd. itp.

Secundo: Cena 60zł jaka ma być za ten remake również nie jest kolosalna. To jest klasyk nad klasykami. Ok, za podobną cenę możemy kupić Heroesy od I do IV czy nawet V w Saturnie, ale tutaj mówimy o nowej grafice, która znikąd się nie wzięła, oraz o normalnej, klarownej grze przez internet. Zresztą popatrzcie na takie Diablo II, które od zarania dziejów kosztuje 60zł (tak wiem, że to Blizzard).

Tertio: Nie ma co spekulować na temat dodatków AB oraz SoD, czy o możliwości dodawania modów. Czas pokaże, jak to rozwiążą. A mówienie, że H3 HD Remake nie może konkurować z WoGiem, HoTą czy VCMI też jest trochę bez sensu z racji tego, że każdy ma inne upodobania - jedni wolą klasykę i gry przez neta, inni więcej możliwości, miast, stworów, artefaktów, ect. Ja osobiście należę do tej pierwszej grupy i nie mogę się doczekać premiery, a mody, owszem lubię, ale tylko te perfekcyjnie wykonane jak HoTA czy Oasis robione przez Nepheresta ;)

Drwal PW
10 grudnia 2014, 14:04
Gdyby ktoś nie doczytał w newsie Groty lub na Facebooku Ubisoftu: sugerowana cena detaliczna za Heroes 3 Remake HD wynosić będzie 59,90 PLN. Z tego co czytałem, część ludzi jest trochę oburzona, ale według mnie nie jest to zła cena. Wciąż pozostaje tylko pytanie: czy będziemy mogli płacić tylko za klucz do gry, czy też będzie w sprzedaży wersja pudełkowa?


AmiDaDeer PW
10 grudnia 2014, 15:15
Warmonger:
Mocna jest grafika, na której porównano nowe jednostki podczas bitwy
To nie są nowe jednostki podczas bitwy. To są nowe jednostki na mapie przygody.

Matheo PW
10 grudnia 2014, 15:55
Cytat:
Remake HD wynosić będzie 59,90 PLN.
To całkiem tanio. Obawiałem się że cena będzie w granicach 80 zł.

J. M. Sower PW
10 grudnia 2014, 17:52
Może i na początek wyjdzie zwykły HIII, ale szczerze wątpię aby sobie to dalej odpuścili. Ta gra jest po prostu zbyt kultowa. Nie ma też co narzekać na to, iż zobaczymy (na razie ;P) tylko RoE bo przecież podstawka też była świetna (ehh pamiętam te czasy jak po raz pierwszy ujrzałem menu główne z RoE w wydaniu angielskim i od razu coś się we mnie rozbudziło i to coś żyje do dziś ;P).

Sądzę też, iż te wymówki Ubi to celowa zagrywka. Chcą po prostu na tym dobrze zarobić, a jakby napisali, że postarają się wziąć następnie za dodatki AB i SoD, to wielu zgredów (w tym ja ;P) czekało by na nie i do tego czasu kisiło pieniądze w kieszeni.

Ps. Nie mogę się doczekać, aby sprawdzić jak będzie wyglądało nowe menu.

zmudziak22 PW
10 grudnia 2014, 19:16
Powinni Hotę ogłosić oficjalnym dodatkiem. Mielibyśmy 3 dodatki + Episodes of Tarnum.

AmiDaDeer PW
10 grudnia 2014, 19:34
HotA nigdy nie będzie oficjalnym dodatkiem, bo tworzą ją fani, którzy nic na tym nie zarabiają. To wręcz ich dewiza, by dawać od siebie coś za darmo. :P

Dru PW
10 grudnia 2014, 19:34
Wydaję mi się, że jeśli podstawowa wersja Heroes 3 HD dobrze się sprzeda to panowie z Ubi pójdą za ciosem i odświeżą kolejne dwa dodatki :) Tak naprawdę dodatki wprowadzają 1/4 zawartości jaką możecie zobaczyć teraz w kompletnych edycjach, więc nawet jeśli z jakich powodów by zatrzymali się tylko na podstawowej wersji, to jest i tak ogrom pracy,który docenią tylko Ci którzy babrali się w bitmapach, sprajtach itp. Ja to doceniam bo to nie jest zwykłe podniesienie rozdziałki, a bawienie się z każdą jedną grafiką.

Nie zdziwiłbym się jakby Ubi nawiązało jakąś współpracę z Hotą i wydali ją jako trzeci oficjalny dodatek. Tak było z wersją Age of Empires II HD, gdzie fanowski dodatek The Forgotten Expansion stał się oficjalnym, bo był tak dobry.

Nie obraziłbym się również jakby sami coś stworzyli nowego. Kto nie chciałby i uważa to za profanacje ten kupiłby tylko dwa oficjalne dodatki i tyle. Reszta (w tym ja) kupiła by kolejne DLC :P

Także wszystko przed nami i wszystko się może zdarzyć. Sumując: 29 stycznia kupujcie Heroes 3 HD by ten projekt nie skończył się tylko na tym i dać sygnał twórcom, że czekamy na więcej :D

Drwal PW
10 grudnia 2014, 20:15
J.M.Sower:
Ps. Nie mogę się doczekać, aby sprawdzić jak będzie wyglądało nowe menu.

Akurat oryginalny archanioł w menu jest przepiękny. Nie wiem czy można go pokazać jeszcze ładniej, no ale trzeba dać szansę nowym autorom. :D

Dru:
Nie zdziwiłbym się jakby Ubi nawiązało jakąś współpracę z Hotą i wydali ją jako trzeci oficjalny dodatek. Tak było z wersją Age of Empires II HD, gdzie fanowski dodatek The Forgotten Expansion stał się oficjalnym, bo był tak dobry.

Jeżeli jakiś fanowski projekt ma być tym oficjalnym, to trzeba przyznać, że tylko Horn of the Abyss. Jest na poziomie oryginału, ba nawet w pewnym elementach go przewyższa. Czy jest szansa jakiejś współpracy? Umówmy się, raczej niewielka. Ubisoft jest chyba zbyt ambitną firmą, by wydawać coś co nie wychodzi spod ich ogona.

Dru:
Sumując: 29 stycznia kupujcie Heroes 3 HD by ten projekt nie skończył się tylko na tym i dać sygnał twórcom, że czekamy na więcej :D

Nic dodać, nic ująć. :D

Matheo PW
10 grudnia 2014, 21:06
Cytat:
Wydaję mi się, że jeśli podstawowa wersja Heroes 3 HD dobrze się sprzeda to panowie z Ubi pójdą za ciosem i odświeżą kolejne dwa dodatki :)
Mi się wydaje, że oni już je robią. Jestem tego samego zdania co J.M. Sower. Jeśli dziś ogłosiliby nadchodzące dodatki, mało kto kupiłby podstawkę.

Cytat:
Sumując: 29 stycznia kupujcie Heroes 3 HD by ten projekt nie skończył się tylko na tym i dać sygnał twórcom, że czekamy na więcej :D
Do tego przydałaby się wersja pudełkowa. Można by było kupić kilka egzemplarzy i np rozdać je jako prezenty.

Na steamie można kupić kilka egzemplarzy jednej gry?

Cytat:
HotA nigdy nie będzie oficjalnym dodatkiem, bo tworzą ją fani, którzy nic na tym nie zarabiają. To wręcz ich dewiza, by dawać od siebie coś za darmo. :P
To się nie wyklucza. Jeśli HotA Crew odda Ubisoftowi swoje modele, to nie złamią swojej dewizy. Ich dzieło trafi do jeszcze większej grupy fanów i chyba o to chodzi.

J. M. Sower PW
10 grudnia 2014, 21:26
Przepraszam Drwalu, ale nie napisałem jasno o co mi chodzi. Myślałem o nowej wersji tego świetnego menu z archaniołem ;).

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać... to było silniejsze ode mnie ;P. Oto Forge'owska milicja Tritha w jakości HD i jej normalny odpowiednik obok:

Nawiasem mówiąc, wystarczyło zwiększyć rozdzielczość renderu dwukrotnie, dla takiego efektu.

AmiDaDeer PW
10 grudnia 2014, 21:49
Niestety, tutaj widać różnice stylistyczne w renderze. Zresztą - zobaczymy w jakim w ogóle formacie będzie to wszystko.

Alamar PW
11 grudnia 2014, 08:46
Z Heroes Community


Tarnoob PW
11 grudnia 2014, 09:08
Czyżby Ubisoft odrobił lekcje z historii Might and Magic i dowiedział się o mieczu mrozu? Czy może tylko ulegli szałowi na Star Wars VII? :-P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel