Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 17:31
Tarnoob:
Jedna wersja ma "słabą" grafikę, tzn. irytuje brak HD
Śmiem twierdzić, że ta wersja ma lepszą grafikę od tej z HD. :D

Tarnoob PW
12 lutego 2015, 15:50
Dlatego pozwoliłem sobie na cudzysłów. :-P

W ostatecznej wersji ultra-HD grafika byłaby wektorowa pewnie.

Acid Dragon PW
13 lutego 2015, 01:21
Od dziś w H3 HD obowiązuje tłumaczenie CD-Projektu, więc *większość* problemów z wersją polską została rozwiązana. Co prawda Drzewce dalej "paraliżują" wg swojego opisu, a Obserwatorzy i Złe Oczy są teraz zamienieni nazwami, aczkolwiek przynajmniej wyszliśmy już z podstawówki i w grze są Tytani, a nie Tytany, Lordowie, a nie Lordy i Ptaki Gromu, a nie Ogniste Ptaki.

Tarnoob PW
13 lutego 2015, 03:54
To fantastyczna wiadomość. :-) Ubi nie miało problemu z wytrzaśnięciem tłumaczenia od CDP? No i czy CDP dalej wydaje swoją „Złotą Edycję” w ramach H1–4?

Problemem tłumaczenia od CDP jest też to, że opisy są niekonsekwentne – np. w specjalnościach bohaterów i o­pi­sach czarów jakiś stwór czy zaklęcie może się nazywać inaczej niż jego główna nazwa. Było bodaj tak, że „Po­grom­ca” był w specjalności Coroniusa dalej opisany jako „Inkantacja Mocy”, „Uleczenie” było u Ulanda „Wzmoc­nie­niem”, itd. CDP lub Ubi o tym wiedzą i zamierzają to naprawić?

Acid Dragon PW
13 lutego 2015, 09:44
Nie znam żadnych szczegółów. Po poinformowaniu Ubisoftu o problemach z wersją polską i wyszczególnieniu tych najbardziej znaczących (chcieli wiedzieć o jak dużej skali problemu jest mowa) oraz po poinstruowaniu, że wersja CD-Projektu w ogóle istnieje i jest znacząco lepszą opcją, moja rola się skończyła i w ruch zostały puszczone koła wewnętrznej machinerii firmy.

Ewidentnie jednak znaleźli wersję tłumaczenia CD-Projektu (do której z pewnością ciągle mają prawa autorskie, więc nie trzeba było żadnych specjalnych umów z firmą) i ją zaimplementowali, więc widocznie nie było z tym dużych problemów.

J. M. Sower PW
13 lutego 2015, 12:37
Przeczytałem recenzję w CD-A i muszę przyznać, że jest napisana niekompetentnie (czemuż te wspaniałe pismo musiało we mnie tak ugodzić :/). Recenzent na początku wypowiada się dość pozytywnie, ale już po chwili otrzymujemy garść skarg na brak rzeczy, o których Ubi przecież mówiło, że nie zobaczymy. Poza tym recenzent pisze o fanowskiej wersji HD, tak ją zachwalając (że to ona darmowa i ma dodatki, a wrażenia porównywalne do MM:H3HD), że ktoś nie wtajemniczony może pomyśleć, że fanowski mod jest piękniejszy niż w rzeczywistości lub że ta wersja HD ma HD, ale to takie nijakie jest i w ogóle. Na koniec dorzucę jakże mądre zestawienie plusów i minusów MM:H3HD ROE wraz z moimi komentarzami:
+ Wysoka grywalność oryginału [prawda]
+ Grafiki narysowane od nowa w wyższej rozdzielczości [prawda]

- Niewielki zakres zmian [prawda, ale czy są w ogóle jakiekolwiek zmiany i czy w ogóle ktoś jakieś zapowiadał? Przecież to ma być powrót, a nie przeróbka króla ;P]
- Brak dodatków w pakiecie z podstawką [no rzeczywiście, odnowionej wersji RoE może doskwierać brak dodatków AB i SoD, jak Ubi mogło ich nie dodać ;P]
- Podobnie funkcjonalną wersję HD można mieć za darmo dzięki fanowskiej modyfikacji oryginału [to już dostatecznie skomentowałem powyżej]
- Niedopracowana pod względem technicznym [pierwsza rzecz z minusów, z którą się zgodzę, jednak błędów jest stosunkowo mało, a dziś po wyjściu patcha jeszcze mniej]
- Jak na takiego golasa - za drogo [nie zgadzam się. Ten remake -bardzo dobrej gry- wymagał jednak trochę pracy, a zwracam uwagę, że nie jest on wcale potwornie drogi, bo za nowe gierki musimy zapłacić przynajmniej dwukrotnie więcej. Jak podaje recenzent - wersja na tablety kosztuje jeszcze mniej, bo 42 zł]

Reasumując, CD-A nie wykonało dobrej roboty, a według mnie zamiast 5/10 powinno być 8/10.

Alamar PW
13 lutego 2015, 13:58
Cytat:
Przeczytałem recenzję w CD-A i muszę przyznać, że jest napisana niekompetentnie (czemuż te wspaniałe pismo musiało we mnie tak ugodzić :/)
CDA zawsze daleko było do kompetencji czy rzetelności (choćby ten przykład sprzed lat), więc nie dziwota i tej recenzji daleko do obiektywizmu.
Tak było, jest i będzie, więc nie ma się co oszukiwać.

zoltan PW
14 lutego 2015, 01:01
Kojarzycie pewnie bug z systemu achievementów - za przejście kampanii Wojenny Zamęt po stronie Krelodu dostaje się achievement Zimnokrwisty zamiast Berserker; a po stronie Tatalii Oswobodziciel zamiast Zimnokrwisty.

Steam w wersji angielskiej w bardzo 'elegancki' sposób poradził sobie z błędem - zamienił miejscami same teksty :P tym sposobem mamy teoretycznie poprawne achievementy, ale ze złymi ikonami.

Ot urok H3HD.

Poniżej screen:
www.majdanski.eu/ach.png

Szaman PW
28 lutego 2015, 01:48
Po miesiącu graniu w "HD ediszon" postanowiłem swoje dwa grosze wcisnąć:) I Szczerze? mam dylemat, HD ma wszystko co chciałem ujrzeć w unowocześnionej 3. I uznaje że to najlepszy Heroes jaki wydał ubi. A z drugiej strony pozostaje niesmak z braku dodatków i tu najbardziej nie rozumiem ubiego. Nie jestem informatykiem ale w dobie WOGA (już nie!) HOTÓW i innych VCMI ble ble ble, to tak trudno zwiększyć rozdzielczość i poprawić grafiki Photoshopem? w końcu tą hd wersje poprawiali za pomocą szopa. Tłumaczenie że nie mają kodu źródłowego jakoś mnie nie przekonuje, brzmi jak by chcieli powiedzieć że prace domową zjadł im pies czy kosmici wzięli. Mogli by przynajmniej wydać sam zamek Conflux jako DLC, czy pola bitewne z SOD. Bo taka "czysta" trójka pozostawia mi niesmak + ta cena, jak dla mnie 40 zł za samą 3 bez niczego to zawyżona nawet jak to HD. Ale ja by dali DLC w postaci confluxa czy innych bajerów z AB czy SOD to bym mógł uznać ze gra była warta swej ceny. Tak jak ktoś nie miał styczności z Herosami to bym nadal proponował wersje z Gogu niż HD.

Kodzo19 PW
7 kwietnia 2015, 17:06
Mam pytanie czy jeśli rozpocznę kampanię w zwykłym Heroes 3 complete edition a potem skopiuje zapisy gry do folderu z H3 HD edition to czy będzie to działać bo rozważam kupienie remaku?

Acid Dragon PW
7 kwietnia 2015, 17:13
Najpewniej nie, gdyż format zapisu gry z wersji Complete powinien uwzględniać również dane z dodatków - dane które dla wersji HD będą niezrozumiałe.

Kodzo19 PW
7 kwietnia 2015, 17:19
Dzięki za odpowiedź nie będę się na razie brał za kampanię w zwykłej wersji skoro zamierzam kupić wersję HD.

CRW PW
7 kwietnia 2015, 21:30
Potwierdzam, H3HD nawet nie widzi zapisów z wersji Complete.

Agon PW
24 kwietnia 2015, 18:21
Są jakieś szanse na to, że H3HD doczeka się dodatków?
H3HD działa z modami? Jest możliwe do modowania? Jeśli tak to z jakimi modami i za pomocą jakich narzędzi można to modyfikować?

Bo szczerze mówiąc kupę kasy za to chcą, a dają tylko HD i jakieś poprawki językowe. Jak HoTA na tym nie pójdzie i inne standardowe fanowskie dodatki, to zakup nie ma sensu.

AmiDaDeer PW
24 kwietnia 2015, 18:36
Możliwość modyfikowania została wręcz utrudniona, a żaden z obecnie utworzonych modów na wersji HD nie pójdzie.

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2015, 18:50
A jeśli chodzi o dodatki, to choć nie zostały one wykluczone, to jednak szansa jest mniejsza z każdym upływającym tygodniem - gdyż dopływ zysków ze sprzedaży z każdym tygodniem jest coraz mniejszy.

Więc jeśli dotychczasowy poziom sprzedaży nie wystarczył do podjęcia decyzji o dalszym rozwijaniu produktu, to nie sądzę, by poziom ten za miesiąc czy dwa był znacząco lepszy.

Agon PW
25 kwietnia 2015, 02:09
Nie dziwię się, że dochód jest słaby skoro wypuścili samą podstawkę drożej, niż kiedyś słabszą graficznie wersję z dodatkami.

Powinni puścić od razu z dodatkami, to może więcej osób by się skusiło i kupiło. Możliwe, że wtedy bym kupił.

Matheo PW
25 kwietnia 2015, 02:16
Problem w tym, że wersja HD nie była krokiem w przód tylko w tył. Na grafikę w H3 nikt nigdy nie narzekał. Cofając się do podstawki, Ubisoft pozbawił graczy wielu elementów, do których się przyzwyczaili.

Poza tym, korona bym nie spadła gdyby dodali trzy nowe artefakty, dwa czary, jeden teren i dwie jednostki neutralne.

Gdyby dodali cokolwiek, chociaż najmniejszą błahostkę, każdy podszedłby do tej gry inaczej.

Drwal PW
25 kwietnia 2015, 09:45
Matheo:
Na grafikę w H3 nikt nigdy nie narzekał.

Grafika też niestety nie jest perfekcyjna. Owszem wiele elementów udało się przerobić naprawdę dobrze (zdjęcia bohaterów), ale w niektórych przypadkach zwyczajnie nie wyszło. Zwłaszcza jak znamy oryginalne modele NWC i widzimy, że inaczej to wyglądało.

Niemniej zgodzę się, mogło wyjść bardzo dobrze, a jest co najwyżej przeciętnie. Gdybym znał grę przed premierą, raczej bym już jej nie kupił.

Kuririn PW
25 kwietnia 2015, 09:49
Drwalu, mi wystarczył portret gryfa, a bardziej jego porównanie NWC renderu i po liftingu UBI...
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel