Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22

Biros12 PW
31 stycznia 2015, 12:10
@Acid Dragon
Znajdujące się ROE w pudełku wraz z oryginalnym Heroes V nie zawiera tego najnowszego tłumaczenia?

J. M. Sower PW
31 stycznia 2015, 12:20
Tak więc w twoim przypadku, Drwalu, jest tak jak piszesz, chodzi o zintegrowaną grafikę (być może od Intela). Sądzę, że problem może nie tyle leżeć wyłącznie w braku kompatybilności ze wszystkim spod rąk AMD, a w tym, że gra jest stworzona pod karty graficzne GeForce i wszelkie inne będą sprawiały jakieś problemy. Identyczna sytuacja była z pierwszym Wiedźminem, w którego swego czasu nie mogłem pograć, gdyż nie posiadałem grafiki od GeForce, a na AMD gra niemiłosiernie się cięła (pomimo aż nazbyt dobrego sprzętu jak na tę grę), z powodu braku wsparcia od twórców sprzętu.

Dark Dragon PW
10 lutego 2015, 12:09
Gdyby tak wydanie HD miało modele zrobione od nowa, a archanioł nie miał swoich skrzydeł w głębokim poważaniu:


Drwal PW
10 lutego 2015, 13:45
Pokazywałem już ten obrazek w innym temacie. Jego autorem jest rosyjski fan. Po zobaczeniu tych wyciągniętych grafik, zgadzam się jednak, że lepiej chyba było zrobić modele od nowa.

Kuririn PW
10 lutego 2015, 14:51
Dokładnie, takie modele cieszą oczy :D

Eternal PW
10 lutego 2015, 16:07
I stało się. CD-Action wydało wyrok. 5/10. Heroes 3 stracił tytuł najlepszej gry wszech czasów. Fani GTA V mogą nas obśmiewać.
Korci mnie, by wysłać Ubi list z tekstem "wasza zdrada nie zostanie wybaczona, ani zapomniana"...

Acid Dragon PW
10 lutego 2015, 16:30
Z jednej strony tak bardzo bym się CDA nie przejmował. Ostatnio zaliczyli moim zdaniem wielką wpadkę, dając This War of Mine jakąś marną ocenę (chyba 6/10, ale nie pamiętam), podczas gdy reszta recenzentów stawiała coś koło 8.5-9, a gra jest światowym hitem.
Generalnie ich subiektywizm wychodzi nieraz poza ramy kompetentnej recenzji.

Z drugiej strony - no Heroes III HD światowym hitem nie będzie :P. Średnia ocena w polskich mediach oscyluje wokół 6/10 (z czego rekordowo niską wystawił gram.pl - 3/10, a rekordowo wysoką Miasto Gier - 7.5/10). W światowych mediach jest nieco lepiej i ocena raczej oscyluje wokół 7/10 (choć w dolnych rejonach).

Generalnie H3 HD jest oceniane w skali akademickiej na 3+, czyli takie "może być". Jednak wszyscy, wszyscy recenzenci bez jednego wyjątku na liście wad wymieniają brak dodatków.

Qui PW
10 lutego 2015, 18:10
Trudno się im dziwić. W końcu cały sens robienia "remake'a" jest w tym, żeby grać w niego zamiast w oryginał. A tak, to co z tego, że jest nowa, lepsza (póki nie przyjrzeć się z bliska :P) grafika, skoro brakuje sporej części zawartości? Jakby były dodatki, to sam bym kupił :P. A jakby były dodatki, to mogliby jeszcze Chronicles dorzucić, bo w sumie czemu by nie? No ale cóż, wyszło jak wyszło, czyli jak zwykle :P.

avatar PW
10 lutego 2015, 19:40
Jakby były nowe modele, to byłby krzyk, czemu Ubi kombinowało z nowymi grafikami zamiast zwyczajnie polepszyć tekstury w starych.

Acid Dragon PW
10 lutego 2015, 19:50
Z tymi modelami to faktycznie bym sobie wiele nie obiecywał - Ubisoft musiałby zatrudnić grafików, którzy mieliby odtwarzać nie tylko koncepcję, ale też styl zupełnie innych ludzi.

Rezultatem mogłyby być jakieś mangowe karykatury stworów z Heroes III (Clash of Heroes anyone?). Zbyt wielkie ryzyko.

AmiDaDeer PW
10 lutego 2015, 21:41
E tam, mogliby na upartego wykorzystać modele z Heroes 6/7, a i tak chętnie bym zagrał. Choćby i by sprawdzić, czy taka konwersja ma sens. :P

Zoltar PW
10 lutego 2015, 23:27
Czy tylko ja jestem zdania, że ocenianie Heroes III HD pod kątem braku dodatków to jak zamówić w restauracji colę i narzekać, że nie ma w niej whisky? W końcu ubi od samego początku zapowiadał tylko RoE, a dodatki nie wiadomo czy w ogóle wyjdą...
Inna sprawa, że moim zdaniem ocena H3 HD powinna tyczyć się tylko tego co zmieniono. Grafika moim zdaniem wyszła bardzo dobrze i jedyne co drażni oko to polonizacja (szczególnie "ulep.") i z tego powodu oceniam grę na jakieś 8,5-9 na 10.
Swoją drogą wiadomo coś o jakimś patchu?

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 00:26
Zanim ocenisz grafikę na "bardzo dobry", radzę przyjrzeć się smokom, pikinierom, ogrom, orkom, ważkom... W sumie od groma kiepskich przykładów "bardzo dobrej grafiki" znajdziesz. :P

Sama gra jest zabugowana i cholera wie, czy w ogóle zostanie spatchowana.

Azon PW
11 lutego 2015, 05:42
Cytat:
Czy tylko ja jestem zdania, że ocenianie Heroes III HD pod kątem braku dodatków to jak zamówić w restauracji colę i narzekać, że nie ma w niej whisky?

Tylko kto zamówił by w restauracji colę jeśli można by za niższą kwotę kupić whisky z colą?

Nerevar PW
11 lutego 2015, 09:06
Cytat:
Inna sprawa, że moim zdaniem ocena H3 HD powinna tyczyć się tylko tego co zmieniono.
Czyli jeśli wezmę jakąś totalnie zabugowaną grę i poprawię tylko grafikę, reedycja zasługuje na 9 albo i 10? Totalnie bzdurne podejście, szczególnie, że wiele osób patrzy tylko na cyferki pod recenzjami, a nie czyta tekstów.

xardas33 PW
11 lutego 2015, 10:02
Jak moim zdaniem grafika w Heroes III HD cieszy oko. Znaczna poprawa grafiki to był dobry krok ale... jeżeli ma się tylko skończyć na tym co jest (wydane samego RoE i brak patchy z poprawkami, usprawnieniami) to zastanawia mnie po co w_ogóle Ubi brał się za remake?
Jeżeli naprawdę gracze i fani mają być zadowoleni z nowej wersji musi tutaj powiać świeżością. Niestety ale Ubi MUSI się zabrać do roboty i dodać pozostałe dodatki, odświeżyć grę no i nieco polepszyć tłumaczenie...
Wzięli się oni za legendarną grę, więc niech ją odpowiednio potraktują a nie niszczą dorobek NWC...

Dark Dragon PW
11 lutego 2015, 10:25
Cytat:
zastanawia mnie po co w_ogóle Ubi brał się za remake?
$$$

Acid Dragon PW
11 lutego 2015, 10:34
Cytat:
Czy tylko ja jestem zdania, że ocenianie Heroes III HD pod kątem braku dodatków to jak zamówić w restauracji colę i narzekać, że nie ma w niej whisky?

To zależy co tak naprawdę oceniamy.
W przypadku reedycji HD tak naprawdę nie ocenia się ani coli, ani whisky, ale szklankę, w której to podano :P.

Poza tym powiedzmy, że za miesiąc wydałbym własną wersję Heroes III Complete - z tym, że mój remake polegałby na tym, że Arcydiabeł byłby teraz niebieski, a Ifrytów nie byłoby w ogóle.

Powiedz mi, czy recenzenci powinni w tym momencie moją grę dalej oceniać na 9/10? Czy powinni raczej ocenić tylko to, co się zmieniło i skrytykować mnie za jakość i ilość zmian?

A co się zmieniło w przypadku wersji H3 HD? Na plus - grafika, na minus - odjęcie zawartości dodatków. I jak to zestawimy razem to faktycznie wychodzi średnio te 6/10.

voncur PW
11 lutego 2015, 12:27
A jak i tak bede się trzymał zdania, że remake był też po to, aby osbłabić hypowanie h3 za najlepszą cześć HoMM:P

Tarnoob PW
11 lutego 2015, 17:06
Voncur, to faktycznie hipoteza spiskowa i myślenie życzeniowe – ale całkiem ciekawe i faktycznie, to nie do końca udane HD „detronizuje” Heroes III. Jedna wersja ma „słabą” grafikę, tzn. irytuje brak HD, a druga wersja ma słabą mechanikę (brak dodatków). Tym sposobem z Heroes III wiąże się niedosyt i nie najlepsze wspomnienia.

To też wyraźne zbudowanie gruntu pod Heroes VII – wstępnie ożywia zainteresowanie HoMM, ale zostawia pewien niedosyt i apetyt na więcej, które wyjdzie jeszcze w tym roku.

Azon:
Tylko kto zamówił by w restauracji colę jeśli można by za niższą kwotę kupić whisky z colą?
Grzeczne dzieci. :-P
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel