Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22

Kammer PW
29 stycznia 2015, 18:13
Kastore:
wyrzucić przez okno, albo posolić i zjeść.
Przelejcie na konto Groty. Dostaniecie bajerancką figurkę!

Górski PW
29 stycznia 2015, 18:14
Mi natomiast się podoba.

Biros12 PW
29 stycznia 2015, 20:42
Hmm... to w takim razie Ja należę do ludzi jeszcze "inaczej inteligentnych", którzy cenią sobie konstruktywne i złożone opinie. Brzydzę się sceptycyzmem większości ludzi, którym łatwej coś/kogoś tylko skrytykować niż chociaż trochę pochwalić... "JEJKU ZEPSULI MI HIROŁSIKI"

Wracając do tematu... klimat gry wydaje się być super. Skoro prócz błędów nic innego nie dostrzegliście to zaczekam na jakieś recenzje zanim kupie.

Saki PW
29 stycznia 2015, 20:58
Tak, chwalmy, kiedy nie mamy za bardzo co. Szukajcie dobrych stron, a jesli ich nie ma - to wymyslcie. Wychwalajmy miernosc, cieszmy sie z przecietnosci, niech wady nie przeslonia nam faktu, ze musimy sie ze wszystkiego cieszyc i byc entuzjastami, bo przeciez, nie daj Boze, jesli ktorykolwiek z nas wytknie jakis blad, to stanie sie "polaczkiem", a to takie niecywilizowane i barbarzynskie... Kazdemu prosto krytykowac, jesli cos mu sie nie podoba!!! Ze zastosuje gre slowna zwiazana z tytulem - tytanyczna logika.

Nie wspomne juz o tym, ze krytyka na stronie poprzedzajacej twoja wypowiedz byla jak najbardziej konstruktywna i uzasadniona, wiec zamiast plakac, jak to polaczki nie polaczkuja, wystarczyloby przeczytac poprzedzajace cie posty. Ot, cala filozofia.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2015, 21:05
W porządku, jasne, że konstruktywne i obiektywne opinie są lepsze od tych, które wyłącznie wskazują mało istotne niedociągnięcia, a nie mówią nic dobrego.

ALE są wypowiedzi jeszcze gorsze od tych czepialskich, narzekających i nieobiektywnych. A są to wypowiedzi kompletnie bez niczego mądrego do powiedzenia, których jedynym celem jest kogoś obrazić, wyzywając go od "polaczka".

Jeśli się z kimś nie zgadzasz - podejmij merytoryczną polemikę. Zapodaj swoje argumenty i przedstaw swoje zdanie.

Jeśli natomiast chcesz tylko napisać komentarz personalny, czy wyzwisko o kimś, bo nie spodobało Ci się to co napisał, to lepiej nie pisz wcale.

Nicolai PW
29 stycznia 2015, 21:53
Jeśli komuś za mało artykułów to już ma co czytać. Jedna rzecz mnie zastanowiła:
Cytat:
Dotyczy to jednak tylko elementów statycznych. Zarówno animacje, jak i przerywniki filmowe, pozostały bez zmian.
Czy to prawda? Poza tym jak według nich można poprawić rozdzielczość obiektów, a ich animacje pozostawić bez zmian? Poza tym mówią, że miłym dodatkiem jest polska wersja językowa. Skomentuję to screenem, który sami dołączyli:

Lukas715 PW
29 stycznia 2015, 21:54
Dobry wieczór, rzadko się tutaj udzielam prawie wcale, ale mam pytanie czy jest szansa, że Ubisoft przerobi na wersję HD również dodatki ? Chodzi mi o konkretną odpowiedź, gdyż część osób twierdzi, że tak a część, że nie. Twórcy na ten temat wypowiadają się niejednoznacznie, ale może jest tutaj osoba która że tak powiem "jest bliżej" w/w firmy ;-).

Alamar PW
29 stycznia 2015, 21:58
Oficjalne stanowisko Ubisoftu jest takie, że dodatków nie będzie - brak kodów źródłowych. Nawet na wczorajszym Twitchu to potwierdzono.
Twórcy z miłą chęcią odświeżyli by dodatki (a może nawet i inne gry - MM6-8), ale nie mają jak.

Nicolai PW
29 stycznia 2015, 22:00
Sprawa wygląda tak, że Ubisoft otrzymał mocno zdekompletowane materiały dotyczące (Ho)MM. Wiadomo jak to jest kiedy firma upada, jeden wielki chaos. Dlatego też w ręcach Ubisoftu jest kod tylko do podstawowej wersji H3. Dlatego też wydanie dodatków wymagałoby pieniędzy, a to jak wiemy kosztuje. Dlatego też odpowiedź na te pytanie zależy od tego jak H3HD się sprzeda. Jeśli dobrze to pewnie możemy spodziewać się dodatków, jeśli nie to cóż... W każdym razie po stronie Ubisoftu jest wola, sam Le Baton wczoraj mówił, że bardzo chętnie, by to zrobili.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2015, 22:04
Najbliżej jestem chyba ja.

I mogę z całą pewnością powiedzieć, że... nawet Ubisoft tego nie wie :P.
Na razie nie jest to w planach. Wbrew domysłom niektórych, że już na pewno szykują się DLC, nie poczyniono żadnych kroków w kierunku przerobienia dodatków.

Problemem jest to, że Ubisoft znalazł u siebie kod źródłowy podstawowej wersji H3, ale nie ma kodu dodatków. Oznacza to, że jeśli dodatki miały by zostać wydane, to ich kod musiałby zostać napisany od zera ponownie. A to wymaga zainwestowania dodatkowych środków na programowanie, testowanie, etc., już nie wspominając o kolejnej porcji grafik do przerobienia.

O ile jednak nikt w Ubisofcie nie powiedział "tak", to nikt też nie powiedział "nie".

Dla mnie sytuacja wydaje się prosta. Każde wydanie gry to biznes. Jeśli biznes będzie opłacalny (czyli sprzedaż H3 HD będzie wysoka), to ktoś z działu finansowego uzna, że warto zainwestować jeszcze więcej i odtworzyć te dodatki. Jeśli nie, to nie.

Lukas715 PW
29 stycznia 2015, 22:14
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Obecnie w Heroes III gram z moimi synami kilkuletnimi na HD Mod, ale z chęcią bym pograł z graczami przez neta, jednak ze względu że gra jest bez dodatków waham się nad jej kupnem, ale jak to mówią jest nadzieja :-). W Heroes VI grałem po sieci do momentu aż przestał mi się odpalać cudowny wynalazek jakim jest Uplay, jednak tam było tak mało osób, że grałem tylko z jedną kobietą z Kanady, bo nikogo innego nie było nie wiem jak to wygląda teraz, bo jak wspomniałem nie działa mi Uplay a juz z pomocą techniczną z Ubisfotu nie chce mi się walczyć, bo to by było już 4 raz w sprawie jednej gry :-). Przepraszam za odbiegnięcie od tematu, wracając do Heroes III HD ja się cieszę, że wydali taką grę jednak mogli by to zrobić jak z serią Stronghold zrobiono czyli wydać po prostu komplet, bo tłumaczenie się kodami źródłowymi trochę nie wypada dla tak wielkiej firmy, a gra jak użytkownik Acid Dragon powiedział, że wysoka sprzedaż jest warunkiem na powstanie dodatków to ja uważam że na pewno się sprzeda, szczególnie wersja mobilna, która jest droga, ale wiele osób ostrzy sobie na nią zęby :-).

Matikun PW
29 stycznia 2015, 22:48
@up
Grasz z kilkuletnimi synami? Szacunek ci się należy. Dzieci poznają porządne gry i może nauczą się cenić gameplay bardziej niż na grafikę. Ja pierwszy raz grałem w HoMM (trójeczkę) w wieku 6, czy 7 lat ;). To było niesamowite :).

Lukas715 PW
29 stycznia 2015, 23:07
Wiesz jakie to jest granie, starszemu 5 latkowi najbardziej się podobają oczy na mapie przygody tz. opowiadać muszę mu całą historie przed snem ze świata skąd się wzięły, naturalnie wymyślam, a młodszy 3 latek tylko klika na przycisk myszy jak mu pozwalam :p. Co do grafiki to dzieci maja teraz tyle bodźców wizualnych, że chyba nowe pokolenie znów powróci do źródeł bo im się to zwyczajnie przeje, zresztą świat się kręci co widzimy po zainteresowaniu reedycjami starych gier ;-). Przepraszam za tą prywatę, co do gier to nie uważam, że dzisiejsze strategie są gorsze od tych w które ja zaczynałem grać czyli właśnie Heroes III czy Panzer Genaral, a jeszcze wcześniej na Atari St jak ktoś tu wie co to za sprzęt ręka w górę - Civilization 1 ;-). Osobiście np. w Heroes V bardzo fajnie się grało, w Heroes VI też aczkolwiek błędy techniczne są niewybaczalne i zabierają całą radość z gry, jak również w Settlers VII, gdzie jest kilka możliwości wygrania gry nie tylko militarnie i ekonomicznie i genialny multiplayer. Jednak za bardzo odbiegam od tematu i moderator zaraz da mi bana ;-). Wracając do Heroes III HD, żeby trzymać się tematu zgadzam się z Acid Dragon, że na grze trzeba zarobić, więc skoro się powiedziało A należy powiedzieć B i wydać dodatki chociażby w formie płatnego dlc :-).

Nicolai PW
30 stycznia 2015, 00:10
To może teraz jakieś wideo z rozgrywki? Jak tak na ekipę filmwebu patrzę to wychodzi na to, że Soft:Ubi wcale tak nie lami. Chociaż nasi nie używali kodów więc mieli ciężej. W każdym razie powiem, że jak popatrzyłem na te 20' rozgrywki to powiem, że całkiem fajnie to wyglądało.

voncur PW
30 stycznia 2015, 07:44
Już przynajmniej wiem po co zrobili ten cały remake.
Tylko po to, aby pokazać że H3 nie jest takie super xD
Nie wiara dla mnie straszna, że wchodzenie do i z ekranu miasta, powoduje loading ...

A co jest fajne w tej wersji? Że można bez problemu usunać intro ubisoftu i / lub podmienić na 3do, bo takowe jest w plikach gry xD

No i ręcznie można podmienić te nieszczęsne flagi :P

morthi PW
30 stycznia 2015, 10:34
A dałoby się wyciągnąć textury z wersji HD i podmienić je z tymi w vcmi ?

voncur PW
30 stycznia 2015, 10:49
Ciekawe, ale znajdąc życie, to jeszcze bugi z ubi by przeszedły do VCMI.
A tak poważnie, to nawet jak da się je wyjąć, to trzeba jeszcze je przekonwertować :P

Acid Dragon PW
30 stycznia 2015, 10:52
Poza kwestiami etycznymi (w końcu ktoś wydał sporo pieniędzy na 35 000 godzin pracy grafików) oraz technicznymi (nowe animacje są zamknięte w plikach o nowym formacie) pozostaje zawsze kwestia pt. "co z tego?". VCMI bazuje na SoD i na celu ma uwzględnienie fanowskich modów. Zarówno zaś grafiki z AB, SoD, jak i fanowskich dodatków i modów są w standardowej rozdzielczości i nie zapowiada się, aby zostały przerobione.

W rezultacie więc w VCMI musielibyśmy mieć jakiś mix starej i nowej rozdzielczości, co wyglądałoby, delikatnie mówiąc, średnio.

Kammer PW
30 stycznia 2015, 10:56
Nie kod nie powinien być przywiązany do grafik. Nawet ten od Ubi. :P

W każdym razie: VCMI ma takie fajny patent, który umożliwia (aczkolwiek jeszcze nie w 100%) porzucenie defów. Dodatkowo supportuje ono pngi, co powinno ułatwić implementację.

Ja w plikach gry nie grzebałem i pewnie tego nie zrobię, bo po recenzjach to kijem bym tego nie tknął, to poczekam, aż wypowie się ktoś, kto zgłębił wnętrze tego potworka od Ubi.

AmiDaDeer PW
30 stycznia 2015, 10:57
Przede wszystkim te nowe grafiki wyglądają ładnie tylko jeśli nie są w ruchu. Animacja jest naprawdę kiepska.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel