Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 ... 105 - 106 - 107

Krukov PW
14 sierpnia 2015, 20:48
Właśnie przejrzałem sobie większość umiejętności i zaklęć i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony :)

Podoba mi się różnorodność i balans (oczywiście zobaczymy jak wyjdzie w praniu).

Natomiast nie podoba mi się ponowne bazowanie bohatera na inicjatywie jednostek. Szczerze mówiąc, jestem całkowicie za tym, aby bohatera można było rozwijać w tym kierunku, niezależnie od wojsk.

Może zwyczajnie lubię bardzo rozbudowaną mechanikę. Oczywiście problem z tym, aby zapewnić balans - by można było swobodnie eksperymentować z rozwojem bohatera, a nie żeby był "jedyny tró rosfuj".

A co Wy sądzicie o drzewku umiejętności? (i przepraszam jak to już było omawiane, ale jakoś mi się nie rzuciło w oczy :P )

Alamar PW
16 sierpnia 2015, 10:48
Prezentacja Heroes 7 na Gamescomie z komentarzami Erwana.

pawllo PW
16 sierpnia 2015, 12:51
Akurat gdy był pokazywany Loch, ten ktoś kto nagrywał nie pozkazał całego ekranu :/

Wolfheart PW
17 sierpnia 2015, 07:38
No to czekamy jeszcze na machiny oblężnicze i H7 jest gotowe :P A tak w ogóle to powinni jeszcze poprawić model Cienistego i Czarnego smoka. Są jakieś niewyraźne :P

Zehir-12 PW
17 sierpnia 2015, 12:59
@Heteryk Jogurt
Gotowe to trochę za dużo powiedziane :P Pamiętajmy, że bugi i brak balansu to dla Ubi chleb powszedni.

Nie obraziłbym się, gdyby przełożyli premierę, zamiast po wydaniu gry wypuszczać milion patchy, które naprawiając jeden błąd, psują coś innego :/

Wolfheart PW
17 sierpnia 2015, 13:27
@Zehir-12: Dobrze wiesz, że żartowałem. Wiem, że jest jeszcze dużo roboty.

pawllo PW
17 sierpnia 2015, 14:39
A ja teraz mam mieszane uczucia. Z jednej strony chcę już jak najszybciej zagrać w Heroska, ale z drugiej strony pragnę by była to gra dopracowana już w momencie premiery, co wydaje się średnio możliwe na chwilę obecną.

Kammer PW
17 sierpnia 2015, 17:42
Tym razem to ja będę pierwszy. :P

Bohaterowie Lochu

Ashbeth śliczna, Yeshtar też. Ale Darkstorm jest ewidentnie zbyt włochaty, a Sinitar... szkoda słów. Z takiego upiornego i złowrogiego bohatera zrobić takie coś... Niezbyt, niezbyt.
To było piękne:

Specjalizacje też mierne. Konwentowe turnieje rozbudziły mą tęsknotę do rozbudowanych specek z H5.

Edit: Nikoś narzeka, że Sinitar jest mały. Proszę:

Nicolai PW
17 sierpnia 2015, 17:51
Co do specek to jak wszystkie w H7 szału nie robią. Najbardziej bawi mnie Darkstorm, którego w biosie kreują na wielkiego maga, by dać mu... dowodzenie krowami.

PS. Mi się wydaje czy też Azbest jest lesbijką? :P

Zehir-12 PW
17 sierpnia 2015, 17:52
Ashbeth - mag ze specjalizacją od eksploracji, trochę to żałosne, ale wciąż lepsze niż specjalizacja Kaspra od przyrostu pająków. :/
Darkstorm - mi osobiście bardzo się podoba jego portret. :) Jednak coś mi tu nie gra z jego specjalnością. Dlaczego bodajże Tyris u ludzi ma zwiększony przyrost jeźdźców o 100%, co wyniesie około 6 czy nawet więcej, więc dlaczego on ma mieć tylko o 1? Mam nadzieję, że to błąd...
Yeshtar - portret w porządku tak jak i w poprzedniej części, jednak +2 do mocy to dość licha premia w sumie.
Sinitar - bez komentarza, wygląd ewidentnie dużo gorszy niż w H5, specjalizacja nawet, nawet jak na maga w H7.

A tak w ogóle to mam powoli powyżej uszu tej strony UbiSoftu. Chce człowiek coś napisać, to nie. Musi się logować pół godziny. :P

Matikun PW
18 sierpnia 2015, 01:46
Z tym przyrostem to kwestia balansu, prawdopodobnie zmienili umiejętność Tyris, mi wydawała się trochę (bardzo) op.
Specjalności przedstawionych bohaterów Lochu to nic ciekawego :/. Ja by brał babkę z logistyką, to się zawsze przydaje, jak nie wiesz co brać - bierz logistykę, mam taką swoją zasadę xD.

Zehir-12 PW
18 sierpnia 2015, 10:44
@Matikun
No to nie wiem, ale chociaż by dali 3-4 a nie 1 :/ Ile to jest jeden tygodniowo, bez przesady...

Kurek PW
18 sierpnia 2015, 19:03
Jest opis budynków Lochu
KLIK...

Chyba zapomnieli narysować gildię złodziei i gildię szpiegów...

Alistair PW
18 sierpnia 2015, 19:27
3 ciekawe budynki - dwa pozwalające wysyłać szpiegów (można kraść surowce albo zmniejszyć produkcję u wroga o połowę) i trzeci pozwalający zatruć przeciwnika na początku bitwy o miasto.

Alamar PW
18 sierpnia 2015, 19:39
Ten trzeci to "import" z Heroes 6. :P
Pozostałe dwa to zaś zdolności też z Heroes 6 tyle, że w formie budynków dla jednej nacji... no i trochę lepiej przemyślane.

Alamar PW
19 sierpnia 2015, 17:01
Mistrz szpiegów - Jorgen

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2015, 23:41
Za sugestią Różowowłosego: Jorgen, wersja polska.

CubxMajster PW
20 sierpnia 2015, 20:55
No to teraz ja się wypowiem. :P

Jeśli chodzi o Heroes VII to zapowiada się dla mnie bardzo dobrze (nie wiem, co wam nie pasuje). Ja bardzo lubię, jak jest trzymany pewien "scenariusz", na którym coś jest wzorowane, ale jak widzę: "To nie H3", "H3 najlepsze", "H6 jest gównem - H3 lepsze", "H7 to nie jest H3 ;-;", "H3 najlepsze, a inne części to syf", to mnie szlak trafia. Wymrożone... Heroes 3 było fajne (zacząłem swoją przygodę od tej części), Heroes IV też bardzo fajna część (nie wiem dlaczego ją zmieszali z błotem, ale pewnie dlatego, że "to nie H3"). Heroes V moja ulubiona część, a Heroes VI, uwaga (werble poproszę), jest DLA MNIE (powtórzę, bo do niektórych może to nie dotrzeć), DLA MNIE HVI przebiło HIII. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Powód jest prosty: HIII obrzydzili mi fani (i psychofani) tej gry. Jak dla mnie Ubi robi lepszych Herosów niż 3DO i NWC. Jak dla mnie wygląd to tak: HV>HVI>HIII>HIV>HII>HI. Częściowy wpływ miał fakt, iż mam sentyment do dobrej fabuły i dobrego klimatu, ale główny fani i psychofani HIII. W HV nie nudziłem się, HVI było grą dobrą, mimo iż była nisko budżetowa, a dodatkowo nie nudziło się przy niej (jednak HV jest dla mnie lepsze). HIII lubię tę grę, ale na dłuższą metę nudziła się. HIV - fajna, nie nudziłem się, jednak HIII lepiej wykonane. A HII i HI jakoś specjalnie mnie nie urzekły. Pokładam wielkie nadzieje, iż Ubi nie da się fanom (i psychofanom) HIII i dalej będą szli swoją ashanowską drogą.

Przypominam, że jest to moja opinia na temat MMH.

Pozdrawiam.

PS: Jak ktoś chcę się wyżalić ze względu na moja opinie, to proszę na pw (tylko proszę o minimum 2 dobre argumenty).

KammerKammerA ja sugeruję spuścić z tonu i zmniejszyć pretensjonalność pisanych postów.

Zehir-12 PW
21 sierpnia 2015, 10:05
@CubxMajster

Ja tam jakoś już dawno nie widziałem opinii w stylu "To nie H3". Jeśli chodzi o mnie to ja lubię za równo H3 jak i H5. H3 lubię głównie dlatego, że to była pierwsza część, w którą grałem. Najpierw patrzyłem jak mój brat gra, a parę lat później sam grałem ;P i choć gra była naprawdę fajna, to gdy grałem prawie tylko w nią to po pewnym czasie się znudziła i raczej tak na dłużej nigdy do niej nie wracam (nawet znudziło mi się robienie swoich map).

H4 sam nie wiem. Może gra nie jest najgorsza, ale jakoś mnie do siebie nie przekonała, cała ta mapa jak dla mnie była mało klimatyczna te wszystkie bitwy takie udziwnione, chociaż fajnym elementem był bohater, który walczył na polu bitwy jak normalna jednostka. I przede wszystkim brak ulepszeń jednostek mnie zraził dość mocno, wiem że w H1 też ich nie było, ale ja w tą grę nie grałem, więc dla mnie ulepszenia to już taki klasyk się stał. Kampania była chyba jeszcze trudniejsza niż w H3 jak dla mnie, czyli już w ogóle nie do przejścia :P

Natomiast H5 uważam za najlepszą część jaka była, tak jestem z tych którzy mimo iż zaczęli przygodę z Herosami od 3 odsłony wolą H5. Dlaczego? Z wielu względów. Przede wszystkim wbrew opinii niektórych bardzo mi się podobała grafika tej gry; cała oprawa była bardzo klimatyczna. Każdy zamek był świetnie zrobiony, zarówno te ekrany miast jak i jednostki. Jednak najlepiej chyba wypadł rozwój bohatera. Tyle kombinacji ile tam było to już nigdzie nie będzie. Nie dość, że każda umiejętność miała 3 poziomy to jeszcze miejsce na 3 zdolności, a na dodatek przy zdobyciu odpowiednich zdolności z jednej umiejętności i drugiej można była się nauczyć specjalnej zdolności, która często bywała całkiem niezła. W H5 niemal każda zdolność była przydatna, więc co by nie wypadło to zawsze się coś znajdywało dla siebie. Podział na te 4 magie" zniszczenie, przywołanie, światło mrok moim zdaniem o wiele lepszy niż ten z H3 i fajne było to że każdy zamek miał jakąś swoją "ulubioną" magię i określone szanse na wystąpienie czarów z innej szkoły, czyli np. Akademia miała przede wszystkim przywołanie, ludzie - światło, nieumarli - mrok, a loch - zniszczenie.
No i alternatywne ulepszenia w dodatku Dzikie Hordy no coś niesamowitego, wiadomo niektóre ulepszenia były WYRAŹNIE lepsze lub gorsze od drugich, ale były i takie gdzie się trzeba było nieźle zastanowić co wybrać. No i w H5 były krasnale :P Moje ulubione, które mało kto lubi...no i 8 zamków! Oj długo by tu mówić. Po prostu dla mnie H5 jest bez wad. No może ten edytor map nie do ogarnięcia jak dla mnie :P No i też kampania wreszcie dla mnie była do przejścia - wiadomo z trudem, ale przeszedłem wszystkie, nie to co w H3 i H4.

H6 nie lubię przede wszystkim za bugi, bo o ile sama gra miała coś w sobie i te wszystkie nowinki były ciekawe, to jednak ewidentnie zabrakło tu trochę wkładu w tą grę. Kiedyś był taki błąd to mi zamieniło osiągnięcia z graczem, z którym sobie porównałem osiągnięcia i to już mi po części frajdę zepsuło, a potem było tylko gorzej, bo co zostało naprawione, to co inne się psuło. I tak teraz już sobie w H6 nie pogram, bo większość map mi nie działa, bo podczas pierwszej bitwy na pojawia się tylko czarny ekran i nic nie da się zrobić -,-

H7 jest nową nadzieją, jednak mimo wszystko nie nastawiam się zbyt pozytywnie, żeby się potem nie rozczarować. Szkoda że to już nie to Ubi co robiło H5, tylko Ubi które zrobi wszystko dla kaski, czyli wyda jak najszybciej grę, nie ważne w jakim jest stanie, bo wiedzą że i tak sporo ludzi to kupi, tym bardziej że pewnie ponad 75% osób już uwierzyło że ta gra będzie dobra w dniu ogłoszenia, po tym jak na powrót zobaczyli 8 surowców i inne takie...

CubxMajster PW
21 sierpnia 2015, 13:59
@Zehir-12

Mam taką samą opinię na temat tych gier (poza oczywiście HIV). A co d HIII to tak jak mówiłeś - nie urzekły mnie. Można w nie pograć, ale zaczynają się nudzić po dłuższej grze (czego z HIV-HVI nie doświadczyłem :) ). Jedyne czego żałuje to to, iż HVI jest bardzo zbugowane (ale cały czas wierzę w to, że za parę lat jacyś moderzy naprawią to i owo w HVI i dodadzą parę nowych miast).
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel