Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 75 - 76 - 77 ... 105 - 106 - 107

Sobieski PW
2 lipca 2015, 17:36
Tallos:
Akurat odrzucenie feniksów jako jednostki Sylwanu było rzeczą ze wszech miar słuszną, skoro są one w starożytnym Ashanie duchami magii pierwotnej.
A co przeszkadza w tym, aby w Sylwanie był duch magii pierwotnej? Feniksy symbolizują też odrodzenie, a to do Sylwanu pasuje jak ulał. Feniksy w Ashanie pasują do Sylwanu, Akademii i neutralne, chociaż ja wolałbym je widzieć w Sylwanie albo jako neutralne. Akademia ma dużo wspólnego z magią pierwotną i duchami (spirits nie ghosts, kto gra w DoC-a ten wie o co chodzi) no ale jednak Feniks przemawia do mnie bardziej jako symbol odrodzenia niż jako duch magii pierwotnej.

Co ciekawe zarówno Księżycowy Feniks jak i Tajemny Orzeł występują w DoC-u. Obie jednostki są neutralne. O ile w przypadku Feniksa nie jest to dziwne, bo został dodany we wrześniu 2013 jak jeszcze Heroes 6 było "na topie" i nie było tam Sylwanu, a Feniks był neutralny to w przypadku Orła można mieć jakieś ale. Został dodany w październiku 2014 jak już Heroes 7 było zapowiedziane, było wiadomo że będzie tam Akademia i było wiadomo, że jednym z dwóch czempionów będzie Tajemny Orzeł właśnie. No cóż, woleli dodać Akademii w DoC-u pińćsetnego dżinna.



Sprawdziłem jeszcze jak są opisani Feniks i Orzeł w DoC-u:

Księżycowy Feniks: Stworzenie - Magiczny atak z powietrza - Feniks
Tajemny Orzeł: Stworzenie - Magiczny atak z powietrza - Magia pierwotna - Duch

Wychodzi na to, że Księżycowy Feniks to po prostu feniks, a Tajemny Orzeł to duch magii pierwotnej.



magius123123:
Cała umiejka Sylvanu i każdej innej frakcji była już objaśniana.
Chyba jednak nie. Nadal czekamy na umiejętność frakcyjną Twierdzy, Sylwanu i Lochu.

Wszystkie dostaliśmy umiejętności mocy, magii i neutralne.

magius123123:
Nawet "perki" były dokładnie opisywane i pamiętam, że chyba sam nawet kiedyś wrzucałem fotki do tych rzeczy.
Co to są "perki"?

marchewsz PW
2 lipca 2015, 18:08
@Giltos
Mi beta poszła na i5 2450M 2,5GHz i 6GB RAM.
Owszem, nie nazwałbym tego komfortową grą, jednak kilka scenariuszy rozegrałem :)
W sumie jak zmniejszyłem ustawienia do minimum (poza rozdzielczością) to grało się w miarę przyjemnie, tylko laptop grzał się jak poje***ny i SI ruszało się strasznie dłuuuugo, ale akurat komputer rusza się długo już od HoMM5 więc nie było to szczególnie uciążliwe.

Alamar PW
2 lipca 2015, 18:16
Sobieski:
Chyba jednak nie. Nadal czekamy na umiejętność frakcyjną Twierdzy, Sylwanu i Lochu.

Wszystkie dostaliśmy umiejętności mocy, magii i neutralne.
Chyba jednak tak

Sobieski:
Co to są "perki"?
Potoczna nazwa zdolności (abilities).

Giltos PW
2 lipca 2015, 18:43
@Marchewsz Wielkie dzięki za informacje

Tallos PW
2 lipca 2015, 19:25
:
A co przeszkadza w tym, aby w Sylwanie był duch magii pierwotnej?
To, że w starożytnym Ashanie frakcje są bardzo teokratyczne i ściśle podporządkowane bóstwom. A Sylanna nie ma nic wspólnego ani z magią pierwotną, ani odrodzeniem, bo oba są podporządkowane Ashy.

Rademenes777 PW
2 lipca 2015, 19:56
@magius123123 Dzięki, nie spojrzałem, to wszystko wyjaśnia :)

Vexes PW
2 lipca 2015, 19:57
@Tallos
A czy przypadkiem księżyc i słońce to też nie są aspekty Ashy? Wiec co robią łanie i jelonki w Sylvanie? tu nie chodzi o ducha jako pierwotnego ducha, a o harmonie elfów zarówno z naturą jak i całym światem co niejako równa się z harmonią z Ashą więc de facto mogą mieć jednostki powiązane z Ashą jak te księżycowe łanie czy feniksy właśnie.

magius123123 PW
2 lipca 2015, 20:42
@Sobieski
coś chyba niee... oficjalnie nie dostaliśmy, ale w plikach bety były i wstawiałem fotki ze wszystkimi umiejkami i perkami, sam to nawet pamiętam... przeszukaj zanim tak odpowiesz ;)

Sobieski PW
2 lipca 2015, 20:52
Tallos:
A Sylanna nie ma nic wspólnego ani z magią pierwotną, ani odrodzeniem, bo oba są podporządkowane Ashy.
Ale tak właściwie to Księżycowy Feniks nie ma chyba za wiele wspólnego z magią pierwotną i duchami tak samo jak ludzie nie mają za wiele wspólnego z magią światłości i duchami. Co innego z magią powietrza.
Natomiast odrodzenie może kojarzyć się z budzeniem do życia przyrody na wiosnę, czyli z naturą i Sylanną. No i tu nic nie ma o powiązaniu odrodzenia z Ashą. Chyba że miałeś na myśli nekromancję u nekromantów, którzy czczą trzecie oblicze Ashy. Tyle że trzecie oblicze to śmierć, zniszczenie i przeszłość. Odrodzenie jest tego przeciwieństwem.

Alamar:
Chyba jednak tak
Poproszę link do artykułów na blogu Heroes 7 odnośnie umiejętności Twierdzy, Sylwanu i Lochu. :)

magius123123:
przeszukaj zanim tak odpowiesz
A ja właśnie mam na myśli oficjalnie. Nieoficjalnie niby fajnie poczytać, ale to tak jak przez mgłę. Nie ma nawet nazw tych umiejętności. Co jest w becie może w becie zostać i nigdy z niej nie wyjść. Poza tym napisałeś, że umiejętności wszystkich frakcji były już objaśniane. Przez kogo? Czy wyciągnięcie zdjęcia Czarnego Smoka z bety przez fana jest jego objaśnieniem? Zostały wyciągnięte z bety, tu pełna zgoda, ale nie zostały objaśnione przez Ubisoft. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem zanim tak odpowiesz.

I tak. Widziałem, że dawałeś linki screenshotami z bety do ściągnięcia. Sam je ściągałem by przejrzeć. Więc za bardzo nie mam czego szukać, skoro dawno to znalazłem.

marchewsz PW
2 lipca 2015, 21:54
Sobieski:
No i tu nic nie ma o powiązaniu odrodzenia z Ashą. Chyba że miałeś na myśli nekromancję u nekromantów, którzy czczą trzecie oblicze Ashy. Tyle że trzecie oblicze to śmierć, zniszczenie i przeszłość. Odrodzenie jest tego przeciwieństwem.
Nie zgodzę się, bo właśnie na tej stronie, którą podałeś, masz opisane 3 oblicza Ashy.
Skupmy się na 2 i 3, życie i śmierć, śmierć i życie, czyli właśnie odrodzenie. ;)

A co do reszty, to nie sądzę, żeby twórcy zmieniali coś, co już wymyślili i co wyciekło przy okazji bety. Owszem, nie są to jeszcze oficjalne skille, ale czy ktoś naprawdę wierzy, że chce im się coś zmieniać, gdy do premiery zostały 2/3 miesiące?

Wellplay PW
3 lipca 2015, 10:47
Nie wiemy jaką wersję bety otrzymamy a na jakiej twórcy pracują. Więc jest możliwość że nasze problemy zostały bądź będą rozwiązane do czasu premiery.

magius123123 PW
3 lipca 2015, 11:00
@Sobieski

Umiejętności miały nazwy i to pełnie + objaśnienia. Nawet działały w walce więc musiały posiadać pełny kod i być już dodane. Widać nawet jak już dostałeś link to i tak nie przeczytałeś... dałem nawet fotki ze skill wheelem i ikonkami (+wszystkie budynki we wszystkich miastach i wszystkie jednostki... bez ekranów, bo nie było ich w becie dla dunegonu, nekro, stronga i sylvanu). Co do nekromancji każda umiejętność się potwierdziła z tych co leaknąłem (i inni też), a nazwa umiejki Sylvanu już się zgadza oraz opis też, więc za wiele nie zmienią (jeśli cokolwiek zmienią). Więc nie, nie jest to jak przez mgłę, bo prawie wszystko się do tej pory zgadzało, łącznie z wykopanym z plików ekranem miasta Sylvanu sprzed miesiąca, budowlami w zamku i nazwami jednostek.

Rozumiem - każdy może popełnić ten błąd, że nie wie do końca jak to jest... Ja też go przecież popełniłem, ale się do niego przyznałem, a nie na siłę próbowałem udowadniać swoje racje przy okazji wmawiając innym, że się mylą. Trochę pokory nigdy nie zaszkodzi, nawet tym wszystkowiedzącym.

Edit: I nie... nie jest to tak, jak ktoś kto wyciąga fotkę smoka cienia z innej fotki, którą wrzuca Ubisoft. Na to każdy zwróci uwagę, bo jest widoczne NA ICH WŁASNEJ STRONIE. Żeby zdobyć wszystkie frakcje w becie trzeba było się nagłówkować przy plikach (nie, nie był to bug, ale nie chciałem mówić, bo może Ubi czyta... teraz pewnie mają to już gdzieś bo beta się skończyła). Poza tym art, który może w rzeczywistości być zupełnie inny (albo wyglądać inaczej jako model 3D) to coś innego od pełnych opisów, dokumentacji i czegoś co już wtedy BYŁO i DZIAŁAŁO w grze. Poza tym, jak już wspomniałem umiejki Nekro potwierdziły się w całości, a skoro nazwa i opis umiejki Sylvanu już się zgadzają, to raczej wątpię żeby cokolwiek zmienili. Zmian spodziewałbym się jedynie w Lochu, bo tam chyba nawet ikonek umiejki nie miały, ale co do Sylvanu i Strongholdu to nie mam żadnych wątpliwości, że pozostaną takie same... Nie ma nawet o co się sprzeczać i nie ma po co próbować wmawiać, że jest inaczej.

Tallos PW
3 lipca 2015, 13:34
:
Ale tak właściwie to Księżycowy Feniks nie ma chyba za wiele wspólnego z magią pierwotną i duchami tak samo jak ludzie nie mają za wiele wspólnego z magią światłości i duchami. Co innego z magią powietrza.
Ośmielę się nie zgodzić. Ot, choćby z groty: "Feniks jest pierwotnym duchem powiązanym z aspektem "życia" Ashy". To z powietrzem nie ma on nic wspólnego, poza tym, że lata.
Chyba że sylvański, księżycowy feniks to coś innego niż feniks z VI.

magius123123 PW
3 lipca 2015, 15:18
Przecież Feniksy (te z Ashanu)są stworzone z Magii Pierwotnej i naładowane siłą życia Ashy. To dzięki temu mogą powstać z popiołów. Warto dodać, że każdy feniks ma inną zawartość magii pierwotnej i siły życia Ashy, dlatego niektóre mogą "wskrzeszać się" więcej niż jeden raz. Kolory po prostu pasują do bazowych kolorów Ashy i magii pierwotnej, a że przypominają księżyc kolorami (srebrny, niebieski, ciemny niebieski) to stąd mamy księżycowe Feniksy. Inne wytłumaczenie, to że Asha stworzyła je w pełnym świetle księżyca, a z popiołów powstają zawsze gdy zaświeci księżyc, ale to były zwyczajne legendy.

Ubi gdzieś tam tłumaczyło czemu Feniksy tak wyglądają, ale dokładnych wyjaśnień nigdy nie podali...

Może fani M&MX:Legacy coś wiedzą? Może jakiś npcek coś wspominał albo coś? Bo ja niestety nie miałem przyjemności zagrać, a ta gra to tak na prawdę kopalnia wiedzy (k)Ashanu.

Nicolai PW
3 lipca 2015, 16:57
@Tallos: Może zacznijmy od końca, czyli demonów. Tak, jakieś niedobitki zostały się na Thallanie, są nawet wspomniane w ashańskiej Grze o Tron. Teoretycznie powinno ich być bardzo mało, bo utrzymanie obecności demona na powierzchni to nie taka prosta sprawa. Jednak znając Ubi, możesz mieć rację. Oleją to i koniec końców wyjdzie na to, że to pomioty Urgasha pociągały za sznurki. A szkoda, bo byłoby miło jakby dla odmiany Sandro i/lub Beleth nie maczali w czymś palce. No i fabuła, w której roszczenia Iwana, nie mają silnej wymówki, byłaby głębsza.

To teraz Feniks. Ogólnie jest to najczęściej retconowana jednostka w MM, więc ciężko się połapać. W każdym razie, najnowsza wykładnia jest taka, że to duch światła, a nie magii pierwotnej:
Cytat:
Feniks jest jednym z najpotężniejszych duchów Światła. Jest ucieleśnieniem pierwotnej siły życiowej - niezłomnej i wiecznie odradzającej się. Młodego Feniksa można rozpoznać po srebrzystych piórach, co uczeni interpretują jako znak, że Feniks czerpie część ze swych pierwotnych mocy bezpośrednio od Ashy. Jednakże wraz z wiekiem i nabieraniem sił, ten święty ptak gubi swe srebrne pióra, a na ich miejscu wyrasta złote, płomienne upierzenie.

Co miałby on robić wśród elfów? Cóż... Pewnie to samo co Troglodyci w Lochu, Kabiry w Akademii czy Białe Jednorożce i Rogacizna Zmierzchu w Sylwanie. Otóż frakcje w Ashanie nie są tak jednolite jak Ci się wydaje. To nie jest tak, że elfy są ślepo zapatrzeni w Sylannę, a jak Feniks przetnie ich szlak to odwracają wzrok.

Alamar PW
3 lipca 2015, 17:54
Zemsta Erutana Revola

Kurek PW
3 lipca 2015, 18:05
Feniksy są w Ashanie różne. Są feniksy księżycowe (DoC, HVI), słoneczne (ul. Feniks z HVII, odrzucony, chyba wzorowany na WoGu) i ogniste (HV, moim zdaniem wciąż takie w Ashanie są, tak samo jak gremliny, czy kostuchy). Feniks jest po prostu płonącym, ogromnym, magicznym, ptakiem, prawdopodobnie żywiołakiem. Można go stworzyć z płomieni ognistych, płomieni magii pierwotnej, czy płomieni magii światła.

magius123123 PW
3 lipca 2015, 18:17
Szczerze? Feniksów jest po prostu za dużo, już się nie mogę połapać. Jest srebrny (księżycowy), magiczny, płonący, z opisu Nicolaia jest jeszcze złoty. Jeszcze na upartego można orzełki od Akademików wziąć za "zaczarowanego ptaszka" i mamy kolejnego feniksa... Dodajcie to, że każdy ma inną historię, umiejętności i kilka innych rzeczy i mamy chyba najbardziej skomplikowane jednostki Ashanu.
Ktoś zobaczy normalnego, płonącego feniksa i nazwie go po prostu "feniks" to go obrazi, bo to jest "płonący, żółto-czerwony ptak", a ktoś pomyli złotego ze z tym płonącym i mamy bum, bo to jest "żłoty, przestarzały księżycowy feniks". Poza tym jeśli Księżycowy Feniks nie będzie się jakoś znacznie wyróżniał, to będzie go szło nawet pomylić z orzełkiem Akademików (oba srebrno-niebieskie, oba przepełnione płynącą w nich mocą).

Tallos PW
3 lipca 2015, 18:30
:
A szkoda, bo byłoby miło jakby dla odmiany Sandro i/lub Beleth nie maczali w czymś palce
A, chociaż się powtarzam, byłoby jeszcze milej, gdyby w owym konklawe nikt palców nie maczał.
:
Co miałby on robić wśród elfów? Cóż... Pewnie to samo co Troglodyci w Lochu, Kabiry w Akademii czy Białe Jednorożce i Rogacizna Zmierzchu w Sylwanie. Otóż frakcje w Ashanie nie są tak jednolite jak Ci się wydaje. To nie jest tak, że elfy są ślepo zapatrzeni w Sylannę, a jak Feniks przetnie ich szlak to odwracają wzrok.
Spoko. Ale i tak mi do elfów nie pasują. O wiele bardziej pasują mi stworzenia Ashy, które wszystko mają gdzieś i do konfliktów między rasami rozumnymi się nie mieszają ;) Bo to pchły i w ogóle.
:
Tak, jakieś niedobitki zostały się na Thallanie, są nawet wspomniane w ashańskiej Grze o Tron.
Hehe, Gra o Tron, dokładnie. Aczkolwiek, zawsze się mogą bronić, że po prostu sfantasyli tę samą wojnę.

Nicolai PW
3 lipca 2015, 23:44
KUREK:
Feniksy są w ashanie różne. Są feniksy księżycowe (doc,hvi), słoneczne (ul. Feniks z hvii, odrzucony, chyba wzorowany na wogu) i ogniste (hv, moim zdaniem wciąż takie w Ashanie są, tak samo jak gremliny, czy kostuchy).
Niestety nie mamy podstaw sądzić, że istnieje wiele gatunków Feniksów. Kiedy wprowadzono bezskrzydłe Zielone Smoki czy mroczne Meduzy, to przekazano nam jakieś wyjaśnienia. Tutaj jest inaczej, po prostu pokazują starą jednostkę z nowym opisem. Ptaszysko z H5 możemy przemilczeć, bo fabularnie tamta część jest spychana na boczny tor, więc można przyjąć hipotezę, że to też wypadło z kanonu razem z połową backstory z Piątki. Feniksy z Szóstki zostały niejako nadpisane w Siódemce. Z ich powiązania z Magią Pierwotną zrobiono atawizm, który mija z wiekiem. Także na upartego można stwierdzić, że zgodnie z tym retconem, w H6 mieliśmy bardzo młode Feniksy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 75 - 76 - 77 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel