Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 105 - 106 - 107

Acid Dragon PW
20 maja 2015, 16:45
Dwie rzeczy - po pierwsze, w H3 efektywny rozwój bohatera pod względem umiejętności i tak kończył się najpóźniej na poziomie 23, a czasami jeszcze przed 20. Zaś pod względem doświadczenia to wyjście poza poziom 30 było cokolwiek rzadkie. Nie przypominam sobie, by na jakiejkolwiek oficjalnej mapie czy kampanii dało się dojść do poziomu 40, że już o 99 nie wspomnę. Było to możliwe tylko na specjalnie stworzonych mapach.

Po drugie - sytuacja ma się trochę podobnie jak w MMX, to znaczy - poziomy doświadczenia są tak wyskalowane, że dojście do maksymalnego poziomu jest niemal niemożliwe.

Innymi słowy - Gra została tak zaprojektowana, by level 30 był faktycznie tym maksymalnym, możliwym do zdobycia tylko w wyjątkowych sytuacjach, a nie sztucznym ograniczeniem. Z reguły jednak bohater i tak będzie osiągał najwyżej 20-25 poziomów.

Oczywiście to absolutnie nie znaczy, że wszystko jest super i że tak ma być.
Aczkolwiek zaznaczam, że to nie jest kwestia ograniczenia maksymalnego poziomu doświadczenia, ale konstrukcji gry. Można przecież znieść ograniczenie całkowicie, ale ustawić poziom doświadczenia 31 poziomu na tryliard punktów. Właśnie to ma miejsce - czyli wysokie progi ostatnich poziomów doświadczenia - a nie szlaban z napisem "dalej nie przejdziesz".

Alamar PW
20 maja 2015, 16:57
Cytat:
Właśnie to ma miejsce - czyli wysokie progi ostatnich poziomów doświadczenia - a nie szlaban z napisem "dalej nie przejdziesz".

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro maksymalny poziom w H7 to 30, to mamy szlaban z napisem "dalej nie przejdziesz". Nawet w H5, przy wysokich progach po poziomie 30., dało się uzyskać maksymalny poziom bohatera - a to dzięki drzewkom na mapie przygód. W H6 zamieniono je na posągi Siódmego Smoka i podejrzewam, że wrócą w H7. Więc de facto maksymalny poziom będzie można osiągnąć i będzie on nadal zbyt niski. W H6 górną granicę szybko można było osiągnąć i wątpię, by w H7 było inaczej - może trochę wolniej, ale nadal po zdobyciu maksymalnego poziomu nie będzie sensu toczenia walk. W H2-4 bohater był nagradzany dodatkowymi statystykami, nawet jeśli nie mógł się nauczyć nowych umiejętności.

A co do MMX, to nie progi doświadczenia były przeszkodą w osiągnięciu maksymalnego poziomu (40 :P) - tylko brak respawnu przeciwników w świecie gry (co było w grach MM od części pierwszej) oraz zbyt mało przeciwników ogółem. Przy okazji, pojawiania się nowych oddziałów na mapie przygód w Heroes 7 (Tydzień/Miesiąc Chłopa) według wszelkich dostępnych informacji też nie będzie.
Zresztą ograniczenia w rozwoju umiejętności w MMX także były krytykowane.

Acid Dragon PW
20 maja 2015, 17:18
Cytat:
Więc de facto maksymalny poziom będzie można osiągnąć i będzie on nadal zbyt niski.

Gratuluję kryształowej kuli :P.
Na tak sformułowany argument nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Założenia są takie, żeby poziom 30 był niemal nieosiągalny. Czy zostaną spełnione - tego nie wiem.

Alamar PW
20 maja 2015, 17:28
Przy 60 zdolnościo-umiejetnościach :P i to nawet nie losowych, ustawienie maksymalnego poziomu tylko na poziomie połowy, albo wg Twoich słów 1/3 z nich, to o wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele za nisko.

Co innego zablokowanie zdobywania umiejętności po n-tym poziomie, a co innego w ogóle zablokowanie rozwoju bohatera.

Cały system bohaterów, ich zdolności i rozwoju wydaje się niezbyt dobrze przemyślany... no chyba że twórcy grają tylko na małych czy średnich mapach.

Acid Dragon PW
20 maja 2015, 17:38
A z tym się akurat zgadzam - mimo iż rozwój bohatera i tak jest większy niż w H3 i mimo iż uważam, że 20-25 poziomów to całkiem rozsądna ilość, to jednak przy niemal 90 (a nie 60) pozycjach w skillpizzy, prawdopodobnie będziemy czuć wieczny "niedosyt", co jest specjalnie frustrujące dla graczy, którzy lubią "wymaksować" postać.

Nicolai PW
20 maja 2015, 18:07
Co do poziomów doświadczenia dla jednostek wojennych (czy jaką tam nomenklaturę wprowadziliśmy) to tylko mi się wydaje czy są to beta-testy dawania poziomów doświadczenia jednostkom jak w Disciples? Ciekawe jak to ma działać? Może jak Gniew Krwi w H5? To byłoby ciekawe. Szkoda, że Smoki nie mogą nam tego zdradzić :P

Acid Dragon PW
20 maja 2015, 18:33
Ha! A właśnie, że mogą! Oto wszystko co wiem o poziomach jednostek wojennych:





Ciekawe, prawda?
Osobiście jednak sądzę, że od poziomów machin do poziomów zwykłych jednostek jednak daleko. Specyfiką machin/jednostek wojennych jest to, że występują tylko w pojedynczym egzemplarzu. Więc w ich przypadku jakieś poziomowanie siły faktycznie można wprowadzić. Zaś w przypadku zwykłych jednostek poziomowanie ich siły już istnieje - jest to ich ilość, która wzrasta wraz z postępami w grze. Dodawanie do tego jeszcze poziomów i doświadczenia, jak w WoGu, mogłoby za bardzo grę skomplikować.

Fun fact - balista w H3 niejako zdobywała kolejne poziomy wraz z bohaterem - za każdy punkt ataku otrzymywała kolejne 2-3 punkty obrażeń.

Nemomon PW
20 maja 2015, 19:02
Smoq, zapomniałeś zamknąć ten swój wywód, co Smoki mogą zdradzić w klamrach SPOILER. Na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie wiedział, iż tę wielką dziurę trza zaznaczyć, by zawartość przeczytać...... xD =P

Wszystko to zależy od stylu gry graczy, jeden gracz faktycznie lubi szybkie gry, to pewnie nawet poziomu 20 nie zobaczył, bo zdążył wygrać grę. Ale są też gracze, którzy skrupulatnie zabijają wszystko, co na drodze i grają na dużych mapach, więc pewnie dla nich osiągnąć poziom ponad 30 nie będzie problemem. Zgadza się, pewnie minie sporo miesięcy w grze, ale przecież nigdzie się nam nie spieszy... a po wtóre możemy trafić na przeciwników, przed walką z którymi naprawdę będziemy musieli trochę pogrindować, by ich pokonać.

Plus, z tego co słyszałem/pamiętam, H7 ma mieć generator map. Przypuszczam, iż nie będzie się on ograniczał jedynie do małych i średnich map, ale pewnie też duże czy nawet extra duże także będą dostępne. A na takich mapach osiągnąć poziom 30 to będzie pryszcz.

Tak więc zgadzam się z kryształową kulą Alamara - w H6 osiągnąć maksymalny poziom było bardzo łatwo, w H7 prawdopodobnie będzie tak samo. Czyli wciąż będziemy musieli przeprowadzać walki (ażeby autowalka nam nie zabiła jakiś jednostek), ale nie będziemy otrzymywać nic w zamian.

Zehir-12 PW
20 maja 2015, 19:28
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/artefacts-in-mmh7

A dziś coś o artefaktach :P Ciekawe jaka gra była dla nich inspiracją jeśli chodzi o przedmioty zwykłe, takie lepsze i relikty <MMX> Nawet niektóre wyglądają identycznie...

Alistair PW
20 maja 2015, 19:30
Ja zaznaczam tę wielką dziurę i nic. Zero tekstu "pomiędzy".

Nemomon PW
20 maja 2015, 19:39
Alistair:
Ja zaznaczam tę wielką dziurę i nic. Zero tekstu "pomiędzy".

Bowiem Smoq tyle samo wie o machinach wojennych, ile my wiemy ;).

Acid Dragon PW
20 maja 2015, 19:45
Sprawdziłem - różnica doświadczenia w H3 między poziomem 28 a 29 to coś koło 60 000.
W H7 jest to - póki co - 500 000.

To oznacza, że aby awansować w H7 na 29 poziom potrzeba więcej doświadczenia niż wszystkie poziomy 1-29 w H3 razem wzięte :P.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie do końca to samo doświadczenie, ale to powinno Wam zobrazować skalę i fakt, że osiągnięcie 30 poziomu w H7 to nie to samo co osiągnięcie 30 poziomu w H3.

Alistair PW
20 maja 2015, 22:42
Po pierwsze skoro różnica między 28 a 29, to nie stawiamy przecinka przed "a" :P
Po drugie uważam, że robienie jakiegoś trudno osiągalnego poziomu doświadczenia odbiera sporo frajdy ze zdobywania poziomów. Dla mnie to dość sztuczne. Wolę mniejsze progi, a więcej poziomów.

Eruanno PW
22 maja 2015, 04:04


Czyżby mieszkały tu długouche bobaski? :D

A tak na poważnie to co sądzicie o dzisiejszym streamie?

Jedyne co mi się dziś spodobało to możliwość nacisku na poznawanie wybranej szkoły magii oraz leśne domki. Jestem natomiast zdegustowany tym, że ludzie nie będący szczególnie dużymi fanami serii tworzą tę grę. Grafika jest łagodnie mówiąc bardzo do tyłu (tak, wiem że stream oferuje niską jakość obrazów) biorąc pod uwagę cenę gry w porównaniu do innych tytułów. Ekrany miast niby poprawione, ale wciąż niestrawne. Pozostały już tylko 4 miesiące, a gra jest tak dopracowana jak te kręcące się pijane dżiny i wilki atakujące powietrze.

Doleję więcej hejtu i dodam, że jak na ludzi promujących grę obaj panowie mają dość buraczany akcent. Nie trzeba mówić natywnie, ale istnieją chyba proste i jasno sformułowane reguły wymowy. Niech ktoś nauczy tego człowieka wymawiać literkę H, ona tak bardzo tego pragnie. W końcu to stream dla fanów z całego świata, a nie posiadówka przy piwie. Poza tym, że skrzywdzono moje uszy to nie uraczyły one dziś wielu informacji. Ciekawi mnie co będzie z generatorem map, ale dla mnie śmierdzi to jak kłamstewko. Ta kostka do gry obrazująca szczęście...tfu...wybaczcie - PRZEZNACZENIE jest mało heroes-klimatyczna. Oczywiście panowie bezczelnie twierdzą, że to kwestia dyskusyjna i że wybrali tak...bo tak. Szkoda tylko, że te ich wybory nie obrazują gustu większości. No ale mamy Spideropolis to zjemy i kostkę. Czepiam się tak bardzo.

Chciałbym bardzo by ta gra nie ujrzała żadnych dodatków i umarła śmiercią najszybszą. Oby ktoś wreszcie zwolnił ich wszystkich i zrobił porządne Heroes of Might and Magic 6 i skończył ten cały cyrk z serią Might and Magic: Heroes Copy Paste, która coraz mniej zaczyna przypominać uwielbiane przeze mnie gry.

Haters gonna hate.

Zehir-12 PW
22 maja 2015, 20:43
https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/mmh7-beta-3-days-to-go

A dziś po raz 156 reklamują betę :P Nowym trailerem i 3 screenami :V

A tymczasem tak wiele czeka na wyjaśnienie...system machin oblężniczych...2 kolejne rasy...Obiekty na mapie...Ale to tylko takie pierdółki w porównaniu do genialnej bety :P

Andruids PW
22 maja 2015, 21:05
Wiecie czy będą latały jakieś kluczyki?

Ursus PW
23 maja 2015, 06:36
Ubi-nox napisał, że pokażą sylvan w połowie czerwca.

Kurek PW
23 maja 2015, 19:11
Wszystkie klasy postaci wyglądają tak samo! Paladyn, rycerz i windykator wyglądają identycznie na nowym twitchu!!! Błagam, niech ktoś mi powie, że to nieprawda. Nie rozumiem tego. Przecież zmiana koloru kilku tekstur i zrobienie innego modelu hełmu zbyt dużo nie kosztuje. W Heroes VI wygląd bohaterów był bez zarzutów.

Alamar PW
23 maja 2015, 20:11
A czegoś innego się spodziewałeś? Przecież już grafiki ilustrujące wszystkie trzy klasy mocy i magii w danej frakcji miały tylko podział na bohatera męskiego i żeńskiego. Nie wiem więc skąd nagle to zdziwienie?

EDIT:
Filmik z alfy H7

Nicolai PW
23 maja 2015, 20:51
Rychło w porę się spostrzegłeś ;) Nie mieli kasy na odrębne modele dla Bohaterów, bo cała kasa została wydana na zrobienie osiemnastu różnych machin oblężniczych.
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel