Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 55 - 56 - 57 ... 105 - 106 - 107

Nicolai PW
10 kwietnia 2015, 15:40
Acid Dragon:
Moim zdaniem losowość w H7 jest potrzebna (i zostanie dodana). Aczkolwiek posiadanie 36 zestawów umiejętnościo-zdolności zamiast jednego dla wszystkich uważam za plus w stosunku do poprzednich części.
Też wydaje mi się, że jest to postęp, aczkolwiek w H6 mieliśmy już (nieudane) zaczątki tej koncepcji. Aczkolwiek czy dziesięć zestawów do wyboru (z czego jeden rasowy) to nie jest trochę za mało? W takim razie Czarodzieje będą musieli mieć dostęp tylko do części Szkół Magii :/

Sobieski PW
10 kwietnia 2015, 16:02
Acid Dragon:
A czy nie to samo można powiedzieć o H3? Przecież też można zawsze grać Fortecą i zawsze wybierać Solmyra (albo wstaw sobie swoją ulubioną frakcję i bohatera). A jednak gracze grają też innymi frakcjami i bohaterami, często zdając się na losowanie.

Chodziło mi o to, że w H3 zarówno Solmyr jak i Christian mają dostęp do np. logistyki. Natomiast w H7 taki np. Solmyr nie miałby dostępu do logistyki, natomiast taki np. Cristian miałby dostęp do logistyki, przez co już na starcie w H7 Solmyr byłby spisany na straty przez tych co zawsze biorą logistykę. W H2-H6 nie było z tym problemu, bo w każdej z tych części oboje mogliby mieć logistykę.

W skrócie w H3 wszyscy mają dostęp do wszystkiego (oprócz nekromancji), a w H7 tylko do 9 umiejętności (plus 10 rasowa) z (chyba jeszcze nie podali ile ich będzie).

Acid Dragon PW
10 kwietnia 2015, 16:13
OK, rozumiem o co Ci chodzi, ale dwie rzeczy:
Po pierwsze to, co dla Ciebie jest zaletą dla mnie jest wadą. Czyli wszyscy mieli dostęp do wszystkiego (no... prawie). A czy nie ciekawiej jest jednak, jeśli klasy bohaterów będą bardziej zróżnicowane między sobą?

Po drugie - nawet jeśli byś się uparł na stałe wybieranie bohatera z logistyką (a w zasadzie umiejętnością zwaną "Explorer"), to i tak statystycznie masz 12 klas do wyboru, gdyż mniej-więcej w tylu umiejętność ta powinna się pojawić.

Poza tym autorzy tak chcą zbalansować system umiejętności, aby już nie było umiejętności w stylu "must have". Oczywiście "chcieć", a "móc" to dwie różne rzeczy, ale takie przynajmniej są założenia.

Dru PW
10 kwietnia 2015, 17:04
Kwaśiu dobrze prawi! Również jestem za tym by nie wszyscy bohaterowie mieli możliwość zdobycia wszystkich umiejętności. Przynajmniej za każdym razem rozgrywka będzie inna bo gracz będzie musiał opracować taktykę pod inny zestaw umiejętności.

Pojawia się tutaj druga ważna dla mnie rzecz - Czy bohaterowie będą się pojawiać w tawernach losowo (H1-3, H5) czy będziemy ich sami wybierać (h4,H6)? Bo szczerze powiedziawszy jeśli gracz będzie miał możliwość samemu wybierania bohatera to mija się to z celem, ponieważ co z tego, że każda klasa/rasa będzie miały inne zestawy umiejętności skoro grasz zawsze będzie wybierał tylko tą jedną właściwą klasę.

Mam wielką nadzieję, że rekrutacja bohaterów będzie losowa by rozgrywka była bardziej ciekawsza i nieprzewidywalna :)


flapdzak PW
10 kwietnia 2015, 19:50
http://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/warcries-presentation

Haarald PW
10 kwietnia 2015, 23:38
Nie jestem zwolennikiem pełnej losowości, choć uważam, że jakaś losowość w niektórych aspektach gry powinna pozostać.

Z umiejętnościami powinno to być rozwiązanie w sposób częściowo losowy. Powiedzmy, że przy awansie na kolejny poziom możemy wybrać 1 z 2 losowo wygenerowanych przez komputer propozycji. Dla przykładu, niech to będzie zestaw logistyka vs. magia powietrza. Decyduję się na wybór magii powietrza i w tym momencie mogę zadecydować, na co konkretnie chcę przeznaczyć zdobyty poziom, czy na konkretną biegłość w magii powietrza (jeśli spełniłem określone wymagania)


Byłoby miło, gdyby liczba bohaterów w siódemce dorównała tej z części trzeciej, a nawet ją przewyższyła. W podstawce mogli by dać określoną ilość, a potem sukcesywnie dorzucać kolejne postacie, które można by sobie ściągnąć w postaci plików do pobrania.

Przy werbunku bohaterów też skłaniałbym się do losowości, ale pod warunkiem, że nie wybór nie ograniczy się tylko do dwóch. To trochę za mało. Ponadto powinny być dostępne na mapie przygody karczmy oferujące większą gamę bohaterów niż te w miastach.

Kalohn PW
11 kwietnia 2015, 10:28
Liczyłem na więcej szczegółów dotyczących losowego systemu. Skromne "(...) still within the structure of the Heroes VII skillwheel" niewiele wyjaśnia. Nie wiadomo, czy będzie to polegało na zapełnianiu jednego z 36 gotowych kół, czy może tylko jego "szkieletu" - wpisanych filarów klasy i siedmiu pustych pól (obsadzanych umiejętnościami "losowo", acz w zgodzie z obowiązującymi restrykcjami). Bezklasowa tabula rasa raczej nie wchodzi w grę.

Być może sami jeszcze do końca nie wiedzą. ;)

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2015, 10:44
Um.. no nie, to akurat wiadomo. Struktura obejmuje całość, a więc podział umiejętności na 36 klas zostaje taki sam. Zmienia się sposób przydzielania umiejętności, ale nie nie same umiejętności.

Niemniej jednak system jeszcze nie jest zaimplementowany, więc potencjalnie może się to jeszcze zmienić.

WhyMe PW
11 kwietnia 2015, 10:52
Tak jak już kilka osób napisało przede mną również uważam że wybór zdolności powinien być choć w minimalnym stopniu losowy. Skoro powrócono w jakimś tam stopniu do koła umiejętności z Heroes V (które notabene uważam za najlepsze rozwiązanie), czemu by nie pójść o krok dalej i przerobić je na koło "fortuny" ;) Już wyjaśniam : przy każdym awansie bohatera koło napędzane jest w ruch i tylko na 50% losowo wybranych kawałków można przeznaczyć swój punkt umiejętności.
Ps.
Od wprawiania koła w ruch odpowiedzialny byłby sam Urgash, wszak nie ma w tej części nic specjalnego do roboty a jest specjalistą od szczęścia ;)

Alamar PW
11 kwietnia 2015, 12:02
Griffin eternal!



Tak, to są gryfy z Heroes 6 7.

WhyMe PW
11 kwietnia 2015, 12:06
Gryfy na Wieki! - dosłownie i w przenośni ;) Z tego co zauważyłem żywiołaki ziemi również nie uległy erozji i wyglądają tak samo jak za czasów drugiego zaćmienia ^^

flapdzak PW
11 kwietnia 2015, 12:07
@Alamar
Skąd ty bierzesz takie cuda?
Model może ten sam, ale kolor oczu inny :-) :) :I

Giltos PW
11 kwietnia 2015, 12:52
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=40444&pagenumber=727
stąd

SzybciorPL PW
11 kwietnia 2015, 22:27
Do obejrzenia, są tam nowe "urywki" z gry :).
http://www.gamestar.de/videos/previews,18/might-magic-heroes-7,81940.html

Tarnoob PW
12 kwietnia 2015, 10:33
Gryf nie jest zły – jest przynajmniej dużo lepszy niż ten z H4–5 (które wyglądają jak jakiś ni to pies, ni kurczak). Wo­lał­bym dwunożne gryfy jak w H1–3, ale Ubi wyraźnie odchodzi od dwunożności – i u gryfów, i u smoków.

Matikun PW
12 kwietnia 2015, 15:54
Z tego co pamiętam, twórcy powiedzieli, że jedna jednostka z trzonu i elity dla każdej frakcji będzie mocniejsza od reszty. Jak myślicie, jakie to jednostki? Moje typy:
Przystań:
Wilkor - myślę, że to dosyć oczywiste, wyglądają najgroźniej i wyraźnie się wyróżniają.
Kirasjer - konni zawsze należeli do górnych tierów od samego początku serii, reszta nie ma jak z nim konkurować.
Akademia:
Golem - niemal zawsze wyższy tier niż gargulec i gremlin (tym razem cabir :P ).
Rakszasa - sugerowałem się głównie HoMM 5 :P.
Nekropolia:
Duch/pająk - tu mam wątpliwości, niby to duch zajmował 3 tier w H3 i 5, ale pająka jeszcze nie mieliśmy.
? - Nie mam bladego pojęcia. Każda z tych jednostek zdaje się mieć jednakowy poziom siły.
Twierdza:
Dziki - na jednym z filmików zauważyłem, iż ma najniższy przyrost spośród trzonu, choć nigdy nic nie wiadomo :P.
Wiwerna - podobnie jak kawalerzysta, zawsze zajmowała wysoki tier.
Sylvan:
Łowca - dwukrotnie strzelający elf zawsze będzie lepszy niż leśne duszki :P.
? - i znów nie mam pojęcia, wszystkie te jednostki wydają mi się jakieś słabe ;). Być może jelonek?
Loch:
Prześladowca - po prostu chciałbym, żeby to był on.
Strider - liczę na ciekawą jednostkę, minotaur i meduza nigdy nie należały do najmocniejszych dwóch tierów lochu.

Alamar PW
12 kwietnia 2015, 16:20
Cytat:
Dziki
W Twierdzy żadnych dzików nie masz. :P

Cytat:
minotaur i meduza nigdy nie należały do najmocniejszych dwóch tierów lochu
O ile meduza może i faktycznie nie (choć jej skamienienie w Heroes 4 było zabójcze), to minotaury jak najbardziej, począwszy od części pierwszej, poprzez czwartą a na szóstce skończywszy.

EDIT:
Jako że zapowiedź Heroes 7 na Steamie na razie zniknęła, wklejam raz jeszcze screenshot jednostek wojennych Przystani:

Belegor PW
12 kwietnia 2015, 16:44
No cóż, Alamar, będziesz musiał się dostosować. W oficjalnym tłumaczeniu (czyli tym na stronie) orkowa jednostka z mieczem ma nazwę "dziki". Mamy dzikich i miażdżycieli. Cóż, tłumaczenie ma wiele do życzenia, ale kolega nad Tobą się nie mylił. Jak dla mnie zgadywanie siły danych jednostek jest pozbawione sensu. Twórcy zdecydują, która to będzie. Nasze dywagacje są w tej chwili mało ważne i do niczego potrzebne.

Mnie zastanawia, czy aż tak chcą jechać po kosztach, że nawet gryfy nie dostaną nowych piórek. Żywiołaki też identyczne, trochę szkoda - ale neutralne to rozumiem. Same w sobie nie są złe, zwłaszcza że nie ma sanktuarium i chwał (ajglaje, jak to tam tłumaczyć chce) to się powtarzalność nie rzuca w oczy. Ciekawe, czy VIP-owie zwrócili uwagę na te gryfy i czy coś z tym zrobią.

Alamar PW
12 kwietnia 2015, 16:51
Tak, słyszałem o tych głupotach na polskawej stronie H7 i właśnie o to tłumaczenie mi chodzi - zamiast orków mamy dziczyznę. :P
Co do przyzwyczajenia się - istnieje na szczęście wersja angielska, bo "dzięki" Heroes 6 czy DoC-owi na polską nie można patrzeć.

Wolfheart PW
12 kwietnia 2015, 17:01
Webług mnie Dziki powinien się nazywać Siepacz.
strona: 1 - 2 - 3 ... 55 - 56 - 57 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel