Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
30 marca 2015, 21:48
Cytat:
Wiecie kto prawie że przewidział ten lineup?
U Ciebie zgadzają się niektóre jednostki, a nie całość, więc nie. :P

Wikist PW
30 marca 2015, 21:54
Mamy wyniki głosowań na lisza i wampira jak na te chwilę. Nie jestem 100% pewny czy są to ostateczne, ale oto one:
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/necropolis-vote-results

AlamarAlamarTak, to ostateczne wyniki. Szkoda jednak, że nie zajrzałeś wpierw do tematów dot. ankiet Wampira i Lisza.

Travis PW
30 marca 2015, 22:10
klasy bohaterów - Twierdza

Bohater

wywiad z twórcami

ostatnie zdjęcia w lepszej jakości - czy tam jest gryf, żywiołak ziemi i powietrza/wody?

Matikun PW
30 marca 2015, 23:10
Na mnie Twierdza wywarła piorunujący efekt. Najpierw ekran, potem ten magiczny soundtrack i na koniec świetny line-up, dobrze zrealizowany wizualnie. Limbic przyłożyło się do tego miasta, po pewnym niesmaku wywołanym Nekropolią, Twierdza wzbudza niesamowicie pozytywne emocje. jak na razie najlepsze miasto, zobaczymy jak będzie z elfami. Co do głosowań, to wygrały opcje, które ja wybrałem, więc pasuje mi idealnie ;>.

Vusapion PW
31 marca 2015, 01:29
Świetnie się zapowiada siódma odsłona cyklu.
Jednostki Twierdzy są ciekawe i ogólnie rzecz biorąc w większości odsłon była to frakcja którą najrzadziej grałem, ale być może to się teraz zmieni. Bardzo dobry balans jednostek zarówno w trzonie, jak i elicie powoduje, że zawsze będziemy umieli odpowiedzieć na atak wroga (tank, strzelec i latający). Wizualnie z rysunków, bo niestety animacji wszystkich stworzeń nie dałem rady zobaczyć na stronie najlepiej prezentuje się harpia oraz wiwerna (zawsze myślałem, że pisze się wiweryna) natomiast słabo centaurka i bazyliszek, jak słusznie było już powiedziane, że ma zdecydowanie za długą szyję i niepotrzebny grzbiet (który jaszczur ma grzbiet w ogóle?). Cyklop i Behemot wyglądają dobrze, ale bez rewelacji.
Miasto wygląda pięknie, ekran do rekrutacji jednostek jest nieco inny niż we wcześniejszych częściach, zobaczymy czy okaże się lepszy. Wspomniane zostało w artykułach z gamescomu zdecydowane zwiększenie ilości budynków możliwych do kupna w zamku i wybór pomiędzy niektórymi (nie tylko budynek czempionów). Zwiększy to na pewno doznania podczas gry i możliwość rozszerzonej strategii, przez co więcej będzie zależało od samego gracza niż tylko od wielkości jego armii.

Goście którzy byli w Paryżu i grali w siódemkę, zdecydowanie zachwalają grę, ale irytuje mnie to, że wszyscy jak mantrę powtarzają jedną rzecz: "Trójka jest idealna". Rozumiem bardzo dobrze, że wszyscy wracamy do trzeciej części nad którą siedzieliśmy setki godzin, ale nie sakralizujmy jej tak mocno, bo jest to po prostu głupie.
Na filmiku widać niesamowicie piękne ukształtowanie terenu, które da zupełnie nowe odczucie w sadze HeroesM&M i wydaje się, że grafika będzie taka jak powinna być, bez sztucznego upiększania.
Widać było przy rekrutacji kwotę za jaką nabywa się wojsko i rzuciła mi się w oczy rzecz mianowicie taka, że oprócz złota całkiem sporo potrzeba do werbowania innych surowców i prawdopodobnie nie tylko czempion będzie kosztował dodatkowe surowce, chociaż wcale nie musi tak być.
Koło umiejętności ciekawie się prezentuje i oferuje chyba największą ilość różnych kombinacji w porównaniu do wcześniejszych odsłon.

Widać na screenie, że żywiołak ziemi żywcem wyciągnięty z szóstki, ale wszystkiego mieć nie można. Zapowiedziana premiera jest ponoć na wrzesień, ale powiedzmy sobie szczerze, dobrze będzie jak wyjdzie w tym roku. Inferno najprawdopodobniej w płatnym DLC czego można by się spodziewać w przypadku niezłej sprzedaży, ale liczę też szczególnie na Sanktuarium, które było jednym z niewielu dobrych aspektów poprzedniej części.
Krótko mówiąc po posusze która od sylwestra była na oficjalnej stronie, teraz dostaliśmy coś, co daje spore nadzieję na naprawdę dobrą grę i wzmaga chęć jak najszybszego zagrania w nią.

Matikun PW
31 marca 2015, 15:13
Cytat:
Twórcy wpadli na genialny w swej prostocie pomysł - teraz jest to budynek. Nieco przypomina to trójkowe Inferno, jednak pozwala nie tylko na przemieszczanie się między miastami portal posiadającymi, ale również skoki do niego z głównej mapy. Proste i skuteczne wyrównanie szans, choć zdaję sobie sprawę, że rzesze sceptyków zaczną zapewne za 1... 2... 3... narzekać.

Aha... czyli twórcy kłamali? Można to robić tak jak w szóstce? Fajnie wiedzieć.

Alamar PW
31 marca 2015, 22:49


Kastore PW
31 marca 2015, 22:55
Wygląda jak coś z PlayStation 2. :P


@Down:
Owszem. Jednak nadal nic to nie zmienia. ;P

Tarnoob PW
31 marca 2015, 23:45
Przepraszam za bycie kapitanem oczywistości, ale tym mniej zorientowanym niż Kastore tylko przypomnę, że w strategiach i symulacjach po prostu musi być gorsza grafika niż w akcji, cRPG czy sportowych, bo animuje się wiele modeli naraz, a kamera musi być płynnie zmieniana w dużym zakresie. Przynajmniej tak mi się wydaje. :-P

Tym niemniej grafiki prezentują się dobrze – choć faktycznie są pełne bajerów i ornamentów. To ewidentnie inny styl niż w prostym H1–4 (i niedoszłym H5 od NWC) oraz nowym King’s Bounty – ale już przy trzeciej grze od Ubi, znowu z innym studio, idzie się przyzwyczaić.

Vusapion PW
1 kwietnia 2015, 02:14
Mam pytanie odnośnie systemu umiejętności bohaterów, bo to co jest napisane w dziale ciekawostek z paryskiego dnia nie jest, przynajmniej dla mnie zbyt zrozumiałe.

Wiadomo, że umiejętności są podzielone na trzy kategorie (moc, magia i neutralne) i o ile magia to wiadomo, że podział na 7 części, to na co dzielą się umiejętności mocy i neutralne nie jest do końca wiadome.
Umiejętności rasowych jest 6 z tego co wyczytałem, więc każda frakcja ma swoją, która bez względu na klasę jest taka sama, czy jednak w obrębie jednej frakcji umiejętność rasowa różni się od innych ze względu na klasę?
Każdy bohater ma do wyboru 10 różnych umiejętności na kole i z nich wybiera 7, czy wygląda to inaczej?
Później jest napisane, że ma 2 główne z ostateczną zdolnością (rozumiem, że wchodzi w to również umiej. ras.) 3 mistrzowskie oraz 2 eksperckie. Nie wiem czym dokładnie się różnią, ale na kole widać IV poziomy zdolności, więc chodzi o to, że 2 główne osiągną IV poziom, 3 mistrz. III poziom i 2 eksp. II poziom, czy może ten podział jest inny?
Napisane jest, że umiejętności i zdolności są określone dla każdej klasy. Chodzi o to, że dana klasa może osiągnąć np. IV poziom danej umiejętności, a inna klasa może tę samą umiejętność mieć maksymalnie na III poziomie, czy zdolności są inne dla każdej z klas?




Acid Dragon PW
1 kwietnia 2015, 04:14
Nie wiem, czy rozumiem dobrze Twoje pytania, ale spróbuję odpowiedzieć:

Cytat:
Wiadomo, że umiejętności są podzielone na trzy kategorie (moc, magia i neutralne) i o ile magia to wiadomo, że podział na 7 części, to na co dzielą się umiejętności mocy i neutralne nie jest do końca wiadome.
Tego chyba najbardziej nie rozumiem :P.
Podział na umiejętności mocy, magii i neutralne jest "nieformalny". Wszystkie umiejętności działają w ten sam sposób. Nie ma żadnego dalszego podziału na "części".

Cytat:
Umiejętności rasowych jest 6 z tego co wyczytałem, więc każda frakcja ma swoją, która bez względu na klasę jest taka sama, czy jednak w obrębie jednej frakcji umiejętność rasowa różni się od innych ze względu na klasę?
Nie, umiejętność rasowa jest dla całej frakcji, a więc ta sama dla wszystkich 6 klas wewnątrz danej frakcji.

Cytat:
Każdy bohater ma do wyboru 10 różnych umiejętności na kole i z nich wybiera 7, czy wygląda to inaczej?
Prawdę mówiąc, nie wiem czy jest limit poznanych umiejętności. Jednakże już nauczenie się 7 byłoby przegięciem. Weźmy pod uwagę, że jeśli jedną tylko umiejętność chciałbyś "wymaksować", to potrzeba by było na to nawet 10 punktów biegłości. A ile poziomów zdobędzie bohater na pojedynczej mapie? 20? 30?

Cytat:
Później jest napisane, że ma 2 główne z ostateczną zdolnością (rozumiem, że wchodzi w to również umiej. ras.) 3 mistrzowskie oraz 2 eksperckie. Nie wiem czym dokładnie się różnią, ale na kole widać IV poziomy zdolności, więc chodzi o to, że 2 główne osiągną IV poziom, 3 mistrz. III poziom i 2 eksp. II poziom, czy może ten podział jest inny?
mniej więcej. Z tą różnicą, że zdolności ostateczne można rozwinąć w trzech umiejętnościach, a nie dwóch (czyli umiejętność rasowa NIE wchodzi w skład tych dwóch). Dodatkowo, nie ma w zasadzie czegoś takiego jak "IV poziom". Każdą umiejętność można maksymalnie poznać na trzech poziomach, a na każdym z tych trzech poziomów są pewne zdolności. Oprócz tego jest jeszcze zdolność ostateczna, którą można poznać po poznaniu wszystkich zdolności z poziomów 1-3 (a nie nauczenia się jakiegoś poziomu 4).

Cytat:
Napisane jest, że umiejętności i zdolności są określone dla każdej klasy. Chodzi o to, że dana klasa może osiągnąć np. IV poziom danej umiejętności, a inna klasa może tę samą umiejętność mieć maksymalnie na III poziomie, czy zdolności są inne dla każdej z klas?
Żadne z powyższych. Albo wszystkie z powyższych :P. Każda klasa ma własny zestaw umiejętności. Oprócz zdolności frakcyjnej (którą zawsze można rozwinąć aż do zdolności ostatecznej), różnice mogą być praktycznie dowolne. Oczywiście nie jest tak, że dwie klasy tej samej frakcji będą się drastycznie różnić, ale odnośnie pojedynczej umiejętności - owszem, różnice mogą być wszelakie.

Tarnoob PW
1 kwietnia 2015, 11:20
Mam lekki mętlik w głowie.

Dostajemy zatem podobną sytuację jak w Heroes I–II, gdzie bohaterowie tej samej klasy mają taki sam startowy ze­s­taw umiejętności (tu: także zdolności)? Jeśli tak, to usprawiedliwiałoby to wysyp najróżniejszych klas (chyba na­wet większy niż w H4). Mając 6 klas na miasto, a każdą klasę reprezentowaną przez faceta i kobitę (dla rów­no­u­praw­nienia), dostawalibyśmy 12 bohaterów na miasto, co jest niezłym wynikiem.

No i dobra: wiadomo, że te umiejętności startowe to kilka z 10, jakie zawiera całe koło. Pozostaje pytanie:
– czy pewne umiejętności (lub zdolności) są „zablokowane” dla danej klasy albo ograniczone do pewnego poziomu?
– czy można poznawać i rozwijać w trakcie gry inne umiejętności (tzn. inne części koła) niż te startowe?

Zaczynam jakoś rozumieć zdolność ostateczną (takie kombo jak w Heroes V albo klasa zaawansowana z He­roes IV, jak się wymaksuje więcej niż jedną umiejętność i jej zdolności). Problemem jest jednak umiejętność (zdol­ność?) rasowa (ale nie klasowa). Tą um. (zd.?) rasową (kl.?) jest jedna z tych dziesięciu w kole, czy to coś zupełnie o­sob­ne­go, tak jak w Heroes V – poza kołem?

Nie zrozumiałem też do końca słów Acida o tym, że „mogą być pewne różnice między klasami”. Czy to oznacza okropnie zagmatwaną sytuację jak z Heroes V, gdzie różne klasy mają różne koła talentów i np. ta sama u­mie­ję­t­ność ma różne zdolności, a wymagania do tej samej zdolności mogą być inne? :-<

Kammer PW
1 kwietnia 2015, 11:26
Tarnie, Jedwabisty:
Czy to oznacza okropnie zagmatwaną sytuację jak z Heroes V, gdzie różne klasy mają różne koła talentów i np. ta sama umiejętność ma różne zdolności, a wymagania do tej samej zdolności mogą być inne? :-<
To raczej logiczne i oczywiste, że magowie i wojownicy danej frakcji nie będą mieć dokładnie takiego samego zestawu zdolności...
Nadto nie rozumiem Twych sarkań na skillwheel. Jeśli miałoby się dostęp do ogólnego wyglądu (poprzez modyfikację chociażby), to wszystko staje się zgrabne i logicznie połączone w całość.

Acid Dragon PW
1 kwietnia 2015, 11:35
Cytat:
No i dobra: wiadomo, że te umiejętności startowe to kilka z 10, jakie zawiera całe koło. Pozostaje pytanie:
- czy pewne umiejętności (lub zdolności) są "zablokowane" dla danej klasy albo ograniczone do pewnego poziomu?
- czy można poznawać i rozwijać w trakcie gry inne umiejętności (tzn. inne części koła) niż te startowe?

W obecnej wersji 10 z góry przypisanych umiejętności do danej klasy jest przypisanych trwale i nie można wyjść poza ten zestaw.

Cytat:
Zaczynam jakoś rozumieć zdolność ostateczną (takie kombo jak w Heroes V albo klasa zaawansowana z Heroes IV, jak się wymaksuje więcej niż jedną umiejętność i jej zdolności). Problemem jest jednak umiejętność (zdolność?) rasowa (ale nie klasowa). Tą um. (zd.?) rasową (kl.?) jest jedna z tych dziesięciu w kole, czy to coś zupełnie osobnego, tak jak w Heroes V - poza kołem?

Umiejętność rasowa jest taką samą umiejętnością jak każda inna. Jest wyróżniona o tyle, że zawsze pozwala na rozwinięcie zdolności ostatecznej w przypadku poznania wszystkich innych (3+2+1) zdolności tej umiejętności.

Cytat:
Nie zrozumiałem też do końca słów Acida o tym, że "mogą być pewne różnice między klasami". Czy to oznacza okropnie zagmatwaną sytuację jak z Heroes V, gdzie różne klasy mają różne koła talentów i np. ta sama umiejętność ma różne zdolności, a wymagania do tej samej zdolności mogą być inne? :-<

Jeśli sytuacja z Heroes 5 była dla Ciebie zagmatwana, to teraz będzie podniesiona do potęgi ;P. W H5 było 8 kół, teraz będzie 36.

Aczkolwiek nie, ta sama umiejętność ma zawsze te same zdolności - może jednak mieć ograniczone poziomy (oraz może mieć lub nie mieć zdolności ostatecznej).

Górski PW
1 kwietnia 2015, 13:09
Mam pytanie. Ponieważ w heroes 7 będą tury jednoczesne, czy będzie można grać w grę wieloosobową w trybie hot seat, czy trzeba będzie grać na innych komputerach?

Acid Dragon PW
1 kwietnia 2015, 13:33
Do końca nie wiem, gdyż tury jednoczesne zostały dopiero ogłoszone - nie są jeszcze zaimplementowane. Jednak ponieważ tradycyjny model rozgrywki HoMM wciąż jest obecny w grze, to wydaje mi się niemal pewne, że tury jednoczesne będą opcjonalne.

Alamar PW
1 kwietnia 2015, 18:11


=



XD

Degraf PW
1 kwietnia 2015, 18:19
Cytat:
Jeśli sytuacja z Heroes 5 była dla Ciebie zagmatwana, to teraz będzie podniesiona do potęgi ;P. W H5 było 8 kół, teraz będzie 36.

Z drugiej strony - teraz koło umiejętności będzie na starcie niby-jawne. Więc nie będzie zaskoczenia przy 10 misji, że nagle w ogóle spec-umiejki istnieją.

Alamar PW
1 kwietnia 2015, 18:49



Viking PW
1 kwietnia 2015, 19:07
Piękne arty Alamarze! Gdzie je znalazłeś?
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel