Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 105 - 106 - 107

Nerevar PW
14 sierpnia 2014, 18:19
Mam nadzieję, że to nie będą tylko kobiety-piechurzy. Mamy już dwójkę zwykłych wojowników, więc wojowniczki byłyby przesadą, podobnie gdyby dali nam kapłanki na tym samym poziomie co kapłani. Przystań miałyby zresztą w tym momencie tylko 1 latacza (i to opcjonalnego), co wydaje się dość dziwne.

Chociaż z drugiej strony ikonka kojarzy się trochę z wilczym kapitanem z DoC-a...

Alamar PW
14 sierpnia 2014, 19:45
Ta "baba" to Strażniczka - Watcher... chociaż skoro mamy Guarda, to raczej Strażnika i Strażniczki w grze nie uświadczymy... jeśli wszystkie te nazwy się ostaną, w co osobiście wątpię.
Przypisanie poziomów jednostek na razie jest też "na oko" i zgadywanką. Jak Ubi w końcu oficjalnie ujawni te odkryte jednostki, wtedy będzie wiadomo, czy trafiliśmy z doborem.

I jak niektórzy już zauważyli, jednostki Przystani w H7 pochodzą z Księstwa Wilka. Zważywszy, iż w kampaniach będziemy raczej rozgrywać opowieści przytoczone przez doradców Iwana z Rady Cieni, to granie Wilkami zamiast Gryfami będzie nie tylko czymś świeżym, ale i nawet logicznym.
A poza tym Księstwo Wilka to Niemcy, a stamtąd pochodzi Limbic. ;)

rtx PW
14 sierpnia 2014, 21:28
Hm... Czyli jednak Jagiełło będzie bohaterem Inferno, a Jungingen Przystani.
@Kammer - oj myślę, że będzie jakoś w październiku-grudniu.

Alamar PW
14 sierpnia 2014, 21:36
Przypomnę wpierw, że poszczególne księstwa Imperium były bazowane na nazych ziemskich państwach. I tak:
Księstwo Gryfa - Słowianie (Rosja, Polska, Litwa, Ruś, itd.)
Księstwo Wilka - Niemcy

Skoro już to przypomniałem, to czas na wnioski. :D
Kampania Przystani to zapewne opowieść anielicy z Rady Cieni o bohaterze Księstwa Wilka (sądząc po jednostkach).
Możliwe, że ten bohater, nazwijmy go Ulrich :D, zdobywał władzę i stawał się coraz bardziej arogancki. Do tego był zwaśniony z sąsiadami - słabowitymi Gryfitami. W końcu, pewny swej siły ich zaatakował, ale srogo się na tym przejechał, co widać na obrazie w sali Rady. XD

Oczywiście to tylko wymyślona na poczekaniu historyjka bazująca na obrazie wiszącym w tle, ale w grze Przystań wyraźnie jest wzorowana na Księstwo Wilka.

Wikist PW
14 sierpnia 2014, 22:47
Mnie dziwi natomiast to, że modele Legionistów i Kuszników w Przystani są podpisane jako Gryfie w Duel of Champions. A tu wyraźnie widać, że cała frakcja ma być Wilcza. :P Pojęcia nie mam czy to pomyłka czy nie, ale trochę mi to psuje ten bardzo fajny obraz Przystani. :/

Alamar PW
15 sierpnia 2014, 10:25
Ubisoft wykorzystuje istniejące już grafiki i model, by zaoszczędzić na kosztach. Stąd też możliwość, że jednostki Gryfów z Duela w H7 mogą być Wilkami.

DrakeBurn PW
15 sierpnia 2014, 11:57
Pewnie będzie to jako armia gryfia, a w późniejszym czasie rozdzieli się na wilczą.

Irhak PW
15 sierpnia 2014, 12:27
Cytat:
Ubisoft wykorzystuje istniejące już grafiki i model
Po grafikach jednostek tego jednak nie widać... Powinni chyba wykorzystać H6 (modele chyba przynajmniej w części są, ale nie tekstury) w takim wypadku.

AquaInferus PW
15 sierpnia 2014, 14:56
Z obrazków wnioskuje, że to Interquel (czyli po 6 a przed 5 ) podobnie jak legacy, szkoda trochę wolałby aby to był Sequel, czyli coś po wydarzeniach z 5, ale rozumiem, że chcą wypełnić ta 400 letnią lukę między częściami. Od 5 boli w zasadzie najbardziej, że to już nie to samo uniwersum co 1-4 i seria matka, czyli M&M 1-9, szczerze mówiąc bardzo jestem ciekaw tego co się, by mogło dziać w świecie Axeoth świecie w, który mieszkają potomkowie z Erathi.No, ale cóż mamy inny świat inne uniwersum i inną historie, wiecie co ciekawi mnie czy, gdyby Heroes of Might and Magic V nie miał w nazwie "Might and Magic" to czy po pierwsze fani serii Herosów, by sięgali po ten tytuł, a potem po następny no, gdyby się nazywał np Heroes of Ashan (może to temat na osobą dysputę ? )

Alamar PW
15 sierpnia 2014, 15:21
Kilka zdjęć z Gamescomu. W sumie praktycznie nic nowego, ale zawsze coś:
klik 1, klik 2, klik 3, klik 4, klik 5, klik 6.

Pointer PW
15 sierpnia 2014, 16:33
@AquaInfernus

Nie wiem czy wszyscy, ale zapewniam Cię, że gdybym po pierwszej zmyłce zmianą tytułu, zorientował się, że to tak naprawdę kolejna część tej samej gry, to bym kupił. Myślę, że spora część fanów też. Fabuła gry i świat w jakim się rozgrywała zaczęły mnie interesować (i to też bez zbytniej ekscytacji) dopiero, kiedy zacząłem próbować swoich sił w moddingu h3, a konkretnie przy projekcie Kronverk. Wtedy dopiero część Grotowiczów zaczęła się czepiać, że gdzie to miasto miałoby się mieścić na Antagarichu, kiedy ma mieć jakieś znaczenie w fabule itp, itd. Kampanie mnie nigdy nie interesowały, w żadnej części, przyznam się szczerze, że w h1, 2, 4 i 6 nigdy nawet żadnej nie odpaliłem. W h3 zagrałem w Pogromcę Smoków i jedną w WoGu, w h5 w kampanię z dodatku HoF (żadnej nie ukończyłem bo nudziły mi się po jednej, góra 2 mapach). Do tego w inne gry świata Might & Magic nigdy nie zagrałem. Powiesz, że nie jestem prawdziwym fanem serii? Nie zgodzę się. Myślę, że mało jest osób w grocie, które przy Heroesach spędziły w życiu tyle godzin co ja. Tyle, że dla mnie największą frajdą jest to, że jest to gra multiplayerowa, przede wszystkim z możliwością gry w trybie Hot Seat. Uwielbiam usiąść ze znajomymi przy kompie i sącząc sobie piwko (lub dawniej herbatę ;) ) spędzić długie godziny na grze w Heroesy. Stąd jedną z większych wad m.in. h6 był brak generatora map losowych, bo ile można grać w kółko na tych samych mapach. Dlatego, podsumowując, uważam, że zmiana świata, w którym się rozgrywa nie zaszkodziła tej grze w jakimkolwiek znaczącym stopniu.

Alistair PW
15 sierpnia 2014, 17:54
Ja na pewno bym zakupił grę, nawet gdyby się inaczej nazywała. A to z tego względu, że fabuła też mnie rzadko kiedy kręciła, jedynie kampanie jakie rozegrałem, to były w ulubionej czwórce i to nie dla fabuły ogólnej, ale fabuły poszczególnych bohaterów kampanii. I nie miał większego, jeśli jakiekolwiek, znaczenia świat, w którym się gra rozgrywała. A grę bym kupił, bo nie ma innych gier w tym rodzaju, ewentualnie Disciples, ale trójka okazała się niewypałem. Zanim mnie ktoś skrzyczy, że przecież jest wiele gier turowych tego typu, to powiem, że wg mnie nie ma, a przynajmniej nie słyszałem. Chyba z jednym wyjątkiem, bo kiedyś natknąłem się na grę ściśle wzorowaną na H5, tyle że w kosmosie. Nie zaliczam do tego gier typu Age of Wonders czy Eador, bo nie zamierzam się bawić w jednoczesne walki kilkoma oddziałami i dbania o morale mieszkańców, czyli nie zamierzam nikogo karmić czy zabawiać, żeby się dobrze czuł i nie wywołał buntu. Jeśli H7 okaże się dobra, a mam tu na myśli działanie gry, a więc brak wielu błędów, to na pewno kupię. Już zapowiada się bardzo ciekawie, ale jeszcze nie znamy szczegółów, np. jak będzie wyglądał rozwój bohatera czy system magii, który w H6 kompletnie mi nie pasował.

Andruids PW
15 sierpnia 2014, 18:51
@Alistair Możesz zdradzić nazwę tej heroesowatej gry w kosmosie? Chętnie obczaję.

A taka strategówka fabułą nawiązująca do Might and Magiców, odbywająca się na jakichś światach, gdzie technologia wciąż walczy z postępującą barbaryzacją... ah, oddałbym nerkę za coś takiego : p

Darkem PW
15 sierpnia 2014, 18:58
Szkoda, że pozbawiliśmy się jakichkolwiek ciekawych informacji sami wykopując brakujące jednostki z plików oficjalnej strony ;). Przynajmniej na najbliższe kilka tygodni.

Czas zabić może tylko radosne próby odgadnięcia jednostek Nekropolii i Sylvanu.
Chciałbym by jako jeden z czempionów pojawił się kościany smok, Namtaru niekoniecznie, gdyż rycerz śmierci połączony z "Upiorem" znanym z H5 idealnie pasowałby na jej miejsce. W H6 bardzo polubiłem "sfinksa", ale obawiam się, że po porażce tej właśnie części gry większość nowych jednostek zostanie odrzucona. Nekropolia jest również jedną z tych frakcji, która ma najwięcej jednostek "obowiązkowych" - czyli takich pojawiających się w poprzednich częściach.

Hayven PW
15 sierpnia 2014, 19:26
@Alistair - obawiam się, że możesz mieć na myśli grę, na której silniku zostastało stworzone H5 (i nie odwrotnie).

Darkem PW
15 sierpnia 2014, 20:11
Nowy ekran miasta pojawił się w sieci. To zrzut ekranu jaki zrobiłem z filmiku, który został niedawno zamieszczony na stronie głównej.

Jest ładnie, przyzwoicie. Lepiej niż w H6, ale wciąż liczyłbym na coś lepszego :).

[IMG]http://i62.tinypic.com/2afzdi8.jpg[/IMG]

Hayven PW
15 sierpnia 2014, 20:39
Wygląda jak ten z prastarej alphy H5.

DrakeBurn PW
15 sierpnia 2014, 20:59
Piękny ręcznie rysowany ekran miasta, bardzo pasujący do całości.

Nerevar PW
15 sierpnia 2014, 21:14
Powiedziałbym, że ten ekran pasuje do stylu z szóstki, do tego z siódemki już niekoniecznie...

Alistair PW
15 sierpnia 2014, 21:33
Z tego co czytałem, H5 było oparte na silniku Silent Storm, grą niepodobną do H5. A tytułu nie pamiętam, próbuję odszukać, ale na razie nie znalazłem.


EDIT:
A jednak możliwe, że znalazłem, chwilę po wysłaniu posta przed edycją. Chyba chodziło o Spaceforce Captains.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel