Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 105 - 106 - 107

Hellscream PW
14 stycznia 2015, 21:49
Oczywiście, że nie, nawet nie ruszyłem kampanii z HVI poza tym, bo było w zamkniętej becie... Wyjaśnia to konflikt na linii gra-fabuła, który zachodzi, jeśli weźmiemy komentarz Kaspara za pewnik?

Co do Twisting Nether - kiedyś w tworach okołowarcraftowych tłumaczono to jako "Nicość"; teraz Blizz w polskiej wersji Hearthstone'a nazwał ją "Wypaczoną Otchłanią"... także co kto lubi.

Alamar PW
14 stycznia 2015, 21:49
*sigh*

Przeczytaj wstęp i ostatni akapit tego artykułu oraz wstęp tego artykułu.

EDIT:
Marzhin chyba kiedyś wspominał, że wszelkie teksty "historyczne" czy "z punktu widzenia postaci" nie do końca muszą być 100% prawdą - czyli jak znajdziesz błąd, to albo autor tekstu się najwyraźniej pomylił, albo Pustka komuś wymazała wspomnienia. Na pewno nie jest to pomyłka Ubisoftu. :P

EDIT 2:
Cytat:
Co do Twisting Nether - kiedyś w tworach okołowarcraftowych tłumaczono to jako "Nicość"
Widziałem już nether jako: "zaświaty" (Kostur Zaświatów z H6 choćby), "podziemie" (w sensie świata umarłych), "piekło" (czar Curse of the Netherworld z Heroes 5), a nawet jako "czarną magię" (nether magic).

Hellscream PW
14 stycznia 2015, 21:54
I tak uważam, że masz zgrabny nosek. :3

Acid Dragon PW
14 stycznia 2015, 22:15
Wg mnie należy też brać pod uwagę to, że wszelkie nazwy mogą jeszcze ulec zmianie. Jesteśmy gdzieś na etapie wczesnej wersji alfa gry, więc jeszcze nic nie ma ostatecznej formy.

Osobiście sądzę, że nazwa "Inkwizytor" jest po prostu lepsza od jakiegoś potencjalnego zastępnika w stylu "Opat", "Kapelan", czy innego podrzędnego mnicha. Nawet jeśli to miałoby być nie do końca zgodne fabularnie.

Hellscream PW
14 stycznia 2015, 22:22
Aye, podzielam Twój punkt widzenia, zresztą najprawdopodobniej jest tak, jak rzecze Alamar, tj. Kaspar gdacze od rzeczy. :]

Mogliby również użyć nazwy Kleryk i uzasadnić jej fabularne użycie w świecie gry. Ponadto fakt, że jak na razie nazwy klas i podklas bohaterów są na zasadzie kopiuj-wklej z ich odpowiedników z HVI, mogą jak mówisz ulec zmianie (chociaż osobiście to "mnie się nie wydaje", patrząc na nowatorskie modele w MMX).


Alamar PW
16 stycznia 2015, 16:19
Pytania i odpowiedzi - część 2

1. Rozmiar bohatera i stworów może zostać zmieniony, by lepiej współgrały z mapą przygód/polem bitwy. Ten element może ulec zmianom, aż do zakończenia prac nad grą. Ilość zajmowanych kwadratów przez stwory na polu bitwy nie ulegnie jednak zmianie (czyli Wilk to nadal jednostka 2x2 a Golem to 1x1).

2. Gra będzie wymagać tylko jednorazowej aktywacji przez internet, a potem można w nią zagrać w pełni w trybie off-line. Nie dotyczy to oczywiście gry wieloosobowej (chyba że za pomocą "Gorących pośladków").

3. Stwory będą posiadać własne animacje, wliczając te zabawne podczas "bezruchu" (co można zauważyć w grafikach jednostek na blogu Ubisoftu).

4. Będzie można w pełni wyłączyć kamerę "widokową" podczas wal, jak również tylko zmniejszyć częstotliwość jej pojawiania się.

5. Nie będzie cyklu dnia i nocy. Będzie można jednak stworzyć mapy tylko nocne, zaś z efektów pogodowych będą dostępne m.in. śnieżyce, deszcze czy burze piaskowe. Nie będą miały jednak wpływu na rozgrywkę.

6. Co było najtrudniejszą częścią tworzenia gry?
- Filozofia (założenia): znalezienie najlepszych stron serii i ich implementacja w Heroes 7
- Technologia: Edytor map.

7. Frakcje nie będą ujednolicone kolorystycznie jak w Heroes 6 - co widać choćby po jednostkach Przystani, gdzie poszczególne twory się od siebie różnią.

8. Pojawią się bohaterowie znani z poprzednich gier.

9. Pojawią się filmiki w Heroes 7, ale będą wyglądać całkowicie odmiennie od tych z Heroes 6.
(Czyżby miało to wyglądać jak w Might and Magic X?)

10. Pytania na temat wsparcia padów nie będę tłumaczyć. Odpowiedź brzmi: nie.

11. Czy moderzy będą mogli stworzyć własne frakcje?
Bardzo rozwinięty modding jest celem twórców, ale na chwilę obecną nie chcą niczego obiecywać na zapas.

Haarald PW
17 stycznia 2015, 18:08
Odpowiedź na pytanie 11 brzmi niczym obietnice rządzących polityków.

A funkcjonalny i łatwy w użyciu edytor wkładam między bajki.

Rademenes777 PW
20 stycznia 2015, 17:53
Anastazja https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/the-exiled-hierophant-anastasya

Zehir-12 PW
20 stycznia 2015, 18:52
Taaaak. Aż się cały rwę do tego czytania historyjki :P Ale w sumie trzeba im przyznać, że dawno takowych nie było, ale mimo wszystko zapchali ten czas mało istotnymi rzeczami, no powiedzmy że ci bohaterowie ujdą, aczkolwiek na moje za mało o nich powiedzieli. Ot wrzucili po dwa obrazki i krótkie opisy. A update'a pewnie się doczekamy dopiero razem z kolejnym....

TopFunny525 PW
20 stycznia 2015, 21:45
Przeczytałem to na szybko i w sumie niczego ciekawego tam nie ma. 90% podanych informacji to informacje które możemy zdobyć grając w Heroes VI i jej DLC/dodatki.

Jeżeli dobrze zrozumiałem tekst, to wg. niego Anastazja pełni w Heroes VII tą samą rolę, co pełniła dawniej Sveltana. Ogólnie tekst należy traktować jako taką przypominajkę, a nie coś, z czego można się dowiedzieć 10 nowych informacji.

Eruanno PW
21 stycznia 2015, 13:33
Czy widzieliście co Marzhin napisał na HC? Mała informacja na temat jednostek Nekropolii :P

"What I can tell you is that the returning creatures will be mostly the same as in H6, as far as the 3D models are concerned. The colours and textures, however, have been significantly reworked.

All in all I think the H7 Necro is a good balance between the Ashan-specific units and the "classic" Necropolis. But it's probably the faction with the least changes. The additions are great, though.

I will stop there for now or Nox will kill me "

Alamar PW
21 stycznia 2015, 13:36
Nihil novi.

Heroes 7 korzysta ile może z Heroes 6, stąd też masowe wykorzystanie modeli 3D jednostek (ale już nie samych tekstur/skórek) czy budowli. W końcu nawet część jednostek Akademii pochodzi z niewykorzystanych materiałów do H6.

Jeśli chodzi o samą Nekropolię, to na imprezie growej w Rosji zaprezentowano kilka grafik jednostek z Heroes 7 i można było tam zobaczyć m.in. taką grafikę kościotrupa:


Ktoś nawet na HC zamieścił dość dawno temu odpowiednie zdjęcie, ale dzisiaj raczej tego nie znajdę.

Eruanno PW
21 stycznia 2015, 13:40
Ooo, a coś jeszcze zaprezentowano :D?

Swoją drogą, zastanawia mnie w takim razie po co te wszystkie inne cięcia w budżecie.

Alamar PW
21 stycznia 2015, 14:07
To było dość dawno, niedługo po targach Gamescom. Była tam też grafika Orka z Sahaaru:


EDIT:

Eruanno PW
21 stycznia 2015, 15:55
Szukałem ostatnio tego obrazka :-) W sumie to szkielet z kart prezentuje się nieco lepiej, ale podejrzewam iż będą konsekwentni i zapewne szkielet oraz ork są ostateczną wersją. To czerpanie z H6 ma swoje plusy i minusy oczywiście. Mnie podoba się znaczna większość grafik dla elfów z Kompendium Ashanu. Z drugiej strony wciąż mam nadzieję, że nie będą używać starych modeli budynków z H6, widocznych na niektórych screenach. Czas pokaże.

Darkem PW
21 stycznia 2015, 16:13
/Podniosła muzyka/

https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/necropolis-line-up-reveal-p1

Nicolai PW
21 stycznia 2015, 16:23
W końcu jakiś konkret. W końcu mogę na coś ponarzekać.
- Szkielet trochę przesadzony i tak poza tym to czemu jest w barwach Lochu?
- Duch jest pożyczony z H6 tylko dodali chyba jakąś chmurkę przy twarzy, która zamazuje wszystko.
- Pająk? Naprawdę? Jest tyle nieumarłych do wykorzystania, a oni dają przerośniętą tarantulę?

Eruanno PW
21 stycznia 2015, 16:33
Patrzę na modele. Patrzę na komentarze. H7 nie jest chyba grą dla mnie. Czekam jeszcze na leśne elfy. Dla mnie osobiście robi się coraz mniej ciekawie pod względem graficznym.

Kammer PW
21 stycznia 2015, 17:10
No toż to jest jakiś dowcip chyba.

Szkielet jeszcze jakoś ujdzie, ale o wiele bardziej wolałbym tego księżycowego z DoC-a. A my tu dostajemy szkieleta w full płytówce. Jakim cudem on jest w stanie ją na sobie nosić?

Duch... duch wydaje się być w porządku. Ale ulepszanie do banshee godzi w moje uczucia jako gracza DoC-a. Ale dobrze, niech będzie. Może idzie z tym mniejsza moc?

Najbardziej kontrowersyjny i tak jest pająk. W DoC-u świetnie się sprawdzały, więc może nie będą pomyłką? Byleby miały tylko jakieś ciekawe zdolności... Może połączenie okaleczania i infekcji?

Ogólnie nie jest jakoś tragicznie. Mamy powiew świeżości i mamy trochę pamiątek. Ciekawe, co będzie wyżej...

Tarnoob PW
21 stycznia 2015, 21:25
Kammer strzela jakiś dowcip chyba. :-P

Póki co wygląda to dużo lepiej niż w H5, a może i niż w H6. Kammerze, odwołujesz się do gry DoC, w którą nie wszyscy fani heroes grali i wcale nie wszystkim muszą się tamte grafiki podobać. Przykładowo „Szkielet/Pająk Księżycowego Jedwabiu” brzmi co najmniej pretensjonalnie, a trójwyrazowa nazwa stwora jest nie do przyjęcia. W do­dat­ku tamtejsza grafika tego jedwabistego szkieleta jest przepakowana, karykaturalna i ashanowata w tym złym sensie, a duch importowany z H6 do DoC-a też pozostawia sporo do życzenia.

Ogólnie to nie mam nic przeciwko odwoływaniu się do innych gier – i dlatego odwołam się do tych, które się po­do­ba­ły mnie. Pająki są od dawna w tej serii i pokrewnych – np. w MM6 i w MM7:
,
ale też w King’s Bounty Legend. Pasują do Nekropoli i pasują do niej bardziej niż do jakiejkolwiek innej frakcji al­bo neutrali. W Ashanie związek nekromantów z pająkami został bardzo podkreślony – zwłaszcza w Heroes VI – dla­te­go naprawdę nie mam nic przeciwko.

EDIT: Gdzie ja niby robiłem jakieś literówki? Nie wierzę, że wpadły mi w jakichś gimnazjalnych wyrazach jak od­mia­na skrótów albo nazwy Ashanu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel