Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 105 - 106 - 107

Haarald PW
22 listopada 2014, 13:21
Cytat:
Tylko jak już pisałem jak rozwiązałbyś sprawę przełączania między dniem, a nocą? Kiedy w zamku miałoby się zacząć ściemniać/rozjaśniać? Poza tym czy grywalność wzrosłaby od tego?

Może ktoś kiedyś w jakiejś grze strategicznej fantasy pokusi się o podzielenie dnia na dwie tury: dzienną i nocną? Wtedy, jedne jednostki lepiej by walczyły_i pokonywały teren nocą, inne na odwrót, a jeszcze innym nie robiło by to różnicy

KammerKammerTagi na forum.

Demorator PW
22 listopada 2014, 13:26
Disciples III - system dnia, wieczoru i nocy działa ciekawie, ale sprawia wrażenie, że bohaterowie pokonują ogromne odległości w ciągu jednego dnia: 1 dzień = 3 tury. Pomysł jest dobry, jednak aby go wpakować musiałby siedzieć nad nim spory oddział teoretyków, informatyków, filozofów i Asha wie kogo jeszcze.

Nicolai PW
22 listopada 2014, 16:18
To jest trochę problematyczne, bo siedem tur w HoMM to tydzień. Chociaż pomysł zmiany pory dnia co turę jest jak dla mnie fajny. Byłoby można wprowadzić dodatkowy modyfikator. Przykładowo Loch i Nekropolia miałyby w nocy większy zasięg i zadawały większe obrażenia, a przy takiej Przystani czy Akademii byłoby na odwrót. Niektóre jednostki jak Rakszase radziłyby sobie tak samo dobrze zarówno w dzień jak i w nocy. To byłoby ciekawe urozmaicenie.

Tarnoob PW
22 listopada 2014, 16:38
Można? Można. :-) Byłoby super.

Oczywiście, to dość duża zmiana i nie każdemu musi się podobać. Dlatego powinna być opcjonalna – tak jak wszys­t­kie opcje WoG albo mobilni strażnicy w Heroes IV.

Viking PW
22 listopada 2014, 16:56
Ciekawy pomysł, ale co zrobić z faktem, że przyrost następowałby po 14 turach (w systemie 1 tura - dzień, 1 tura - noc)?
Można w sumie tylko zwiększyć przyrosty i armie startowe, żeby pozbyć się problemu, ale to rozwiązanie raczej mnie nie przekonuje.

Tarnoob PW
22 listopada 2014, 16:59
Na początku mapy wybierałoby się: czy ma być tryb dnia i nocy?
– Nie
– Tak, ustalony z góry – np. same noce, same dnie lub naprzemiennie
– Tak, wybór przy każdej turze – czy chce się po swojej turze czekać do nocy, czy do następnego dnia.

Viking PW
22 listopada 2014, 18:07
Ach, czyli tryb dnia i nocy byłby według Twojej propozycji albo kosmetyką albo wynikałby z fabuły (nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem Twój poprzedni post)?
Nie jest to głupi pomysł, ale chyba jednak powinien być opcjonalny, ponieważ wydaje mi się nieco sztuczny, podobnie jak wieczny dzień.
Chociaż sam w sumie nie widzę innego sensownego pomysłu na inne zorganizowanie tego systemu, więc jak najbardziej popieram Twoją koncepcję.

Alamar PW
22 listopada 2014, 20:31
Dwa nowe utwory:

Mystos Mountains

Fortune Keep

Nicolai PW
22 listopada 2014, 21:27
@Tarnoob: Wybór chyba powinien należeć do twórców map. Tak zrobiono w H6 ze strefami kontroli i to jest według mnie dobre rozwiązanie, bo mapmaker lepiej wie jaki jest zamysł jego dzieła i jakie ustawienia będą najlepsze. Co do tur dziennych i nocnych to byłoby można łatwo to ogarnąć:
- Dwie tury (dzień i noc) to jedna doba.
- Ruch dwukrotnie mniejszy niż normalnie, by nie było, że w ciągu tygodnia armia pokonuje niebotyczne odległości.
- Niektóre rzeczy, takie jak rozbudowa zamku czy Mroczny Rytuał z H5, można wykonywać tylko w turze danej pory (dzienne w Przystani, nocne w Lochu).
- Przyrosty co tydzień, czyli czternaście tur.
Wtedy mielibyśmy dwa razy więcej tur, ale byłyby one mniej-więcej dwukrotnie krótsze. Do tego modyfikatory oprócz jednostek mogłyby dotyczyć samych Bohaterów (lepszy zasięg i poprawione staty w preferowanej porze dnia) czy czarów (wiadomo, że nocą Magia Ciemności działałaby dużo lepiej). Do tego taką Przystań byłoby dużo łatwiej podbić nocą niż za dnia.
Edit: Można też zaimplementować inne cykliczne zjawiska jak chociażby fazy Księżyca (podczas pełni bonus dostawałyby istoty związane z Ashą takie jak Dridery i Feniksy, a w trakcie nowiu Demony), pory roku (latem i jesienią zbiera się plony, więc wzrasta przyrost). Zaczątek czegoś takiego mieliśmy w H6 (część tygodni była stała), więc czemu tego nie rozwinąć i oprócz losowego tygodnia dać porę roku zmieniającą się według dokładnych wytycznych?

Tarnoob PW
22 listopada 2014, 21:56
To już jest coś. Trzeba to podesłać Ubi.

Z losowymi tygodniami niech będzie też losowa np. pogoda i klęski żywiołowe. Zdarzały się już w Heroes III (al­bo i wcześniej) miesiące plagi, ale niech to będzie coś bardziej konkretnego: wichura, trąba powietrzna, tornado, po­wódź, trzęsienie Ziemi, deszcz meteorytów, susza, burza i tym podobne, zmieniające wygląd mapy przygody. :-)

Matikun PW
22 listopada 2014, 22:11
To jest przekombinowane. Po co tracić budżet na takie pierdoły? W dodatku 2 razy krótszy ruch byłby niesamowicie irytujący, wolę dłuższe tury. Zbyt dziwne te wasze pomysły ;P.

Zehir-12 PW
22 listopada 2014, 23:10
@Matikun

Nie jesteś sam :P Ja też uważam że to trochę dziwny pomysł. Po co kombinować. To by zbytnio ułatwiało grę jak dla mnie. Ot tak, poczekam sobie turę, bo wtedy będzie noc i moja magia będzie silniejsza, a wróg słabszy. Komputer też mógłby tego używać przeciwko nam. Po za tym 14 tur czekać na rekrutację :/ Trochę przy długo, nawet jeśli tury byłyby krótkie, co też było by dla mnie dziwne. Przez załóżmy 4 tury lecieć do tartaku xD

AmiDaDeer PW
22 listopada 2014, 23:21
Szkoda że utwory w tak niskiej jakości. Ale ładnie brzmią, kojarzą mi się z Heroes 2, szczególnie Mystos Mountains. Na pewno muzyka będzie mocną stroną gry.

Viking PW
22 listopada 2014, 23:42
Pewnie tak będzie, ale jak na razie żaden z utworów mnie nie urzekł, chociaż założę się, że do co najmniej 4-5 kawałków będę często wracał, tak jak z soundtracku 6 cenię sobię Ghosts of the Past, motywy Twierdzy i Świątynii oraz Alchemy of Grief.

Tarnoob PW
23 listopada 2014, 00:40
Dalej nie mogę zrozumieć, dlaczego od prawie 20 lat nie może wrócić jeden element z Heroes II: włączanie i wy­łą­cza­nie wokalu. Tam to się świetnie spisywało. Jednym śpiew w muzyce z HoMM się podoba, innym nie. To też mocno podzieliło fanów wokół Heroes IV, gdzie wokal był prawie wszędzie, a w popularnym H3 – prawie nigdzie.

Chętnie bym posłuchał muzyki z Sylvanu raz z wokalem, a raz nie, zależnie od nastroju.

Zresztą teraz w nocnej atmosferze ta melodia może średnio pasować.

Zehir-12 PW
23 listopada 2014, 09:27
Jeśli chodzi o muzykę i śpiew w zamkach w Heroes 4 to w sumie mnie jedynie wkurzał temat Azylu (Lochu), gdzie te dzieci śpiewały (które owszem pasowały do leśnych stworzeń <Rezerwat>, ale nie do zabójców i innych mrocznych stworzeń xD). Temat ludzi był ok. A reszta była instrumentalna z tego co pamiętam i były to całkiem niezłe kawałki.

Alamar PW
24 listopada 2014, 14:15
Obrazek zamieszczony na Heroes Community:



Autor (podobno) ten sam, co do rzutów grafik jednostek Przystani.

EDIT:
Coś mi ten szkic przypomina...

:P

Nicolai PW
24 listopada 2014, 14:34
Ciekawy szkic, pasowałby na reinterpretację Ponurego Jeźdźca jak ulał, ale tej jednostki przecież nie będzie w Lochu. Może jako istota neutralna? Tylko czemu nie wrzucili go do głosowania? Może jakiś porzucony koncept?
Edit: Rzeczywiście varactyl jak się patrzy ;)

Belegor PW
24 listopada 2014, 14:39
No, może dlatego_- za bardzo przypominał gada z III części Star Wars. Możliwe jednak, że to projekt wierzchowca dla mrocznego elfa. W końcu to oni głównie jeździli na jaszczurach, do żadnej innej frakcji nie pasuje, co najwyżej do akademii_- ale to bardzo byłoby NACIĄGANE.

Alamar PW
24 listopada 2014, 14:44
Jeździec tego bazyla wygląda mi raczej na orka.
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel