Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
18 listopada 2014, 16:44
Cytat:
Nekropolia to bezchmurna noc i budynki oświetlone księżycem w pełni




W obu wypadkach mamy (sagę :P) zmierzch i dodatkowo chmury, powstałe albo w wyniku burzy, albo z kłębów oparów wulkanów. W przypadku H4 widać, że i pora dnia czy zachmurzenie zmieniało się wraz z terenem.

Tuptuś PW
18 listopada 2014, 17:21
Chyba źle się wyraziłem w poprzednim poście. Chodziło mi o moje osobiste odczucia do tego, jaka pora dnia najlepiej pasowałaby do danego zamku.
Zaskoczyłeś mnie z tą animacją miasta Umarlaków z drugiej części. Nigdy nie zwróciłem uwagi na zmieniające się zachmurzenie w zamku. Jednak saga Heroes coś jeszcze przede mną ukrywa :)

Hayven PW
18 listopada 2014, 17:46
@Up - A kojarzysz taką "budowlę" - "Wieczna Burza"? :)

Alamar PW
18 listopada 2014, 18:16
Zdajesz sobie sprawę Hayven, że na większości obrazków Zamek Nekromanty z H2 jest w pełni wybudowany i mało kto dziś już pamięta, iż burza była osobną "budowlą" (na dodatek stawianą zazwyczaj, gdy miasto było w pełni wybudowane, a tym samym tło było zasłonięte budowlami i trudne do rozróżnienia)?

Douger PW
19 listopada 2014, 00:07
Szczerze mówiąc to technicznie nic nie stoi na przeszkodzie,_aby każde z miast miało dwa tryby: dnia i nocy. No prawie nic, oprócz lenistwa, "braku środków" i chodzenia na łatwiznę przez UBI.

Nicolai PW
19 listopada 2014, 00:12
Tylko jak już pisałem jak rozwiązałbyś sprawę przełączania między dniem, a nocą? Kiedy w zamku miałoby się zacząć ściemniać/rozjaśniać? Poza tym czy grywalność wzrosłaby od tego?

Douger PW
19 listopada 2014, 10:06
Grywalność raczej nie. Ale niestety mamy tylko znikomy wpływ i to tylko na warstwę wizualną, która jest moim zdaniem drugorzędna.

Alamar PW
19 listopada 2014, 17:07
Armie i wojska w Heroes 7.
W sumie nic nowego czy ciekawego nie napisano poza jednym: w akapicie o jednostkach neutralnych wspomniano "kto by odmówił garstce Złotych Smoków?"

No dobra, wspomniano też o ulepszaniu siedlisk zewnętrznych.

Viking PW
19 listopada 2014, 17:53
Dzięki za wiadomość Alamarze!
Ulepszanie siedlisk to niezły pomysł, ale sądzę, że raczej rzadko będzie się z tego korzystać. Natomiast mam pewne obawy co do wzmocnionych championów. Oby nie byli tak silni, że bez nich wygrana byłaby niemożliwa. Natomiast Złote Smoki byłyby fajną nowością, ale myślę, że w Ashanie będą pomniejszonymi Elrathami, co niekoniecznie mi się podoba.

Alamar PW
19 listopada 2014, 18:06
W sumie racja:


Viking PW
19 listopada 2014, 18:31
No proszę, mogę mieć rację! Nawet nie wiedziałem, że złote smoki były w HoMM Online, nie doszedłem wystarczająco daleko. Rzuciłem tylko przypuszczenie umotywowane dotychczaswym stanem wiedzy o smokach Ashanu w grach Ubi.

Alamar PW
19 listopada 2014, 18:34
To jest akurat Smoczy Rycerz Elratha, ale skoro Ubi wykorzystuje co się da z innych gier... :P

Viking PW
19 listopada 2014, 18:56
Aha, dzięki za wyjaśnienie. Ale to jednak pewne lenistwo ze strony twórców - moim zdaniem Smocze Bóstwo, Smoczy Rycerz i pomniejszy Smok powinny się trochę różnić. Ja np. jako laik powiedziałbym, że na screenie jest sam Elrath.

AlamarAlamarRóżnica między "achami" i "ochami" a "aha".

Viking PW
19 listopada 2014, 19:32
Dzięki za przypomnienie. Nigdy nie mogłem załapać tej subtelnej różnicy ^^

Nicolai PW
20 listopada 2014, 21:05
Taki tam nowy nowy artykuł.

Z niego wynika, że system poziomów w H7 jest kompromisem pomiędzy tym z H5 i H6. Jest to według mnie kompletnie pozbawione sensu. Albo wóz, albo przewóz. Przecież bez sensu dzielić jednostki na 3 stopnie pod względem siły należałoby wydzielić pięć poziomów.

Poza tym nic nowego, ot marketingowy bełkot. Niby nowym wymiarem rozgrywki mają być style walki. Nie jestem pewien, ale chyba od zawsze inaczej grało się Twierdzą, a inaczej Akademią. Do tego Czempioni mają być skrajnie różni. Tak sobie patrzę na Sylwan i stwierdzam, że chyba coś niespecjalnie im wyszło w tym przypadku.

Co do Złotych Smoków to może niekoniecznie podoba mi się koncept przerośnięty kurczak jako istota półboska, ale według mnie on lepiej nadawałby się na Czempiona Przystani niż pancerny steryd.

Nerevar PW
20 listopada 2014, 21:12
A spójrz ciut wyżej, na post Alamara napisany wczoraj o 17:07 ;P

Degraf PW
20 listopada 2014, 22:11
Dlaczego bez sensu? W H3 szło odczuć, że podbicie niektórych statów aby jednostka nadawała się na 3 czy 4 poziom - ot nada się 15 HP, 4 DEF i 2 ATA i już cacy. Zbalansowanie tego i usensowienie to raczej nie było łatwe, co w całych HoMM-ach udało się jako-tako tylko raz (H5). Teraz nie trzeba będzie na siłę robić z X silniejszego osobnika od X-1.

Nicolai PW
20 listopada 2014, 22:29
@Nerevar: Pardon, nie zauważyłem ;)
@Degraf: Oczywiście, zdarzały się takie sytuacje, że jednostka nie pasowała do swojego poziomu jak Hydry z H5, ale to były bardziej wyjątki niż reguły. Tutaj jednak ma to być standardem przez co de facto podział na poziomy będzie taki:
- Trzon
- Elitarny Trzon
- Elita
- Nadelita
- Czempion
I jest to bez sensu, bo po co tworzyć taki podział jeśli się go nie trzymają. Rozumiem, że taki Kawalerzysta siłą rzeczy musi być bardziej wytrzymały od Maga, ale w H6 czy CoH wywarzali to innymi współczynnikami przez co takie proporcje były minimalizowane, ale tutaj nawet się nie starają coś z nimi zrobić i po prostu stwierdzili, że wewnątrz część Elity będzie bardziej elitarna od reszty.

Douger PW
21 listopada 2014, 13:24
Z tego co wiem to o statystykach jednostek jeszcze nie ma mowy, więc chyba nie ma co narzekać zawczasu.

Rademenes777 PW
21 listopada 2014, 17:21
Elita Akademii https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/the-wizards-armies-elite-units
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel