Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 105 - 106 - 107

Nicolai PW
30 października 2014, 22:14
Znowu chcą popełnić ten sam błąd? Oparcie stref kontroli na zamkach i fortach spowoduje, że będą one strasznie duże, zwłaszcza na małych zamkach. Co do niszczenia fortów i odbudowywania to widzę, że nie ma tutaj konsekwencji. Takiej rzeczy zamkom zrobić nie można.
Swoją drogą słyszałem, że na czacie twórcy byli bardzo nieprzychylni wobec ewentualnego powrotu Gremlinów w przyszłych odsłonach i tutaj moje pytanie... co one im tak wadzą? Lepszym wyborem są pisklaki Godzilli z Farmers of Hate.

Belegor PW
31 października 2014, 00:11
Tak, są lepsze. Cóż, gremliny miały zastąpić niziołki, ale nie były tak kultowe. Mało kto za nimi tęskni czy coś. Zaś te Cabhiry, są.... no po prostu przesłodkie. Taka fajna mordeczka scynka, tyci łapki, na dodatek na małych krępych nóżkach. No słodziak normalnie, a gremlin? Albo skarłowaciała baba jaga co uciekła z kicia, albo z filmu "gremliny atakują". Bleh!

Acid Dragon PW
31 października 2014, 00:33
Odnośnie gremlinów, to problemem było to, że te z Heroes V były bardzo mocno wzorowane na gremlinach ze znanych filmów fabularnych z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Ktoś się najwyraźniej przyczepił.

Zaś poza owymi filmami, tak naprawdę niezbyt wiadomo jakby gremlin miał wyglądać, gdyż to wynalazek XX wieku, z czasów II Wojny Światowej. Spopularyzowany został prawdopodobnie tą kreskówką z królikiem Bugsem.

Więc jeśli gremliny miałyby się pojawić w H7, to musiałyby wyglądać zupełnie inaczej niż te w H5. Więc i tak otrzymalibyśmy nową jednostkę, która gremlinem byłaby tylko z nazwy.

Andruids PW
31 października 2014, 11:51
Mi się zawsze podobał design gremlina i jego bardziej rozwiniętej formy hodremlina z gry Ragnarok Online (karta).

Acid:
jeśli gremliny miałyby się pojawić w H7, to musiałyby wyglądać zupełnie inaczej niż te w H5. Więc i tak otrzymalibyśmy nową jednostkę, która gremlinem byłaby tylko z nazwy.
Hm, być może. Ale dostaliśmy nowe golemy, nowe gargulce i każdy wie co jest co. Dać by się dało, możliwości kończą się tam, gdzie ludzka wyobraźnia.

Poza tym nie widzę nic złego w wykorzystywaniu wyglądu spopularyzowanego przez jakiś medialny utwór. To pytanie do tegobasha, może zajrzy tu z tematu o Oasis, ale czy przypadkiem dżin, jako dymek od pasa w dół, a w górę humanoid nie wziął się z animacji Disneya, albo jakiejś innej? Tak czy siak zawsze będę kochał trójkę za wampira, który nie jest Belą Lugosi. Takiego właśnie potrzebujemy w siódemce, trochę obdartego i trochę potwornego. To powiedziawszy, chciałbym kiedyś zobaczyć w Heroesach wampira koniokrada. Ach, marzenie ściętej głowy.

Darkem PW
31 października 2014, 17:05
Zaczęło się...

https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/vote-for-the-dungeon-line-up

Douger PW
31 października 2014, 17:27
Najs. Mamy meduzę, beholdera, minotaura i mantykorę. Szkoda, że nie w jeden opcji. Jest nawet troglodyta i jednorożec :)Hydra tak jak przewidywałem jest championem. Szkoda,że nie pokuszono się o wymyślenie
nowego.

Jeszcze nie głosowałem.

Degraf PW
31 października 2014, 17:28
Dobre, że hydra i smok są wszędzie.

Koszmar jako teleporter może być ciekawy. Meduza to jeden LOL i niekonsekwencja. Chthonianin to chyba żart.

Kastore PW
31 października 2014, 17:52
Degraf:
Meduza to jeden LOL i niekonsekwencja. Chthonianin to chyba żart.
Mógłbyś rozwinąć myśl?

Degraf PW
31 października 2014, 17:57
To jest meduza w Ashanie. W jaki sposób perłowe kapłani stają się podziemnymi sługami fioletowych elfów - nie wiem. Co jak co, ale o tym powinni pamiętać, że rasa X została przypisana do frakcji Y.

Kastore PW
31 października 2014, 18:00
Przecież roszady frakcyjne są elementem gry niemal od samego początku...

Nicolai PW
31 października 2014, 18:10
Co do Gremlinów to też rozważałem przypadek z prawami autorskimi, ale przecież tak było z Drzewcami i nie porzucili tej jednostki tylko dali jej nowy model. Czy zmiana konceptu sprawiłaby, że to nie byłby już Gremlin? Maszkaron, Golem, Dżinn, Tytan, Rakszasa i w sumie Mag wyglądają inaczej niż w H5, a takie Rusałki to już zupełnie inna para kaloszy. Dlaczego więc można zmienić modele połowy zamku, ale Gremliny są nierentowne i trzeba je zmienić? Wystarczyłoby dać jakiegoś innego chochlika w miejsce starego konceptu.
Ale teraz może porozmawiajmy o wyborze jaki dano nam przy line-upach?
Ostrze z Cieni: W Trzonie Skrytobójca i Harcownik, które na pierwszy rzut oka będą bardzo zbliżone pod względem koncepcji i strategii. Elita dostała Koszmar przejęty od Demonów. Średnio pasuje mi ta istota do podziemi, do tego teleporter? Że co proszę? Bezimienni to fajna istota, ale wolałbym go jako Czempiona zamiast Hydry. Według mnie beznadziejna opcja.
50 Tysiąc Twarzy Malassy: Nazwa nie mówi zupełnie nic. Zestaw bardziej klasyczny, bo mamy i Troglodytę (niestety przerobionego na Ducha Ziemi) i Meduzę. Tylko pytanie czy szalone kapłanki Shalassy pasują do Mrocznych Elfów? Konstrukt w Lochu też mi średnio pasuje. Lepszy wariant, ale i tak widzę w nim minusy.
Tarcza Ciemności: Oni sobie jaja robią? Zamienili Meduzę na Mantykorę oraz Skrytobójcę na Obserwatora i dali to jako odmienny wariant? Chyba obecnie najlepsze zestawienie, ale defensywny styl pasuje do Mrocznym Elfów jak pięść do nosa.
Na chwilę obecną nie głosuję i nie wiem czy zagłosuję. Po pierwsze nie wiem nic o tych istotach, po drugie te zestawienia średnio mi podchodzą. Chciałbym Bezimiennego jako Czempiona, ale pojawia się tylko raz i to w Elicie w najbardziej beznadziejnym wariancie. Do tego Meduzy, Koszmary i Konstrukty średnio pasują do ashańskiego Lochu.

Degraf PW
31 października 2014, 18:13
Tyle, że wcześniej roszady były skutkiem zmiany kontynentu lub planety. Tutaj zaś ciagle znajdujemy się na konkretnym świecie, konkretnym kontynencie, konkretnych państwach, konkretnej mitologii itd. Równie dobrze można wrzucić anioły i bezimiennych do jednej frakcji.

Andruids PW
31 października 2014, 18:24
Tyle, że koralowa/perłowa kapłanka to nie nazwa rasy, mózgu, ergo nie wszystkie meduzy (jeśli to jest nazwa rasy) muszą być morski-minerał kapłankami. No naprawdę, to nie takie trudne.

Alistair PW
31 października 2014, 18:28
Jak dla mnie najgorszy jest pierwszy wariant. Mamy tam 3 (dorzuciłbym jeszcze czwartą - Assassina) bardzo podobne jednostki, przynajmniej przy obecnym stanie wiedzy czyli bez konkretnych umiejętności jednostek, a podejrzewam, że wzorem szóstki będą miały ich sporo:

Core creatures

Assassin/Shade: melee walker with backstab ability. Damage dealer.

Skirmisher/Darkblade: melee walker with strike and return ability and no retaliation. Damage dealer.

Elite creatures

Minotaur/Minotaur Guard: melee walker with preemptive strike and no retaliation. Damage dealer.

Faceless/Faceless Assassin: teleporter with strike and return ability. Damage dealer.

Trzy chodzące, możliwe, że trzy bez kontrataku, bo Assassin zadając cios w plecy też może nie dostać obrażeń odwetowych, choć podejrzewam, że to będzie jedna ze zdolności, więc pewnie nie do wykorzystania za każdym razem. Wszystkie cztery to Damage dealers. Czyli cztery jednostki, których podstawową rolą jest zadawanie dużych obrażeń, bez ciekawszych zdolności. Naprawdę, żeby głosowanie miało większy sens musimy wiedzieć coś więcej o jednostkach.

Alamar PW
31 października 2014, 18:29
Koralowa Kapłanka to jeden z trzech gatunków Nag (Koralowe, Jeziorowe i Głębinowe).
Meduza to nazwa (tytuł) nagi, która jest wyznawcą destruktywnego oblicza Shalassy.

Andruids PW
31 października 2014, 18:33
@Alamar W takim razie prawdopodobnie będzie retcon, skoro ulepszona meduza ma się nazywać meduzą czarodziejką. Chyba że destrukcyjnym obliczem Shalassy jest Malassa?

Alistair PW
31 października 2014, 18:40
Ok, zagłosowałem na Tysiąc twarzy Malassy. W sumie bardzo dobrą opcją jest brak podglądu wyników zanim się zagłosuje. Zagłosowałem zgodnie ze swoim sumieniem. Na razie moja opcja wygrywa i to zdecydowanie. Co prawda chciałem zagłosować na ostatnią opcję ze względu na Mantikorę jako jednostkę latającą, ale stwierdziłem, że dwójka ma ciekawsze jednostki i w przeciwieństwie do Tarczy ciemności nie ma dwóch rangerów w podstawowych jednostkach. Jak pisałem wcześniej pierwsza opcja wydała mi się dość nudna, choć może to być opcja silna ze względu na te braki kontrataku i cios w plecy. Jednak na razie wyboru nie zmieniam, chyba, że pojawią się konkretniejsze informacje.

Degraf PW
31 października 2014, 18:40
Cytat:
Chyba że destrukcyjnym obliczem Shalassy jest Malassa?

Nie bardzo - Shalassa i Malassa są to smoki żywiołów, zatem ta sama klasa.

Nicolai PW
31 października 2014, 18:59
Co do roszad to jak Degraf zauważył mamy to siedzimy na jednym kontynencie w niezbyt szerokim przedziale czasowym, więc swoboda w przerzucaniu jest mocno ograniczona. Przy takich Wilkach czy Mantykorach nie ma problemu, bo to zwykłe bestie bez podłoża fabularnego pasujące do wielu frakcji, ale Meduza? Według H6 to szalone Koralowe Kapłanki czczące aspekt Shalassy jako Niszczycielki Okrętów. Nijak pasują do Lochu, jak i jakie statki mają one topić w jaskiniach? Chyba będą musieli retconować... znowu. Mam tego powoli dosyć. Prędzej przerobią podstawy fabularne Meduz niż zrobią z Niszczycielki Okrętów Malassę w przebraniu.

Kastore PW
31 października 2014, 19:21
Nicolai:
Co do roszad to jak Degraf zauważył mamy to siedzimy na jednym kontynencie w niezbyt szerokim przedziale czasowym, więc swoboda w przerzucaniu jest mocno ograniczona.
Doprawdy niewiarygodne ile może się zmienić w ciągu dwustu lat... : /
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel