Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 105 - 106 - 107

AmiDaDeer PW
6 października 2014, 23:11
Wiecie, niegranie w jakąś grę tylko dlatego, że nie będzie krasnoludów, a zamiast jednorożców mamy mieć jelonki, wydaje mi się trochę dziecinne i mijające z celem grania w gry. :P

Zehir-12 PW
6 października 2014, 23:19
@Up

Ja osobiście tak nie uważam. Jeżeli gra będzie dobra, to będzie się w nią fajnie grało niezależnie od ras. Ale mówię tylko że takie osoby mogą się zdarzyć.

Wellplay PW
7 października 2014, 10:13
@Zehir-12 fani będą tylko glosować nad jednostkami frakcji które wybierali.

A te co są w grze dzięki developerom to już nie.

Nicolai PW
7 października 2014, 11:19
Zehir-12:
Jak dla mnie jedyne co (na dzień dzisiejszy) może zaszkodzić wysokim zarobkom z H7 to te całe głosowania. Wyobraźmy sobie, że takich głosowań będzie jeszcze dwa, czyli razem 5 (...) I taki sobie fan Heroes - pan Z bierze tak jak zapewne wszyscy udział w głosowaniach. Okazuje się, że każde głosowanie idzie zupełnie nie po jego myśli i wychodzi na to, że w grze nie znajdą się przez niego lubiane krasnoludy i lochy/demony oraz do gry wejdą 3 rasy z kiepskimi jego zdaniem line-upami.
W sumie na chwilę obecną dwa z trzech głosowań idą nie po mojej myśli, ale obrażanie się z tego powodu uważam za dziecinadę. Oczywiście mam dziwne wrażenie, że w ostatecznym rozrachunku to Soft:Ubi wybrało line-up za nas, ale umiem się z tym pogodzić. W poprzednich częściach nie mieliśmy w ogóle wpływu i jakoś żyliśmy.
Darkem:
Przestańmy narzekać, bo gdy w końcu fani mają realny głos w sprawie nowych herosów część z nas jest znów niezadowolona. Wolelibyście powtórkę Sanktuarium? Sytuację, w której dobre miasto zostało zniszczone przez olanie fanów i ich postulatów? Raczej nie...
Sanktuarium to smutna sprawa, kiedy przedstawiono line-up graczom to nie mieli na celu usłyszenie uwag i rozpatrzenie ich. Oni postawili fanów przed faktem dokonanym i chcieli przeciągnąć fanów na swoją stronę.
Jednak te głosowania też mają swoje wady. Głosujemy w ciemno i Ubi widzi w tym sens. Mieli powiedzieć więcej o konceptach frakcji, ale zrezygnowali z tego, bo mogłoby to wpływać na głosowanie... no kurde. Poza tym przez dwa tygodnie nie wiedzieliśmy czym jest Korzenny Wąż, a czym Szmaragdowy Rycerz. Poza tym wierzę, że Soft:Ubi wybierając jednostki kieruje się lepszymi kryteriami niż "lubię Jednorożce" i wolałbym jakby oni decydowali.
Wprawdzie Soft:Ubi potrafi wypuścić buble pokroju line-upu Sanktuarium, ale gracze w cale lepiej nie decydują.

Zehir-12 PW
7 października 2014, 18:47
http://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/discover-dungeon

Ubi znów zanudza nas opisem frakcji :P A ja tu czekam na jednostki akademii!!!

A wracając jeszcze do tego:



To zdaje się, że znów jako wierzchowce otrzymamy wariacje zwykłego konia, a szkoda :( W H5 wierzchowce były genialne. U każdej rasy niepowtarzalne:
- Ludzie - Koń
- Inferno - brak
- Loch - Jaszczur
- Nekropolia - Mroczny koń (tu w sumie jedyna wariacja konia :P)
- Akademia - Słoń
- Sylwan - Jednorożec
- Forteca - Mamut
- Twierdza - Bizon, czy bawół :P

Jedna z wielu rzeczy za które uwielbiam H5! Jak dla mnie część trzecia i piąta są na równym poziomie. Zobaczymy jak się spisze nasza wyczekiwana siódemeczka :P

Nicolai PW
7 października 2014, 19:38
Soft:Ubi:
Grim Stalkers for instance – strange, feral creatures of equally feline and reptilian appearance, that the Dark Elves sometimes use as mounts.
Oni w ogóle widzieli tego Ponurego Prześladowcę? W którym miejscu ma on kocie elementy wyglądu? W sumie gadzie też ciężko zauważyć.
Soft:Ubi:
I also heard stories about tribes of blind “Troglodytes” that are sometimes described as reptilian, sometimes compared to living fungi. If they do exist, I suppose they are probably minor Earth spirits, but it’s just as likely they are just an old folktale.
Czytam i płaczę... Jak można zrobić ze ślepej żaby pieczarkę ;(
Soft:Ubi:
To help them live with Malassa’s gift, thev burn specific varieties of mushrooms and inhale the vapours.
Chyba zrobię to samo i zagłuszę informacje dostarczane prze Soft:Ubi grzybkami.
Soft:Ubi:
Those who rise to the highest ranks undergo a secret ritual that lets them commune with Malassa, making them capable of dreamwalking.
Od kiedy lunatykowanie nobilituje? A tak na serio to już druga frakcja z kroczącymi w snach.
Soft:Ubi:
When the ritual is complete, their eyes become black and pupiless, and they never blink again.
Typowy objaw przedawkowania MLP...
Soft:Ubi:
Shadowbrand clan listen for secrets of the soul
Sekrety duszy? A co to takiego?
Soft:Ubi:
The political implications of these differences are (...)
Uszaci z huśtawką nastroi są neutralni, introwertycy są mistrzami prokrastynacji, a sadomasochiści to najbardziej agresywny szczep? Ciekawe, ale bez sensu...
Soft:Ubi:
I can’t quite remember who was ruling back in 660.
Pamiętasz Menana, a Raelaga nie?
Soft:Ubi:
The children of Malassa are often said to be extinct, but the ones I saw in Konos were pretty spry.
A już niektórzy przesądzili ich wyginięcie, chociaż jedna dobra wiadomość :)
Soft:Ubi:
It could possibly be the first step towards a true remedy against Void curses, one that doesn’t require dangerous trips to the Spirit World to re-enact ancient wars.
Znowu Pustka? Ile można...

Alamar PW
7 października 2014, 20:00
Nicolai:
Czytam i płaczę... Jak można zrobić ze ślepej żaby pieczarkę ;(
To akurat żart Marzhina z niektórych fanów, którzy biorą wszystkie opisy zbyt dosłownie. :P

Nicolai:
Od kiedy lunatykowanie nobilituje? A tak na serio to już druga frakcja z kroczącymi w snach.
Akurat świadomy sen to bardzo cenna zdolność. Orki wkraczają do świata duchów poprzez sen, elfy zaś dzięki grzybkom. :P

Nicolai:
Sekrety duszy? A co to takiego?
To samo co głos serca. :P

Nicolai:
Pamiętasz Menana, a Raelaga nie?
Jako że w roku zakończenia Wojny pod Górami (702) klan Blizny Duszy wraz z Raelagiem zaprzedał swoje usługi Kha-Belethowi, to nie dziwota, że ich wyklęto.
Co do zapomnienia - Pustka i wszystko jasne. Wszak w roku 660 Kapsar, Raelag i spółka walczyli z awatarem Pustki w Świecie Duchów. A Pustka ma to do siebie, że wymazuje wydarzenia z nią związane z pamięci uczestniczących w nich osób.
Tym sposobem Vein nie pamiętał o Arianie w H6:50SoP, mimo że z nią się spotkał w DoC-u - nikt, kto uczestniczył w kampaniach przeciwko Heroldowi Pustki nie pamięta już, co się tam wydarzyło - dlatego nazwano te wydarzenia Zapomnianymi Wojnami. Jedynie zapiski takie jak Dziennik Sayuri pozwalają dowiedzieć się o owej kampanii.

Nicolai:
Znowu Pustka? Ile można...
To akurat nawiązanie do MMX, gdzie Kaspar nie był w stanie uleczyć klątwy Pustki, która dotknęła pewną postać.
Jak wiemy z H6:50SoP, taką chorobę można uleczyć w Świecie Duchów, ale łatwe to nie jest.

Zehir-12 PW
7 października 2014, 20:18
A jeszcze co do głosowań. Jeśli się zdarzy jeszcze jakieś na line-up to moim zdaniem nie powinni pod każdy wybór podpisywać rodzaju armii (defensywna, ofensywna, zrównoważona), tylko dać fanom głosować ze względu na jednostki, a potem niech Ubi sam wybierze według swojego gustu, jaka powinna być ta frakcja (wtedy moglibyśmy mieć elfy ofensywne z armią balansu, co było by fajną sprawą, ale po co xD).

Degraf PW
7 października 2014, 20:35
Co zaś samej gry no to mamy bolesne konsekwencja ograniczenia świata. Połowę rzeczy wyjaśniają smocze bóstwa i magia, drugą połowę pustka. Chociaż kontynentów może być sporo ciągle siedzimy na jednym a że fabuła nie idzie do przodu no to jest ciągły retcon. Ot gdybyśmy chociaż zmienili kontynent, gdzie państwa mają jakieś związki dyplomatyczne z tym kontynentem, ale przez własną politykę nie prowadzą zaawansowanych akcji, to już byłoby ciekawiej. I mogłyby tam być ciekawsze opcje jak wyrafinowane i cywilizowane zwierzoludy, insektoidalne istoty służące naturze, skrytobójcze trolle, barbarzyńskie niziołki-kanibale itd. No ale to byłby zbyt radykalny krok (w jakimś wywiadzie tłumaczyli się, że radykalnych zmian być nie może, bo gracze będą płakać o braku rycerzach w lśniących zbrojach).

Demorator PW
7 października 2014, 20:53
Niestety Ubi w tym przypadku ma rację. Wielu z tych "fanów", którzy tak zacięcie walczyli w głosowaniu, że aż się dublowali będzie płakać, bo: "nie ma Rycesza f słotej sproji"

Nicolai PW
7 października 2014, 21:52
Zehir-12:
- Twierdza - Bizon, czy bawół :P
Bawół, angielski wyraz "buffalo" odnosi się do bizonów, żubrów oraz bawołów, ale to co dostaliśmy w TotE to niewątpliwie bawół. W każdym razie niby pomysł indywidualnych wierzchowców był fajny, ale czasami (raptor, słoń i mamut) średnio wychodził w praniu.
Zehir-12:
Jeśli się zdarzy jeszcze jakieś na line-up to moim zdaniem nie powinni pod każdy wybór podpisywać rodzaju armii (...), tylko dać fanom głosować ze względu na jednostki, a potem niech Ubi sam wybierze według swojego gustu, jaka powinna być ta frakcja (...).
Ogólnie te głosowania byłoby można usprawnić na sto różnych sposobów. Jednak Soft:Ubi jest głuchy na te sugestie i nadal musimy głosować w ciemno. Nic nie poradzimy, musimy nauczyć się z tym żyć.
Degraf:
Połowę rzeczy wyjaśniają smocze bóstwa i magia, drugą połowę pustka. Chociaż kontynentów może być sporo ciągle siedzimy na jednym a że fabuła nie idzie do przodu no to jest ciągły retcon.
Pustka to nie tyle wyjaśnienie fabularne co nowy dyżurny antagonista. Kiedyś mieliśmy Demony czyhające, by zniszczyć świat, teraz mamy Sandro, który chce wymazać wszystkie istnienie. A jak ma się fabułę tworzoną przez wiele niezależnych zespołów to mnogość kontynentów nie rozwiązałaby sprawy retconów ;)
Demorator:
Niestety Ubi w tym przypadku ma rację. Wielu z tych "fanów", którzy tak zacięcie walczyli w głosowaniu, że aż się dublowali będzie płakać, bo: "nie ma Rycesza f słotej sproji"
A czemu nazywasz ich "fanami", a nie fanami? To, że ludzie wolą Elfy od niziołczych jeźdźców bobaków to chyba naturalna rzecz w kręgach fantasy. Można mówić o zmianach w konwencji, ale na porzucenie Orków na rzecz rasy nobliwych termitów nie ma szans ;)
Alamar:
To akurat żart Marzhina z niektórych fanów, którzy biorą wszystkie opisy zbyt dosłownie. :P
Mówimy o ludziach, którzy zrobili z Rusałki krzyżówkę gacka i begonii. Dlatego wolę popanikować zawczasu ;)
Alamar:
Akurat świadomy sen to bardzo cenna zdolność. Orki wkraczają do świata duchów poprzez sen, elfy zaś dzięki grzybkom. :P
Może w odniesieniu do Ashanu tak, ale i tak średnio podobają mi się Majarze bis.
Alamar:
Jako że w roku zakończenia Wojny pod Górami (702) klan Blizny Duszy wraz z Raelagiem zaprzedał swoje usługi Kha-Belethowi, to nie dziwota, że ich wyklęto.
Wierzę na słowo, bo nie przypominam sobie, by były jakieś materiały mówiące kiedy Blizna Duszy przeszła na Chaotyczną Stronę Ashanu. Tylko była ta misja z H5, w której Agrael dopiero zaczynał służbę u Kha-Beletha i wydawało mi się, że odbywała się ona pomiędzy Piątym, a Szóstym Zaćmieniem.
Alamar:
Co do zapomnienia - Pustka i wszystko jasne. Wszak w roku 660 Kapsar, Raelag i spółka walczyli z awatarem Pustki w Świecie Duchów. A Pustka ma to do siebie, że wymazuje wydarzenia z nią związane z pamięci uczestniczących w nich osób.
The Void clouds everything ;) A tak na serio to niby jest to jakieś wyjaśnienie, ale w H6:50SoD nawet nie zasugerowali takiego biegu wydarzeń. Fajnie dowiadywać się tego post factum ;)
Alamar:
Tym sposobem Vein nie pamiętał o Arianie w H6:50SoP, mimo że z nią się spotkał w DoC-u - nikt, kto uczestniczył w kampaniach przeciwko Heroldowi Pustki nie pamięta już, co się tam wydarzyło - dlatego nazwano te wydarzenia Zapomnianymi Wojnami.
Fajnie, że do zrozumienia wprowadzenia do H7 trzeba znać zakończenie H6:50SoD w kontekście fabuły z DoC ;) I tak na marginesie mam już powoli dosyć tej wszechobecnej Pustki.
Alamar:
To akurat nawiązanie do MMX, gdzie Kaspar nie był w stanie uleczyć klątwy Pustki, która dotknęła pewną postać.
Tak, ale pomimo tego nawiązanie na siłę i znowu o Pustce.

Alamar PW
8 października 2014, 13:14
Nicolai:
Pustka to nie tyle wyjaśnienie fabularne co nowy dyżurny antagonista
Pustka to reset button Ubisoftu.
- Ups, zrobiliśmy coś głupiego: w H5 nikt nie pamięta o Raelagu, a w H6 uczyniliśmy go przywódcą. Jak się z tego wyplączemy?
- Pustka! Wymazała wspomnienia wszystkim. W końcu to magia!

Nicolai:
Wierzę na słowo, bo nie przypominam sobie, by były jakieś materiały mówiące kiedy Blizna Duszy przeszła na Chaotyczną Stronę Ashanu. Tylko była ta misja z H5, w której Agrael dopiero zaczynał służbę u Kha-Beletha i wydawało mi się, że odbywała się ona pomiędzy Piątym, a Szóstym Zaćmieniem.
Wpierw cytat:
Cytat:
"In 702 YSD, as the War Under Mountain turned against the Dark Elves, Raelag,Tuidhana's elder son, signed a pact with exiled Demonists from the Seven Cities. His clan, the Soulscar, turned to secret Demon worship."
Co do scenariusza "Krąg nienawiści" to:
- Opowiadał on o tym, jak kurduple rozpoczęły wojnę, niszcząc świątynię Malassy swym drążeniem tuneli.
- Jak kultyści zaoferowali swą pomoc elfom.
- Jak mroczne elfy pokonały kurduple i ukarały Hangvula za jego głupotę.
Przypomnę tylko, że wojna zakończyła się w roku 702 RSS przegraną elfów. Jakim cudem to wszystko może mieć logiczną całość? Nie mam pojęcia, ale chyba zaraz kogoś się zapytam i mam nadzieję, że odpowiedź będzie inna niż "Void".

Zaś misja, o której mówisz - Próba Agraela - opowiada, jak został on prawą ręką Kha-Beletha. Jeśli dobrze pamiętam, to w samej misji już wspomniano, że jego agentem był od jakiegoś czasu.
Scenariusz rozgrywa się tuż po Piątym Zaćmieniu.

Nicolai:
I tak na marginesie mam już powoli dosyć tej wszechobecnej Pustki.
Dopiero teraz? :P

Hubertus PW
8 października 2014, 13:54
Dla mnie przede wszystkim głupotą jest to, że fabuła w kolejnych Heroesach się cofa w czasie historii kAshanu. Do takich zabiegów należało się solidnie przygotować budując porządny storyline z zaznaczonymi ważnymi punktami, bohaterami i ich rolą połączonymi w sensowną i logiczną całość.
Tu mści się idiotyczna polityka Softu: Ubi by za fabułę w grze brali się za każdym razem inni i przypadkowi ludzie wciskający swoje pomysły bez ładu i składu. Przez to mamy idiotyczną Pustkę, idiotyczne księżycowe feniksy (te przynajmniej nie pojawią się w H7 ;p) i inne urągające inteligencji zabiegi.

Nie ma nikogo kto by czuwał nad spójnością fabularną marki Might and Magic i stąd jest francuski pasztet ;p (Le Breton bardziej zajmuje się pozowaniem do fotek i tanim efekciarstwem niż budowaniem przekonującego klimatu).

Alamar PW
8 października 2014, 14:12
Cytat:
idiotyczne księżycowe feniksy (te przynajmniej nie pojawią się w H7 ;p)
Jesteś pewien? Sylwańskie feniksy się nie pojawią, ale chyba nikt nie zapewnił, że te z H6 też nie.

Cytat:
Nie ma nikogo kto by czuwał nad spójnością fabularną marki Might and Magic i stąd jest francuski pasztet ;p (Le Breton bardziej zajmuje się pozowaniem do fotek i tanim efekciarstwem niż budowaniem przekonującego klimatu).
Teoretycznie Le Beton :P ma funkcję "World Coordinator" i spójność świata spada na jego barki. Teoretycznie.

Nerevar PW
8 października 2014, 14:57
Cytat:
Jesteś pewien? Sylwańskie feniksy się nie pojawią, ale nikt nie zapewnił, że te z H6 też nie.
Marzhin aby nie stwierdził, że w Sylvanie znajdziemy "moonixa" (czyli de facto feniksa z H6)?

Alamar PW
8 października 2014, 15:00
Coś tam Acid się go pytał o neutralnego feniksa...

EDIT:
Jest i opis Inferna.

Acid Dragon PW
8 października 2014, 17:25
Ostatnie posty są chyba są ze sobą lekko niekompatybilne względem zrozumienia ;).

Anyway, obecnie sytuacja wygląda tak, że powrót "odrzuconych" jednostek Sylvanu (w tym Feniksa) jako jednostek neutralnych jest bardzo mało prawdopodobny.

Ponieważ Marzhin nie wdawał się w szczegóły, gdy odpowiadał na moje pytanie, dla mnie oznacza to brak Feniksa srebrnego, złotego, niebieskiego, księżycowego, ognistego, elfickiego, "rekrutowalnego", przyzywanego przez zaklęcia, czy jakiegokolwiek innego.

Jednakże nikt jeszcze nie rozplanował jednostek neutralnych. Nie wiadomo ile ich będzie i jakie one będą. Być może Feniks dostanie "drugą szansę", ale nie liczyłbym na to.

------

Co do fabuły w grach Ashanu, to akurat skakanie po chronologii w zasadzie mi nie przeszkadza. Pozwala to na opowiedzenie w miarę zamkniętych historii, choć ciągle jakoś ze sobą połączonych, co wg mnie jest dobrym zabiegiem fabularnym gdy mówimy o serii różnych gier, wydawanych na przestrzeni kilkunastu lat i tworzonych przez różnych ludzi.

Przeszkadza mi sam Ashan, który do dnia dzisiejszego pozostaje dla mnie przykładem dobrze skonstruowanego i w miarę spójnego, ale jednak generycznego, nieoryginalnego, "standardowego" świata fantasy.

Nie ma tu co odkrywać, czym się zaskoczyć.
Doszło nawet do tego, że znamy praktycznie fabułę gry zanim jeszcze została napisana. Bo choć nie wiemy, o czym konkretnie będą opowiadać kampanie, to jednak wiemy kto wygra, kim będzie i jakie będą konsekwencje tych wydarzeń. Wiemy też, że historie z kampanii nie mogą mieć decydującego wpływu na dalszą fabułę, bo z założenia są wymienne - obojętnie czy wygra Loch, czy Inferno, dalsza fabuła pozostanie niezmieniona. Więc żaden elf nie spowoduje drugiego Rozliczenia, ani żaden diabeł nie rozpocznie kosmicznej inwazji. Przyjdą, opowiedzą historię, pójdą. Ot, cała fabuła.

Nicolai PW
8 października 2014, 20:19
Alamar:
Przypomnę tylko, że wojna zakończyła się w roku 702 RSS przegraną elfów. Jakim cudem to wszystko może mieć logiczną całość? Nie mam pojęcia, ale chyba zaraz kogoś się zapytam i mam nadzieję, że odpowiedź będzie inna niż "Void".
Nie będzie Pustki, ale będą dusze Krasnoludów sklejane w Walkirię. Czy ta odpowiedź Cię kontentuje?
Alamar:
Dopiero teraz? :P
Denerwowało mnie to od dawna, ale Pustka zatarła wspomnienia, zapomniałem o całej sprawie i teraz shejciłem na nowo ;)
Hubertus:
Dla mnie przede wszystkim głupotą jest to, że fabuła w kolejnych Heroesach się cofa w czasie historii kAshanu.
Od czasu H6 wszystko zaczyna się w miarę chronologicznie i spójnie. Tylko co z tym H5-DM-HK? Mogę się założyć, że sięgną po rozwiązanie ze Star Treków Abramsa tudzież Days of Future Past i okaże się, że Sandro Pustką zmienił bieg historii i te części nigdy nie miały miejsca. Jakiś chętny?
Alamar:
Jesteś pewien? Sylwańskie feniksy się nie pojawią, ale chyba nikt nie zapewnił, że te z H6 też nie.
Nie zapewniali czasem, że porzuconych jednostek nie będą przemycać jako neutrali?
Alamar:
Jest i opis Inferna.
Wow. Inferno. Such new info.
Soft:Ubi:
Scholars and Wizards have many theories, more or less far-fetched, about who or what this Demon Sovereign could be. Kha-Beleth is never seen without his armour, so we don’t even know what he truly looks like.
Niech zgadnę... Sar-Shazzar?

Zehir-12 PW
8 października 2014, 21:24
A tak przy okazji to mógłbym się skądś dowiedzieć jak Raelag stał się Agraelem? I w ogóle gdzie mogę sobie poczytać o fabule SoD, bo definitywnie nie będę już tych kampanii przechodzić, a chciałbym wiedzieć co się tam działo (oprócz Sandra o dużej zawartości pustki :P)

I nie chodzi mi o tą chronologię, co była jakiś czas temu publikowana, bo tam było dość mało napisane na ten temat.

Dofcio PW
9 października 2014, 16:49
Zgadzam się z powyższym, uważam że potrzebny jest coś jak "scenariusz" kampanii z H5 i H6 (kto-komu-po co-jak-kiedy-ile miał ciastek w plecaku) dla osób które np.: nie potrafią przejść kampanii lub po prostu nie działa im gra (cholerny Conflux)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel