Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 105 - 106 - 107

Hubertus PW
2 października 2014, 20:44
Zamiast opata jest przeor, to dobra decyzja, a dire wolf jest wilkorem, jak u Martina, ale, kawalerzysta został... kawalerem... na Boga... WTF?

Było co prawda takie francuskojęzyczne anime, Le chevalier D'Eon, w polskim tłumaczeniu Kawaler miecza, bo kawalerami nazywano oddanych służbie, ale konna jazda jest kawalerią, a liczba pojedyncza to kawalerzysta, a nie kawaler xP

Demorator PW
2 października 2014, 20:48
Kawaler to jak najbardziej poprawna forma. Od fr. chevalier - rycerz. Poza tym wystąpiła już w np. M&M7.

Degraf PW
2 października 2014, 20:53
Zanim zaczniesz potępiać mógłbyś chociaż rzucić okiem do słownika

http://pl.wiktionary.org/wiki/kawaler
http://pl.bab.la/slownik/polski-angielski/kawaler

Hubertus PW
2 października 2014, 20:58
Rycerz pieszy, jak najbardziej ale nie konny z lancą, to zbyt przestarzała i myląca nazwa, powinien być kawalerzysta, zwłaszcza, że ulepszona wersja to kirasjer.

Nerevar PW
2 października 2014, 21:12
Gdzie jak gdzie, ale w fantasy archaizmy mają rację bytu. Już wilkor gorszy, bo gdybyś nie wspomniał o Martinie za cholerę nie wiedziałbym, skąd wzięli tego typu nazwę ;P

Nicolai PW
2 października 2014, 21:22
Degraf:
@Nicolai - ale w takim razie i Landsknecht jest archaizmem. Jeżeli otworzysz różne słowniki to takie wyrazy, które dla gracza wydają się być naturalne, jak "puklerz", "pawęż" są traktowane oficjalnie jako archaizm.
Po części tak, bo nie używa się tego słowa powszechnie, ale i tak pojawia się ono w literaturze fachowej, a "orc" w swoim pierwotnym znaczeniu już nie.
Nerevar:
Już wilkor gorszy, bo gdybyś nie wspomniał o Martinie za cholerę nie wiedziałbym, skąd wzięli tego typu nazwę ;P
Nazwa "Wilkor" od zawsze mi odpowiadała, ale "Srebrnogrzbiet"? Niby kalka językowa oryginału, ale po prostu gryzie w język. A "Nadzorca" i "Sędzia" z kolei nijak mają się do oryginalnych nazw.
Edit: Już poprawiony cytat ;)

Hubertus PW
2 października 2014, 21:34
Ten cytat to nie ode mnie Nicolaiu.

Srebrnogrzbiet pewno bardziej gryzie w brzuch lub tyłek niż w język :P

Co do nazwy to może "Siwogrzbiety" w l.p., a w l.m. "Siwogrzbieci" byłoby bardziej swojsko.

Alamar PW
2 października 2014, 21:38
Srebrnogrzywy/a - pojawiło się tu i tam, nawet w kilku grach fantasy (NWN2).

Degraf PW
2 października 2014, 21:43
Zawsze można zreinterpretować "Basiora" i zamiast konkretnego wilka nazwać tak jakąś odmianę.

Zehir-12 PW
3 października 2014, 15:50
Ciekawe kiedy zaktualizują stronkę akademii :P

Wellplay PW
3 października 2014, 17:41
Gdy ujawnią wszystkie informacje w ten sam sposób jak z Przystanią.

Zehir-12 PW
4 października 2014, 17:29
I ciekawi mnie też czy użyją tego portretu, który Alamar znalazł w plikach Cieni Mroku :P i czy w ogóle będzie można tworzyć własnych bohaterów, bo mi ta opcja w h6 bardzo przypadła do gustu :) Ale za to nie ma być confluxu, nie? W sumie bez niego było by ciężko ich tworzyć, ale zobaczymy..


Haarald PW
4 października 2014, 18:37
W Heroes III mieliśmy po 16 podstawowych bohaterów na frakcję, w części IV też było ich całkiem sporo. Dwie kolejne części to o połowę mniejsza liczba hirosów. Powinni pójść w całkiem inną stronę dodając pewną ilość w grze, a dalszych wypuszczać co jakiś czas na zasadzie ściągnięcia sobie nowych postaci w formie aktualizacji zasobów gry.... może nawet za "tzw." żetony czyli uzyskane osiągniecia co dodało by smaczku grze.

Kammer PW
4 października 2014, 18:48
To śmierdzi DLC.

Zehir-12 PW
4 października 2014, 20:18
W każdym razie bohaterów będzie sporo, skoro mają być aż 4 klasy xD

Górski PW
4 października 2014, 21:12
Dark Dragon na mnie nakrzyczał żebym nie robił błędów, dobrze postaram się ich już nie robić, i jeszcze raz za to przepraszam. No ale przechodzę do tematu, piszę tu o dadatku myśle że najbardziej prawdopodobną rasą jest sanktuarium xP

flapdzak PW
4 października 2014, 21:13
Czy sporo bohaterów? Tego nie dowiemy się zbyt wcześnie.
Jeśli chodzi o 4 klasy, to w jednej może być tylko np. 3 bohaterów :( .
Ale miejmy nadzieję, że będzie dużo.

Zehir-12 PW
4 października 2014, 21:44
@Górskikrasnolud

Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne w dodatku jest pojawienie się którejś z obecnie wybieranych ras (analogicznie loch w podstawce, inferno w dodatku lub na odwrót). Zaś idąc dalszym tropem uważam, że powrót krasnali jest bardziej prawdopodobny od sanktuarium. Nie sądzę, żeby wielce duszkowate wężoludy mogły mieć aż tak dużo zwolenników by ich powrót był bardziej priorytetowy od liliputów :P. Sanktuarium traktuje jako eksperyment, takim jak były krasnale z H5, lecz ten drugi moim zdaniem sprawdził się o wiele lepiej, mimo tej całej przez WAS nie lubianej monotonii. Krasnale miały fajną strategię. Defensywa, runy i ciężkie do podbicia zamki. I miały nawet jednostkę latającą/teleportującą się :P

@flapdzak

No w sumie racja. Już 4x3 daje 12, co dla Ubi może być taką liczbą w sam raz :P Ale tyle i tak to całkiem sporo. No, ale najlepiej sprawdził by się moim zdaniem system z tworzeniem własnych bohaterów :P Jedyna rzecz, która mi się w Confluksie w H6 nie zbugowała :P

Byakuya PW
4 października 2014, 21:47
Zehir-12:
W każdym razie bohaterów będzie sporo, skoro mają być aż 4 klasy
Tak właściwie to chyba będzie ich sześć http://mmh7.ubi.com/en/factions/haven (nie mam pojęcia jak wstawia się screena na forum więc sprawdźcie sobie w linku).

Zehir-12 PW
4 października 2014, 21:51
@Byakuya

Właśnie nie do końca wiem o co z tym chodzi :P Bo wcześniej mówili, że będzie 4, w akademii też pokazuje tyle, a dopiero po tej aktualizacji zmieniło się na 3 bohaterów mocy i 3 magii. Nie mam pojęcia skąd by mieli wziąć tyle różnych klas. Lepiej niech już będzie ich mniej, ale bardziej zróżnicowanych, niż na odwrót. No bo co potem wymyślić?

Przykład:
Bohaterowie mocy:
- Miecznik
- Włócznik
- Paladyn
- Łucznik
- Kusznik
...

To już oczywiście byłby baaardzo skrajny przypadek :P Ale klasy powinny się różnić od siebie czymś więcej niż nazwą i jakąś umiejętnością xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel