Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 105 - 106 - 107

Matikun PW
1 października 2014, 16:05
Cóż, może nie jaszczuroludzi, ale na przykład bagienne nagi? Jest to możliwe? Niech mi ktoś przypomni :P.

Acid Dragon PW
1 października 2014, 16:19
Dodałem do komnat Heroes VII stronę "Odrzuceni", aby kronikować dla potomności rzeczy, które mogły być, a nie są.

Nicolai PW
1 października 2014, 16:32
Alamar:
Idź do księgarni, wybierz dwie różne książki z tej serii i porównaj spisy, bo mam wrażenie, że chyba coś przegapiłeś.
Zajrzę w swoje książki, ale możliwe, że rzeczywiście mylę, bo już dawno nic z SW nie czytałem. I koniec prywaty ;)
Alamar:
Wybacz, czasem zapominam o szczegółach. Przy okazji dyskusji na temat tych przerośniętych krasnali (na forum HC lub na Celestial Heavens dość dawno temu), Marzhin wspomniał chyba, że Thanowie są (...), zaś wojownicy jaguara (...)
To już wiemy coś więcej, czyli jak zobaczymy trzymetrowego Elfa to mamy wiedzieć, że w młodości wpadł do kociołka ze Smoczą Krwią? Swoją drogą smutne, że dają tak oklepane motywy, ale z drugiej strony... lepsze to niż trupia ciąża Drzewców. I na marginesie o kruszeniu skał przez Berserków było w opisie jakiegoś miasta z H5.
Alamar:
Paladyn przynajmniej wyglądał jak ktoś, kto mógłby ze smokiem powalczyć (a na pewno doskonale kroił nieumarłych), a to coś? Co najwyżej z wilkiem czy zwierzoludźmi czarodziei z Akademii.
To coś wygląda jakby przez swoją budowę anatomiczną nie byłoby w stanie podrapać własną brodę, a co dopiero smoczą... mieczem :) Poza tym wbrew pozorom nie wygląda tak słabo jak się Tobie wydaje (no, może po uwzględnieniu wielkości na polu bitwy).
Acid Dragon:
Dodałem do komnat Heroes VII stronę "Odrzuceni", aby kronikować dla potomności rzeczy, które mogły być, a nie są.
Szmaragdowi Rycerze [*] Nigdy o Was nie zapomnimy!

Górski PW
1 października 2014, 16:39
Cytat:
Nie wrzucą, bo jednym z dziesięciu "przykazań" dla twórców Ashanu jest brak kolejnych frakcji, innych niż znana już dziewiątka.
Wwiem, chociażby dlatego chciałbym, by herosa robili już w nowym świecie i nie ukrywam tego, dla mnie mogli by już go robić w innej firmie -,-

Zehir-12 PW
1 października 2014, 16:42
@Acid Dragon

E tam. Ja bym aż tak pesymistycznie się nie nastawiał ;) Wątpię w to, że krasnoludy już w ogóle nie wrócą. Wiadomo jedno. W DLC (kurde po co znowu nam ten kit wciskają) nie będzie żadnej nowej rasy, ale wątpię, że po tak zapewne udanej grze (bo na razie wszystko na to wskazuje) zabraknie im pieniędzy na dorobienie tej jednej, czy dwóch ras w większym dodatku. Jeśli kolejnym głosowaniem będzie loch i inferno, to jestem pewien, że przegrana rasa zagości jeszcze w H7. W końcu bez żadnej z tych ras nie wyobrażam sobie gry. Co do krasnoludów może być gorzej, bo teoretycznie da się bez nich obejść, ale dla mnie krasnoludy stały się częścią Ashan. Nie widzę też powodu, dla którego UbiSoft miałby znów ograniczyć liczbę ras do 6 czy 7 (Chociaż by w sumie pasowało H6 - 6 ras, H7 - 7 ras xD). Wiem, że w pewnych sprawach jestem zbyt optymistyczny, lecz jednak liczę jeszcze na łaskę tej jakże znienawidzonej przeze mnie firmy, jaką jest UbiSoft. Mają szansę się zrehabilitować. Więc niech przemyślą obecność krasnali w Ashan.
Tyle ode mnie :)

Degraf PW
1 października 2014, 16:51
O to mi chodzi:

"Landsknecht jest zły, bo to makaronizm"
"Ork to makaronizm"
"Nikt nie dostał zawału serca ponieważ zastosowano nazwę ork"

Zaś jeżeli chodzi o osprzęt to zauważ, że i bojowe użycie mieczy przez średniowieczne rycerstwo nie było stosowane na masową, jak to przedstawia się bohaterów miast ludzkich w grach fantasy w tym i HoMMach, skalę z przyczyn ekonomicznych (broń prawie w pełni wykonana z dobrego stopu metalu nie było rzeczą tanią) i w różnych regionach, w różnych okresach miecz był wypierany przez topory, kiścienie. Ze względu na kawaleryjskość rycerzy chętniej używane były lance, w późniejszej epoce kopie, drzewce. Jeżeli więc nikt nie dostał zawału serca, bo nie ma modelu rycerza skaczącego po świecie z toporem, dlaczego landsknechci, którzy chętnie stosowali też mieczy dwuręcznych (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Landsknecht_1.JPG; http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1a/Ernst_I._von_Baden-Durlach.jpg), broni palnej (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/363_Schw%C3%A4bischer_Bund_Der_Brandmeister.jpg), halabard (http://talbotsfineaccessories.com/books/landsknecht-2.GIF) i innej broni?

Jakby nie patrzeć to wojska sprzed XVIII wieku to nie były wojska umundurowane i uzbrojone na jedną modę, gdzie panował ścisły regulamin sprzętu. Dlaczego więc na polu bitwy może znaleźć się 8 modeli tej samej jednostki, która wygląda tak samo wszędzie?

Jeżeli już się bawimy w rygoryzmy to trzymajmy się ich permanentnie a nie selektywnie...

Górski PW
1 października 2014, 16:56
Cóż ujme to w następujący sposób: może heroes 7 będzie sobie ale ludziom się nie spodoba będą wysyłać jakieś listy że gra jest lipna i zmotywuje ich to do stworzenia heroesa 8 gdzie będzie nowy świat nowe rasy i nowi bohaterowie a nie że zgapili Craga Hacka i Sandro. Szkoda że państwo nie nazywało się Erathia :P (Poprzednie zdanie to sarkazm XD) więc generalnie mówiąc: być może jeśli siódemka nie odniosła by sukcesu to by stworzyli ósemke gdzie by może w końcu wyszła Tatalia albo... the forge :)

Alamar PW
1 października 2014, 16:57
Degraf:
Jakby nie patrzeć to wojska sprzed XVIII wieku to nie były wojska umundurowane i uzbrojone na jedną modę
A czy przypadkiem drużyna książęca z czasów Mieszka i Bolka nie była tego zaprzeczeniem? Z tego co pamiętam byli to chyba wojowie na żołdzie i wyposażeni przez księcia, a nie jak w późniejszych czasach pospolite ruszenie rycerskie, gdzie każdy rycerz był w innej zbroi i z innymi przybocznymi/pachołkami.

Andruids PW
1 października 2014, 16:59
Nie wiem jak wy, ale gdyby Landsknecht miał topór, albo morgenstern zamiast miecza, byłby w moich oczach 2x lepszy.

Górski PW
1 października 2014, 16:59
W_ogóle wie ktoś, kiedy głosowanie na "Inferno vs Lochy"?

Andruids PW
1 października 2014, 17:01
Pewnie nieprędko, najpierw Ubi nie może się zdecydować czy wypuścić jakiegoś newsa w związku z falą listów z pogróżkami jakie otrzymali, czy nie : p

Górski PW
1 października 2014, 17:05
Cytat:
Pewnie nieprędko, najpierw Ubi nie może się zdecydować czy wypuścić jakiegoś newsa w związku z falą listów z pogróżkami jakie otrzymali, czy nie : p
hmmm jak taki list wysłać XD :D

Acid Dragon PW
1 października 2014, 17:11
@Zehir-12

Sądzę, że jestem bardziej realistą niż pesymistą. Póki co, zostało powiedziane, że:
- odrzucone frakcje nie są przewidziane do żadnego DLC
- odrzucone jednostki nie mają prawie żadnych szans wrócić jako neutralne
- niemal na pewno w kampanii Sylvan Jednorożce nie powrócą jako "jednostki kampanijne" (analogicznie do gryfów)

Nie powiedziano zaś nic, co dałoby realną nadzieję na to, że będzie inaczej.

Oczywiście, jak nawet Marzhin powiedział, "nigdy nie mów nigdy", ale do czasu udostępnienia przez twórców innych informacji, należy jednak uznać, że jeśli nawet powrót odrzuconych frakcji i jednostek jest możliwy, to jednak jest to bardzo mało prawdopodobne.

Fandor PW
1 października 2014, 17:52
Jest nadzieja, że skoro nie będą to jednostki neutralne mogą mieć w planach DLC/dodatek w którym dostaniemy alternatywne jednostki z którymi nie wyrobią się przed premierą (np. Ubi ma na tą chwilę gotowy model elfa wojownika i czeka czy da mu hełm, tarcze i miecz czy dwa ostrza dlatego nie wypuści obu tych jednostek). Oczywiście to tylko spekulacje, a jeżeli się ziszczą będą miały swoją cenę.

Degraf PW
1 października 2014, 17:59
@Alamar - źródła mówią tylko o tym, że ich sprzęt by finansowany z kiesy książęcej. Ani Ibrahim ani Gall nie piszą nić, co by wskazywało że "Drużyna Książęca" była wczesnośredniowieczną wersją "Armii Klonów"

Nicolai PW
1 października 2014, 21:22
@Degraf: Chyba nie zrozumiałeś tonu mojej wypowiedzi. Landsknechta uważam za zbędny makaronizm, bo nie widzę sensu używania tej nazwy. Mógłby to być mieczownik, krzyżowiec albo coś innego. Nie było potrzeby sięgania do języka niemieckiego, by znaleźć odpowiednie określenie. To tak jakbyśmy nazwali coś "elöharcos" mając własnego "harcownika".
O orężu wspomniałem w kontekście dopplersoldnera, który pasowałby tutaj dużo bardziej od landsknechta sięgającego po miecz dwuręczny relatywnie rzadko.
Co do Orka i całej reszty to trochę zrobiłeś z igły widły. Co innego przedstawić jednostkę z bronią, którą używa bardzo rzadko (landsknecht i miecz dwuręczny) lub nawet w ogóle (kirasjer i kopia), a co innego przedstawianie jednostki z bronią będącą jej symbolem (rycerz i miecz). Między tymi przykładami po prostu nie ma równowagi.
A jak dodać Orka do tej całej mieszanki to już w ogóle. Co innego zredefiniować archaiczne słowo, które wyszło z użycia, a co innego wziąć słowo pojawiające się w podręcznikach i zrobić z niego co innego jak z kirasjerem.
@Acid Dragon: Według mnie najważniejszym czynnikiem decydującym będą pieniądze. Jak rezerwy magazynowe będą schodzić w dzień to Soft: Ubi da nam nawet pięć dodatków ;)

Zehir-12 PW
1 października 2014, 21:38
@Acid Dragon

Mi już nawet nie chodzi o te niewykorzystane jednostki z elfów, bo co do nich to jestem niemal pewien, że nie zostaną już użyte, natomiast widzę spore szanse na krasnale w dodatku :) Ale jak zwykle <odpukać> UbiSoft zapewne znów coś zepsuje i ich nie będzie xD

Alistair PW
1 października 2014, 22:22
Właściwie jestem ciekaw, jeśli tak prawie zdecydowanie zaprzeczają, że przegrane rasy nie pojawią się w DLC, to ciekawe, co się w nich pojawi. Inne rasy? W to, że nie będzie DLC lub dodatków, to absolutnie w to nie wierzę (co nie znaczy, że na pewno mam rację).

Hubertus PW
1 października 2014, 22:28
Ja sądzę, że wiele zależy od sprzedaży H7, jeśli pójdzie dobrze to dorobią mnóstwo DLC, tak było z Settlersami7 (wtedy dostaniemy nawet frakcje których nie było :P), a jeśli słabo, to, podobnie jak z H6, szybko zakończą produkcję.

Teraz mówią, że nie będzie przegranych fakcji, by potem gracze się nie domagali ich udostępnienia, a jeśli będzie się to im opłacało, to je utworzą, zwłaszcza, że koncepty i chociaż wstępne modele na pewno stworzono.

Acid Dragon PW
1 października 2014, 22:38
Cóż - technicznie rzecz biorąc, jeśli pierwotne informacje się potwierdzą, to jedna z frakcji nie będzie w podstawowym składzie gry, bez względu na wynik głosowania - Sanktuarium.

Aczkolwiek faktem jest, że za wcześnie jeszcze na rozmowy o dodatkach. Ich ilość oraz zawartość nie jest jeszcze nawet w planach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel