Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 105 - 106 - 107

Belegor PW
28 września 2014, 09:52
Cóż Anastazja i Świetłana nie miały z tym problemów, do czasu aż kawałek po kawałku nie zaczęły się rozpadać. Ale to one najdłużej "żyły" z dynastii Gryfów.

Nicolai PW
28 września 2014, 12:29
Alamar:
A nie zdziwiło Cię, że "kolekcja" zaczyna się od "Imperium..." a kończy na trylogii Czarnej Floty? :P
Cienie Mindora chyba były wydane później?

AlamarAlamarNa początku każdej książki masz chronologię, a i tak trudno wszytko to uporządkować. Układanie tego wg kolejności wydania byłoby już sadyzmem.

Alamar:
1. Rada Cieni to nie doradcy Iwana. Ivan's Council i Shadow Council to dwie rożne rzeczy. Rada Cieni to gracze (czyli my), Rada Iwana to szóstka bohaterów, którzy opowiedzą mu swoje bajki na dobranoc.
Alamar:
3. Irina, podobnie jak Antoś i Sandor, od dawna powinni nie żyć. No chyba że znaleźli jakieś komory hibernacyjne, tudzież wysłano ich do innego wymiaru/Świata Duchów albo zamieniono w kamienne posągi. Ech, możliwości jest tyle, że jeśli autorzy się uprą, to dostaniemy owe Gryfy na Wieki!
Tylko mi chodziły, że te bajeczki na dobranoc dla Jaimego nie muszą bezpośrednio dotyczyć dziesięciolatki. Nie jest powiedziane, że Cieniasy nie mogą powiedzieć o bohaterach z zamierzchłych czasów.

Degraf PW
28 września 2014, 13:20
Cytat:
@syrious mają wyglądać jak behemot a nie jak te z H4.

Znaczy się tak, tak czy tak?

Bo te dwa pierwsze to są behemoty żydowskie, a ten ostatni z "Mistrza i Małgorzaty", a nie jak włochata kupa mięsa z przerośniętymi pazurami a'la H4 (i H3).

nightmarre PW
29 września 2014, 18:21
Pojawiła się 3 część armii Przystani:
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/armies-of-the-light-part-3

Wellplay PW
29 września 2014, 18:53
No i teraz wiemy czemu są Czempionami.

Ta Przystań zapowiada się po prostu wspaniale!

Acid Dragon PW
29 września 2014, 20:16
Just for the record - nius z czempionami Haven będzie jutro. Nie dlatego, że nam się nie chce, tylko dlatego, iż wiemy, że jutro też będzie nius o H7, a główną mamy już wystarczająco często zawaloną H7 :P.

vinius PW
29 września 2014, 20:24
Koncepcja łączenia w jednym zamku na najwyższym szczeblu jednostki, która tradycyjnie (rycerz w KB, paladyn w H1 i H2) była najsłabszą ze swojego poziomu z taką, która była zawsze w gronie najsilniejszych (anioł) jest dość osobliwa.

Nerevar PW
29 września 2014, 20:25
Cytat:
No i teraz wiemy czemu są Czempionami.
Panie, daj pan spokój takim wyjaśnieniom, czemu niektórzy ludzie są trochę więksi i mogą używać tego typu "mieczyków" :P

Cytat:
Ta Przystań zapowiada się po prostu wspaniale!jeszcze nudniej i monotonniej niż te dotychczasowe
Fix'd.

Fandor PW
29 września 2014, 20:44
Przecież w KAshanie wszystko co jest większe od swojej rasy jest na sterydach ze smoczej krwi.

Degraf PW
29 września 2014, 21:08
@vinius - może zaakcentują wariant ekonomiczny? Aniołowie będą potrzebowali wielu surowców, a "pudzianom" wystarczy tylko kasa?

Wellplay PW
29 września 2014, 21:33
@Nerevar dla ciebie dla mnie jest wspaniała.

;)

Nicolai PW
29 września 2014, 22:01
Alamar:
Na początku każdej książki masz chronologię, a i tak trudno wszytko to uporządkować. Układanie tego wg kolejności wydania byłoby już sadyzmem.
Chciałem odpowiedzieć w ramach tamtego postu, ale... no nie da się :S W każdym razie jakby ta kolekcja miała być posortowana według tej słynnej listy z początku każdej książki to powinny być dwie sterty "książki, które są na tej liście" i "książki, których nie ma, bo ta lista nie jest aktualizowana od ćwierćwiecza" ;)

AlamarAlamarChronologia na pierwszej stronie, a nie streszczenie fabuł książek.

Degraf:
Znaczy się tak, tak czy tak?
Tak ;)
nightmarre:
Pojawiła się 3 część armii Przystani (...)
Będę miał na co narzekać!
Soft:Ubi:
LANDSKNECHT
Mieliśmy Poltergeista, mamy Landsknechta, a nadal ja nie wiem jaki jest sens niepotrzebnych zapożyczeń z języków o zupełnie innej fonetyce. Przecież faceta z mieczem można nazwać na sto lepszych sposobów niż używając niemieckiej frazy. Poza tym mogliby być konsekwentni i dać jako ulepszenie Doppelsöldnerów.
Soft:Ubi:
We all have the blood of the Dragons in our veins. I believe some are born with a bit more of it. Such men or women are forces of nature, meant for extraordinary things.
Po prostu niektórzy mają na tyle naturalnych sterydów, że mogą z powodzeniem stawać w szranki ze Smokami i Tytanami, a co!
Soft:Ubi:
When a Seraph is created, he or she is still more Human than Angel. With time and training, this balance shifts, as the creature recovers some of his or her long-lost power. The Seraph then becomes known as a Celestial.
Czemu zastępują dostojnych Aniołów tymi podróbkami? Same jednostki chyba są najlepszą interpretacją skrzydlatych od czasów H3. Jakby tylko ta spódnica była krótsza...

Degraf PW
30 września 2014, 20:48
Cytat:
nadal ja nie wiem jaki jest sens niepotrzebnych zapożyczeń z języków

Landsknecht to nazwa własna odpowiedniej formacji. Tak też doppelganger też jest nazwą własną odpowiedniej istoty. Jeżeli wprowadziliby skrzydlatą półciężką jazdę i nazwaliby to "Husaria" to też byś narzekał "a po co wprowadzają zapożyczają z polskiego, jak można to nazwać po ludzku >winged cavalry<"?

Powinniśmy się też czepiać, że między upiorem i wampirem nie ma znaku równości ("wampir" jest zlatynizowaną formą "upiora"; "upiór" wywodzi się od "upijania" gdyż te istoty miały upijać się krwią), nie ma znaku równości pomiędzy orkiem a demonem (w języku staroanglosaskim "ork" oznacza "cudzoziemiec", "demon") itd.

rtx PW
30 września 2014, 23:11
Bardzo mi się nie podoba nazwa landschknecht, po prostu dlatego, że jest niemiecka, a mi się ten język najzwyczajniej w świecie nie podoba z brzmienia.

Zehir-12 PW
1 października 2014, 07:35
No to kiedy kolejne jakże <ustawione> cudowne głosowanko na rasę? :)

Garett PW
1 października 2014, 08:32
@rtx Będziemy grać Księstwem Wilka, a Księstwo Wilka to Niemcy, więc siłą rzeczy nazwa landsknecht pasuje.

Alamar PW
1 października 2014, 12:19
"Żołnierz zaciężny" jako miano dla czempiona pasuje, naprawdę? :P
Do tego jego "rys historyczny" (przedawkował ze smoczą krwią :P) - to niemal to samo, co u wojowników jaguara u orków czy w przypadku przerośniętych kurdupli.
Sama jednostka nie jest dla mnie taka zła, ale cała jej otoczka (łącznie z nazwą i wyglądem) po prostu jest mizerna i nie wzbudza respektu.

Nicolai PW
1 października 2014, 15:07
Alamar:
Chronologia na pierwszej stronie, a nie streszczenie fabuł książek.
Te przypisy psują edycję :< W każdym razie chodzi mi o tę chronologię i zauważam, że mogliby ją aktualizować skoro dodają ją do każdej książki ;)
Degraf:
Landsknecht to nazwa własna odpowiedniej formacji.
Będącej wojskiem zaciężnych uzbrojonym przeważnie w piki, pasuje jak "kirasjer" do kopijnika. Jak już chcieli niemieckiego piechura z dwuręcznym mieczem to powinni dać doppelsöldnerów.
Degraf:
Jeżeli wprowadziliby skrzydlatą półciężką jazdę i nazwaliby to "Husaria" to też byś narzekał "a po co wprowadzają zapożyczają z polskiego, jak można to nazwać po ludzku >winged cavalry<"?
Jakby wprowadzili jednostkę husarza to pewnie nazwaliby ją "hussar", jakby dali muszkietera to nazwaliby go "musketeer", a nie "mousquetaire". O to mi chodzi, o niepotrzebne makaronizmy. Czasami się inaczej nie da jak z zombie czy bashee (wiem, że w HP zrobili z tego szyszymorę, ale nie uznaję tego), ale w tym przypadku? Niezbyt potrzebna, jeszcze gorzej dopasowana.
Degraf:
Powinniśmy się też czepiać, że między upiorem i wampirem nie ma znaku równości ("wampir" jest zlatynizowaną formą "upiora"; "upiór" wywodzi się od "upijania" gdyż te istoty miały upijać się krwią) (...)
Dokładniej to jest to spolonizowaną wersja zangielszczonej formy zgernamizowanego wariantu słowiańskiego wąpierza, a potencjalnych genez jest kilka i ciężko przesądzić, która jest prawdziwa.
Degraf:
(...) nie ma znaku równości pomiędzy orkiem a demonem (w języku staroanglosaskim "ork" oznacza "cudzoziemiec", "demon") itd.
Wybacz, ale nie rozumiem do czego pijesz.
Zehir-12:
No to kiedy kolejne jakże <ustawione> cudowne głosowanko na rasę? :)
Miałem nie psioczyć, ale jak po odliczeniu oszukanych głosów wzrasta poparcie opcji przez którą w ogóle zrobiono audyt to coś jest nie tak. Pewnie Soft: Ubi stwierdził, że skoro w sumie wynik zależy tylko i wyłącznie od nich to dadzą to co najbardziej im odpowiada.
Garett:
Będziemy grać Księstwem Wilka, a Księstwo Wilka to Niemcy, więc siłą rzeczy nazwa landsknecht pasuje.
"Bratwurst" to też niemiecka nazwa, pasuje?
Alamar:
"Żołnierz zaciężny" jako miano dla czempiona pasuje, naprawdę? :P
Dodajmy, że po przetłumaczeniu znaczy "sługa ziemski". Nazwa dla Czempiona bez dwóch zdań.
Alamar:
Do tego jego "rys historyczny" (przedawkował ze smoczą krwią :P) - to niemal to samo, co u wojowników jaguara u orków czy w przypadku przerośniętych kurdupli.
Orkijskie sterydy to po prostu najbardziej napakowani przedstawiciele swojej rasy, którzy skopali tyłek Jaguarowi, przez co bardziej przypominają Berserkerów, którzy musieli dowieść swoją siłę rozłupując skałę. Władcy Piorunów nie mieli chyba żadnego wyjaśnienia, ot są gigantyczni i ciskają błyskawicami. Tutaj napisali po prostu, że czasami rodzą się Pudziani zdolni dekapitować Cyklopów i są z siebie dumni.
Alamar:
Sama jednostka nie jest dla mnie taka zła, ale cała jej otoczka (łącznie z nazwą i wyglądem) po prostu jest mizerna i nie wzbudza respektu.
Toć to zwykły Paladyn z H1-H2, ale już tam był mizernym pomysłem. Jakby dali go do Elity (chociaż tam już jest jeden zbrojny piechur, a nawet piechurzyca) to nawet pasowałby (na bank lepiej niż Wojownik Jaguara uzbrojony w czaszkowe rękawice i niezidentyfikowanym glutem zamiast głowy czy Mścicielka* gorzej uzbrojona od Legionisty), ale Czempion? Z czym do ludu? Dwumetrowy facet z mieczem, którego de facto nie powinien dać rady unieść, ma mieć równe szanse w walce z ogromnym i plującym ogniem/kwasem/kamieniami Smokiem?
*Według mnie dobrym tłumaczeniem byłby ceklarz.

Alamar PW
1 października 2014, 15:44
Cytat:
W każdym razie chodzi mi o tę chronologię i zauważam, że mogliby ją aktualizować skoro dodają ją do każdej książki ;)
Idź do księgarni, wybierz dwie różne książki z tej serii i porównaj spisy, bo mam wrażenie, że chyba coś przegapiłeś. Jeśli zaś mówisz o streszczeniu, które jest na następnych stronach, to nie będzie to uzupełniane, gdyż autor tego tekstu (jak i tłumacz książek) zmarł jakiś czas temu.
A poza tym zapraszam do Prywaty w Podziemnej Tawernie.

Cytat:
zasami się inaczej nie da jak z zombie czy banshee (wiem, że w HP zrobili z tego szyszymorę, ale nie uznaję tego)
1. Zombie, ożywieniec ;P
2. Upiorzyca, Wyjec
Może nie są to najlepsze tłumaczenia, ale da się i czasem, czasem, nawet nie brzmi to do reszty kretyńsko. ;)

Cytat:
Orkijskie sterydy to po prostu najbardziej napakowani przedstawiciele swojej rasy, którzy skopali tyłek Jaguarowi, przez co bardziej przypominają Berserkerów, którzy musieli dowieść swoją siłę rozłupując skałę. Władcy Piorunów nie mieli chyba żadnego wyjaśnienia, ot są gigantyczni i ciskają błyskawicami. Tutaj napisali po prostu, że czasami rodzą się Pudziani zdolni dekapitować Cyklopów i są z siebie dumni.
Wybacz, czasem zapominam o szczegółach. Przy okazji dyskusji na temat tych przerośniętych krasnali (na forum HC lub na Celestial Heavens dość dawno temu), Marzhin wspomniał chyba, że Thanowie są wynikiem eksperymentów krasnali (chyba klanu Deepflame) ze smoczą krwią, zaś wojownicy jaguara są tak duzi, bo pili mleko i w ich żyłach smoczej krwi (Urgashowej) jest więcej.

Cytat:
Dwumetrowy facet z mieczem, którego de facto nie powinien dać rady unieść, ma mieć równe szanse w walce z ogromnym i plującym ogniem/kwasem/kamieniami Smokiem?
A kto powiedział, że ma mieć szanse? ;)
To że mu się wydaje, iż pokroi smoka na plasterki (1 na 1), to nie znaczy, że tak będzie.
Paladyn przynajmniej wyglądał jak ktoś, kto mógłby ze smokiem powalczyć (a na pewno doskonale kroił nieumarłych), a to coś? Co najwyżej z wilkiem czy zwierzoludźmi czarodziei z Akademii.

Górski PW
1 października 2014, 15:47
Cytat:
Co najwyżej z wilkiem czy zwierzoludami czarodziei z Akademii.
Włśnie a propo zwierzoludzi to mogli by wrzucić Cytadelę do siódemki w dodatku. -,-

AlamarAlamarNie wrzucą, bo jednym z dziesięciu "przykazań" dla twórców Ashanu jest brak kolejnych frakcji, innych niż znana już dziewiątka.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel