Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 - 106 - 107

Dark Dragon PW
27 września 2016, 17:05
Pracujemy nad dodaniem ich do działu, powinny się pojawić dziś wieczorem/w nocy.

karmazynka PW
27 września 2016, 17:14
A, nawet nie spodziewałam się takiej odpowiedzi :D Po prostu na innych portalach też nie widziałam, więc sądziłam, że z tymi nowymi czarami to po prostu jakiś bait był ze strony Ubisoftu.

Andruids PW
27 września 2016, 17:21
Sojusznik Groty ma dokładnie opisane wszystkie czary. Nieskromnie dodam, że sam o to zadbałem : >
http://h7.heroes.net.pl/magia/zaklecia-powietrza#level4

Informacje o tych czwarto-poziomowych czarach (i o rzeczach które doszły w dodatku) są ogólnie mocno wybrakowane. Z wyjątkiem pewnej fanowskiej koreańskiej strony.

Drwal PW
5 października 2016, 18:55
https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/wane-ogoszenie-od-zespou-twrcw-gry

Nitj'sefni PW
5 października 2016, 19:03
Ubi:
W trakcie ostatniego roku, mieliśmy przyjemność wydania Heroes VII oraz Trials by Fire jako ostatniej gry z legendarnej serii Might & Magic.
Ubi kawałek dalej:
Nie możemy się doczekać na kolejne spotkanie z Wami w Ashan!
Pogubiłem się. Będą kontynuować M&M czy nie?

Alamar PW
5 października 2016, 19:06
Nie. Prace nad H7 zostały definitywnie zakończone.

Nitj'sefni PW
5 października 2016, 19:16
Alamar:
Nie. Prace nad H7 zostały definitywnie zakończone.
Tyle to ja wiem. Miałem na myśli Might and Magic w ogóle. Najpierw piszą, że H7 to ostatnia gra z serii, a potem do zobaczenia w Ashanie.

Alamar PW
5 października 2016, 19:31
Cytat:
we are looking forward to seeing you again in Ashan!
To zdanie raczej oznacza "Do zobaczenia kiedyś w Ashanie. Może".

Może kiedyś jeszcze Ubisoft wypuści na rynki zachodnie jakieś gry MM, ale nie licz na nie w najbliższych latach. Nie po tym, jak sknocili premierę H7 i nie mogli jej poskładać do kupy do czasu wydania dodatku. A i tak bugi, Sztuczny Idiota oraz różnorodne niedoróbki nadal istnieją.

Ursus PW
5 października 2016, 19:58
@Nitj'sefni W sumie to DoC będzie jeszcze żył do końca tego miesiąca :D.
Co do H7 moje zdanie:
Plusy:
*Liczba dostępnych frakcji, bo aż 7, czyli najlepiej po H3 i H5,
*Liczba surowców, chociaż wolałbym normalne nazwy, a nie Smocza Mąka, ale można się przyzwyczaić,
*Rozwój miast i jednostki - ile tego jest :0,
*Powrót machin wojennych,
*Flankowanie i strefy kontroli,
*System rozwoju bohatera,
*Kampania z dodatku,
*Stabilność - gra prawie nie wywala w przeciwieństwie do H6,
*Ogólne mechaniki rozgrywki.
Minusy:
*Część modeli to importy z H6, o ile rozumiem obiekty na mapie, to z jednostkami gorzej :/,
*Grafika - mapy jakby puste, mogłoby być więcej np. trawy, bo momentami wygląda jak dywan,
*Kampania podstawowa - nudna, zwłaszcza ta Sylvanu, a w Akademii chyba najgorszy romans w historii,
*Muzyka - chociaż fajna to niewiele utworów zapadło mi w pamięć, w przeciwieństwie do poprzednich części, na szczęście w dodatku pojawiło się trochę fajnych utworów,
*Animacje - jednostki jakby atakowały powietrze, Wogle żadnego dźwięku przy ataku, no trochę bida.

Andruids PW
6 października 2016, 13:17
Jest błąd w komnacie H7, teraz Kościany smok atakuje mocą, a Widmowy mrokiem. Wreszcie : >

Natomiast Tsunami odpycha teraz jedynie małe jednostki.

Nicolai PW
9 października 2016, 16:19
Edycja kolekcjonerska za niecałe 90zł na Morelach ;)

avatar PW
29 października 2016, 09:16
Co prawda kompletnie nie siedzę w H7 (choć wiem, że Ubi oficjalnie skończyło wspierać grę), ale pojawiają się kolejne fanowskie bugfixy i balance mody. Ten jest znany?
http://www.hommdb.com/mods/heroes7/balance-mod-5/

Barnim XI PW
12 czerwca 2017, 20:44
Mam pytanie odnośnie "Gryfitów". Nie uważacie za błąd nadanie im imion rosyjskich?? A jeżeli nie to chociaż nazwa "Gryfici" jest nie odpowiednia, ponieważ jest to nazwa rodu, który władał na księstwie pomorskim. Może jestem przewrażliwiony ale ubolewam nad takim brakiem znajomości historyczno-geograficznej.

Nitj'sefni PW
12 czerwca 2017, 20:57
Owszem, był taki ród, jednak nie wydaje mi się, żeby Ubisoft się nim inspirował, choć mogę się mylić. Gryfici z Ashanu to po prostu książęta władający Księstwem Gryfa nie mający nic wspólnego z Gryfitami pomorskimi. A w kwestii imion, każde księstwo jest inspirowane jakimś państwem europejskim (np. Księstwo Wilka - Niemcy, Księstwo Byka - Hiszpania) i tak też Księstwo Gryfa jest inspirowane Rosją. Polsce została poświęcona tylko mała baronia.

Kammer PW
12 czerwca 2017, 21:24
Szerzej - ród Gryfów to są ogólnie Słowianie. Byli Ivan/Paweł/Świetłana Gryfowie (Rosja), ale też Krystoff (Polska) oraz Ishtvan (Węgry) - ten to nie chciał porzucić Ylatha na rzecz Elratha.

Pomińmy rozważania, że Węgrowie to nie są Słowianie.

Nitj'sefni PW
12 czerwca 2017, 21:33
Kammer:
ale też Krystoff (Polska)
Krzysiek nie był Gryfitą.

Kammer PW
12 czerwca 2017, 21:57
Hm, chyba przeszarżowałem ze skrótem myślowym - miałem na myśli, że ci spod znaku Gryfa to nie tylko Rosja.

Hayven PW
12 czerwca 2017, 22:47
Ale na pewno wszyscy Węgrzy (serio Węgrowie? Ciekawe, słownik i autokorekta dopuszczają) to Gryfowie? A Laszlo? Był z Gryfów? (Z drugiej strony... Jakby był to nawet ciekawie, bo to nic innego jak Władysław przecież).

Alamar PW
13 czerwca 2017, 10:13
Cytat:
ale też Krystoff (Polska)
Krzysztof. Po prostu Krzysztof. Francuzi/Niemcy z Ubilimbicu nie wiedzieli, jak zapisać to imię, więc wyszedł im taki właśnie potworek (to oficjalne info). A że tłumaczenie UbiPl ssie, to dostaliśmy niepoprawionego potworka.
Bohater ten to nawiązanie do fana z Polski, który był zaproszony na spotkanie w Paryżu przed premierą Heroes 7.

Hayven:
A Laszlo? Był z Gryfów? (Z drugiej strony... Jakby był to nawet ciekawie, bo to nic innego jak Władysław przecież).
Zaś Ishtvan to nikt inny niż Stefek Burczymucha. :P

Barnim XI:
Mam pytanie odnośnie "Gryfitów". Nie uważacie za błąd nadanie im imion rosyjskich?? A jeżeli nie to chociaż nazwa "Gryfici" jest nie odpowiednia, ponieważ jest to nazwa rodu, który władał na księstwie pomorskim
Cóż, wpierw (w Heroes 5) mieliśmy Imperium Gryfa, które było odzwierciedleniem Rosji (a przynajmniej jej władcy od czasów przejęcia tronu przez Iwana). Do tego było to nawiązanie do Heroes 3 i tamtejszych Gryphonheartów. Dopiero podczas tworzenia Heroes 6 dostaliśmy samo Księstwo Gryfa, wyraźniejszy podział imperium na księstwa i nawiązania do rzeczywistych państw.
Rosyjskie korzenie Gryfów (i nie tylko - choćby Władymir u nekromantów) pochodzą także od twórców piątej części - rosyjskiego Nivalu. Heroes 6 tworzyło węgierskie studio Black Hole, stąd przodek Gryfów to Ishtvan. Zmieniono też nację Gryfów z Rosjan na ogólnie Słowian. Z kolei przy Heroes 7 mieliśmy niemiecki Limbic, co zaowocowało w tej części bohaterami o niemieckich imionach, itd., itp.
Jeśli zaś chodzi o samo określenie tego rodu, to oficjalnie nazywają się "z rodu Gryfa" (np. Anton z rodu Gryfa), jednak właśnie z powodu Książąt Pomorskich określamy ich w Grocie Gryfitami.


PS
Najnowszy fanowski patch do H7, naprawiający kilka błędów - http://www.hommdb.com/mods/heroes7/bugfix-buglist/

Hieronim PW
6 lipca 2017, 10:21
Które statystyki jednostek są aktualne:

- http://www.heroes7.acidcave.net/jednostki_przystan.html#8

- http://h7.heroes.net.pl/jednostki/przystan#seraf

Niebianie ( uczepiłem się ich ) mają 480 czy 600 HP?
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel