Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 94 - 95 - 96 ... 135 - 136 - 137

Andruids PW
11 maja 2015, 22:28
Kanie Pochany! Tom żem myślał, że tam jest "e", a nie "ę" : D
Czyli "lampa która (sama) zgaduje, że będzie związana z dżinnami".
Teraz wszystko się zgadza, jednak Górski nie wygłosił aprobaty Nephowego pomysłu (choć jak wszyscy już wiemy niemożliwego do zrealizowania), a dopytywał się o oczywistą oczywistość, w którym to wypadku wytknięcie mu powierzchownej natury jaką zdradzało jego zapytanie jest jak najbardziej zasadne. Wybacz, że posądzałem Cię o nieprawidłowe odczytanie intencji posta naszego kolegi, kiedy to ja byłem winien tego haniebnego procederu.

Kastore PW
11 maja 2015, 22:35
Winy przebaczone.

Kuririn PW
12 maja 2015, 20:19
Za zrobienie modelu dziękuję Kuririnowi:

Naprawdę drobiażdżek :) ładnie wyszedł hełm i lampa.

Nephretes PW
15 maja 2015, 01:39
Szkoda zakładać nowego tematu, ale mam pewne pytanie.

Widział ktoś może w internecie ulepszenie nomada? Nie mam pojęcia czy jest tego def, czy może jest to jedynie jedna klatka, a może zawartość pewnego moda? Po przeszukaniu 20 stron na heroes community jestem bliski poddania się. Jestem pewny że gdzieś coś podobnego widziałem i było to dobrze wykonane. Sklejka, ale jednak wysokiej jakości, jeśli po dokładnej inspekcji okaże się, że się nie nadaje zawsze mogę wykonać to sam inspirując się jego wyglądem.

W kampanii planujemy użyć nomadów i możliwość ich ulepszenia byłaby ciekawa.

Nephretes PW
15 maja 2015, 12:31
Nope, to nie jest wysokiej jakości sklejka. Był jeszcze gdzieś inny, który był bardzo dobrze wykonany, miał dodatkowe złote elementy i szabelkę.

Dark Dragon PW
15 maja 2015, 13:35
Był na pewno jeździec wielbłąda, który mógłby się ulepszać do nomanda. Z oryginalnego bastionu:

Nephretes PW
15 maja 2015, 15:07
Już mam:


Moim zdaniem dziwnie by to wyglądało gdyby nagle przerzucał się z konia na nomada, nazbyt drastyczna zmiana.

Fandor PW
15 maja 2015, 16:08
Ja sądzę, że dużo rozsądniejszy jest Nomad na wielbłądzie, gdy już go ukończycie, proponuję podmienić bo na to chyba VCMI także pozwala zwykłego Nomada na waszego, zachowacie statystyki i umiejętności, ostatecznie lekko zbalansujecie pod 3 poziom w mieście i wszystko będzie ok.

AmiDaDeer PW
15 maja 2015, 20:59
Zły pomysł. Tradycyjny nomada z Heroes of Might and Magic był na koniu i powinien taki zostać.

krasnolud99 PW
16 maja 2015, 11:12
Zawsze lubiłem do dodatki do H3, ale po co zmieniać wygląd i wygląd ulepszeń stworzeń w twierdzy?

Nephretes PW
17 maja 2015, 21:57
W planach są także artefakty nie powiązane z Oasis. Nowy rodzaj przedmiotów - różdżki gwarantował by zaklęcia podczas bitwy, zupełnie tak jak działa Piorun tytana. Byłyby oczywiście znacznie słabsze.


Kula ognia


Lodowy pocisk

Warmonger PW
17 maja 2015, 22:06
Pomysł nie jest zły, było już takie coś w H4.

Jednak samo zaklęcie to trochę mało, mamy od tego zwoje. Może rzucanie zaklęcia na poziomie mistrzowskim albo bonus do obrażeń?

Fandor PW
17 maja 2015, 22:10
Pytanie czy miejsce broni czy dodatkowego artefaktu? Tak czy siak przydałoby się, żeby był może jakiś mały bonus do ataku lub mocy. Proponuję aby różdżka samoistnie na początku walki lub co kilka kolejek (może różne poziomy różdżek/kosturów?) rzucała czar przy czym aby był on mistrzowski jednak wciąż pozostawia się losowi w kogo uderzy.
Jeżeli by rozwinąć myśl broni magicznej fajny by był z tego osobny mod, zwłaszcza, że możesz go teraz wydać dużo szybciej niż miasto.

Nephretes PW
17 maja 2015, 23:48
Myślę, że różdżki powinny zajmować miejsce dodatkowego artefaktu. Celna uwaga Warmongerze, zastanowię się nad tym.

Artefakty jako submod mógłby być ciekawy, chociaż mam trochę większe ambicje i wolałbym dołączyć to do Oasis.

Jeśli macie jakieś pomysły na artefakty, najchętniej składane z już istniejących to śmiało możecie coś rzucić, bo dość sprawnie mi to idzie.

Dla przykładu ten artefakt (wymaga jeszcze poprawek) mógłby składać się z klepsydry diabelskiej godziny, ducha opersji i może kajdan wojny:

Klucz do mocy piekielnych:

Eggyslav PW
18 maja 2015, 00:31
Składane artefakty? Co powiesz na to Neph:

Kryształ Eschatona

Slot: Różne

Składniki: Kula Żywiołu Powietrza, Kula Żywiołu Ziemi, Kula żywiołu Ognia, Kula Żywiołu Wody

Działanie: Zwiększa siłę wszystkich zaklęć o 50%, i dodatkowo, na początku każdego tygodnia przywołuje losowe Żywiołaki (Ogień, Energia, Woda, Lód, Ziemia, Magma, Powietrze, Burza) w liczbie zależnej od poziomu bohatera, jeżeli jest miejsce w armii.

Ostrogi Obieżyświata

Slot: Stopy

Składniki: Rękawice jeźdźca, Buty Przyspieszenia

Zwiększa zasięg bohatera na lądzie, i niweluje kary za poruszanie się w trudnym terenie.

Sztandar Kreegan

Slot: Lewa Dłoń (trzymany jak tarcza)

Składniki: Miecz Ognia Piekielnego, Tarcza Potępionych, Hełm Chaosu, Zbroja Ognistej Mocy.

Zwiększa cztery podstawowe umiejętności bohatera o 4, i przywołuje Chochliki/Chowańce, Demony/Rogate Demony, oraz Diabły/Arcydiabły, jeśli jest wolne miejsce w armii.

Oko Proroka

Slot: Różne

Składniki: Luneta, Teleskop

Działanie: Zwiększa pole widzenia bohatera o 3, dodaje do księgi zaklęć Aurę Artefaktów, Zasoby Ziemii i Wizję, na poziomie mistrzowskim.

AmiDaDeer PW
18 maja 2015, 10:50
Kryształ Eschatona i Sztandar Kreegan to złe nazwy, bo zawierają w sobie nazwy własne. Do tego już istnieje połączenie artefaktów piekielnych - zowie się Mieczem Armageddonu.

Eggyslav PW
18 maja 2015, 11:28
@Hobbit: Nazwy zawsze można zmienić, a technicznie rzecz biorąc, Ostrze Armagedonu NIE jest składanym artefaktem. To że Xeron zbierał te artefakty w kampanii AB, to tylko fabuła, poza tym, kto powiedział że z tego samego zestawu przedmiotów nie można złożyć dwóch różnych artefaktów?

witchking PW
18 maja 2015, 20:56
Różdżki to pomysł nad który od dawna siedzi mi w głowie. Proponuję by dodawały do księgi zaklęć które rzucamy za darmo. Najlepiej będzie je umiejscowić w różnościach. Ze składaków proponuję:

Tarcze Hydry

Składa się z:
Hełmu Chaosu
Większego Korbacza Gnolli
Puklerza Króla Gnolli
Zbroi Z Łusek Bazyliczka

Na początku walki rzuca zaklęcie tarczy i kamiennej skóry na wszystkie oddziały.

Sztandar zwycięstwa


Składa się z:

Order Męstwa
Herb Męstwa
Glejt Męstwa

Wszystkie odziały w armii zyskują cechę Zawsze Pozytywne Morale

Kula Czterech Elementów

Składa się z:
Kula Firmamentów
Kula Płonącego Ognia
Kula Żywiołu Ziemi
Kula Sztormów

Zwiększa o 100% obrażenia wszystkich zaklęć (uważam, że tu nie ma co nadmiernie kombinować)

Księga Wszechwiedzy

Składa się z:
Kula Sztormów
Księga Magii Powietrza
Księga Magii Ognia
Księga Magii Ziemi

Zapewnia dostęp do kilku specjalnych zaklęć przygotowanych na tą okazję. Proponowałbym np Wezwanie Feniksa (na ten moment nie wykonalne w VCMI), masowe Magiczne Zwierciadło


Warmonger PW
18 maja 2015, 21:25
Witch, nie stworzyłeś już przypadkiem kuli, która przywołuje żywiołaki? Moim zdaniem to oryginalny pomysł, który dodaje coś do gry poza prostym bonusem do statystyk.

Jeśli chodzi o artefakt składany z ksiąg żywiołów, to taki już jest w paczce z artefaktami H4. Pozwala rzucać wszystkie czary w grze na poziomie eksperta :)

witchking PW
18 maja 2015, 22:18
Tak stworzyłem składaka z kul, ale uważam, że lepszym pomysłem bardziej pasującym do gry jest premia do statystyk. Cóż tylko osioł nie zmienia zdania.

Rzucanie zaklęć na poziomie eksperckim to wybieg który kojarzy mi się z WOG. Wolałbym dostęp do choć jednego nowego zaklęcia niż rozwiązanie które czyni umiejętność zbędną. To jednak mocno subiektywna opinia. Bez względu jakie działanie wybierzemy dla łączonych kul i ksiąg to potrzebne im są nowe modele.
strona: 1 - 2 - 3 ... 94 - 95 - 96 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel