Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 91 - 92 - 93 ... 135 - 136 - 137

Aayren PW
27 kwietnia 2015, 21:08
Szczerze mówiąc, osa nigdy nie była moim kandydatem. Sęp jest wg. mnie zdecydowanie lepszym kandydatem na 2 lvl. Ale jak już się decydujemy na osę, to właśnie tak ją sobie wyobrażałem. Jako mniej-więcej cywilizowaną, z bronią białą w łapie. Chociaż bardziej widziałbym ją z włócznią niż z mieczem. Taka osa przechodzi. Osie-głupiemu robalowi mówię stanowcze NIE!

Przyznam jeszcze, że bardzo ładnie to miasto się kształtuje Neph. (Ostatnimi dniami zagrywam się w AOW3:EL i przyznam się wam wszystkim, że wolę chyba tą grę niż stare dobre homm... Między innymi dlatego, że wole wojska rasowe niż taki misz-masz. 9 rodzajów krasnoludów w armii? Mi w to graj ;p ) A mimo to czuję, że Twoje miasto naprawdę będzie miało świetny klimat i dobrze zgrane ze sobą jednostki. Naprawdę, WIELKI SZACUNEK I PODZIW!

krasnolud99 PW
28 kwietnia 2015, 08:39
Osa z mieczem wygląda dużo lepiej niż wyglądałaby z włócznią, w moim mniemaniu. Jeszcze trzeba by zobaczyć jak ta jednostka będzie wyglądała skończona, i wtedy oceniać, bo tak to ciężej powiedzieć, szczególnie tym co nie mają rozwiniętej wyobraźni.

zmudziak22 PW
28 kwietnia 2015, 11:28
Troszkę przypomina ważkę z cytadeli.

GRYFFF PW
28 kwietnia 2015, 14:49
@ Nephretes

Co do osy ( ładny model )..jest niewielkie wyjście, kompromis mogący zadowolić zwolenników i przeciwników jednostki, w obecnej formie. Broń jak i tarcza mogą być stworzone z materii organicznej..ulepionej żuwaczkami :P (prymitywne i nieco ohydne coś tam ). Ostatecznie, można wykorzystać resztki pancerzyków innych owadów, do sklecenia ekwipunku. Lub połączenie obydwu pomysłów.

Osobiście widział bym osę jako kłębowisko 3.ch małych modeli –symboliczna forma typowego roju. Zaletą była by redukcja siły wrogiego ataku ( co małe trudniej trafić )- nie dotyczy zionięcia smoka, kuli ognia itp.

Odnośnie nowych opcji ataku.. też mam pomysł:

1 – pasożytnicze larwy: atak dystansowy – 3.y strzały, ulepszenie: 5.ęć – powodują osłabienie. + Mogą się wykluć nowe osy( w niewielkiej ilości ) z jednostki zabitej a zainfekowanej tą bronią.

2- rozszarpanie – zmodyfikować wszystkie odnóża w sztyletowe piły, wbijające się jednocześnie.

3- atak zaczepny, jak harpia – tyle że w tym przypadku osa wróci na nową, losową pozycję startową.

Dren PW
28 kwietnia 2015, 16:38
I ja dodam swoje trzy grosze a mianowicie mam wrażenie że to dolne odnóże jest tak jakoś dziwnie nienaturalnie wykrzywione ale mimo to powiem ci: nie słuchaj tych bzdur o sępach że rzekomo są lepsze zostań przy osach.

Nephretes PW
1 maja 2015, 16:59
Osa raczej nie będzie posiadała umiejętności specjalnych. Co prawda Gryffie, uważam atak zaczepny za ciekawy pomysł, jednak przy umiejętności specjalnej duchów (ruchome piaski) mogłoby się skończyć to dla niej źle.

Oto bohater mocy (Beduin)


Kastore PW
1 maja 2015, 17:02
Koń ma krzywą przednią nogę, a spodnie wyglądają dziwnie, jakoś tak pstrokato.

Matheo PW
1 maja 2015, 17:09
Bardzo, bardzo ładny. Mi się podoba na maksa :)

Co do nogi, to Kastore ma rację.

Eggyslav PW
1 maja 2015, 17:19
Ano, bohater niczego sobie, aczkolwiek wolałbym żeby nosił karacenę, kolczugę, czy inny pancerz. No i ta krzywa noga konia, trzeba to naprawić.

GRYFFF PW
2 maja 2015, 01:00
Model bohatera ładny, spokojnie można dodać też wersję z pancerzem i jakąś kobitkę :)

Co do kotołaków, atak pazurami jest ok. Ulepszonym proponuje dodać minimum 4.y ataki oszczepem
( silne na krótkim dystansie ) zyskasz potrzebnego strzelca.

W innym wypadku była by to dobra lekka jednostka szturmowa – duża szybkość ataku, zasięg ruchu..( wiadomo) + możliwość przeskakiwania przeszkód terenowych. Po ulepszeniu zdolność wspinania się po murach obronnych.

Nephretes PW
2 maja 2015, 02:43
Raczej nie przewiduję ciężkiego uzbrojenia dla bohatera mocy.

Nie wiem czy w VCMI możliwe jest dodanie czterech różnych wyglądów dla bohaterów, więc kolejny bohater będzie kobietą

Pewną umiejętność strzelania będzie miał wężoczłek, jednak nie będzie typowym strzelcem.

Przypominam, że platformą moda jest VCMI i nie da się zaprogramować wiele pomysłów. Omijanie przeszkód terenowych występowało w wersji z bezlicymi i zdolność 'lewitacji" została odrzucona przez brak możliwości realizacji. Gdyby dało się potraktować czar "usunięcie przeszkody" jako permanentny efekt dla jednostki chętnie bym to zrealizował. W tym momencie muszę zastanowić się nad umiejętnościami, które są technicznie wykonalne

Poprawki lamassu. Pracuję jeszcze nad większą czytelnością ulepszenia


Matheo PW
2 maja 2015, 09:51
Podstawa rządzi! Ulepszenie znacznie lepsze od poprzedniej wersji. Neph na prezydenta!

EDIT: Tylko te coś na nogach można by nieco zmniejszyć, albo w ogóle usunąć chociaż u podstawy, za dużo tego według mnie.

voncur PW
2 maja 2015, 10:58
Czym się różnią oprócz kapelusza?

Fandor PW
2 maja 2015, 11:14
Trzeba trochę dopracować model konia, ale poza tym bohater świetnie się prezentuje.

Warmonger PW
2 maja 2015, 13:56
Cytat:
Omijanie przeszkód terenowych występowało w wersji z bezlicymi i zdolność 'lewitacji" została odrzucona przez brak możliwości realizacji.
A nie dla tego, że taka "lewitacja" niczym by się nie różniła od latania?

Matheo PW
2 maja 2015, 14:08
Cytat:
A nie dla tego, że taka "lewitacja" niczym by się nie różniła od latania?
Jednostki lewitujące nie mogłyby przelatywać przez mury miast.

TopFunny525 PW
2 maja 2015, 16:05
Bohater świetnie ci wyszedł Neph, jedyne co powinieneś poprawić to tą nogę o której ci już mówił Kastore. Lammasu też niczego sobie, jak na razie jest rewelacyjnie, chylę czoła! :)

Kuririn PW
2 maja 2015, 16:14
Tutaj kolega Voncur zadał bardzo dobre pytane...
Cytat:
Czym się różnią oprócz kapelusza?

Moim skromnym zdaniem, podstawa powinna mieć mniej kudłów na nogach,mniej albo w ogóle pęknięć. ulepszeniu dodałbym większe rogi możne bardziej zakręcone jak u baranka :D

Neph Kreatywność? :D

voncur PW
2 maja 2015, 19:23
Mogę się mylić, ale jednostki mają za dużo szczegółów, czyli są brzydkie. W takim układzie zostaw je dla podstawy, a dla ulepszenia weź je wygładź...
Jak naprawić ulepszenie?
Zabierz białe akcenty skrzydeł, ogólnie odbierz biel (wzoruj się na gryfach), odbierz włochulce.

Biros12 PW
3 maja 2015, 01:15
Nie ma co się czepiać różnic miedzy podstawą, a ulepszeniem (patrz np. kolos/tytan).
Z jednej strony ludzie naciskają na to by coś było bardziej oryginalne a z drugiej strony wytykają palcami coś co odstaje od kanonu stworów.(CO ZA MARUDY) Samo w sobie użycie przepychu mi nie przeszkadza o ile ograniczysz się do tej jednej jednostki. Może problem tkwi w tym jaki charakter nadają mu te ozdoby. Dla mnie Lamassu wygląda zbyt poważnie, jak z administracji (?) brakuje mu trochę do jednostki bojowej. Wiem, że na poprawy przyjdzie czas ale proponuje byś odsłonił mu kopyta by dało to chociaż niewielką sugestie tego czym on atakuje. Zrezygnuj z wiszących ozdób na rzecz płaskorzeźby.
strona: 1 - 2 - 3 ... 91 - 92 - 93 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel