Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 90 - 91 - 92 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2015, 16:17
Nekropolia też ma trzy latające. Problemem jest bardziej brak strzelców poza magiem, który jednocześnie lata. Chyba żeby wężoczłek strzelał (jadem z pyska?).

Eggyslav PW
21 kwietnia 2015, 17:30
Tja, tylko jeden strzelec jest problematyczny, wcześniej proponowałem żeby Kotołak był uzbrojony w procę, jednak Neph zadecydował że kiciuś będzie się naparzał pazurami. Potem proponowałem by skorpion strzelał jadem z żądła, ale Nephowi się ta koncepcja nie spodobała. No, ale w Nekropolii przecież też jest tylko jeden strzelec, i to dopiero na piątym poziomie, za to ma trzech lataczy. Ja myślę żeby na drugi poziom dać pieszego Beduina z krótkim łukiem, dość sztampowe, ale przynajmniej będzie druga jednostka strzelająca.....

Nephretes PW
21 kwietnia 2015, 19:27
@Saki
Pomysł na Lamassu jako odtworzenie starego straznika jakiejs placówki jest dość ciekawy. Problem jest taki, że nie do końca chciałbym potraktować go jako kolejnego, zwykłego, golema. To moja aktualna historyjka dla tej jednostki. W zależnosci od finalnych ustalen fabularnych może się zmienić

U kresu świetności miasta, stworzono i powołano je do jego obrony. Chociaż zaklęcia ożywiające te potężne statuy zostały dawno utracone, po dziś dzień budzą się z kamiennego snu, gdy miastu zagraża niebezpieczeństwo.


@Eggyslav
Haha, easter-eggi na pewno się znajdą, będą też polskie akcenty

@Chwaliklin
Dłuuugie elaboraty mają to do siebie, że im dalej tym trudniej się je czyta. Odnoszenie się zaś do każdego pomysłu, w przypadku gdy pewne kwestie są już ustalone zaś uważam za niepotrzebne:
Mag: to nie jest mag duszy
kolor frędzli: będę różnicował dywan
Lamassu: Jestem świadomy potrzeby zmiany, nie obiecuję jej efektu
Kotołak: bez piersi
Kotołak do Rakszasy: nope. Rozważałem to kilka stron temu i zdecydowałem się już na piecucha.
Bezlicy skreślony
@Matheo
Kojarzę tę koncepcję i była ona ciekawa w tamtym momencie. Teraz trochę się pozmieniało
@mr_R
Nie jest to duch stali. To geniusz Ziemi.
@Baloq
Nazwa podstawy może wydawać się sztampowa, ale ulepszenie (D'ao, bądź Dao) osobiście mi się podoba
@Morglin
Dzięki za link do klatek osy, w wypadku zdecydowania się na tę jednostkę będzie bardzo pomocne

Może powiem ogólnie dlaczego zastanawiam się nadal nad jednostką 2 poziomu:
1) Dlaczego sęp jest dyskusyjny?
Faktycznie ptactwa mamy juz nadmiar
2) Dlaczego waham się nad insektem?
Mam wrażenie, że miasto będzie wydawało się zbyt prymitywne z ich nadmiarem.
Podciągając pod to i żmijoczłeka i skorpiona, mamy prawie połowę dzikich stworzeń w line upie.
3) Czy nie za dużo humanoidalnych stworzeń?
Mamy kotołaka, mamy wężoczłeka, dodanie kolejnego -człeka-osy też może być dla niektórych nudne
Z tym wiąże się kolejny podpunkt
4) Za dużo humanoidów?
Kotołak, Wężoczłek, również Duch piasku, będzie tego za dużo

4) Przyczyny techniczne
Aktualnie pierwszy strzelec znajduje się dopiero na 5 poziomie, zaś latacz (teleportacja) to duch na 4. Mam wrażenie, że aby gra tym miastem była przyjemna konieczne jest dodanie którejś z tych właściwości na 2 lub 3 poziom.

5) Możliwe rozwiązania
a) Dać wężozłekowi zdolność plucia kwasem. W końcu kobry potrafią wystrzeliwać strumień jadu nawet na odległość 2,5 m. Chciałem dać taką małą zdolność tej jednostce z ograniczeniem do kilku strzałów, albo system "zasięgu" czyli plucia tylko z odległości kilku hexów, ale do tej pory nie ustaliłem czy jest to możliwe w VCMI. Niezależnie od opcji jest to jakieś rozwiązanie i zostawiałoby większą dowolność przy wyborze jednostki poziomu 2
b) Dać umiejętność strzału/lotu jednostce drugiego poziomu. Przy tym skłaniałbym się jednak do zasięgowego ataku

Na ten moment wężoczłekiem miał zająć się Trith, więc po konsultacji z nim powinienem coś więcej powiedzieć. Możecie na zapas zbierać inne sugestie na jednostki 2 poziomu.

Hm, teraz ja popełniłem elaborat

Górski PW
22 kwietnia 2015, 20:33
Dobra, to ja teraz spróbuje swoich sił przy fabule:

W moim zamyśle Oasis jest to oddzielny szczep magów z Bracduun, którzy byli zbyt mało liczni, oraz zbyt słabi, aby stworzyć własne państwo. Z czasem z czarodzieji zaczynali powoli przybierać kształt kupców, nomadów, jak i rozbójników. Magowie byli żadkością, szanowani nawet przez największych bandytów. Mieli swoje miasto o nazwie Al-Lat, które dzielili z ludem Kotołaków, oraz Wielkich Os. Kiedy mieli niedostatek niewolników, czasami napdali na graniczne wioski Erathii, by ci pracowali przy wykopaliskach. Po wielu setek lat udaję się znaleźć pewien manuskrypt który mocno był związany z przepowiedniami oraz legendami które wędrowały przez Al-Lat od czasów kiedy tylko wzniesiono miasto. (Żeby było jasne to że napisałem że jest to szczep Magów z Bracaduun owe wydarzenia dzieją się około 50-20 lat przed trójką) Pustynni magowie zaczynają wzywać duchy piasku, coraz więcej uczonych z Bracady chce dołączyć do Pustynnych Magów jak to się na nich powszechnie mówiło. Kotołaki, oraz Wielkie Osy oddają część najwyższemu z Fakirów - Akramowi. Niewolnicy mieli teraz rolę oswajania Wielkich Skorpionów występujących na pustyni Bracada, oraz budowę tajemniczych złotych golemów. Jedno miasto z czasem zmieniło się w malutkie państewko. Najważniejszym punktem każdego z miast (a było ich trzy) były świątynie które były poświęcane wielkim rzeźbom zwane również Lamasami, które - według legend, można było ożywiać. Gavin Magnus zaczął się niepokojić o swoje granice. Zaczął wysyłać dżiny na zwiady, wrazie gdyby wojska z Al-Lat chciało zrobić pierwszy ruch ku podbojom Bracady. Jednak końec końców jedna, jak i druga strona miała krew Czarodzieji. Akram zaczął wysyłać na zwiady Wielkie Osy które które - jeśli wymagała tego sytuacja potrafiły być ciche jak myszka, ale wszystko ma swój koniec. Król Bracady dowiedziawszy się o szpiegowaniu ze strony Pustynnych Magów, postanowił działać. Jego wybór padł na miasto, które zaliczało się do Trzech Wielkich Miast acz było najmniejsze - Dżafar. Szturmem dowodził sam Solmyr. Bracada miała dużo większą przewagę, a przynajmniej na pozór. Kiedy uderzyła pierwsza fala, Tytany zaczęły miotać swoimi piorunami w mury Warowni. Pa paru godzinach, kiedy to Slomyr już myślał że zwyciężył, ze świątyni wyleciały same Lamasy, aby weprzeć królestwo Oazy które było w potrzebie. Bitwa znowu rozpoczęła się. Dzięki przebudzeniu Lammasów pierwsza fala została odepchnięta, czego nie można było powiedzieć o drugiej która rozgromiła wszystko, i wszystkich. Po miesiącu Gavin swoimi wojskami ruszył na Omran - drugie z Wielkich Trzech Miast. Do Omran przybyły również posiłki z Al-Lat. Tutaj również szturmem dowodził Solmyr. Pustynni Magowie usłyszeli o przebudzeniu Lammasów dlatego ciągle wykuwali te wielkie struktury. Zgodnie z ich oczekiwaniami przebudziły się wszystkie. Zwiększono rónież produkcję złotych golemów oraz chodowlę Skorpionów. Po około dobie bitwa zakończyła się. 3 fale zostały odparte, jednak Omran zostało podbite. Dlaczego? Otóż Bracada wysłała list z pomocą do Erathii, i wyjaśnienia że to nie król Magnus porywał ludzi, lecz Akram. Po około godzinie do Omranu doszły wojska z Erathii które rozgromiły pozostałości po wojskach Akrama, jak i jego samego. 2 tygodnie poźniej ruszono na Al-Lat. Jednak Solmyr który zdołał uciec z pola bitwy ujrzał widok nieoczekiwany. Grupa nomadów, rozbójników, złotych golemów, oraz twórców wcześniej wymienionych istot otworzyło bramę. Powiedzieli że się poddają i oddadzą miasto dobrowolnie jeśli będą mogli odejść. Solmyr nie chciał niszczyć tak potężnej warowni, więc się zgodził.

Epilog: Nomadzi wywędrowali do Krewlood gdzie żyli jako neutralne plemiona, Rozbójnicy uciekli do Erathii aby przywrócić stary tryb życia, złote golemy zostało oddane Bracadzie, a niewolnicy zostali wydani w ręce Gavina Magnusa by dalej tworzyli złote golemy z tym że dla Bracady.

Podsumowanie: W moim zamyśle Oasis nie jest szczególnie ważnym państwem,byli słabymi strategami, którzy nie są zbytnio zoorganizowani, byli małym państwem, które po trzech miastach zaprzestało dalszego rozwijania. Myśleli że mogą zagrozić już potędze Gavina jednak stanowczo się mylili. Na oko cała akcja trwała by 5-10 lat. Mam nadzieję że coś z pomysłów zostanie wykorzystane :).

Górski

EDIT: jest to mega skrócona historia Oasis dlatego taka krótka i nieszczegółowa,

orodreth PW
23 kwietnia 2015, 11:40
Moim zdaniem dobra fabuła. Akurat upadek Akram mógłby być przyczyną zbudzenia Faraona i poparcia sił miasta egipskiego dla Kilgora w czasie Rozliczenia.
Good.

| _ _
[]_|_

mr_R PW
23 kwietnia 2015, 14:40
oaza to miasto Arabskie nie egipskie...

Degraf PW
23 kwietnia 2015, 14:43
Nie jest ani arabskie ani egipskie - tych grup etnicznych (zatem i przymiotników od nich wywodzących się) w świecie H3 nie ma...

Nephretes PW
23 kwietnia 2015, 15:40
Gdyby na forum istniały podpisy mój brzmiałby następująco:

---
Oasis ma charakter bardziej arabski niż egipski
Nie, to nie jest bastion
A idź Panie z tymi bezlicymi
---

Na mój gust Degrafie takie skróty myślowe są akceptowalne, bo wskazują jasno skąd płynie inspiracja.

Nephretes PW
26 kwietnia 2015, 17:55
Może jednak osa?


Matheo PW
26 kwietnia 2015, 18:41
Tak, jak najbardziej Osa. Tylko jeśli ma być to robal, to daruj sobie broń, wygląda to komicznie (zwłaszcza tarcza). Broń może posiadać pół robal-pół humanoid. Jednak zamiast przereklamowanych tarczy i miecza, lepsza byłaby włócznia.

Kuririn PW
26 kwietnia 2015, 18:45
Neph, wywal uzbrojenie proszę, niech dźga swoim żądłem... chyba ze przerobisz jakos ose na pól humana pól osę :D ale to możne wyglądać kiczowato...

AmiDaDeer PW
26 kwietnia 2015, 20:02
Ktoś tu chyba nie grał w MM8...

Kuririn PW
26 kwietnia 2015, 20:09
Po prostu, osobiście mi się nie podoba osa z mieczem i tarczą, również wiem że taka jednsotka istniała w MM8, i Neph za wzór wziął własnie tę osę. Gusta i guściki Hobbicie...

Fandor PW
26 kwietnia 2015, 20:23
Osa jako prawie zwierzoludź, jestem w 100% za, mam prośbę do Nephretesa, żeby dokończył wszystkie swoje modele, w sensie zrobił defy jeżeli znajdzie czas, nawet jeżeli z jakiegoś projektu sam zrezygnował, ponieważ modele są świetnie i fajnie by było uzupełnić bank stworów twoimi jednostkami zwłaszcza, że na miasto jeszcze trochę poczekamy.

Matheo PW
26 kwietnia 2015, 21:59
Cytat:
Ktoś tu chyba nie grał w MM8...
A jeśli koncepcja z M&M była zwyczajnie słaba i bzdurna?

Nephretes PW
27 kwietnia 2015, 02:25
Jeśli osa wystąpi w line upie oazy to tylko w takiej wersji jak występowała w M&M. Skoro już nawiązywać do innych gier serii, to w ten sposób:



Ponadto żądłem atakuje już skorpion, więc tym bardziej nie ma innej opcji ataku dla tej jednostki.

Zdaję sobie sprawę, że osa dzieli grotę na dwa obozy wojenne, ale widocznie tak być musi, nie zadowolę każdego.

Jestem zadowolony z modelu, więc tylko w przypadku znalezienia czegoś ciekawszego na drugi poziom, osa wyląduje jako jednostka neutralna. Tak czy tak: w modzie Oasis się znajdzie.

@Fandor
Lubię pokazywać swoją pracę tutaj na grocie, ale udostępnianie defów i modeli możliwe jest tylko w przypadku projektów, które nie będą wykorzystane nigdzie indziej (patrz bezlicy). Uważam, że nie po to robię własne jednostki Oasis, czy pomagam w alternatywach by potem ni z gruchy ni z pietruchy pojawiły się one w sklejka-town bez mojej zgody :)

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 06:15
Matheo:
A jeśli koncepcja z M&M była zwyczajnie słaba i bzdurna?
Lubisz dzielić koncepcje z oryginalnego uniwersum na dobre i słabe, zapominasz jednak, że my robimy mody pod uniwersum, a nie uniwersum pod mody. Skoro osa pojawiła się na planecie Enroth w takiej formie, to ma prawo (a nawet fajnie by było żeby tak było) pojawić się w takiej formie w Heroes 3.

Ogólnie to zderza się tutaj obiektywne podejście do lore a Twoje osobiste preferencje, lecz dla profesjonalnych moderów raczej wygrywa to pierwsze. Zresztą - w obiektywnej dyskusji to drugie nigdy nie ma szans.

zmudziak22 PW
27 kwietnia 2015, 16:59
Jest masa jednostek w MM6-8 które można wykorzystać do nowych miast lub alternatywy do oryginalnych.

Osa fajna. Chętnie zobaczę ją w mieście.

J. M. Sower PW
27 kwietnia 2015, 17:47
Podoba mi się ;). Liczę na ujrzenie tego w grze :3. Nie rezygnuj z broni bo dostaniemy wtedy zwykłego owada, a tak jest to fajna baśniowa postać ;D.

Poza tym, wydaje mi się, że skrzydła mogłyby być nieco większe.

Baloq PW
27 kwietnia 2015, 18:09
Osa słodka :)
Może nie przepadam za tego typu jednostkami (osobiste preferencje), ale wykonanie oraz nawiązanie do lore jest ważniejsze, co doceniam i szczerze gratuluję modelu ;)

Skrzydełka rzeczywiście mogą być odrobinę większe.

Propozycja na ulepszenie: niech ma taki "futrzany" kożuch wokół głowy, najlepiej w lekko wyróżniającym się kolorze, może czerwonym? Nada jej to bardziej "królewskiego" wyglądu, co u owadów, szczególnie os/pszczół pasuje.

Coś w ten deseń: http://www.tapeta-czulki-pszczola-owad-skrzydelka.na-pulpit.com/zdjecia/czulki-pszczola-owad-skrzydelka.jpeg (tak wiem, że to pszczoła)
strona: 1 - 2 - 3 ... 90 - 91 - 92 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel