Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 89 - 90 - 91 ... 135 - 136 - 137

Saki PW
20 kwietnia 2015, 21:31
Z ruinami starozytnej cywilizacji problem bylby, zdaje mi sie, tej natury, ze cywilizacja zostala (o ile dobrze rozumiem) na planecie zaimplementowana wraz z pojawieniem sie Starozytnych. O ile delikatne wplecenie ich watku w historie byloby cudna sprawa (bardzo zaluje, ze w zasadzie niewiele w strategicznej czesci gry pojawilo sie wzmianek o Starozytnych i delikatnych aluzji, a pierwsze nawiazanie do tej historii mialo byc rownie subtelne, co but w ryj), to nie wiem, czy nie wymagaloby to modyfikacji samej frakcji (choc moze daloby sie to zrobic? Gdyby np. Lammasu byli wzorowani na starych, zniszczonych straznikach jakiejs opuszczonej placowki? Magowie odnalezliby jedna czy dwie takie zezlomowane w ten czy inny sposob sztuki, a po rozbiorce i dokladnej analizie odtworzyli na ich wzor "golema", ktorego mechanika, choc duzo bardziej prymitywna, bylaby zblizona do tej wzorcowych istot. Nie wiem, czy to ma jakis sens z fabularnego punktu widzenia, wiec jesli nie pasuje - rugajcie).

Eggyslav PW
20 kwietnia 2015, 21:33
Mam pomysł odnośnie napisu w alfabecie Antagrich.... Mianowicie, niech to będzie jakiś śmieszny napis, taki easter-egg, podam przykłady:

"Własność Gavina Magnusa, Łapy precz"
"Made in Vori"
"Tarnum tu był"
"Nephretes is Love, Nephretes is Life!"
"To zwykły artefakt, graj dalej."
"OMGWTFBBQ!"
"Miejsce na twoją reklamę"
"All your towns are belong to us."
"J***ć Bastion, Oaza Rządzi!"

Ech, pewnie wymyślisz coś lepszego, ja nie mam weny.....

Biros12 PW
20 kwietnia 2015, 21:35
Szczerze, chciałbym abyś zastanowił się jeszcze raz nad tym sępem bo wydaje się być to ciekawsze niż jakieś insekty.
Duch piasku mi się baaardzo podoba! Ale zaraz ktoś pewnie zasugeruje potraktowaniem go puszką tęczowej farby :)

Matheo PW
20 kwietnia 2015, 21:59
Cytat:
Jedyną otwartą opcją jest poziom 2. Były tutaj różne koncepcje, od insektoidów:
Cytat:
sępem bo wydaje się być to ciekawsze niż jakieś insekty.
Insekty to właśnie bardzo ciekawy pomysł. Masa zastosowań i możliwości. Co ciekawego jest w sępie. Ptaszysko takie jak Rok, tylko wyglądałoby inaczej i byłoby nudniejsze.

Czekałem aż poruszysz kwestię drugiego poziomu :) Pomagasz przy "Alternatywnych jednostkach" witchkinga prawda? Grzechem byłoby pominięcie w tym przedsięwzięciu Twojego miasta. Dlatego na poziom drugi proponuję genialną opcję, która była już tutaj omawiana.

Wersja podstawowa - Średnio przydatny w walce insekt przypominający larwę. Jednostka pokroju Zombie, tylko szybsza i z mniejszą ilością punktów życia. Ulepszenie siedliska byłoby bardzo tanie, aby szybko nadać tej jednostce zdolności bojowe. Mogłoby toto pluć kwasem na wrogów.

Ulepszenie - Robak przypominający mrówkę. Przewyższający wersję nieulepszoną we wszystkich statystykach. Byłaby to jedna z najbardziej wytrzymałych jednostek na drugim poziomie. Posiadając przy tym dość wysoki atak. Ulepszony model otrzymałby żuwaczki i barwny odwłok. Atak za pomocą szczęk oczywiście.

Alternatywa - Latający insekt. Na podobę tego Jeśli występowało to w M&M, tym lepiej. Jednostka o wyższym ataku i inicjatywie niż ulepszenie, za to z mniejszą obroną i PŻ. Jeśli skorpion atakuje szczypcami, to mogłoby żądlić.

Co tym myślisz?

EDIT: Sory witchking poprawiłem.

Chwaliklin PW
20 kwietnia 2015, 22:50
Nephretes piszesz, że line'up gotowy i szkoda mojego czasu, ale przeca w moim jest właściwie tylko nowy Bes, a resztę po prostu posadziłem na miejscach tak jak ja ich widzę, oraz uzasadniłem. Czemu mam wrażenie, że przestałeś czytać pozdaniu, ,moja propozycja kreatur" ? Ewentualne zmiany proponowane przeze mnie są głównie kosmetyczne: kolor oczu i kuli u maga, kolor frędzli, kolor marmuru(I)/granitu(II), lotek i kity u Lammasu oraz wyostrzenie kopyt, czy też dodanie cycków u lwicy i zmiana jej koloru na czarny, czy też dodanie przepaski i,, biustonosza". W większości są to zmiany dotyczące barw, najwięcej miałbyś pracy przy, ,przypakowaniu" kotołaka do rakszasy, ale przecież sam to rozważasz, ja to tylko połączyłem (a raczej nawiązałem do istniejącego już pomysłu). Nawet mniej roboty miałbyś przy dodaniu samego biustu do istniejącego już kotołaka, tylko nadal się będę upierał (i tutaj zdania nie zmienię;)), że obecny wygląda jak domowych piecuch na dwóch łapach, taki szarobury Filemonołak :P No i fajnie by było jakby w arabskim/egipskim mieście była jednak jakaś babka a nie sami faceci i kreautury
Dodałeś także, że obstajesz przy insekcie na drugim poziomie, a ja podałem dwa takie przykłady: skarabeusz oraz ewentualnie skolopendra. Ewentualnie może być mrówkolew (chyba już go ktoś proponował), który pasuje do obecnego tylko nieco mniej niż skolopendra a bardziej niż skarabeusz czy osa, która mnie nie przekonuje, jednak jakoś ją przeżyję (ledwo...).
Wspomniałeś, że line'up gotowy, jednak nic nie napisałeś o propozycjach takich jak pomysł połączenia oczu i kuli u maga (ten sam kolor i rozjaśnienie oczu przy czarowaniu/ataku) co by oznaczało, że kula jest jakby częścią jego duszy co można też wykorzystać przy wymyślaniu nazwy dla niego (czarodziej ducha, mag duszy, itp. to tak na szybko). Czy umiejętności w ogóle nie pasują ? Masz inne propozycje czy jeszcze nad tym nie myślałeś ? Co z obstawieniem które wymyśliłem (np. bardzo mocny skorpion na 6 poziomie).
Widzę także, że ten bezlicy nie został jednak całkiem skreślony. I dobrze ;)
Jeżeli kotołak pozostanie taki wątły (co nie znaczy, że musi być pocieszny ;)) to z proponowanego przeze mnie 4 przesunąłbym go na 2 poziom, a bezlicego dałbym na 4, ewentualnie na 3 a wężoczłeka na 3. Tutaj można kombinować. Ja widziałem kotołaka jako mocną jednostkę i to obok kociego maga, którego umieściłem na piątym (jak to w oryginale bywa, że rasy bywają obok siebie).
Skorpion na 6 to wg mnie odpowiednia jednostka, która całkowicie nie pasuje na niskie poziomy. Ma dwie pary szczypiec, ma kolec jadowy (co można fajnie wykorzystać w umiejętnościach), jest szybka, kojarzy się klimatem arabskim, egipskim, wzbudza strach i podziw u prawie każdego (chyba, że ktoś jest nierozsądny ;)).

mr_R PW
20 kwietnia 2015, 22:52
Popieram Matheo. Przez parę postów omawialiśmy tą koncepcje i wygląda na w miarę dopracowaną. Jednak trzeba się zdecydować która z form miałaby wystąpić w pierwotnej wersji gry.

Co do ducha piasku sugerowałbym nadać mu trochę metalicznego charakteru (coś kojarzę, że miał być to duch stali/ metalu) po ulepszeniu.

Matheo PW
20 kwietnia 2015, 23:23
Cytat:
która z form miałaby wystąpić w pierwotnej wersji gry.
Podstawa musi być podobna do ulepszenia. Odpowiedź prosta. Mrówka powinna być ulepszeniem, Osa alternatywą.

Zapomniałem! Duch zapowiada się rewelacyjnie.

Baloq PW
21 kwietnia 2015, 00:48
Duch znakomity! Jednakże czy nazwa musi być bezpośrednio związana z piaskiem? Może Duch Wydm/Duch Pustyni? Albo Pustynna Zjawa/Fatamorgana?

Co do insekta... Dwa robale obok siebie? Wiem, że inne miasta nie czerpią z tego klimatu, ale robal to robal, nie ważne, że jeden do pajęczak (chodzi mi o skorpiona), a drugi to larwa/mrówa/osa czy cokolwiek innego. Osa z tego wszystkiego pasuje najlepiej, choć pokusiłbym się o stwierdzenie, iż coś bardziej podobnego do szarańczy mogłoby z osą konkurować.

Sępa bym nie skreślał - pasuje do Oazy tak samo jak insekt.
Co do jego siedliska to od biedy można się wzorować na moim z Krateru, jeśli Neph wyrazi taką chęć - będzie to dla mnie zaszczyt ;)

Kammer PW
21 kwietnia 2015, 00:58
Osa... pustynna... moje serce krwawi, gdy tylko o tym czytam. Wszyscy ci, co grali w Diablo III z pewnością kojarzą to latające cholerstwo. Lata, strzela seriami, straszne...
Jestem bardzo ciekawy, co stałoby się, gdyby zrobić z niego strzelającego latacza... z trójgłowym atakiem (jak cerbery). To z pewnością byłaby ciekawa, nietuzinkowa nowinka.

A propozycje Eggyslava ujęły mnie za serce. Zwłaszcza druga. ^L^

witchking PW
21 kwietnia 2015, 07:01
Cytat:
Czekałem aż poruszysz kwestię drugiego poziomu :) Pomagasz przy "Alternatywnych ulepszeniach" witchkinga prawda? Grzechem byłoby pominięcie w tym przedsięwzięciu Twojego miasta. Dlatego na poziom drugi proponuję genialną opcję, która była już tutaj omawiana.
Bzdura. Projekt to alternatywne jednostki, różnica jest całkiem spora. Proponuję poczytać nim zaczniesz głosić herezje

Tarnoob PW
21 kwietnia 2015, 11:15
– duch piasku jest super
– sęp to rozsądna propozycja – przypomina się sęp z „Tabalugi”, który służył Hamsimowi, oraz Agar’s pet z MM6:

(Chyba ostatni raz cytuję ten „swój” serwis MM6 w JB).
– dodatkowy stawonóg – czyli owad obok skorpiona – faktycznie nie wszystkim może się podobać. Jeśli jednak ma być – być może jako alternatywny stwór albo neutral – warto rozważyć szarańczę (ang. locust). To symbol nie­sz­czę­ś­cia i pustynnej nędzy – Jan Chrzciciel słynął z żywienia się szarańczą na odludziu.

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2015, 11:17
Jak na moje osa jest o tyle dobra, że już wystąpiła w MM8 i będzie znajoma fanom uniwersum, a na dodatek będzie najlepiej pasować do stylistyki Heroes 3.

Biros12 PW
21 kwietnia 2015, 11:30
Mi osobiście przerośnięte insekty kojarzą się z tanimi Science fiction. Mimo wszystko ostateczna decyzja należy do Twórcy.

Hmm... a może coś bardziej szałowego? Np: Czarna postać przypominająca człowieka, troszkę wyglądająca jak bezlicy lecz o gruboziarnistej strukturze. W trakcie ruchu ziarno przeistacza się płynnie w sępa, a podczas ataku ciało ulega zupełnej dezintegracji, wyglądem przypomina roje os(?) z Diablo II, i kąsa. Pewnie jest to zbyt wielkie show, a samo zrobienie animacji to morderstwo ale z pewnością jest to kompromis wszystkiego tego co dotychczas zostało zasugerowane ;)

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2015, 11:37
Dość zgniły kompromis jak na moje widzenie. :P

Górski PW
21 kwietnia 2015, 11:47
Też proponuję sępa. Ten wybór według mnie najbardziej pasuje.

Warmonger PW
21 kwietnia 2015, 12:47
Pozostaję przy osie - o ile będzie człekopodobna, jak większość jednostek na poziomach 1-2. Z sępem robi się zupełny zwierzyniec.

Morglin PW
21 kwietnia 2015, 14:23
Na pewno nie chciałbym sępa - razem z Hotą, ptaków w grze jest już zdecydowanie za dużo.

Osa jest zdecydowanie lepszym i bardziej oryginalnym pomysłem.

Ursus PW
21 kwietnia 2015, 14:52
Szarańcza jest też pustynnym owadem.

Andruids PW
21 kwietnia 2015, 15:36
A czy z magiem, lamassu i tą trzecią jednostką nie będzie za dużo lataczy? Moim zdaniem przydałby się jakiś humanoidalny strzelec, może skrytobójca rzucający nożami? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. osa strzelała żądłami, albo z łuku, ale ja bym obstawiał za czymś normalnym.

zmudziak22 PW
21 kwietnia 2015, 15:46
Lochy oraz Wrota mają 3 lataczy oraz 2 strzelców i nie narzeka się.
strona: 1 - 2 - 3 ... 89 - 90 - 91 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel