Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 86 - 87 - 88 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
17 kwietnia 2015, 02:14
Widzę, że nastroje są podzielone. To czy będzie z jeźdźcem czy bez zależy przede wszystkim od metody ataku. W przypadku żądła raczej ciężko byłoby zrobić sensowną animację z jeźdźcem.

Co myślicie na temat samego modelu skorpiona? Czy ja znowu podświadomie nie skazuję się na monotonię kolorystyczną teksturując go w tym odcieniu?

W rozdzielczości bliżej tej z gry


Kosmos10 PW
17 kwietnia 2015, 02:26
Kolor może być, chociaż tak na 100% ocenić mógłbym jakbym zobaczył jednostkę w ruchu (tj. już w grze).

Oczywiście możesz zmienić kolorystykę skorpiona na styl skorpiona cesarskiego (czarny lub granatowy) ale niezbyt by on pasował do pustynnych klimatów, gdzie taki kolor jaki ma obecnie byłby najbardziej pasujący.

mr_R PW
17 kwietnia 2015, 06:55
może nieulepszone zrobić czerwone a ulepszone czarne?

Matheo PW
17 kwietnia 2015, 10:50
Kolega wyżej ma milion procent racji. Skorpion powinien mieć kompletnie odmienne kolory od reszty. Według mnie nie powinien mieć jeźdźca. Komu on potrzebny i do czego? Sam skorpion wygląda lepiej i jest bardziej sensowny.

Podstawowa wersja mogłaby być bladoczarna/szara, a ulepszenie czarne. Czerwono-czarne są Smoki w Lochu.

Baloq PW
17 kwietnia 2015, 12:15
Znając ogólną kolorystykę skorpionów, moim zdaniem nieulepszony powinien być żółtawy, wręcz lekko przezroczysty (nie piaskowy bo się z resztą jednostek będzie zlewał), a ulepszony kruczoczarny, wręcz oleisty.
Jak dla mnie i z jeźdźcem i bez jeźdźca dobrze się prezentuje.
W wersji z z jeźdźcem mógłby atakować szczypcami - wtedy można je powiększyć, a żądło zmniejszyć.
Natomiast bez jeźdźca powinien mieć mniejsze szczypce, a większe żądło i ogólnie ogon.
Tak charakteryzuje się skorpiony.

Lord Hawk PW
17 kwietnia 2015, 18:38
Moim zdaniem wersja z jeźdźcem dobrze wygląda, ale jest niepraktyczna i bezsensowna, ponieważ przy ataku żądłem nieraz jeździeć by oberwał, a inny atak niż żądłem nie ma sensu.
Proponuje by animacja ataku wyglądała tak że Scorpion chwyta przeciwnika szczypcami i zaraz potem atakuje żądłem, co dało by też ciekawe zdolności, a dokładnie powstrzymywanie kontrataku [dzięki szczypcą] dla zwykłego i ulepszonego Scorpiona oraz jakiś efekt po ataku żądła, niestety tu jest problem bo pasujący paraliż ma już Scorpikora która również jest na 6 poziomie, więc na chwile obecną najsensowniejszy wydaje mi się dispel Ważki dla wersji ulepszonej [mocny jad osłabiający przeciwnika, ale bez zatruwania i paraliżowania].
W kwestii kolorów zgadzam się z pozostałymi że żółty i czarny są najlepsze, a to że będzie się wyróżniał na tle innych jednostek Oasis to nawet lepiej, nie będzie monotoni, zwłaszcza że nawet w Zamku [ludzi] Gryf też się mocno odróżnia od reszty kolorystycznie.

Co do samego modelu, kawał dobrej roboty Nephretes [jak zwykle zresztą :P].

Warmonger PW
17 kwietnia 2015, 21:36
Szczerze mówiąc, aktualny skorpion mi nie leży. Nie widać, gdzie ma głowę, a gdzie tułów - wszystko zlewa się w jedną masę. Jakieś kolorki i szczegóły byłyby mile widziane. Można mu dać wyraźnie rozdzielone segmenty pancerza jak u Gorgon:


glokku PW
17 kwietnia 2015, 21:43
Warmonger pokaż mi skorpiona gdzie to się głowa nie zlewa z tłowiem?

mr_R PW
17 kwietnia 2015, 21:54
Tak sobie przypomniałem, w filmie mgła było stworzonko, które przypominało skrzyżowanie świerszcza i skorpiona. Można by je wykorzystać jako ulepszenie.

bRyland PW
17 kwietnia 2015, 22:15
Odnośnie pomysłów na atak:
może niech nie ulepszony atakuje szczypcami,
a wersja turbo dodatkowo kąsa jadem z żądła?
Paraliż albo trucie (jak u Wiwerny) wydaje się być dobrym pomysłem.

Matikun PW
17 kwietnia 2015, 22:41
Proponuję wersję bez jeźdźca. Animacja ataku może być jednoczesny cios szczypcami i żądłem, ewentualnie samym żądłem, same szczypce nie są najlepszym pomysłem IMO. a co do kolorów, to ulepszony może faktycznie być czarny, na wersję podstawową nie mam pomysłu, zawsze może zostać jak jest.

Eggyslav PW
17 kwietnia 2015, 22:52
Eeee... Warmonger, zdajesz sobie sprawę, że skorpiony, jako pajęczaki, posiadają tak zwany głowotułów (lub jak kto woli cephalothorax)?

Ja też powoli przekonuję się jednak do wersji bez jeźdźca, i jeśli chodzi o atak, wpadłem na pewien pomysł (nie jest on może "realistyczny", ale co tam...):

Mianowicie, gdyby tak zrobić ze skorpiona jednostkę dystansową? Wtedy atakowałby strzelając jadem z żądła, a kontratakowałby szczypcami. Co ty na to Neph?

Nephretes PW
17 kwietnia 2015, 23:35
Ostatecznie zdecydowałem się na skorpiona bez jeźdźca. Będzie to prostsze w animacji, poza tym stwierdzam, że atak żądłem wygląda lepiej.

Poprzedni skorpion był dość testowy, myślę że pójdę w tym kierunku:


Zarzuty na temat monotonnej kolorystyki line upu pojawiły się nawet na forum rosyjskim, więc coś w tym jest, dlatego muszę nieco wzbogacić paletę

Skorpion jako jednostka dystansowa odpada. Strzelec miałby sens jedynie na wcześniejszych poziomach niż w tak bliskim zestawieniu

Andruids PW
17 kwietnia 2015, 23:44
Dobry skorpion tak czy siak. Ale moim zdaniem fajniejszy był ten poprzedni. Nowy jest na mój gust zbyt metaliczny*, a tamten wydawał się taki gruby i chropowaty. Mi się ta tekstura podobała.

*EDIT: (za to ma piękne żądło)

Biros12 PW
18 kwietnia 2015, 00:35
Jeśli chodzi o kolorystykę to nie jest tak źle. Przecież taki Zamek jest zrobiony na jedno kopyto. Nawet jednostki Przystani są zamknięte w odcieniach szarości oraz niebieskiego z niewielkimi akcentami. Uważam, ze utrzymanie trzech, maksymalnie czterech, jednostek w identycznej kolorystyczne będzie ok. Jedna czy dwie jednostki niech złamią kolorystycznie resztę.

Chwaliklin PW
18 kwietnia 2015, 05:03
Witam wszystkich, a przede wszystkim Nephretesa, który odwala kawał dobrej i ciężkiej roboty. Na początek powiem jedno zdanie o sobie: jestem maniakiem Herosa (III) od kiedy wyszedł, czytam Kwasową Grotę od początku, zarejestrowałem się parę miesięcy temu, ale wypowiadam się pierwszy raz.
Z racji żadnego stażu na forum, napiszę tak: jeżeli można to mam parę uwag i propozycji, a zacznę od Kotołaka. Konkretnie to sprawa tyczy się animacji ataku, która jest nieco dziwaczna. Kotowate gdy gonią zdobycz, atakują dwiema łapami i starają się wgryźć w szyję żeby udusić ofiarę. Czasem nawet biorą do pyska nozdrza (np. młodej zebry) by ta jak najszybciej się wykończyła. Z kolei gdy się bronią, lub atakują z miejsca, robią to raczej jedną łapą na raz, starając się ciąć pazurami. Ewentualnie atakują jedną łapą za drugą. Kto ma kota w domu ten wie jak to wygląda ;) Najlepiej mieć dwa zwierzaki, które niejako ćwiczą na sobie ciosy. W moim przypadku jest tak, że widzę co kot (jakieś 4 kilo) atakuje mojego psa (15kg) - wszystko wygląda jak w naturze, jak miniaturowe polowanie tygrysa ;)
Wracając do samego ataku Kotołaka - wybrałbym atak łapami na zmianę gdyż wyskok, łapanie za szyję i wgryzienie w nią wyglądałaby jak atak wampira ;)
Co do Lamasu to fajnie Ci to wyszło, aczkolwiek nieco rozumiem innych, którzy mówią, że jest nieco przesadzony, za dużo szczegółów. Jednak nie jest to wielką wadą (na ostatnim obrazku widać, że jest lepiej) więc lepiej nie tracić czasu na kolejne poprawki, gdy czeka Cię jeszcze taki nawał pracy.
Jeżeli chodzi o maga to jest to kolejny przykład Twojego talentu. Znakomity model. Co do dywany to bez frędzli wygląda lepiej. Ewentualnie mogłyby się znaleźć z przodu i tyłu, bądź tylko na rogach. Najlepiej by było zobaczyć trzy modele: bez, z czterema frędzlami oraz z nimi froncie i tyle. Ten ognisty, ,plaskacz" przy
ataku wręcz fantastyczny. Kulę natomiast zrobiłbym pod jego kolor, czyli czerwoną. Bardziej mi pasuje do arabskiego miasta. Niebieski niech zostanie dla gremlinów, dżinów, magów i ogólnie dla fortecy.
Jeżeli w ogóle planujesz powiększenie palety barw w samym mieście, proponuję dodanie (oczywiście jedynie akcenty) właśnie odcieni czerwonego, pomarańczowego, zielonego. Miasta arabskie, może są monotonne architektonicznie, natomiast w małej architekturze trochę barw jest, a już na pewno ubrania mają barwne. Mamy tutaj na forum kogoś na arabistyce więc może mnie poprawić/zbesztać/zrugać/sprostować. Tak czy siak, ja chętnie widziałbym odrobinę więcej kolorów.
ps. Nie mogę się powstrzymać: ten Rakszasa, a nie ta... Wybaczcie ;)
ps.2 W najbliższym czasie napiszę coś sensownego o line'upie (nie ma polskiego odpowiednika tego określenia?), gdyż mam w głowie dziesiątki pomysłów, bo już naście lat temu projektowałem (tylko na papierze) kolejne zamki do Herosa i cały ten czas śledziłem różne projekty i czytałem komentarze a głowa zbiera dane i produkuje kolejne pomysły...

J. M. Sower PW
18 kwietnia 2015, 15:47
Skorpion świetny. Jeśli chodzi o zróżnicowanie kolorystyki, to wydaje mi się, że Skorpion wypadłby dobrze gdyby miał czarny pancerz. Kontrastowałby z resztą jednostek jak, np. nieulepszony gryf w Zamku. Ulepszenie mogłoby mieć już bardziej wymieszaną kolorystykę z tą występującą u innych jednostek, nie rezygnując jednak całkowicie z tej występującej w wersji nieulepszonej skorpiona.

Matheo PW
18 kwietnia 2015, 15:48
Cytat:
Zarzuty na temat monotonnej kolorystyki line upu pojawiły się nawet na forum rosyjskim, więc coś w tym jest, dlatego muszę nieco wzbogacić paletę
Wydaje mi się, że nie rozumiesz problemu. Zwyczajnie popatrz na lineupy innych miast. Lochu, Cytadeli, Fortecy czy Wrót. Mienią się one wszystkimi kolorami tęczy. Jedna jednostka jest niebieska inna czerwona i nie mają ze sobą kolorystycznie nic wspólnego. Ty nie wiedzieć czemu barwisz jednostki na jedno kopyto. Kotołak powinien być czarny, skorpion czerwony a mag powinien być ubrany na niebiesko (to tylko przykład). O to tu chodzi. Zwiększanie palety barw w niczym nie pomoże. Powinieneś zmienić kolory każdej jednostce z osobna.

Wspólną kolorystykę mogą mieć dekoracje ale i tak nie powinno to dotyczyć wszystkich jednostek.

J. M. Sower PW
19 kwietnia 2015, 10:24
Ja bym go widział mniej więcej tak:

Warmonger PW
19 kwietnia 2015, 10:26
Konkret, przy okazji lepiej widać poszczególne elementy pancerza.

Proponowałbym nieulepszonego kotołaka pomalować na jasny szary kolor.
strona: 1 - 2 - 3 ... 86 - 87 - 88 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel