Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 135 - 136 - 137

Kastore PW
28 marca 2015, 10:43
Mimo wszysko najważniejsze budynki Conflux mają architekturę ma dokładnie taką samą jak Oasis. I dlatego najbardziej rozsądne byłoby jakieś rozróżnienie tych dwóch (identycznych!) stylów, choćby przez takie lekkie pójście w bok w kierunku starożytnego egiptu.

witchking PW
28 marca 2015, 10:47
Przykład, że architektura w różnych miastach się powtarza:






Zresztą to co pisałem w poprzednim poście, Tower też ma dokładnie taką samą architekturę (czytaj arabską).

Moim zdaniem ratusze lochu i inferno sa bardziej zbliżone architekturą:

Warmonger PW
28 marca 2015, 10:51
Jeśli Conflux ma architekturę arabską (ale tylko trochę), nie będąc miastem arabskim, to jest jego problem, a nie problem Oazy.

Podobnie Necro z H6 ma architekturę południowoamerykańską, ale nie wiadomo, po co i dlaczego.

Oaza jest miastem arabskim w założeniu i ma pozostać jak najbardziej arabska. Próba przebudowania jej na jakiś inny styl zakończy się porażką. Miasto musi być spójne stylistycznie, aby każdy wiedział od razu, o co chodzi.

Kastore PW
28 marca 2015, 11:31
Witch, Tower nie ma architektury arabskiej. Jest mixem steampunku, rzymu i wszechpojętych, tytułowych wież z dodatkiem architektury arabskiej. Poza tym wszystko co podałeś to pojedyncze zapożyczenia modeli z innych frakcji, a ni zapożyczenia, powiedzmy, dominującego stylu danej frakcji. Abstrahując, projekt Cathedral nie spotkał się z aprobatą fanów, głównie ze względu zbytniego podobieństwa do Zamku.

Warmonger, dopasowanie miasta do gry to problem jego twórcy, a nie gry. Poza tym, w H3 miasta nie są spójne stylistycznie (może za wyjątkiem Zamku), są mieszaniną wielu stylów, z najczęściej jednym dominującym. I skoro stylem "większym" w Oasis ma być arabski, proponuję by jego dopełnieniem był styl egipski.

witchking PW
28 marca 2015, 12:40
Kastore, Conflux nie ma architektury arabskiej. Jest mixem sielskiej doliny, edenu i wszechpojętych, tytułowych wrót żywiołów z dodatkiem architektury arabskiej.

A tak całkiem serio które budynki w tower są rzymskie? Ja widzę ze dwa czyli dokładnie tyle ile oceniam jako arabskie.

Jeśli ratusz w dwóch miastach prawie się pokrywa to czy nie można mówić o takiej samej architekturze?

Cytat:
Abstrahując, projekt Cathedral nie spotkał się z aprobatą fanów, głównie ze względu zbytniego podobieństwa do Zamku.

Cathedral nigdy nie doczekał się ekranu miasta, a jednostki pokrywały się bardzo mocno z tymi z Zamku. Tutaj szybciej można się czepiać związków Oazy z Tower.

Zresztą spójrz na ekran Oazy, co tam jest podobnego i ściśle arabskiego poza ratuszem i zamkiem?

Siedlisko duchów to latająca piramida (nawiązująca raczej do Egiptu), siedlisko lamasu to Mezopotamia, ruiny w których mieszkać miała Rakszasza to po prostu starożytne ruiny bardziej moim zdaniem greckie niż arabskie, wiszące ogrody Babilon.

Degraf PW
28 marca 2015, 12:55
Sorry, że się wtrącam ale... po jaką cholerę te ściany tekstów? Czy arabskie, czy się powiela, czy to ma czy nie ma? To ma po polrostu stylistycznie pasować do reszty gry i ładnie wyglądać a nie gmerać w kulturoznawstwie czy statystyce wykorzystywania wątków. Ludzie! Toć to paplanina dla paplaniny!!!

voncur PW
28 marca 2015, 13:21
A ja żem myślał ze Tower to prawosławna rosja, Cathedral to dark ages, castle to świt średniowiecza, a piekło i lochy to przeciwieństwo oraz odwrotność castle, rampart to japonia, kwaśniaki to amazonia, orki to afryka.

Wieć widać że w h3 miasta odwzorowane są kulturach.
Cove to takie Karaiby.

Dlatemu fajnie że będzie nasz słowiański zamek.

~witchking, ja jestem ignorantem i to co napisałeś, brzmi to jak:
w oasis to jest z arabusów, to jest koło arabusów i tamto też.
Czyli nasza pikna Oaza to je półwysep arabski.

No i czego to w takim układzie jest ekran?

AmiDaDeer PW
28 marca 2015, 13:53
To nie ekran miasta, a jego szkic. Naprawdę myślisz, że coś takiego mogłoby się znaleźć w Hocie? :P

Tego PW
28 marca 2015, 14:53
Choć generalnie nie wypowiadam się już często w tym temacie, zrobię wyjątek, żeby powtórzyć jeden z moich wcześniejszych postów. Kopuły NIE SĄ elementem architektury arabskiej. Można by je uznać za element architektury muzułmańskiej (czyli prawie tylko i wyłącznie sakralnej, w dodatku występującej na całym zasięgu islamu - w Chinach, w USA, w Gdańsku). Kopuła jest wytworem architektury bizantyjskiej, stamtąd przeszła do Arabów i np. Rosjan.
Twierdzić, że każdy budynek w HoMM z kopułą jest arabski to tak, jakby twierdzić, że rzymskie Koloseum reprezentuje ściśle słowiański styl.
Arabskie budowle to sześcienne klocki z płaskim dachem, z maleńkimi oknami, czasem z kozą gdzieś w podwórzu. Prawie wyłącznie parterowe, czasem piętrowe (+ minarety, które zawsze były wieżami). W późniejszych okresach pojawiły się też rzymskie i greckie kolumny, zwłaszcza wokół basenu Morza Śródziemnego; kopuły, które przywędrowały z Bizancjum, większe okna.
Klasyczna arabska architektura to namiot i już.

J. M. Sower PW
28 marca 2015, 16:06
Tego, sądzisz że różni szejkowie i inni średniowieczni arabscy władcy mieszkali tylko w namiotach, albo małych domkach i hodowali kozy? Może poczytaj trochę o ostatniej (pierwszej) wojnie Chrześcijaństwa z Islamem.

--ciach--

HobbitHobbitO nie, tematy o polityce to nie tutaj.

Nephretes PW
28 marca 2015, 16:48
Co jak co, ale Tego jest na arabistyce, więc z obecnych tutaj forumowiczów wie na ten temat najwięcej. Nie zmienia to faktu, że paplaniny jest tu nader dużo, a ja wolałbym aby ktoś wypowiedział się na temat animacji. Mam wrażenie, że przydałby się tutaj temat "Flood about new cities" jak ma to miejsce na df2.ru

witchking PW
28 marca 2015, 17:23
Ostatnia animacja pasuje idealnie do rzucania czaru. Jako animacje nudy dałbym coś bardziej neutralnego i mniej rzucającego się w oczy.

glokku PW
28 marca 2015, 17:52
Daj mu dłubane w nosie :D
Taki mag skulony na dywanie pewnie jeszcze leciwy, to nie chce mu się jakiś pasjonujących czarów i widzimisów rzucać.

Nephretes PW
29 marca 2015, 18:47
Wymaga poprawek, ale może taka nuda?


Demorator PW
29 marca 2015, 18:49
Bardzo ładna, ale może mógłbyś podnieść trochę rękę, bo wygląda jakby drapał kulę, jak kotka.

Drwal PW
29 marca 2015, 19:10
W porządku chociaż ta kula/kamień zbyt podobna kolorystycznie do jednostki. Wygląda jakby była tego samego materiału co człowiek. Animacja bardzo fajna.

mr_R PW
29 marca 2015, 19:25
Drwal ma racje. Może niebieska kula była trochę bardziej wyrazista. Dla mnie ta animacje jest także ździebko za szybka.

Warmonger PW
29 marca 2015, 19:46
Każdy kolor będzie dobry, o ile kula będzie jasna i jednolita. Musi przyciągać uwagę i dodawać kontrastu - wszak całą frakcja jest dość monotonna kolorystycznie.

Proponuję jasny niebieski. Dodatkowo kula może być prawie białą i dostawać kolorku podczas aktywacji.

Matheo PW
29 marca 2015, 23:47
Cytat:
Może niebieska kula była trochę bardziej wyrazista.

Jeden mały szczegół. Niebieską kulę posiadają Zaklinaczki z Przystani w HotA. Może czerwona dla odróżnienia?

Animacja bardzo dobra. Prosta i nie rzucająca się w oczy. Chodź faktycznie nieco za szybka.

Nephretes PW
30 marca 2015, 00:42
W takim razie nieco zmniejszę animację "czyszczenia (?)" kuli. Zrobiłem jeszcze prototyp ataku wręcz. Raczej będzie do tego dochodziło rzadko, ale stwierdziłem, że musi być do tego osobna animacja



Może pomarańczowa kula?
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel