Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
2 marca 2015, 16:58
Dopóki wszelkie zmiany będą wprowadzane w sposób ograniczony, a nie będzie żadnych nowych map z nowościami ani możliwości stworzenia takowych, dopóty VCMI będzie niegrywalne. Tyle mogę powiedzieć.

witchking PW
2 marca 2015, 17:01
Nowe mapy z nowościami można stworzyć już od dawna;p Wystarczy użyć edytora map i dodać obiekty losowe.

Neph ekran wygląda klasa. Choć uważam, że to głównie Twoja zasługa a nie hoty i chyba warto to tutaj zaznaczyć. Wkład hoty był raczej nieznaczny. Proponuje pod koniec nieznacznie obrobić to w 2d bo mam wrażenie, że na tle reszty Twój ekran wychodzi za ostry.

Drwal PW
2 marca 2015, 19:37
Witch:
Neph ekran wygląda klasa. Choć uważam, że to głównie Twoja zasługa a nie hoty i chyba warto to tutaj zaznaczyć. Wkład hoty był raczej nieznaczny.

Zgadzam się Witch, chodziło mi bardziej, że HotA pomogła naprowadzić, dała pewnie pewnie cenne wskazówki. Miasto naprawdę zmieniło się nie do poznania, oczywiście główna w tym zasługa Nepha i w życiu bym tego nie kwestionował. :)

witchking PW
2 marca 2015, 19:45
Z tego co wiem od Nepha tych wskazówek było mało i raczej nic nowego;p Mam wrażenie, że hota jest tu trochę za bardzo idealizowana.

Nephretes PW
2 marca 2015, 19:52
Nieładnie się tak chwalić, ale sam wykonałem to tło bez jakichkolwiek sugestii z ich strony :p HoTa zasugerowała przeniesienie miasta na teren podobny do miasta czarodzieja z H2, ale póki co nic więcej w tym temacie nie widać.

Drwal PW
2 marca 2015, 19:55
W takim razie zwracam honor. :) A co na to HotA? Jakoś skomentowali ten ekran?

Nephretes PW
2 marca 2015, 19:58
Że jest znacznie lepszy, ale jest zbyt "3D". Natomiast jak wspominałem wcześniej, sugerowali przenieść miasto na teren ala czarodziej w H2.

Górski PW
2 marca 2015, 20:03
Oasis na terenie czarodzieji z heroesa 2? To troszkę dziwne.

Kammer PW
2 marca 2015, 20:29
Saki:
Czy Tobie kiedys znudzi sie wjezdzanie na hote?
Nie, nigdy.

Saki:
Ze wszystkich wypuszczonych do tej pory fanowskich projektow miast naprawde wysoka jakosc prezentuja dwa - w tym zdecydowanie Cove. Moze w ich szalenstwie jest metoda?
Co nie zmienia tego, że lepiej zrobiliby, gdyby zajęli się własnymi miastami i je doprowadzili do poziomu Cove.

fandor525:
Nephretesie powinieneś albo walczyć o swoje miasto, albo faktycznie wydać je tylko do VCMI, a HotA niech sama sobie miasta wymyśla.
+1

Drawl:
Granie na dwa fronty? Owszem, pod warunkiem, że najpierw wydasz do Hoty, potem do VCMI. Odwrotnie podejrzewam, że Rosjanie mogliby odrzucić projekt, którym nikogo nie zaskoczą - już od dawna jest do ściągnięcia (nawet w trochę innej formię).
Odwrotnie. To Nephretes ma w tej chwili mocniejsze karty. Wydanie na VCMI ma też tę zaletę, iż autor może w dowolnej chwili wypuścić jakąś poprawkę, bez czekania na kolejną wersję silnika. On ma miasto i to od niego zależy, czy Hóta w ogóle je ujrzy czy też wypuści nową wersję z nową jednostką i ozdobnikami. Oh, wait...

Warmonger:
Powtarzasz to samo od dobrych trzech lat, a bardzo dużo się w tym czasie zmieniło. Sprawdzaj czasem aktualną wersję, Hobbicie.
Warmongerze, nie dyskutuj. VCMI jest niegrywalne, jest to fakt autentyczny i oczywista oczywistość, a ci, co twierdzą inaczej to przekupni agenci. :P

Hobbit:
Dopóki wszelkie zmiany będą wprowadzane w sposób ograniczony
Hóta.
Hobbit:
a nie będzie żadnych nowych map z nowościami ani możliwości stworzenia takowych, dopóty VCMI będzie niegrywalne.
Hóta do niedawna.

witchking:
Mam wrażenie, że hota jest tu trochę za bardzo idealizowana.
Miód na me serce. :P

Nephretes:
Natomiast jak wspominałem wcześniej, sugerowali przenieść miasto na teren ala czarodziej w H2.
A jak to uzasadniali? W czym teren czarodziejki jest lepszy od piasku? (Pomijając fakt, iż piasek nie może być terenem natywnym, bo tak!)

AmiDaDeer PW
2 marca 2015, 20:50
Kammerze, naprawdę nie widzisz tego, że HotA jest dodatkiem, a VCMI - kiepskiej jakości platformą moddingową, która tak naprawdę ogranicza modderów? Porównywanie tych dwóch rzeczy jest bez sensu, ale i tak zawsze idzie na korzyść Hoty, gdy mówimy o przeciętnych graczach.

Kammer:
Pomijając fakt, iż piasek nie może być terenem natywnym, bo tak!
Argumentów za to dostałeś mnóstwo, ale je ignorujesz, bo tak.

Nephretes PW
2 marca 2015, 21:18
Cytat:
Odwrotnie. To Nephretes ma w tej chwili mocniejsze karty.

Gdyby tak było w istocie to Hota Crew by się ze mną skontaktowała, nie odwrotnie.

Zrobiłem testowe tło dla kanionu. Tak mogłoby to wyglądać, ale to bardzo wstępny koncept:


Baloq PW
2 marca 2015, 21:34
A próbowałeś trochę przyciemnić piach pod kolor podobny do tego z zamku Czarodzieja w H2? Może nie będzie to jakoś źle wyglądać i pod taki piach nawet bardziej pasowaliby wężoludzie moim zdaniem.

Ja również jestem zdania, że niestety VCMI do Hoty się nie umywa - tak, można nazwać mnie ślepym wielbicielem tego dodatku, ale to, co zmienia i nowego wprowadza stoi na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, że nie doceniają pomysłu Nephra i poświęcają czas na rozwałkowany na wszelkie możliwe sposoby Forge.

Matheo PW
2 marca 2015, 23:21
Racja. Może faktycznie spróbuj po prostu zmodyfikować Twoje aktualne tło. Chociaż Kanion jest bardziej oryginalny i odróżni Twoje miasto od Pawilonu.

W kwestii HotA vs VCMI. HotA 1.3, VCMI 0.97 jaki sens mają porównania. Twórcy VCMI mogliby nie publikować niczego do wersji 1.0 ale to byłoby bez sensu. Nie można oczekiwać grywalności od półproduktu. Poczekajmy na pełną wersję :)

Fandor PW
3 marca 2015, 11:38
Ech, dlaczego widzę tu jakąś bezpodstawną wojnę HotA a VCMI, twórcy bronią swoich projektów, ale sami ze sobą nie walczą, więc czemu fani powinni? VCMI jest jak już nieraz mówiono PLATFORMĄ czyli oceniać możemy duże mody na nie wydane np. za jakiś czas będziemy mogli porównać Dodatkowe Ulepszenia z HotĄ gdzie będziemy mieli nowe miasto + banki kontra 2 ulepszenie każdego stworzenia.
Lubię grać w HotA mimo że nie podoba mi się to co się dzieje, nie mam może pełni informacji, ale mogę ocenić ogół: ściągają ludzi do pomocy bo mają już markę i porzucają ciekawe koncepty miast które już mają, rozumiem że nie chcą oddać tak o swojej pracy byle komu, jednak u nas w Polsce jakoś ładniej twórcy modów współpracują - wymieniają się pomysłami, pomagają się doskonalić czy np. Neph robi modele dla Witchkinga do Alternatywnych Jednostek. Polska scena moderska i rosyjska są najbardziej rozwinięte na świecie i wydaję mi się, że jakby jakaś współpraca się nawiązała, można by wiele więcej ciekawych rzeczy wprowadzić. Mamy np. wiele półgotowych miast u Rosjan, mogli by je dodać do VCMI, może nie wiedzą może z jakiś przyczyn nie chcą dodawać, nie wiem dlaczego :c. Najbardziej bezsensowne jest wg. mnie co zawsze będę powtarzać tworzenie 2 Forge niezależnie, bo nikt nie ustąpi (nie mówię o tym, że według niektórych Cove zabiło swoją lepszą jakością Two Islands, które chyba wcześniej zaczęło pracę nad miastem Regna), ale tutaj Polski Projekt Forge jest na równym poziomie graficznym, jest wciąż rozwijany, dla mnie osobiście lepszy, a było jeszcze kilka innych projektów, więc czemu HotA nie zrobi któregoś z pozostałych swoich miast albo ludzi którzy do nich dołączyli? To naprawdę wielkie marnotrawstwo potencjału. Ostatnia rzecz to blokowanie dostępu do plików, podczas gdy można by między innymi zrobić spolszczenie.
Przepraszam z offtop.
Co do Oasis, uważam że ten kanion zbyt się pokrywa z terenem Twierdzy i jednak powinieneś zostać przy pustyni, co nie zmienia faktu, że piasek nie powinien być terenem natywnym, a można opracować inny. Mógłbyś przypomnieć Nephretesie zaakceptowany na tą chwilę line-up?
Podsumowując tylko, Nephretes powinien rozwijać ciągle niezależnie od HotA swoje miasto dążąc do perfekcji, żeby nie umarło jak inne projekty,i jeżeli Crew poprosi go o dodanie Oasis do moda, to na jego warunkach i żeby było już gotowe w pełni :3, a jeżeli nie będzie chciało, to aby obok Forge mogło zostać sztandarowym miastem VCMI.

Baloq PW
3 marca 2015, 14:35
Jakby odpowiednio przyciemnić piach to nie będzie jakoś super podobne do Twierdzy, szczególnie, że ona charakteryzuje się bardziej górami skalistymi, ostrymi szczytami i niemal całkowicie wysuszonym otoczeniem, a centrum Oazy jest mimo wszystko rzeka/jezioro, a typ skał definitywnie pasuje do kanionu, który jest inną formacją skalną niż ta występująca w Twierdzy.

Fandor PW
3 marca 2015, 15:25
Tyle, że terenem nigdy nie jest kanion, las iglasty, las liściasty, góra lodowa, góra zwykła itd. tylko teren kamienisty, trawiasty, śnieżny itd., dlatego odróżnić trzeba już podłoże w zamku.

witchking PW
3 marca 2015, 15:58
Skały w kanionie po lewej stronie są zbyt gładkie. Wyglądają na przeszlifowane. Poza tym całość prezentuje się bardzo urokliwie.

Andruids PW
3 marca 2015, 16:00
To może alternatywą piasku jako terenu natywnego (zamiast którego nie wiem co mogłoby być... crag pewnie), niech będzie specjalny budynek, taka stajnia jak w Zamku, tylko, że zamiast dawania dodatkowych punktów ruchu, niwelowałaby karę za poruszanie się po piasku przez jeden dzień. No nie oszukujmy się, coś trzeba zrobić z tym piaskiem. W końcu oazy zazwyczaj są NA pustyni. Więc zostawianie jej bez niczego w samym jej środku będzie poważnym upośledzeniem za każdym razem kiedy będzie się wyruszać bohaterem z miasta, albo chciało do niego wrócić.

Fandor PW
3 marca 2015, 16:30
Ciekawy pomysł, aby Oazy umieszczać między piaskiem, dodać stajnie nomadów czy coś w ten deseń, dzięki którym wszyscy bohaterowie będą mogli szybciej wyjść z miasta. Można też pomyśleć aby zamiast fosy, trzeba oszczędzać wodę, dać po prostu część pola bitwy jako piach i bohaterowie i ich jednostki wewnątrz miasta by na nim nie zwalniali.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 16:31
Budynek specjalny odpowiadający za poruszanie się na piasku? Jestem jak najbardziej za.
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel