Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 135 - 136 - 137

Baloq PW
16 lutego 2015, 01:34
Ogólnie rewelacja, mógłby tylko trochę dłużej pozostać w "zastoju", coś jak śmierć żywiołaka lodu.

Matheo PW
16 lutego 2015, 02:11
Rewelacyjny model i tekstury. Animacja otrzymywania obrażeń bardzo dobra. Jeśli chodzi o animację śmierci, to chyba za dużo tych kawałeczków dodałeś. Może lepiej by to wyglądało, gdyby jednostka rozpadła się na kilka większych części.

Nephretes PW
16 lutego 2015, 02:54
Klatka więcej


Nad redukcją odłamków się zastanowię, co uważają inni?

Warmonger PW
16 lutego 2015, 08:05
Niczego nie redukuj, jest doskonale :)

Kuririn PW
16 lutego 2015, 08:10
Tak Filipku z konopii:P niczego już nie poprawiaj bo popsujesz :P
Btw, co do poprawy, on za szeroko się niby nie rozsypuje?

Eggyslav PW
16 lutego 2015, 11:00
Wygląda to fajnie, ale coś mi nie pasuje, Lamassu się rozsypuje tutaj jak szkło, a nie jak kamień, może rzeczywiście lepiej by było gdyby się rozpadał na parę dużych kawałków.... Alternatywnie mógłbyś zrobić animację jak u gargulca, ze zmianą koloru na jakiś jednolity, przygaszony kolor, i dopiero potem niech się sypie. Kolejny pomysł: a co jeśli Lammasu po śmierci zamieniało by się w piasek, lub pył, a potem ten pył by się rozwiewał?

Matheo PW
16 lutego 2015, 11:21
Cytat:
Wygląda to fajnie, ale coś mi nie pasuje, Lamassu się rozsypuje tutaj jak szkło, a nie jak kamień, może rzeczywiście lepiej by było gdyby się rozpadał na parę dużych kawałków....
Fakt, obecnie wygląda to tak, jakby był zrobiony ze szkła.
Cytat:
Alternatywnie mógłbyś zrobić animację jak u gargulca, ze zmianą koloru na jakiś jednolity, przygaszony kolor, i dopiero potem niech się sypie.
Wtedy będzie wyglądać tak samo jak Gargulec a chyba nie o to chodzi.
Cytat:
Kolejny pomysł: a co jeśli Lammasu po śmierci zamieniało by się w piasek, lub pył, a potem ten pył by się rozwiewał?
Też chciałem to zaproponować, ale wydawało mi się, że jest to zbyt trudne do wykonania.

Lamassu ma pęknięcia na całym ciele. Mogłoby się wydawać, że powinien się rozpadać wzdłuż tych pęknięć. Mogłoby być ciekawie, gdyby tak jednostka najpierw rozpadała się na kilka dużych kawałków, które po chwili zamieniały by się setki mniejszych kawałeczków.

Zrobisz jak uważasz, przekazuje tylko obiekcje :)

EDIT: Jeśli Hobbit i Kuririn są za, to może faktycznie zostaw jak jest, oni lepiej się na tym znają :)

AmiDaDeer PW
16 lutego 2015, 17:19
Albo niech zostanie tak, albo niech zmienia się w pył.

The Doom PW
16 lutego 2015, 18:20
I ja sugeruję zostawić animację taką, jaka jest teraz.

Nephretes PW
16 lutego 2015, 18:36
Animacja śmierci zostanie zatem taka jak jest aktualnie. Dopiero eksploruję system cząsteczek w blenderze, więc na ten moment nie potrafię zrobić wszystkiego co bym chciał. Niewykluczone, że w przyszłości się to zmieni.

Nephretes PW
28 lutego 2015, 16:31
Def lamassu jest już prawie gotowy. Co powiecie na takie animacje?
Obrona:

Atak:

Nuda:

Aayren PW
28 lutego 2015, 16:43
Atak świetny.
W obronie trochę bardziej zakrzywiłbym skrzydła wokół głowy, ale z drugiej strony teraz wygląda to jak nastawianie tych skrzydeł by przeciwnik się na nie nadział - w sumie też fajny pomysł.
Co do nudy... nie przekonuje mnie. Może takie końskie machnięcie tylną nogą?

Warmonger PW
28 lutego 2015, 17:00
Aayren dobrze gada. Wylegujący się posąg wygląda raczej mało dostojnie.

Nephretes PW
28 lutego 2015, 17:01
Właściwie to mam już taką animację, ale jakoś mi się nie podobała. Po dopracowaniu stwierdzam, że jednak może być też tak :

Warmonger PW
28 lutego 2015, 17:49
Na przednich łapach ma wrotki, czy jak? Niech stoi stabilnie, może co najwyżej uginać kolana.

Nephretes PW
28 lutego 2015, 21:16
Def już jest.


Swoją drogą. Ma ktoś może dobry pomysł na nową rasę przewodnią Oasis? Bezlicy, chociaż ciekawi, nijak nie pasują do świata M&M. Poza tym lewitacja i inne bajery także dyskwalifikują ich jako sensowną rasę.

To czego szukam to rasa, która występowała w tym świecie wcześniej i przywodzi jakieś skojarzenia. Nie musi być to nawet konkretna kreatura, ale idea, która spina miasto w całość. Kiedy mówimy o skojarzeniach mam na myśli
Rampart- elfy
Castle- ludzie
Cove- piraci.
Oasis czegoś takiego nie posiada, tylko opiera się na pewnej sub-idei związanej z handlem/niewolnictwem.

Temat jaki teraz poruszam wynika z moich rozmów z Hotą i muszę przyznać im rację. Trzeba przebudować miasto pod względem koncepcyjnym.

Póki co zastanawiam się nad przeniesieniem miasta na teren podobny jak u Czarodzieja z H2. Po pierwsze rozwiązuje to problemy związane z piaskiem jako pasującym estetycznie terenem, acz nie pod względem mechaniki i odróżnia także je od bastionu, którego myślę, że się doczekamy.


Niestety nie znam za dobrze świata MM i jako rasa przewodnia przychodzą mi tylko do głowy niziołki.

desmond PW
28 lutego 2015, 21:38
Może ludzie stylizowani na Hindusów jak w MM6:


Niziołki mają już swoją krainę, tj. Eeofol, więc trudno będzie wytłumaczyć ich obecność w Oazie.

Albo yuan-ti?

Nephretes PW
28 lutego 2015, 21:55
Problem w tym, że ludzi mamy już bardzo dużo.
Sam się głowię czy istnieje jakaś inna rasa, która występowała w świecie M&M i pasowałaby do stylu budynków w Oazie.

Przeszukałem bestariusze MM i może koboldy? Pasują do środowiska, natomiast nie wiem czy nie są zbyt prymitywne na miasto magiczne.

Matheo PW
28 lutego 2015, 22:22
Weź Wężoludzi na rasę przewodnią ;) Tylko wzoruj się na Lochu i Cytadeli a nie na Zamku i Bastionie ;)

Górski PW
28 lutego 2015, 22:32
To może yuan-ti?
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel