Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2014, 01:56
A dla mnie wygląda świetnie. Tak trzymać! Tylko fajnie byłoby zobaczyć screena z terenu natywnego (skorupy?).

Nephretes PW
23 grudnia 2014, 02:28
Zobaczymy jeszcze z tą palmą :)



Edit:
Tutaj na skorupie, ale na szybko zrobione w h3map. Jak ktoś zna nazwę scenariusza ze skorupą to dajcie znać.


AmiDaDeer PW
23 grudnia 2014, 02:37
Dla mnie klasa. Ewentualnie poprawiłbym nieco kontrast, coby cienie były ciemniejsze, a mniej szare.

Nephretes PW
23 grudnia 2014, 07:22
Spróbuję jeszcze podziałać z kontrastem, tymczasem zrobiłem kapitol:


Warmonger PW
23 grudnia 2014, 07:34
Kapitol chyba za bardzo przekrzywiony. Poza tym bardzo ładnie.

Z pewnością jednak palmy nie sprawdzą się na lawie czy śniegu :v

Tarnoob PW
23 grudnia 2014, 08:46
Wygląda wzorowo – palmy dodały tak brakującego kontrastu i różnorodności. Niestety, jak pisał Warmonger, może być z nimi kłopot na lawie i śniegu. :-/ Widać też dość małą różnicę między fortem a cytadelą, ale to chyba cecha wielu miast w Heroes III. Sam Kapitol też jest śliczny. :-)

mr_R PW
23 grudnia 2014, 11:04
palma po lewej stronie przy ratuszu dziwnie wygląda względem całości. przydałoby się ją usunąć.

Drwal PW
23 grudnia 2014, 11:19
Kapitol, dla mnie wielka klasa. Naprawdę, jedna z najładniejszych rzeczy w całym Oasis. Zdecydowanie poziom oryginalnych grafik.
Problem jedynie te palmy, na śniegu wyglądać będzie to komicznie. Ciekawy jestem jak sobie z tym poradzisz. Zawsze można wybrać te najbardziej pracochłonna możliwość:

http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2393&page=1

Matheo PW
23 grudnia 2014, 12:36
Cytat:
Z pewnością jednak palmy nie sprawdzą się na lawie czy śniegu :v
To nigdy nie będzie w pełni logiczne. Nie ważne na jakim terenie postawisz Oazę, w środku i tak będzie piasek. Nikomu nie powinno przeszkadzać, że kilka palm wyrasta poza mury. To bardzo dobrze wygląda. Zresztą lawa to bardzo mało popularny teren.

Budynki wyglądają rewelacyjnie. Wydaje mi się, że są oryginalne i nie są zbyt podobne do tych, które są już w grze. Co jest olbrzymim plusem.

GRYFFF PW
23 grudnia 2014, 16:23
„Very nicely” – luksusowo jak w Dubaju :).

Ostatecznie palmy można delikatnie powyginać, odgiąć od murów.
Nie ma co się przejmować śniegiem i lawą..roślinki się zaadoptują :), ważne że robi to lepsze wrażenie. Tak poza tym w: PRZYSTANI -jest podobnie i nikt nie robi z tego problemu.

Złote kopuły ciągle wydają się zlewać z murami zamku.. delikatnie jaśniejszy, kremowy odcień cegiełek-tynku..poprawił by sytuację.

Degraf PW
23 grudnia 2014, 17:25
Narzekacie na te palmy i piaszczyste regiony, a ośnieżona Forteca na lawie czy też krzaczory Cytadeli skandalu nie robi. Nie ma co się tu przejmować.

Nephretes PW
23 grudnia 2014, 17:33
Zgodzę się z Degrafem. Na submoda w modzie być może przyjdzie kiedyś czas, ale zasadniczo w tym momencie są bardziej naglące kwestie do wykonania.

W każdym razie każdy krzaczek, palmę i skałkę mam na osobnej warstwie i jest to wykonalne. Gdyby zaś Sower kiedyś zgodził się wysłać czyste podstawy terenów, byłoby to jeszcze prostsze.

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2014, 18:34
A zauważyliście, że Cove też ma palmy? :P

Kammer PW
23 grudnia 2014, 18:41
Ja bym się nie czepiał wyglądu na mapie. Jest dobrze i tak powinno zostać.

Hobbicie, a zauważyłeś, że to jest Oaza? Głównie tam rosną palmy na pustyni. :P

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2014, 18:43
Miałem na myśli to, że te palmy w grze wcale nie przeszkadzają.

Warmonger PW
23 grudnia 2014, 18:56
A podobno HoTA crew przykłada taką wagę do detali :P

Moim zdaniem warto stworzyć przynajmniej wersję alternatywną bez palm i używać jej na lawie, śniegu i w podziemiach. Nie trzeba się bawić w oddzielny def dla każdego terenu, bo to dużo roboty.

Nephretes PW
25 grudnia 2014, 00:55
Tak jak mówiłem, nawiązałem pewien kontakt z Hotą i przekonuję ich do projektu. Jako, że także i tutaj przydałoby się podsumowanie pół roku mojej i waszej pracy: zamieszczam w linku

https://www.dropbox.com/s/oxd92nzkbsec2nj/Oasis.pdf?dl=0

niestety w języku angielskim.

Podziękowania dla
1) Hobbita za luźną kontrolę jakości i logo
2) Tegobasha, który kiedyś popełnił dobry szkic fabularny
3) distantLights (człowiek widmo, jak ja, nim się zarejestrowałem) za poprawki językow
4) Społeczność Groty za ciekawe pomysły

Btw Wesołych Świąt, Groto :)

Saki PW
25 grudnia 2014, 01:54
Przydałaby się drobna korekta... Chyba, że już Ci na nic się nie przyda. Jakby co, daj znać (nie jestem jedynym, który może to zrobić, ale skoro mogę pomóc...) ;)

GRYFFF PW
26 grudnia 2014, 00:08
Wczytałem się w najnowsze ustalenia i wpadło mi z końcem roku jeszcze kilka pomysłów, ewentualnych korekt:

1- Żmije plują kwasem, tak więc można im spokojnie dać redukcję obrony wroga: 15%, po ulepszeniu do: 25%.

2- Duch piasków – nie żebym się czepiał..ale czemu nie ma głowy :P .. PLEASE – Dodajcie głowę..może być zwykły saraceński, szpiczasty hełm..wypełniony piaskiem..nawet bez twarzy..i będzie super efekt.

3- Rakszasa – fajnie było by zrobić model oryginalny( dopóki go jeszcze nie ma ), odbiegający formą od już znanych. Mam na myśli głównie zamianę szabel( zbyt kojarzy się ze skorpeną ), na łańcuchy zakończone ostrzami. Łańcuchy mogą dać więcej nowych opcji jak: splątanie wrogiego oręża- powstrzymuje atak przeciwnika w następnej turze- szansa powodzenia od 30 do 50%. Inny pomysł to: wirująca tarcza – rozkręcone łańcuchy, zbijające część wrogiego ostrzału( bardzo szybka mini animacja podczas otrzymania trafienia ).

4- Zastąpienie różu, na złoty i odcienie brązu ( mniej kolorów – mniej kiczowato i bardziej jednolicie ) w: starożytnych ruinach, warsztacie + 1.en baldachim na targowisku – powinno pomóc. Obóz zabójców warto natomiast zmniejszyć, mogą być nawet 4.y namioty..byle mniejsze.

5- Latający owad z tarczą i mieczykiem..dziwnie się prezentuje.
Koncepcja łuku jest lepsza – 2.e latające jednostki strzelające, stały by się największym atutem tej armii. Tradycyjne groty na strzałach, można by zastąpić dużymi żądłami - mam nadzieję że były by widoczne w grze. Zamiast specjalnego jadu w amunicji ( zbyt silne na 2.gi poziom ) – jak największy, możliwy zasięg ruchu i zwiększona szybkość ataku.

Mam nadzieję że co nieco pomogłem, trzymam kciuki za kolejne postępy w 2015.



AmiDaDeer PW
26 grudnia 2014, 00:33
GRYFFF:
Duch piasków – nie żebym się czepiał..ale czemu nie ma głowy :P
Bo jej nie potrzebuje. To duch.

Poza tym taki był koncept Agara i raczej nie ma sensu go zmieniać.



GRYFFF:
Latający owad z tarczą i mieczykiem..dziwnie się prezentuje.
To osa z MM8. Skoro tam mogła być, jak najbardziej może też być w Heroes 3.
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel