Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 135 - 136 - 137

Matheo PW
30 listopada 2014, 22:18
Odbicia w wodzie wyszły Ci rewelacyjnie! Jeśli chodzi o zaznaczenie, to lepsze jest to drugie i mogłoby zostać.

Eggyslav PW
30 listopada 2014, 22:32
Wspaniała robota Neph! Odbicia wyglądają cudnie, a jeśli chodzi o zaznaczenia, to zgadzam się z Matheo, drugie wygląda zdecydowanie lepiej niż pierwsze.

Kammer PW
30 listopada 2014, 22:38
Tak, rzeczywiście odbicia są klasą samą w sobie. Chętnie zobaczyłbym je w VCMI, ale... podejrzewam, że zaraz znajdą się głosy, które stwierdzą, że jest za ładnie. :P

Drwal PW
30 listopada 2014, 22:53
Co ty mówisz Kammer - w Cove takie odbicia także są i nikomu nie przeszkadzają. Egipski Bastion także jest pod tym względem piękny . Aczkolwiek jak spojrzymy na wodę w Zamku czy Fortecy, to już żadnych bajerów nie ma. Myślę, że grzechem byłoby nie wykorzystać tej wody Nephretesa.

Matheo PW
30 listopada 2014, 23:10
Cytat:
podejrzewam, że zaraz znajdą się głosy, które stwierdzą, że jest za ładnie. :P

Chyba nikt się nie odważy :) Styl graficzny Heroes został tutaj w pełni zachowany. W przeciwieństwie do takiego Abyss, lub jednostek Zbigniewa które były faktycznie za ładne.

Nephretes PW
30 listopada 2014, 23:47
Żebym był pewny:

Przez "to drugie" macie na myśli zaznaczenie obejmujące palmę, czy to w którym jest ono prostsze, ale lepiej widoczne?

Eggyslav PW
1 grudnia 2014, 00:07
Nephretes:
Przez "to drugie" macie na myśli zaznaczenie obejmujące palmę...

^ this. ;)

voncur PW
1 grudnia 2014, 01:02
Dla mnie pierwsze jest najlepsze z tych wszystkich.
Ps. nieulepszony budynek wygląda strasznie łyso, jakby ktoś coś uciął, a to nie o to chyba chodzi, nie?

Matheo PW
1 grudnia 2014, 01:29
Mam na myśli te, które widać na grafice pod tym zdaniem:
Cytat:
Dla porównania inne zaznaczenia jakie mam:

Widać na nim Karczmę (?) i Targowisko.

Nephretes PW
1 grudnia 2014, 02:51
W takim razie zdecydowałem się na odbicia dla rady i będę taką konwencję utrzymywał, chyba że zaznaczenie będzie widoczne i z wycinaniem palm, roślin i tak dalej. Akurat kwestia zaznaczenia jest jedną z łatwiejszych, więc gdyby w ostatecznej wersji źle to wyglądało, nie będę miał z tym problemów

Voncur:
Ps. nieulepszony budynek wygląda strasznie łyso, jakby ktoś coś uciął

Mnie natomiast bardziej martwi fakt że chyba przedziubałem kapitol w stosunku do reszty. Co prawda defy budynków z odbiciami kosztują masę pracy, ale zaczynam się zastanawiać czy może nie przenieść dwóch bocznych kopuł z kapitolu na ratusz?



PS Chyba będę nieco przyciemniał góry.

Matheo PW
1 grudnia 2014, 03:00
Jeśli to możliwe, to przenieś górną kopułę na Ratusz. Wtedy Kapitol otrzymywałby te dwie kopuły po bokach.

Eggyslav PW
1 grudnia 2014, 09:59
Osobiście uvażam, że rada osady i miasta niech zostaną jak są, ale bez narożnych minaretów, ratusz niech ma główną kopułę, a boczne kopuły i minarety dodać dopiero przy kapitolu.

Matheo PW
1 grudnia 2014, 12:51
Albo tak:

Rada Osady tak jak jest.
Rada Miasta z kopułą na środku dachu.
Ratusz z minaretami po bokach.
Kapitol z kopułami na minaretach.

Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary :)

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 13:08
To ja może zacytuję źródło powiedzenia niepoprawnie użytego przez Matheo:

Cyrkla, wagi i miary
Do martwych użyj brył;
Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił.

Matheo PW
1 grudnia 2014, 13:36
Cytat:
To ja może zacytuję źródło powiedzenia niepoprawnie użytego przez Matheo:
To powiedzenie egzystuje w języku powszechnym. Chodzi o różnice pomiędzy "chcę" a "mogę/jestem w stanie". To chyba dla każdego zrozumiałe.

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 13:45
A dla Ciebie chyba nie jest zrozumiały Mickiewicz, którego zacytowałem...

To że w powszechnym języku kompletnie się kompletnie odwróciło znaczenie jego słów, nie znaczy wcale, że jest to poprawne. Tak samo niepoprawne jest "Wyjątek potwierdza regułę" w potocznym znaczeniu, "Włanczać", "Tą rzecz"...

Matheo PW
1 grudnia 2014, 14:18
Pierwszy raz widzę/słyszę, żeby ktoś zwracał na to uwagę. Twórczość Mickiewicza nie ma tutaj znaczenia. Nie ważne jak powstały ze zwroty, bo moją one sens. Z reguły każda reguła ma wyjątek a chęci często są ograniczane przez możliwości. Geneza tych zwrotów może być kompletnie inna.

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 14:29
Matheo:
Twórczość Mickiewicza nie ma tutaj znaczenia.
Ma. Skoro stamtąd pochodzi to stwierdzenie, to powinniśmy się trzymać jego pierwotnego znaczenia. W tym momencie wykorzystujesz mimowolnie cytat, przeinaczając zupełnie to, co faktycznie miał przekazać.

Matheo:
Z reguły każda reguła ma wyjątek
Nie jest to prawdą.

Ale skończmy ten offtop, bo jeszcze przeobrazi się do ogromnej skali i potem będzie trzeba mnóstwo postów usuwać...

Nephretes PW
1 grudnia 2014, 20:55
Nie wiem co temat Oazy ma wspólnego z rozważaniem na temat Mickiewicza, ale kolejne reteksturowanie + redziubanie swym zwyczajem.

Co sądzicie o nowym-starym forcie? :)


AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 21:02
Klasa. Fajnie to wyszło. Jak to będzie wyglądało na mapie przygody?
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel