Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 135 - 136 - 137

Drwal PW
6 listopada 2014, 23:05
Cytat:
@Drwal: Wiesz, to jednostka I poziomu, czy według ciebie Pikinierzy, Gobliny, czy Gobliny mają efekt wow? Jak dla mnie jednostki trzech pierwszych poziomów właśnie powinny być dość niepozorne...


To tylko dwie jednostki 1 poziomu. Fakt nie są one najpiękniejsze, ale są dość specyficzne. Według mnie mają jednak coś w sobie indywidualnego. Poza tym zobacz inne jednostki 1 poziomu: centaury są przecudowne, rusałki podobnie, troglodyci są bardzo pomysłowi. No ale zgodzę się z Tobą - to tylko najsłabsza jednostka. :)

Eggyslav PW
6 listopada 2014, 23:23
Dwa razy napisałem Gobliny? Ups! miałem na myśli Pikinierów, Gobliny, i Chochliki. Zresztą, to miały być tylko przykłady, ogólnie wiadomo o co chodzi, szkielety, troglodyci, czy gnolle też nie mają za wiele wizualnych bajerów laserów, inna sprawa że świetnie wyglądają w grze, propozycja Nepha też wygląda super, i świetnie reprezentuje swój poziom, nie potrzeba jej upiększeń, bo jako podstawowa jednostka właśnie taka prosta ma być.

Nephretes PW
7 listopada 2014, 00:51
Fiu fiu, jak się rozruszało towarzystwo :)


Zasadniczo z chwilą gdy uda mi się podszkolić w modelowaniu organicznym i animacji planuję by jednostka była nieco pochylona i atakowała podobnie jak tancerz ostrzy z H5 (?). Będzie również staranniej ubrana. Ulepszenie wyobrażałem sobie podobnie jak Eggy. W zasadzie patrzę sobie na koncepty dawnego miasta, Pałac i prawdopodobnie obiorę taki kierunek. Tak jak powiedziałem, to była zaledwie ciekawostka a nie finalna jednostka :)

Dziękuję wszystkim za słowa uznania. Zgodzę się z przydomkiem "uparciuch". Jak już coś zaczynam, to zwykle doprowadzam to do końca. Początkowo nie zdawałem sobie sprawy z tego jak dużo pracy kosztuje stworzenie miasta, ale myślę, że prace są już na tyle zaawansowane, że nie ma mowy, abym tego nie doprowadził do końca.

Oaza narodziła się w okresie wakacyjnym, gdy miałem mnóstwo czasu na to, aby nauczyć się trochę grafiki 3D i chociaż Preserve póki co milczy to mogę powiedzieć, że tak jak was, temat Hei-rega zainspirował mnie na tyle by w końcu się tutaj zarejestrować i zacząć tworzyć.

No, ale dość wspominek: Co powiedzielibyście na takiego Graala:



i coś pośredniego:


Woda jak i roślinność na pustyni to najcenniejsze zasoby, co uzasadniałoby taki projekt. Przedstawiłem kilka projektów, wiem że ciężko wam się odnieść nie widząc całości, ale myślę że mogę polegać na waszym estetyzmie.

Matheo PW
7 listopada 2014, 02:56
Jak dla mnie drzewo, to najbardziej oryginalny koncept Grala jaki mógł powstać, w dodatku bardzo pasuje i do miasta i do reszty budynków tego typu.

Pamiętaj, że to jednak pustynia, więc drzewo nie powinno być aż tak liściaste.

Kolorystycznie druga opcja wydaje się najmniej zlewać z tłem. Mógłbyś się pokusić o dodanie drzewu kilku owoców. Wtedy ogrodzenie byłoby jak najbardziej uzasadnione.

Nicolai PW
7 listopada 2014, 08:38
Co do Graala to z wersji z drzewem najlepsza jest ta pierwsza, bo liście i kora kontrastują z budowlą na tyle, że nie zlewa się to wszystko w jedną plamę. A spróbuj z taką kolorystyką.

Biros12 PW
7 listopada 2014, 12:39
Rzeczywiście drzewo to bardzo ciekawy pomysł a nawet od razu nasuwa mi się umiejętność pewnej postaci z gier MMORPG gdzie przywołane złote drzewo leczyło członków pt... a wiec może niech rzuca grupowe leczenie podczas oblężenia?

Co do mobka mam jedno pytanie to co ma na twarzy, na środku, to drugie oko czy klejnot? Jak oko, to trochę uciekło. No i tez jestem za ulepszeniem na a'la Asasyn.

Nephretes PW
9 listopada 2014, 23:27
Podoba mi się skojarzenie leczenia ze świętym drzewem, jak inni się na to zapatrują?

Miała być to druga para oczu, ale jak widać nie wyszło. Za jakiś czas pokażę nową koncepcję.
Edit: Zbliżam się do tego co chcę osiągnąć. Jest to pierwszy poziom wraz z ulepszeniem. Czy nie wygląda nazbyt potężnie oraz czy tym razem jest efekt "wow"?


Jestem w trakcie składania defów, więc podrzucę wam nową animację siedliska insektoidów. Razem z hordą będzie to 90 klatek, że tak się pożalę na zapas.


Pointer PW
10 listopada 2014, 11:04
90 klatek??? Nie za szczegółowo trochę to robisz? W większości przypadków animacje budowli zamykają się w około 10 klatek. To dawałoby z ulepszeniem, hordą i ulepszoną hordą max około 40. Ty chcesz dać ponad 2 razy tyle. Boję się żeby nie wyszło jak z jednostkami Axolotla - tak piękne i szczegółowe, że zdaniem niektórych aż zbyt piękne jak na heroes3...

Warmonger PW
10 listopada 2014, 11:35
Animacja nie zapętla się płynnie, raczej przeskakuje to w jedną, to w drugą stronę. W zupełności wystarczy jeden ruch tam i z powrotem zamiast takich dziwnych podrygów.
A liczba klatek nas nie boli, mam jeszcze sporo miejsca na dysku ;)

Degraf PW
10 listopada 2014, 11:44
Jeżeli chodzi o piechura - wydaje mi się, że powinien być mniej zwrócony w stronę ekranu. Poza tym - świetnie.

Nicolai PW
10 listopada 2014, 11:45
Animacja bardzo fajna, tylko musiałbyś nieco popracować nad płynnością zapętlania tak jak napisał Warmonger. A jednostka? Bardzo fajna, ale zdecydowanie zbyt opancerzona jak na pierwszy poziom. Podstawa bez problemu nadawałaby się na ulepszenie.

Nephretes PW
10 listopada 2014, 21:36
Co inni uważają na temat jednostki 1 poziomu? Póki co wypowiedział się Nicolai, a chciałbym zebrać więcej opinii nim zacznę znowu dłubać.

Postaram się popracować jeszcze nad siedliskiem insektoidów i zredukować ilość klatek.

Tymczasem mam kolejny projekt zaklinacza wraz z ulepszeniem. Chyba jednak zdecyduję się na dywan. Jak przedstawia się jednostka, czy ulepszenie nie jest przesadzone, a może wręcz przeciwnie: podstawa jest nazbyt słaba?

W kwestii ustawienia to wydaje mi się, że jest dobre. Pracuję na pliku, który dostałem od Witchkinga (ten zaś zdaje się być Tritha) i tam mam już ustawione oświetlenie, rozmiar klatki i tak dalej.


Warmonger PW
10 listopada 2014, 21:41
Tarcza ulepszonej jednostki za ciężka, nie da się tym walczyć. Sądzę, że po przycięciu jej do właściwych rozmiarów będzie dobrze.

Lewitujące jednostki wyglądają nieźle, ale ich poza jest dość nędzna - nie są stabilni. Być może po dodaniu animacji będzie lepiej, ale na razie wygląda to, jakby unosili się nad dywanem.

Aayren PW
10 listopada 2014, 21:50
Pierwszy poziom piękniutki, tylko myślałem, że to będzie jednostka ofensywna, a z tą dużą tarczą i małym mieczykiem wygląda dosyć defensywnie. Ciutkę zmniejszyć tarczę i powiększyć miecz i będzie ekstra.

Co do gościa na dywanie, to trochę bidnie to wygląda... Znaczy - podstawa jest fajna, prosta i wyrazista, ale ulepszenie jakoś tak wygląda nieciekawie... Zmieniłbym czapkę na coś spiczastego albo kolczastego albo ostroszowatego (jest takie słowo!). I może coś do ręki? O! Albo taka kula unosząca się między rękami. Taki sterująco-strzelający gizmo-wichajster ;) No i bardziej kwadratowy dywan zamiast tego kółka... To tak na maksa marudząc :)

Górski PW
10 listopada 2014, 22:01
Matko Neph czytasz mi w myślach !!! :) A tak na serio ta jednostka jest zarąbista i bardzo mi się podoba. Jak zresztą wszystko co od ciebie :). Można powiedzieć że bez problemu doruwnujesz Slavie czy Piccolanovi. :)

HobbitHobbitAni Slava, ani Picolan nie tworzyli od podstaw jednostek.

Biros12 PW
10 listopada 2014, 23:06
Ja również myślałem, ze jednostka 1 poziomu będzie typowo ofensywna (przy czym szybka,"lekka" i zwinna) ale dodając jej to ciężkie uzbrojenie zmieniłeś jej charakter. Jesteś pewien, ze nie chcesz jej trochę "złamać" w plecach, oddać jej ta druga bron i odziać w lighta? (zawsze to może być alternatywnym ulepszeniem).

Co do maga to jest tak jak być powinno, jeśli chodzi o ich wygląd. Nie potrzeba tu już dodatkowych bajerów, a ta kula, która zasugerowano może posłużyć podczas animacji strzelania. Jedynie co mogę się doczepić... i nie wiem czy to ja może niedowidzę... ale blednie ustawione są nogi do tego przysiadu. Po pierwsze wydają się być trochę za długie (może to przez to, że są za szeroko ustawione), po drugie za bardzo są cofnięte do tylu przez to wygląda to bardzo nienaturalnie. Oczywiście wiem, ze H3 to fantasy i tu niemal wszystko jest dozwolone ale może dzięki temu nie będzie się on tam męczyć na tym dywanie.

Matheo PW
11 listopada 2014, 00:03
Pierwszy poziom jest trochę zbyt trupi. Przypomina mi Czarnego Rycerza. Wydaje mi się, że powinieneś zrezygnować z tarczy.

Drugi poziom jest niezły. Jednak całe ciało zlewa się w jedną masę. Nie widać rzeźby klatki piersiowej itp.

Warmonger PW
11 listopada 2014, 14:12
Cytat:
mór okalający drzewo
:v

Hayven PW
11 listopada 2014, 14:21
A co jeśli przy tym drzewie jest obłok trucizny? :P

Nephretes PW
11 listopada 2014, 19:53



Zredukowałem ilość klatek i dziwne podrygi. Jak teraz to wygląda?

Chciałem osiągnąć efekt pulsowania i aktywność roju (światła). Ostateczna animacja będzie nieco wolniejsza
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel