Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 135 - 136 - 137

Degraf PW
19 października 2014, 14:50
Dorabiacie ideologię tam, gdzie jej nie ma - siedliska mają w miarę dobrze wyglądać, komponować się z resztą, jako-tako kojarzyć się tym czym są i tyle.

Matikun PW
19 października 2014, 15:00
Ta cała wasz kłótnia jest bez sensu. Jedna strona już potwierdziła, że wystarczy uwarunkować siedlisko gildią magów, ale dalej dyskutuje, że coś jest źle, druga strona natomiast nie widzi, że ich oponenci (przynajmniej Hobbit) zatwierdzili, że siedliska zmieniać nie potrzeba, gdyż jest warunkowane gildią. Apelują o zaprzestanie kłótni, nie opowiem się po żadnej ze stron i lepiej dla dyskusji by było, gdybyśmy zajęli się teraz komentowaniem czegoś innego w tym projekcie. Pozdrawiam.

Matheo PW
19 października 2014, 15:51
Zapewniam Was, że Neph nie potrzebuje żadnej nianki, która będzie bronić jego projekt przed...? No właśnie, przed czym? Neph zawsze cenił czepialstwo i chwała mu za to!

Jeśli wydaje Wam się, że miasto wyjdzie szybciej bez żadnych dyskusji na jego temat, to mogę jedynie z litości nic o Was nie pisać.

Przy dobrych wiatrach Oazą zagramy za dwa lata. Niezalężnie od toczących się o niej dyskusjach.

Jeszcze jedno. Słabszy okres Nephetresa nie wynikał z pojawiającej się tu konstruktywnej krytyki, tylko z trudności związanych z rozplanowaniem budynków. W czym kilka osób ( w tym ja) usilnie mu pomaga.

Degraf PW
19 października 2014, 16:00
Ja nie narzekam z powodu krytyki - kto chce krytykować to niech krytykuje. Aby tylko nie tworzyć ideologii tam, gdzie jej nie ma i aby krytykanci/niekrytykanci nie bawili się w kręcenie się w około niej. Bo w miastach H3 nie ma żadnej ideologii.

AmiDaDeer PW
19 października 2014, 16:44
caladan:
Hobbit zrozum dawanie rady,a czepianie są dużą różnica. 
Zatem zdefiniuj dawanie rady i "czepianie się". Dopiero wtedy będziemy mogli o tym podyskutować. Obecnie naszą krytykę nazywacie czepianiem się, ale jedynym Waszym argumentem jest czas. Naprawdę myślicie, że trzeba się tak śpieszyć i wydawać byle co?

caladan:
Potem dochodzi do offtopu i przetrzymania prac.
Jedyny offtop siejesz w tym momencie Ty. Bo zamiast dyskutować nad wizją miasta, dyskutujesz nad "czepialstwem".

Degraf:
Dorabiacie ideologię tam, gdzie jej nie ma - siedliska mają w miarę dobrze wyglądać, komponować się z resztą, jako-tako kojarzyć się tym czym są i tyle.
Niemniej Matheo zauważył pewne prawidłowości, które - czy tego chcesz czy nie - występują w grze i warto mieć je na uwadze. Równie dobrze moglibyśmy wrzucić do miasta byle co i uzasadnić to "brakiem ideologii". Chcecie tego, czy wolicie jednak dopracowane, przemyślane miasto? Ja mogę sam za siebie powiedzieć, że bardziej mi się widzi ta druga opcja, bo byle czym grać nie chcę.

I tak to miasto wymaga ogromu prac, więc przyśpieszanie go na siłę niczego nie zmieni.

Nephretes PW
19 października 2014, 17:29
Powinienem był uciąć ten spór wcześniej, ale aktualnie przebywam za granicą i mam dość ograniczony dostęp do internetu.

Nie przewiduję raczej dodatkowych budynków do siedliska magów, będzie ono wymagało gildii do rozbudowy i uważam, że dla entuzjastów tego pomysłu to wystarczy jako budynek mieszkalny dla magów.

Każda opinia jest dla mnie wartościowa, jako jałowe uważam usilne dowodzenie każdej ze stron swej racji, bez względu na to gdzie się ona znajduje.

Zmęczenie faktycznie wynikało z trudnościami ustawienia tego na ekranie, będzie to już czwarty lub piąty ekran (straciłem rachubę) który ustawiam od nowa.

Chociaż chciałbym wydać produkt slusznej jakosci, raczej jest to mało prawdopodobne by pierwsza wersja obyła się bez poprawek. W kazdym razie nadal wierzę, że do końca roku powstanie chociaż ekran.

Niedługo wracam do Polski, a na forum z czymś nowym. Do tego czasu apeluję byście nie traktowali tego wszystkiego tak poważnie.

Pozdrawiam i do następnego :)

GRYFFF PW
21 października 2014, 00:37
1-Warto pomyśleć o oryginalnym podejściu do obrony zamku w czasie oblężenia. W Oasis nie może być mowy o fosie ( grzech marnotrawstwa wody ). Proponuję rów pełen skorpionów lub pas ulepszonych ruchomych piasków (wystające kościane ręce, hełmy itp. ), wciągających część wrogich wojsk pod ziemię co turę. Rów skorpionów dodatkowo osłabi jadem a ruchome piaski zatrzymają na dłużej wrogi oddział.
+ Przy pełnej rozbudowie zamku w czasie obrony może wystąpić: FATAMORGANA – szansa powodzenia ( wystąpienia zjawiska ) 30% co turę.
Tworzy fałszywy obraz losowej jednostki z garnizonu obronnego, utrzymujący się przez kilka tur. Nie możemy dysponować tą iluzoryczną formacją. Jednostka której replikę stworzono staje się niewidoczna dla wroga aż wykona ruch lub atak. Wrogi gracz może się pomylić i zaatakować fatamorganę tracąc tym samym cenny ruch.

2- Pustynny mag – jeśli nie będzie wykorzystywał latającego dywanu to dobrym rozwiązaniem może okazać się obłok piaskowy lub małe piaskowe tornado ( co kilka tur jednostka okręcała by się na nim ).
Ulepszony mógłby też 1.en raz w bitwie sprowadzać burzę piaskową na przeciwnika. Połączenie masowego spowolnienia i zmniejszenia skuteczności strzeleckich o 50% na 2.e lub 3.y tury.









Nicolai PW
21 października 2014, 00:52
@Up: Kiedyś proponowałem budynek specjalny Diuna, który podczas oblężenia rzucałby czar Ruchome Piaski zapewniając, że pułapki znajdą się przed murami obronnymi. W sumie można podejść do sprawy inaczej i zrezygnować z fosy jako takiej i w jej miejsce dać takie właśnie niecki rozsiane na całym przedpolu Oazy. Co o tym myślicie?

Fandor PW
21 października 2014, 07:00
Pod kontem przystani, strażnica, strzelnica, gniazdo, koszary, opactwo, arena, portal chwały ( nie pamiętam dokładnie każdy wie). Tylko w koszarach i gnieździe faktycznie się mieszka ostatecznie może jeszcze w opactwie więc tym razem nie widzę żadnej zasady o mieszkaniu w siedliskach i nie wciskajcie kitu ze wszyscy mieszkają w koszarach albo domkach w tym mieście. :P

mr_R PW
21 października 2014, 11:16
Tak na moje oko Nephretes uciął temat, no więc po co go drążyć.

AmiDaDeer PW
21 października 2014, 12:33
Otóż to. Co zostało powiedziane - zostało i wystarczy przecytać posty obu stron dokładnie, by zorientować się jakie są stanowiska poszczególnych użytkowników.

Wszelkie posty typu "X będzie tylko spamował" będą kasowane.

Nephretes PW
24 października 2014, 23:14
Zdążyłem już wrócić i ponownie zająć się ustawianiem całego tego bajzelu na ekranie. Dawna świątynia piasku wywędrowała z wydmy w skały i chyba już nie można jej tak nazwać.



W przyszłości chciałbym aby bardziej wyglądało to jak mgła i zsuwało się ze zboczy, ale na ten moment jest to siedlisko statyczne. Jeśli czyta to jakiś grafik i ma na to sposób to tylko dodam, że jest to obiekt typu Halo.

Przypominam, że nadal nie zdecydowałem się w 100% na jednostkę tego poziomu, może nowa lokalizacja obudzi w was kreatywność. Wspomnę jeszcze, że jest to budynek istoty 6 lub 7 poziomu, jeśli przesadzę ze świecidełkami.

Matheo PW
24 października 2014, 23:47
Mi sie bardzo podoba :)! Pierwsze elementy budynku, mogłyby się zaczynać trochę wcześniej. Już na tych wcześniejszych skałach mogłyby się znajdować jakieś zgliszcza.

Andruids PW
25 października 2014, 02:10
Cytat:
chyba już nie można jej tak nazwać.
Hmmm... to może Przedwieczne ruiny? Albo Ruiny przedwiecznych?

mr_R PW
25 października 2014, 22:45
bardziej mi pasuje do duchów piasku (według twojej numeracji 5 poziom), ale jeżeli ma być to siedlisko 6 poziomowe to można nazwać zaginionym miastem, lub piaskowymi ruinami.a co do samego wyglądu to zamiast animacji mgły lepiej wyglądała wszechobecna burza piaskowa.

Nephretes PW
26 października 2014, 02:02
Zmiany, a wraz z nimi wątpliwości do skonsultowania:

1. Duchy nie mogły wyrastać prosto z piasku, więc pokusiłem się o stworzenie dlań nowej podstawy: co powiecie?



2. Co wy na to, aby Insektoidy dostały budynek hordy? Byłoby to sugestywne ze względu na charakter takich stworzeń



Czy budynek hordy powinien być dodatkowym kokonem czy tymi brązowymi cudasiami, przydasiami?

> Dla spostrzegawczych na gifach umieściłem też nowe budynki

A tutaj animacja potwierdzająca, że w ruchu nie wygląda jak glut (wymaga dopracowania). Niestety dropbox nie potrafi, ale falowanie jest zapętlone

https://www.dropbox.com/s/uz4ciadla06jntu/0001-0030.avi?dl=0

3. Ulubione cacko vel budynek dzielący narody.
Po dodaniu schodów, by nie zaczynały się w skale stwierdzam, że czegos mi tu brakuje. Macie jakiś pomysł, czy przesadzam?



>
Na ten moment na poziomie 6 podobał mi się Rakszasa, ale w związku z migracją na góry nie wiem czy dłużej taka jednostka może zostać. Sama nazwa "przedwieczne ruiny" jest dobra.

Jak się nauczę dobrze animacji to może być i burza. Na ten moment będzie albo statyczna mgła, albo brak efektów specjalnych.

Matheo PW
26 października 2014, 02:18
1 Za duża dekoracja za mały budynek.

2 Dobry pomysł. Cudasy, przydasy nadają się na budynek hordy. Nad samym siedliskim musiałbyś jeszcze po pracować.

3. Ja bym nic nie dodawał.

Cytat:
Na ten moment na poziomie 6 podobał mi się Rakszasa, ale w związku z migracją na góry nie wiem czy dłużej taka jednostka może zostać.
A jakie to ma znaczenie :)? Poważnie. Nie widzę związku pomiędzy przestawianiem budynków a zmianą lineupu.

mr_R PW
26 października 2014, 08:16
Według mnie kokony lub kopce (mniej rozczapierzone) mogłyby się bardziej pasować.
A co do budynku, który tak samo dobrze łączy co dzieli, zostawiłbym w spokoju (najwyżej schody bym bardziej zakręcił, bo dziwnie wyglądają), a jego uzupełnieniem mógłby być inny budynek.

Eggyslav PW
26 października 2014, 16:03
Uff, dawno mnie nie było, od razu chciałbym cię przeprosić Neph, że nie odpowiedziałem na twojego PM-a, ale byłem zajęty życiem osobistym, i nie byłem w stanie odpowiedzieć. W każdym razie, wyjątkowowo zgadzam się z Matheo w 100 procentach, ale rozwijając temat:

1. pomysł z bazą dla duchów jest dobry, ale jak już Matheo powiedział, baza jest większa niż samo siedlisko, może by tak usunąć "pień" tego skamieniałego drzewa tak, aby gałęzie do których przyczepione są łańcuchy "wyrastały" bezpośredino z piasku?

2. cudasy-przydasy-wygibasy bardzo fajnie wyglądają, i świetnie się komponują z siedliskiem. świetny budynek hordy, po prostu Me Gusta. :D

3. Co do Wiszących ogrodów, raczej nic bym nie dodawał, bym raczej usunął poręcze ze schodów, Wiem że są tam od dawna, ale jak teraz na nie patrzę, to nie dość że są odrobinę za wysokie, to bardziej pasują do wnętrza rokokowego pałacyku, niż do pustynnej budowli, inspirowanej architektura Mezopotamską. Zamiast tej ażurowej struktury z (jak mi się wydaje) kutego żelaza, widziałbym niski kamienny murek, ew. z płaskorzeźbionymi panelami, lub lekkie drewniane barierki.

Fandor PW
28 października 2014, 11:15
Jaka jest propozycja line-upu na tą chwilę od twórcy projektu? Jeżeli sfinksa przeniesiesz na 6 może pokusisz się o wrzucenie na 7 poziom Anubisa (wiem że zrzędzę ale jakoś tak pasowałaby mi tutaj ta jednostka, może nie tylko mnie?).
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel