Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 135 - 136 - 137

Kastore PW
6 października 2014, 19:59
Cha, cha, cha... Nieśmieszne. :/

Górski PW
6 października 2014, 20:00
A to nie ma być śmieszne, ja na poważnie mówię.

HobbitHobbitDobra, dobra.

Nephretes PW
6 października 2014, 20:02
Proszę nie karmić trolla tylko skupić się na graalu

Degraf PW
6 października 2014, 20:07
Grall jest ładny i miły, funkcje proponowane wydają się być jednak za mocne.

Jednak podstawowe pytanie to jest takie "jaka jest podstawa gry tym miastem?" bo o to się rozbijają bonusy z gralli. Lochy dają bonus do SP zgarnizowanemu bohaterowi, Cytadely do obrony, Nekropolii globalny bonus do nekromancji itd.

Górski PW
6 października 2014, 20:08
Co do grala fotomorgana to dobry pomysł. (Prozzę teraz nie usuwać tego posta bo piszę poważnie) byłem kiedyś w Egipcie na wycieczce po poustyni i widziałem fotomroganę. To było złudzenie bardzo dużego jeziora więc nwm. z wyglądu może duże jezioro? A skuteczność ktoś podał pomysł na rekrutacje nomadów, i ten pomysł podoba mi się najbardziej.

Nephretes PW
6 października 2014, 20:09
Frakcja opiera się na silnej magii, patrząc na budynki specjalne jest też koncept pewnej ekonomii opartej na bramie kupców i więzieniu.

Matheo PW
6 października 2014, 20:39
Budynek bardzo ładny, ale trochę za mało majestatyczny. Równie dobrze mógłby być siedliskiem. Nie twierdzę, że nie nadaje się na gralla. Po prostu troszkę odstaje od reszty. Grall z reguły jest kwintesencją całej frakcji. W mieście rycerzy, jest to wielki rycerz. W mieście demonów, monstrualny demon. W mieście nieumarłych, Więzienie Dusz itd.

Jeśli chodzi o funkcję:
Cytat:
- brak kar do morale za mieszane wojska
Bardzo dobry pomysł.
Cytat:
- ewentualnie rekrutacja jednej losowej jednostki z następującej listy:
Pomysł ciekawy, tylko trzeba dopracować listę.
Cytat:
"Rozbójnik, Nomad,
I jeden i drugi,to chyba przesada. Według mnie tylko Nomad.
Cytat:
Dżin/Wielki Dżin, Ifryt/Sułtański Ifryt,
Osobiście liczę, że jakoś wykorzystasz motyw "łowców dżinów", wtedy te pozycje by nie pasowały.
Cytat:
Żywiołaki (woda, ogień, powietrze, ziemia, magia + ulepszenia),
Nudne, w dodatku są na to czary.
Cytat:
Mumia, Zjawa/Upiór,
Pasuje jak ulał, zwłaszcza Mumia.
Cytat:
Szkielet/Kościej, Rok/Ptak Burzy, Ognisty Ptak/Feniks.
Pierwsze i siódme poziomy nie powinny być na tej liście. Roki i Ptaki Burzy według mnie są ok.
Cytat:
Rodzaj jednostki zmieniał by się co miesiąc.
Nie lepiej co tydzień?

Osobiście proponuję: Harpie/Harpie Wiedźmy, Ogry/Ogrów Szamanów, Diamentowe i Złote Golemy. Może warto dodać coś kompletnie nowego, czyli coś z Banku stworów

Fatamorganę ciężko przedstawić, ale można wykorzystać ją przy funkcjach budynku. Grall mógłby powodować, że miasto będzie niewidoczne na mapie przygód. Po najechaniu kursorem, pokazywałby się garnizon, ale nie byłoby widać fortu.

Nicolai PW
6 października 2014, 21:17
Miasto w Skale wygląda fajnie, ale według mnie mogłoby lepiej komponować się ze skałą. Jak wiemy Petra była w niej wyryta i było to od razu widać. Tutaj budynek wygląda jakby był zbudowany niezależnie od rodzimej skały.
Co do "mocy" tego budynku to zauważę, że Petra była skarbnicą, więc może pójdźmy w stronę finansową? Lepsze ceny na targowiskach? Generowanie surowców? Więcej złota niż przy innych Graalach? A odnośnie propozycji Eggyslava:
Cytat:
- brak kar do morale za mieszane wojska
Mamy już coś takiego w Anielskim Sojuszu, poza tym jak miałoby to działać? Dla wszystkich Bohaterów? Wtedy byłoby to trochę za silne. Tylko podczas oblężenia danego miasta? Niby lepiej, ale średnio mi to pasuje do Oazy.
Cytat:
- ewentualnie rekrutacja jednej losowej jednostki z następującej listy (...)
Nie zaburzałoby to zbytnio balansu?

mr_R PW
6 października 2014, 21:49
może nowa umiejętność, np. lewitacja
od strony finansowej -bonus przy wymianie surowców
z magicznych opcji proponowałbym użycie czaru ukrycie na całej własnej armii, oraz analogicznie czar wizja na pozostałe wrogie armie. proponowany poziom czaru- ekspert.

Shin0bi PW
6 października 2014, 22:16
W przypadku Graala nie można mówić o zaburzeniu balansu, z samej natury rzeczy 5000 złota i dodatkowy przyrost zaburza balans, serio myślicie że rekrutowanie Nomadów sprawi że będzie przegięty? O.o

Nomadzi = brak kar na piasku, przypominam, że Graal Cove sprawia, że każdy teren jest natywny -> brak kar wszędzie, a poza tym bonusy do szybkości i ataku/obrony...
Graale Nekro, WŻ i Fortecy są jeszcze lepsze. Najbardziej bezużyteczne są chyba te w Zamku i Bastionie, bo tam każdy bohater ma ogromne szanse na szczęście i dowodzenie. Reszta jest średnia, Inferno może być okazjonalnie użyteczny.

Konkluzja: Balans przy Graalu nie powinien być brany pod uwagę, bo Graal z samej natury rzeczy balans zaburza, jest czymś Ultimate. Dodawanie losowej jednostki jest to bardzo zły pomysł, bo lepszą funkcję niż Graal Oasis miałby wtedy zwykły Portal Przywołania w Lochach, który można w pewnym stopniu kontrolować co do tego jakie jednostki ma rekrutować (wystarczy flagować odpowiednie siedliska) i do tego kosztuje raptem nieco ponad 2k złota i nie wymaga nawet Fortu.

Propozycja: Fajnie by było, gdyby Graal robił coś oryginalnego jednocześnie pozostając w ramach mechaniki obecnej teraz, bez udziwnień z WoG.
Ja proponuję Karawanę (nazwa robocza), w każdym razie oprócz podstawowych funkcji kasy i przyrostu ustawiałaby bazowy ruch wszystkich bohaterów frakcji na stałą wartość super fast (niezależnie od tego jakie jednostki mieliby w armii, poruszaliby się zawsze tak, jakby mieli tylko jednostki o speedzie 11 w górę, czyli bazowy ruch wynosiłby 20)
Przykład: Bohater ma w armii Ożywieńca (super slow). Normalnie miałby 15 punktów ruchu, ale z Graalem ma 20.

Propozycja2: Graal sprawia, że poruszanie się po każdym terenie traktowane jest tak, jakby była na nim piaszczysta droga - czyli kosztuje o 25% mniej punktów ruchu.

Nephretes PW
6 października 2014, 23:49
Dziękuję za propozycje na temat Graala, jutro je wszystkie przemyślę i się do nich odniosę. Tymczasem jestem chyba gotowy pokazać wam tło miasta. Pewnie dodam jeszcze kilka palm tu i ówdzie, ale sam układ się już nie zmieni.



Co powiecie?

mr_R PW
7 października 2014, 00:11
Wpadłem na jeszcze jeden pomysł, może Graal by teleportował "własne" jednostki 3 pierwszych poziomów bezpośrednio do zamku z tym budynkiem. bez ponoszenia kosztów i niczego innego. Powodowałoby to, że zamek bardzo rzadko zostawałby bez ochrony.
EDIT
co do wyglądu Graala to nie świeci się bardziej niż Graal inferno (na moje oko najmniej pasujący do gry), a świetnie wygląda.

Nicolai PW
7 października 2014, 00:35
Osobiście byłbym za generowaniem codziennie po kilka sztuk surowców jak Róg Obfitości i/lub poprawia ceny na Targowisku. Ewentualnie mogłoby rzucać na garnizon Oazy Kamienną Skórę lub inne błogosławieństwo na mistrzowskim poziomie. Chociaż możemy zaszaleć i... negować działanie innych struktur Graala. Piaszczysta droga byłaby fajna, ale Zatoka ma już podobną właściwość.

Pointer PW
7 października 2014, 07:42
Hmm... Jak dla mnie to tych skał, palm, a już w szczególności wody jest tyle, że mało miejsca na budynki zostaje... Ogólny zamysł ładny, ale zmniejszyłbym zwłaszcza tą wodę troszkę, bo o ile taka ilość wody w Cove jest jak najbardziej ok, to w pustynnej oazie już troszkę za dużo raczej...

Biros12 PW
7 października 2014, 09:46
Rzuca się w oczy, skopiowana trzy razy, ta sama palma po lewej stronie.

mr_R PW
7 października 2014, 14:24
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzel_bombardier
to w temacie robaczka "kamikadze" (lub robaczka strzelca).

caladan PW
7 października 2014, 15:40
Ten robaczek się podoba. Byłby dodatkowy strzelec i chrząszcza można byłoby fajnie zrobić:).

Górski PW
7 października 2014, 15:42
Chrząszcz jest już w pierwotnej oazie.

mr_R PW
7 października 2014, 22:27
http://faktopedia.pl/494444/Najstarsze-i-najmniej-uzyteczne-termity-w-gniezdzie-zaczynaja-wytwarzac

Ja dalej będę forsował moją koncepcje "kamikadze", a to powyżej to kolejna.

wiem, że jest robaczek w oazie i właśnie o nim mówię.

ciekawym pomysłem byłoby połączyć obie koncepcje.

Nicolai PW
8 października 2014, 00:33
Wprawdzie ten materiał ma źródło, ale mimo wszystko Faktopedię nie traktowałbym jako rzetelnego źródła wiedzy ;) Chociaż i tak wypada o niebo lepiej niż Bezużyteczna. W każdym razie nie przekomplikowywałbym konceptu wybuchającego insekta i zostałbym przy tym co mamy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel