Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
30 września 2014, 11:43
Brzuch bym zostawił, dzięki temu stworzenie ma bardziej byczą budowę i to je odróżnia od właśnie mantikory. Rozważyłbym jednak umieszczenie na twarzy jakiegoś hełmu albo chociaż ozdobników - obecnie wygląda nazbyt dziko, jak stwór rodem z miasta czarnoksiężnika.

Pointer PW
30 września 2014, 11:54
Zgadzam się z Hobbitem, to nie jest lew tylko byk, więc nie może być za szczuplutki. Ale rzeczywiście, kolor włosów chyba bym zmienił, bo się zlewa...

Kammer PW
30 września 2014, 11:55
Ten brzuch i cała byczość bardzo, a nawet za bardzo przypominają mi gorgony. A głowa wygląda, jakby należała do jakiegoś fauna.

Alistair PW
30 września 2014, 12:03
@Nephretes - to już wygląda dla mnie znacznie lepiej, bardziej żywo. Co prawda faktycznie rogi by się pewnie przydały, bo nie wiem jaka miałaby być użyteczność tego stwora.

Nephretes PW
30 września 2014, 12:49
W sumie to wstawiłem ten model tylko do oceny pod względem budowy korpusu, bo teksturować praktycznie nie zacząłem, ale skoro przeszliście już dalej to zamierzam wzorować się na tym:


(łapy takie inne). Problem będzie oczywiście ze skrzydłami, ale na ten moment moze faktycznie dodam kilka szmat, żeby taki dziki nie był? Twarz zasłoni nieco czapka (wybaczcie za niefachowe określenie) i szal.

W kwestii ustawienia, to też później. Jak już wykonam model i go zriguję będę mógł go ustawić.

W kwestii ataku, rogi raczej nic nie dadzą, będzie musiał atakować kopytami. Nawet sobie nie wyobrażam jeszcze jak go zanimuję.

Edit: Szybka propozycja


Może zamiast dawać mu włosy to jednak lepiej zasugerować, że choć żyje to jednak jest to posąg?

Matheo PW
30 września 2014, 15:17
@ Kammer podobieństwo do Gorgony, to zaleta. Obie jednostki są bycze.

Dlaczego twarz i włosy są w tym samym kolorze? Źle to wygląda. Oryginalne Lamassu nigdy nie miały ptasich łap. Początkowo miały kopyta a później lwie łapy. Poza tym szkic świetny.

Pomyśl o dodaniu rogów. Chyba żadna jednostka nie atakuje w ten sposób. Więc będzie to i oryginalne i z pewnością prostsze do z animowania.

voncur PW
30 września 2014, 16:24
Szkic bardzo fajny, tylko jakim cudem z niego taki kijowy render?
W szkicu są mega: skrzydła, zaturbaniona babka ze smoczymi pazurami.
A Tobie wyszedl ci byczy, gorgonowaty krasnal z łapkami małpki...

Warmonger PW
30 września 2014, 16:25
Szkic mi się podoba, a łapki zawsze można podmienić.

Natomiast render... niby poprawny, ale mało wyrazisty. To raczej posąg lub zwierzę pociągowe, niż jednostka bojowa.

Matheo PW
30 września 2014, 16:33
Voncur polrcam zająć się modelowaniem. Wiele zrozumiesz.

Jak na pierwszy render, jest naprawdę dobrze. Jednak poprawki są konieczne, to oczywiste.

witchking PW
30 września 2014, 16:36
@Warmonger To ma być posąg.

Warmonger PW
30 września 2014, 16:56
No dobra, i co dalej z tym posągiem? Będzie stał dla ozdoby?

witchking PW
30 września 2014, 17:16
Ciężko przedstawić ruch posągu przy pomocy jednej klatki animacji. Zresztą to jeszcze model bez ozdobników. Świetnie wymodelowane nogi i cała postać.

Nephretes PW
30 września 2014, 18:05
Ciężko was zadowolić, ale cieszę się, że chociaż częśc komentarzy zaczęła być konstruktywna.

Szkic ma ptasie łapy, ale jak widać w modelu są lwie i to się nie zmieni.

Atak rogami miałby sens gdyby głowa była niżej i była wysunieta (nie będzie), inaczej ciężko mi to sobie wyobrazić. Zawsze animacja ataku może być bardziej "magiczna", choć bez laserów z oczu sie obędzie. Te i inne kwestie i tak będą na późniejszym etapie prac :)

Voncurowi życzę, aby sam zajął się modelowaniem w 3D i zobaczył, że nie jest to takie łatwe. Łatwo jest krytykować, ale taki poziom komentarza ani nie przyda się w poprawie modelu, ani mnie zachęca do dalszej pracy, co najwyżej świadczy o kulturze osobistej autora. W ogóle niektórzy zdają się zapominać, że dopiero uczę się modelowania organicznego i do poziomu HoTy długo jeszcze nie dojdę, jeśli w ogóle. Chyba lepsza jest własna jednostka niż jakiś randomowy def z banku stworów, hę? Na zakonczenie powiem ogólnie, że nie życzę sobie więcej komentarzy w stylu "autor był nietrzeźwy", "render kijowy" i inne tego typu wyrażenia. Reasumując: krytyka jak najbardziej, ale konstruktywna i na poziomie.

Lammasu miał być posągiem i pójdę w tę stronę, póki co prezentuję poprawioną wersję w monokolorze, a jak powiedział Witchking, jedna klatka animacji zbyt ruchliwa nie będzie z definicji. Ja jestem z siebie w każdym razie zadowolony.



Andruids PW
30 września 2014, 18:28
Hm... wg mnie trochę gryzie się ten tors (klata) z korpusem zwierzęcia. Tylko nie mam pomysłu co z tym zrobić...

Ale za to teraz skrzydła mają teraz... nogi : p

witchking PW
30 września 2014, 18:39
Skrzydlate nogi to normalka przy lamasu:

Warto pamiętać, że płaskorzeźba lamasu jest na budynku i dobrze by było gdyby jednostka trochę go przypominała;p. Jest to jeden z powodów dla którego nalegałem by głowa była w linii nóg.

Biros12 PW
30 września 2014, 18:52
Teraz wygląda tak jak sobie to wyobrażałem, super! W ulepszeniu możesz go uzbroić a animacje bicia teraz widzę taką jak ma Zmora w H4.

PS. Ja nadal nie mogę wyjść z podziwu jak z tej, mało świadomej i wyglądającej na zlepke wielu brył, karczmy doszedłeś do tak dużej wprawy w projektowaniu 3D!
Jak dla mnie mógłbyś śmiało otrzymać tytuł ODKRYCIA ROKU w Grocie :)

Warmonger PW
30 września 2014, 19:00
Nowy model bardzo dobry. Nadal mnie nie przekonuje, ale przynajmniej widać, co autor miał na myśli.

Cytat:
Zawsze animacja ataku może być bardziej "magiczna", choć bez laserów z oczu sie obędzie. Te i inne kwestie i tak będą na późniejszym etapie prac :)
Tego właśnie jestem ciekaw. Dobrze jest najpierw mieć sensowną koncepcję, a potem brać się za realizację.

voncur PW
30 września 2014, 19:27
W ogóle nie miałem na myśli redeneru jako wykonania, tylko tego jak bardzo odbiega zamysł jednostki od tego co mamy w finalnym produkcie, no ale mea culpa, gdybym wiedział że to posąg i jego atak bedzie wyglądał też jak atak posągu(jednostka będzie się nasuwała na inną xD) to spoko.

A szkoda, bo szkic był czadderski, widziałem na nim żywą jednostkę, na kształt harpii i gryfa.

Nie sądziłem nawet, że autorowi będzie się podobał męski posąg krasnalo-gorogony.

HobbitHobbitNastępne wspomnienia o "krasnalo-gorogonie" (cokolwiek to jest) będę kasował. Nie ma co się powtarzać.


Ale widać, że czasem pierwsze pomysły są lepsze od ich efektów.
Takie tam dygresje jak daleko pada jabłko od jabłoni.

Ps. myślałem że jednostki w H1-3 robiło się w paińcie, dopiero filmik w ramparcie mi uświadomił jak bardzo się myle :P

AmiDaDeer PW
30 września 2014, 19:44
Może pójść w tę stronę?


Matheo PW
30 września 2014, 20:38
To wygląda już naprawdę dobrze. Początek skrzydeł powinien się zmienić. Powinny albo stanowić jedność z nogą tak jak u Lamassu albo zaczynać się na łopatce, tak jak u zwierząt.

Problemem jest to, że przednie nogi zaczynają się zbyt wysoko. Bark jest praktycznie pod brodą. Obniż trochę górę nóg i wtedy będziesz miał miejsce na skrzydła.

EDIT: Obecnie twarz jest za ładna, by zasłaniać ją maską :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel